بررسی آنتن Poynting PUCK-5 Omnidirectional LTE / WiFi / GPS - ایده آل برای قایق های کانالی، کمپینگ ها و موتورخانه ها

بررسی آنتن Poynting PUCK-5 Omnidirectional LTE / WiFi / GPS – ایده آل برای قایق های کانالی، کمپینگ ها و موتورخانه ها

اشتراک گذاری مراقبت است!

بررسی همه‌جانبه Poynting PUCK-5

خلاصه

Poynting PUCK-5 بسیار عالی است و من توانستم به طور مداوم در مقایسه با استفاده از هات اسپات بدون آنتن روی یک قایق کانالی در محیط های عمدتاً روستایی، تقریباً دو برابر سرعت داشته باشم. طراحی پوک محتاطانه است و پایه مغناطیسی به ویژه در یک قایق کانالی مفید بود.

من چندین روتر 4G و 5G را در طول سالها بررسی کرده ام، از جمله نقاط اتصال تلفن همراه 4G و 5G.

این به یک گزینه مناسب برای استفاده خانگی تبدیل شده است. من می توانم بیش از 100 مگابیت بر ثانیه از Vodafone در دفترم دریافت کنم، در حالی که بهترین چیزی که می توانم از BT Broadband VDSL دریافت کنم 56 مگابیت بر ثانیه است. اگر در یک منطقه 5G زندگی می کنید، سرعت می تواند به طور قابل توجهی بالاتر باشد.

البته، یکی از مشکلات بزرگ در مورد تکیه بر داده های تلفن همراه، کیفیت سیگنال است. 5G نسبت به 4G در نفوذ به اجسام کمتر مؤثر است، بنابراین برای اکثر افراد استفاده از نوعی آنتن خارجی مفید است. آنتن باید به بهبود سرعت کمک کند، اما به حفظ عملکرد ثابت نیز کمک می کند.

من خوش شانس هستم که می توانم یک سیگنال 4G قابل اعتماد در دفترم دریافت کنم، اما نه 5G. با این حال، پس از پایان بررسی ZTE MU5001، که به عنوان Vodafone 5G Mobile Hotspot به بازار عرضه شد، آن را به مادرم دادم تا در قایق کانالش از آن استفاده کند.

قایق های کانال برای کانون های متحرک عالی نیستند. آنها جعبه های فلزی بزرگی هستند که روی کانال های روستایی شناور هستند. سیگنال محدود اغلب برای نفوذ در قفس فارادی تلاش می کند.

بنابراین، من می خواستم یک آنتن خارجی مناسب برای بهبود کیفیت اینترنت پیدا کنم.

در انتخاب من محدودیت هایی وجود داشت. مادر من یک طراح داخلی است که خودش قایق را بازسازی کرده است. هیچ شانسی وجود ندارد که او را وادار کنم که نوعی آنتن همه جانبه زشت دائمی را در کنار قایق بازسازی‌شده‌اش نصب کند.

Poynting’s PUCK Series – ایده آل برای قایق های کانال / موتورخانه / کمپروان ها

این من را به سری آنتن های همه جهته Poynting PUCK سوق داد. آنها به طور خاص برای استفاده دریایی، ساحلی، صنعتی و حمل و نقل تبلیغ می شوند.

آنها یک آنتن نسبتاً محتاط هستند، همانطور که از نام آن پیداست، شکلی شبیه به پوک دارند و کابل ها از پایه پیک عبور می کنند.

آنها چندین گزینه برای نصب دارند و اگر مایل به ایجاد سوراخ در وسیله نقلیه هستید، می توانید آن را به طور دائم و نسبتاً محتاطانه روی سقفی که در محل خود با 3M یا کابل هایی که در زیر واشر خودرو قرار دارند نصب کنید.

در حال حاضر من Poynting PUCK را به عنوان یک آنتن موقت با استفاده از پایه مغناطیسی راه اندازی کرده ام. این کار همانطور که انتظار می رود. پایه مغناطیسی صاف در پایین PUCK قرار دارد و دارای کانالی برای عبور کابل ها از کناره است. به عنوان یک جعبه فولادی بزرگ، نصب آن بر روی سقف قایق در صورت لزوم بسیار آسان است.

برای نصب های دیگر، یک پایه دیواری نیز دارید.

با اشاره تغییرات PUCK

Poynting تعداد قابل توجهی آنتن PUCK دارد. آنها از PUCK-1 به PUCK-12 و گزینه های مختلف آنتن در داخل آنها با خروجی های مختلف می روند.

به عنوان مثال، Poynting PUCK-5 که برای من فرستادند، 4 در 1 است و می تواند از 5G/4G، WiFi و GPS پشتیبانی کند. برخی از آنتن ها فقط دارای آنتن 2×2 MIMO LTE هستند که قیمت آنها را کمی مقرون به صرفه تر می کند.

NetXL بسیاری از آنتن ها را در اینجا فهرست می کند و شما می توانید از وب سایت Poynting با ابزار مقایسه آن برای یافتن بهترین گزینه برای نیازهای خود استفاده کنید.

مشخصات آنتن PUCK-5 Pointing

 • کوچک و کم مشخصات
 • آنتن 2G/3G/4G/LTE (آماده 5G)
 • 5 در 1 چند فرکانس با راندمان بالا
 • باندهای فرکانسی سلولی: 690-960 مگاهرتز | 1710 2700 مگاهرتز | 3200 – 3800 مگاهرتز
 • باندهای فرکانسی وای فای: 2400 – 2500 مگاهرتز | 5000 – 6000 مگاهرتز
 • دوام، مقاومت در برابر خوردگی، آب، گرد و غبار (IP68)
 • مقاوم در برابر آتش (منطبق با ECE-R 118.02)
 • مسکن پایدار UV
 • حداکثر بهره: LTE 6dBi | Wi-Fi 7.5dBi | GPS 21 dBi
 • طول کابل کواکسیال: 2 متر
 • نوع اتصال: SMA (مرد)

برنامه های کاربردی مورد نظر

 • ابزارهای هوشمند: اندازه گیری هوشمند انرژی، گاز و آب
 • ساختمان های هوشمند: کنترل آب و هوا، کنترل دسترسی، امنیت، آبیاری
 • علامت های دیجیتال
 • انبارها و سیستم های لجستیکی
 • اتوماسیون کارخانه های صنعتی، ماشین آلات روباتیک و سایر سیستم های M2M
 • حمل و نقل (اتوبوس، تاسیسات و امنیت عمومی)
 • وسایل نقلیه معدنی و ماشین آلات ارتباطات، تله متری و اتوماسیون (M2M و IoT)
 • ماشین آلات کشاورزی
 • دریایی: قایق های کوچک، قایق های تفریحی در نزدیکی خط ساحلی یا آب های داخلی

بهره وری

قبل از آزمایش آن بر روی قایق با ZTE MU5001، تصمیم گرفتم آنتن را در دفتر خانه خود با استفاده از روتر شبکه Netgear NBK752 5G آزمایش کنم.

من نمی توانم 5G را در دفترم دریافت کنم، اما 4G عالی دارم. من فکر می‌کنم Netgear NBK752 آنتن داخلی خوبی دارد که احتمالاً به دلیل این واقعیت است که روتر بزرگی است. در این سناریو، من واقعاً هیچ تأثیر مثبتی ندیدم.

دکل‌های تلفن همراه روی دکل آبی نصب شده‌اند که مستقیماً در دید خانه من قرار دارد، بنابراین فکر می‌کنم سیگنال 4G که دریافت می‌کنم به همان خوبی است که می‌توانم دریافت کنم، با آنتن یا بدون آن.

با قایق، اوضاع کمی متفاوت است و این یک سناریوی خوب برای آنتن است. در بعضی جاها ممکن است بتوانید سیگنال خوبی دریافت کنید و نیازی به آنتن خارجی نداشته باشید، اما گشت و گذار کانال در حومه شهر ناگزیر شما را به مناطقی می برد که سیگنال های موبایل نامرغوبی دارند و این می تواند کمک زیادی به شما کند.

من یک روز را در قایق گذراندم که از کانال لنکستر، از طریق Ribble Link و پایین آمدن به Burscough، مسافت نسبتاً طولانی با کیفیت سیگنال متفاوت، رفتم.

این آنتن از اتصالات SMA استفاده می کند، بنابراین اگر قصد دارید از روتر موبایلی مانند ZTE MU5001 استفاده کنید، به یک آداپتور نر به SMA ماده TS-9 نیاز دارید.

در این سناریو، آنتن به طور مداوم از نقطه اتصال به خودی خود بهتر عمل می کند. تست اولیه من سرعت دانلود را تقریبا دو برابر و سرعت آپلود را بیش از دو برابر کرد. تأخیر نیز تا حد زیادی بهبود یافته است، اگرچه در کل هنوز بسیار بد است.

در طول روز سرعت ها متفاوت بود، اما آنتن به طور مداوم عملکرد را با حاشیه قابل توجهی بهبود بخشید.

قیمت و گزینه های جایگزین

Poynting PUCK-5 I ارسال شده توسط NetXL ارائه شده است. شماره محصول خاص A-PUCK-0005-V1-01 است و با قیمت 95 پوند در دسترس است.

بسیاری از گزینه های ارزان تر Poynting PUCK وجود دارد. به طور خاص، اگر فقط می خواهید سیگنال 4G/LTE شما را تقویت کند، چندین نسخه وجود دارد که دو در یک یا فقط 4G LTE هستند و می توانید آنها را با حدود 50 پوند از آمازون خریداری کنید.

NextXL دارای آنتن Poynting PUCK-1 SISO LTE با قیمتی کمتر از 40 پوند است.

بطور کلی

من تحت تاثیر آنتن Poynting PUCK-5 قرار گرفتم. عملکرد در محیط های روستایی خوب بود. من به طور مداوم در مقایسه با استفاده از هات اسپات بدون آنتن تقریباً دو برابر سرعت داشتم.

به همان اندازه مهم، طراحی کلی و فاکتور فرم برای اهداف مورد نظر من و به طور کلی برای بسیاری از سناریوهای کاربر به خوبی کار می کند. این یک فرم کوچک و بادوام دارد و به هر وسیله نقلیه ای که می توانید آن را روی آن نصب کنید ارتفاع کمی اضافه می کند و زیبایی نسبتاً محتاطانه ای دارد.

کاربردهای مورد نظر ممکن است نشان دهد که این بیشتر کاربرد تجاری یا صنعتی دارد، اما برای هر کسی که دارای قایق کمپینگ، موتورخانه یا قایق کانالی یا شکل دیگری از قایق است، باید بسیار جذاب باشد.

آخرین به روز رسانی در 24/07/2022 / پیوندهای وابسته / تصاویر از API تبلیغاتی محصولات آمازون