منو سایت

این به چه معناست و کدام را انتخاب کنم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
این به چه معناست و کدام را انتخاب کنم؟

اگر یک چاپگر دو طرفه مانند چاپگر لیزری Brother HL-L3230CDW دارید که می تواند در هر دو طرف کاغذ چاپ کند، ممکن است گزینه چرخش لبه بلند در مقابل چرخاندن لبه کوتاه را دیده باشید، اما این به چه معناست. و کدام را باید انتخاب کنید؟

Brother HL 3230CDW Reversing Options - Long Edge Reversing در مقابل Short Edge Reversing: به چه معناست و کدام را باید انتخاب کنم؟

تلنگر لبه کوتاه به چه معناست؟

تلنگر لبه کوتاه به این معنی است که محتوا به صورت افقی در امتداد لبه کوتاه کاغذ برگردانده می شود. به عنوان مثال، اگر یک سند عمودی دارید، ورق زدن لبه کوتاه به این معنی است که بالای سند به پایین تبدیل می شود و بالعکس.

هنگامی که یک سند را چاپ می کنید و “Flip on short edge” را انتخاب می کنید، چاپگر صفحه اول سند را در یک طرف کاغذ چاپ می کند، سپس کاغذ را روی لبه کوتاه و صفحه دوم را در طرف دیگر چاپ می کند. این روند تا زمانی که تمام صفحات چاپ شوند تکرار می شود.

چرخاندن لبه کوتاه معمولاً برای اسناد در جهت عمودی یا زمانی که می‌خواهید سند را در امتداد لبه کوتاه قرار دهید، مانند دفترچه یادداشت یا تقویم، استفاده می‌شود.

تلنگر لبه بلند به چه معناست؟

تلنگر لبه بلند به این معنی است که محتوا به صورت افقی در امتداد لبه بلند کاغذ برگردانده می شود. به عنوان مثال، اگر یک سند افقی گرا دارید، چرخاندن لبه بلند به این معنی است که سمت چپ سند به سمت راست تبدیل می شود و بالعکس.

هنگامی که یک سند را چاپ می کنید و “لبه بلند را برگردانید”، چاپگر صفحه اول سند را در یک طرف کاغذ چاپ می کند، سپس کاغذ را در امتداد لبه بلندتر برمی گرداند و صفحه دوم را در طرف دیگر چاپ می کند. این روند تا زمانی که تمام صفحات چاپ شوند تکرار می شود.

چرخاندن لبه بلند معمولاً برای اسناد منظره‌محور یا زمانی که می‌خواهید سند را در امتداد لبه بلند بچسبانید، مانند یک کتاب، استفاده می‌شود.

چرخاندن لبه بلند در مقابل چرخاندن لبه کوتاه: کدام را باید انتخاب کنم؟

وقتی نوبت به چاپ اسناد یا تصاویر می رسد، انتخاب بین چرخش لبه بلند یا کوتاه به جهت گیری محتوای شما و روش صحافی که قصد استفاده از آن را دارید بستگی دارد.

اگر سند شما در جهت عمودی است و در امتداد لبه بالایی (مانند یک دفترچه یادداشت) بسته می شود، باید لبه کوتاه را برگردانید. این اطمینان حاصل می کند که صفحات در هنگام صحافی در بالا به ترتیب درستی خواهند بود.

اگر سند شما در جهت افقی است یا در امتداد لبه کناری (مانند یک کتاب) صحافی می شود، باید انتخاب کنید که در امتداد لبه بلند ورق بزنید. این اطمینان حاصل می کند که صفحات در هنگام صحافی در کناره ها به ترتیب درستی خواهند بود.

به طور کلی، شما انتخاب می کنید که لبه کوتاه را برای اسناد پرتره در بالا معکوس کنید و برای اسناد منظره یا مواد کناری لبه بلند را معکوس کنید.

در اصل در mightygadget.com ارسال شده است – ادامه دهید توییتر – اینستاگرام – فیس بوک – آخرین بررسی ها ابزار قدرتمند Mighty