منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • انتقال دامنه وبلاگ از .co.uk به .com با کمترین تأثیر بر سئو و ترافیک

انتقال دامنه وبلاگ از .co.uk به .com با کمترین تأثیر بر سئو و ترافیک

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
انتقال دامنه وبلاگ از .co.uk به .com با کمترین تأثیر بر سئو و ترافیک

اشتراک گذاری مراقبت است!

من اخیراً وب سایت خود را از mightygadget.co.uk به mightygadget.com منتقل کردم. من چندین سال است که مالک هر دو دامنه هستم و مطمئن نیستم که چرا از .co.uk در وهله اول استفاده کردم. همانطور که سایت رشد می کرد، کار اصلی من شد و هر چه وب سایت بیشتر می شد، بیشتر متوجه می شدم که وب سایت های مستقر در ایالات متحده و .com عملکرد بهتری دارند.

مزایای انتقال از یک TLD خاص کشور به یک .com جهانی

بدیهی است که ایالات متحده کشور بسیار بزرگتری است و بهبود رتبه من برای کاربران ایالات متحده می تواند تأثیر زیادی بر ترافیک داشته باشد. با این حال، تبلیغ‌کنندگان نیز نرخ‌های بسیار بالاتری را برای کاربران آمریکایی می‌پردازند. با نگاهی به آمار من، حدود 75٪ مقدار RPM بالاتر برای کاربران ایالات متحده در مقابل بریتانیا وجود دارد.

بنابراین بالاخره ریسک کردم و دامنه ها را منتقل کردم. هر کسی که با وب سایت ها کار می کند می داند که این یک آزمایش استرس زا است و هر چه سایت موفق تر باشد، بیشتر باید از دست بدهید. یک اشتباه می تواند رتبه و درآمد من را از بین ببرد. ممکن است یک مشکل کوتاه مدت باشد، ممکن است چندین ماه طول بکشد تا بهبود یابد، ممکن است هرگز بهبود نیابد.

اگر این چیزی است که شما در نظر دارید، امیدوارم این راهنما اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهد که باید در نظر بگیرید.

انتقال وب سایت خود از .co.uk به .com بسیار آسان است

برای من، این لحظه بسیار ساده بود. من قبلاً یک تجارت طراحی وب و سئو را اجرا می کردم (از نظر فنی هنوز هم اجرا می کنم)، بنابراین به بسیاری از جنبه های فنی عادت دارم.

من همچنین از یک سرور اختصاصی که Plesk را اجرا می کند استفاده می کنم، بنابراین مدیریت بسیار ساده است.

چند نکته اساسی:

 1. پشتیبان گیری، پشتیبان گیری، پشتیبان گیری – هیچ چیز را به خطر نیندازید. من چندین نسخه پشتیبان از چیزهای مختلف تهیه کردم تا مطمئن شوم اگر اتفاق فاجعه‌باری رخ داد، می‌توانم به سرعت آن را برگردانم. من قبلاً از VaultPress برای پشتیبان‌گیری زنده استفاده می‌کردم، اما علاوه بر این، این کار را انجام دادم:
  • پشتیبان گیری از سایت و تنظیمات کامل، یک نسخه در سرور و یکی در رایانه اصلی من
  • پشتیبان گیری از پایگاه داده های متعدد خود وب سایت را می توان دوباره ایجاد کرد و من از آپلودها بک آپ های تاریخی مختلفی دارم. از دست دادن هر گونه داده DB یک کابوس خواهد بود. من فایل SQL را دانلود کردم، یکی را روی سرور گذاشتم و همچنین DB را کلون کردم، بنابراین یک نسخه زنده داشتم که می توانستم به سرعت به آن سوئیچ کنم.
 2. تمام ویژگی‌های CloudFlare/Caching را خاموش کنید. پاک کردن حافظه پنهان. به حالت توسعه دهنده بروید. این یکی از اشتباهات بزرگی است که من مرتکب شدم و چندین مشکل ایجاد کرد.
 3. وقتی صحبت از تغییر نام دامنه در پایگاه داده شما می شود، من شخصا از جستجوی پایگاه داده PHP استفاده می کنم و اسکریپت inter.connect را جایگزین می کنم.
  • متوجه شدم اشکالاتی دارد و مجبور شدم چندین بار آن را اجرا کنم.
  • برای اطمینان از اینکه همه مراجع را دارم، چند جدول را به صورت دستی انتخاب کردم و کارها را به این ترتیب تمام کردم. برخی از عناصر در WP Options وجود داشت که باعث ایجاد مشکل می شد.
 4. از آنجایی که من از Plesk استفاده می کردم، تنها کاری که باید برای دامنه انجام می دادم استفاده از ویژگی تغییر دامنه بود. من نیازی به آپلود مجدد چیزی یا ایجاد یک پایگاه داده جدید نداشتم.
 5. تغییر مسیرهای 301 را اعمال کنید:
  • من در ابتدا CloudFlare را امتحان کردم و شکست خوردم، اما بسیار ساده است. شما فقط نیاز دارید:
   • از قوانین صفحه استفاده کنید
   • من قانون را روی *mightygadget.co.uk/* تنظیم کردم که به این معنی بود که از هر رشته ای قبل یا بعد از URL استفاده می کند.
   • یک URL تغییر مسیر و 301 را انتخاب کنید. سپس از https://mightygadget.com/$2 استفاده کردم – $2 URL پست صحیح را به دامنه جدید منتقل می کند.
  • از آنجایی که من در ابتدا CloudFlare را به هم ریخته بودم، mightygadget.co.uk را به عنوان یک دامنه جدید در سرور خود ایجاد کردم و یک تغییر مسیر .htaccess 301 را اجرا کردم، تغییر مسیرهای 301 خود را بررسی کنید. من از serpworx استفاده کردم. این مفید بود زیرا یک اشتباه تایپی را در تغییر مسیرهای .htaccess 301 که من پیاده‌سازی کردم، برجسته کرد. سایت من نسخه www سایت را به درستی هدایت نمی کرد.
  • هنگام بررسی ریدایرکت های 301، حتماً تعداد ریدایرکت ها را قبل از مقصد نهایی بررسی کنید. در ابتدا من Plesk را به طور خودکار به HTTPS برای دامنه اصلی هدایت کردم، سپس htaccess. را به نسخه www دامنه جدید هدایت کردم. اما من از آن استفاده نمی کنم. بنابراین قبل از رسیدن به مقصد نهایی، سه تغییر مسیر 301 وجود داشت که برای سئو بسیار پایین است.

اینها اصول کلی انتقال دامنه هستند. تهیه یک مقدار غیرضروری پشتیبان و رفع اشتباهات احمقانه من چیزهایی بود که بیشترین زمان را گرفت. من به راحتی توانستم همه این کارها را در عرض یک ساعت انجام دهم.

با نگاهی به آنچه نوشته ام، توصیه اصلی من این است که همه چیز را به درستی برنامه ریزی کنید، همه چیز را بررسی کنید و تمام اشتباهات احمقانه ای را که انجام دادم مرتکب نشوید.

بررسی سرعت سایت و به روز رسانی مجوزها

انتقال دامنه وبلاگ از .co.uk به .com با کمترین تأثیر بر سئو و ترافیک

اگر سایت را به همین روش انتقال دهید، احتمال زیادی وجود دارد که افزونه های مختلف دچار مشکل شوند. اکثر افزونه های پریمیوم برای به روز رسانی به URL جدید به مجوز نیاز دارند.

من همچنین مشکلات مختلفی را برای بازگشت WP Rocket به درستی کار کرده ام. من این کار را برای حدود 24 ساعت غیرفعال کردم در حالی که تمام مشکلات کوچک دیگرم را فهمیدم.

تغییرات اضافی برای گوگل و سئو مورد نیاز است

علاوه بر تغییرات هاست و وب سایت، باید مطمئن شوید که دامنه ها به همین صورت ثبت می شوند. همان نام، برخی از اطلاعات تماس و غیره

در مرحله بعد، باید مطمئن شوید که دامنه جدید در کنسول جستجوی گوگل ثبت شده است. من مالکیت دامنه و خواص www و غیر www را ثبت کردم.

در مرحله بعد، باید مطمئن شوید که نقشه سایت خود را ارسال کرده اید تا مطمئن شوید همه چیز به درستی ایندکس می شود. گوگل در ابتدا گفت که نمی تواند نقشه های سایت من را بازیابی کند، اما پس از 24 ساعت آنها را خواند و 3000 URL ارسال شده را تایید کرد.

انتقال دامنه وبلاگ از .co.uk به .com با کمترین تأثیر بر سئو و ترافیک

سال‌هاست که هیچ کار مشتری مناسبی انجام نداده‌ام یا اخبار سئو زیادی را دنبال نکرده‌ام. اما یکی از ویژگی هایی که من در مورد آن نمی دانستم (یا فقط به خاطر نداشتم) ویژگی تغییر آدرس در کنسول جستجو بود. این در تنظیمات است و به شما امکان می دهد به Google بگویید که URL را تغییر می دهید. مطمئن نیستید که این به طور کلی چقدر مفید است، شما باید بدون توجه به تغییر مسیرهای 301 خود را داشته باشید، اما هر مقدار کمی کمک می کند.

تغییر گوگل آنالیتیکس

من واقعاً مطمئن نیستم که بهترین رویکرد در اینجا چیست. من می‌خواهم داده‌های تاریخی خود را حفظ کنم، بنابراین تنظیمات دارایی Google خود را تغییر دادم.

فراتر از انتقال دامنه

همانطور که فرآیند انتقال را شروع کردم، متوجه شدم که متغیرهای دیگری وجود دارد که باید در نظر بگیرم. من پولم را از طریق تبلیغات نمایشی و پیوندهای وابسته به دست می‌آورم. تمام شرکت هایی که من استفاده می کنم باید با دامنه جدید به روز شوند. به ویژه، برای تبلیغات نمایشی، شرکتی که من از آن استفاده می‌کنم گفت که باید برای همه تبلیغ‌کنندگان با دامنه جدید من دوباره درخواست دهد. بنابراین، ناگزیر تأثیر کوتاه مدت خواهد داشت.

من همچنین بخشی از Google News هستم و خوانندگانی دارم که از RSS استفاده می کنند. من حتی در مورد Google News فکر نمی کردم، و این بسته به نحوه نمایه شدن شما در Google News می تواند یک مانع بزرگ باشد.

اگر سایت شما در Google News Publisher Center ثبت شده است، می توانید به تنظیمات (بالا سمت راست > منوی کشویی > cog) بروید و URL ویژگی اصلی وب سایت را تغییر دهید. سپس آدرس‌های اینترنتی فید را در تنظیمات محتوا تغییر دادم. در ابتدا هیچ چیز کار نمی کرد، اما در روز دوم اخبار من در یک صفحه خبری مناسب ظاهر شد. با این حال، به نظر نمی رسید محتوای جدیدی را در جستجوی اصلی اخبار گوگل نشان دهم. متأسفانه فکر می کنم این کار کمی طول می کشد.

برای من، بسیاری از شرکت ها با من تماس خواهند گرفت زیرا من معیارهای سئوی مناسبی دارم. این از وب سایت هایی مانند MOZ، Ahrefs، SEMRush و دیگران است. مشکل اینجاست که تمام داده‌هایی که این سایت‌ها دارند مربوط به .co.uk است و تغییر به .com اساساً تمام آن اطلاعات را پاک می‌کند، حداقل تا زمانی که این سایت‌ها از تمام داده‌های پیوند و ترافیک عبور کنند.

ایندکس آهسته با گوگل

پس از غلبه بر مسائل اولیه اولیه، نمایه سازی کند دغدغه اصلی من شد. گوگل بلافاصله سایت قدیمی را فهرست می کند و من در Google News ظاهر می شوم و به سرعت کشف می کنم.

24 ساعت پس از تغییر دامنه، سایت همچنان یک پست جدید را به عنوان فهرست نشده نشان می داد. این یک سناریوی کابوس برای سایت من است زیرا من به پاسخ سریع به اخبار متکی هستم و همچنین تعداد زیادی از اسکراپرها مطالب را سرقت می کنند.

این وضعیت پس از 48 ساعت بهبود یافته بود، پست ها به سرعت ایندکس می شدند (احتمالاً به دلیل نمایه سازی فوری)، اما پست ها رتبه بندی خوبی نداشتند. من فرض می کنم / امیدوارم که مدتی طول بکشد تا قدرت به وب سایت من منتقل شود.

نمایه سازی فوری

یکی از راه حل های ممکن که می تواند این را بهبود بخشد، استفاده از ویژگی Instant Indexing اخیر است که هم برای گوگل و هم برای Bing منتشر شده است.

من شخصاً از SEOPress استفاده می کنم و این یک ویژگی ویژه برای نمایه سازی فوری دارد. گوگل همچنین دارای یک کلید API نمایه سازی گوگل است که شما باید از آن برای گوگل استفاده کنید، اما برای بینگ نه. SEOPress یک راهنمای در مورد چگونگی دریافت این دارد.

خط پایین – آیا ترافیک یا رتبه‌بندی را از دست دادم؟

من همین الان سایت رو انتقال دادم احتمالاً هفته ها یا ماه ها طول می کشد تا تأثیر کامل این حرکت را احساس کنید. همانطور که شروع به دیدن نتایج می کنم به به روز رسانی این پست ادامه می دهم.

هیچ تاثیر اولیه ای روی ترافیک من وجود نداشت. من برای Ahrefs پرداخت می کنم و بعد از 24 ساعت شروع به نمایش بک لینک و ترافیک کرد و به سرعت بهبود یافت.