منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • بررسی دستگاه تصفیه هوا DH Lifelabs Sciaire Mini + HEPA: آیا یونیزرهای هوا کار می کنند؟

بررسی دستگاه تصفیه هوا DH Lifelabs Sciaire Mini + HEPA: آیا یونیزرهای هوا کار می کنند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بررسی دستگاه تصفیه هوا DH Lifelabs Sciaire Mini + HEPA: آیا یونیزرهای هوا کار می کنند؟

اشتراک گذاری مراقبت است!

رتبه بندی بررسی دستگاه تصفیه هوا DH Lifelabs Sciaire Mini + HEPA

خلاصه

من تحت تاثیر DH Lifelabs Sciaire Mini قرار گرفتم، بی صدا کار می کند و در مقایسه با تصفیه کننده های هوای معمولی خوب به نظر می رسد. چقدر خوب است تا حد زیادی به این بستگی دارد که آیا به مزایای یونیزاسیون هوا اعتقاد دارید یا خیر. علمی برای حمایت از آن وجود دارد و به نظر من ارزش بررسی دارد.

حرفه ای ها

 • یک دستگاه تصفیه هوا یونیزاسیون HEPA باید نتایج بهتری را در مقایسه با HEPA به تنهایی ارائه دهد
 • بی سر و صدا
 • طراحی جذاب تا آنجا که این چیزها

منفی

 • یونیزاسیون هوا یک ویژگی بحث برانگیز در دستگاه های تصفیه هوا است و ممکن است به اندازه ادعاهای بازاریابی مفید نباشد.

من در چند سال گذشته به مقدار زیادی دستگاه های تصفیه هوا و کیفیت هوای داخل خانه را پوشش داده ام.

در مورد دستگاه های تصفیه هوا، همه آنها بر اساس فیلترهای HEPA هستند. اگرچه تصفیه‌کننده‌های هوا ممکن است گران شوند، اما اساساً فقط یک فن بزرگ هستند که هوا را از طریق فیلتر عبور می‌دهند، که باعث می‌شود تعجب کنید که چرا برخی از آنها صدها قیمت دارند. اکثر دستگاه های تصفیه هوا که اخیراً بررسی کرده ام دارای Wi-Fi و مانیتور داخلی کیفیت هوا هستند که به توجیه قیمت کمک می کند.

با DH Lifelabs Sciaire Mini، همه چیز کمی متفاوت است. فاقد وای فای است، اما اولین تصفیه کننده هوا است که من بررسی کرده ام که دارای یونیزر هوای داخلی است. این یک تکه فناوری تفرقه انگیز است. آیا این تبلیغات تبلیغاتی است یا نوشدارویی برای کیفیت هوای داخل خانه؟

بررسی های دیگر تصفیه کننده هوا و IAQ من را بررسی کنید:

مشخصات فنی

بررسی دستگاه تصفیه هوا DH Lifelabs Sciaire Mini + HEPA: آیا یونیزرهای هوا کار می کنند؟
DH Lifelabs Sciaire Mini در مقابل Philips Series 3000i

فقط برای اینکه کسی با من تماس نگیرد، اینها همه مشخصاتی است که شرکت در صفحه محصول خود فهرست می کند.

 • برای اتاق های تا 215 فوت مربع (20 متر مربع)
 • 99.9 درصد از باکتری ها و ویروس ها از جمله SARS-CoV-2 (علت شایع کرونا) را از بین می برد.
 • حذف 99.95 درصد از آلاینده های موجود در هوا از جمله گرد و غبار، گرده، دود، کپک و شوره حیوانات خانگی
 • فیلتر هپا واقعی H13 آلرژن ها را تا 0.1 میکرون جذب می کند (پیش فیلتر، فیلتر هپا، فیلتر کربن فعال)
 • بوهای خانگی و VOCها از جمله آمونیاک، فرمالدئید و سولفید هیدروژن را خنثی می کند.
 • 4.8 بار در ساعت هوا را تصفیه می کند
 • مصرف برق: 32 وات
 • سرعت فن: 3 سطح (خواب/2/3)
 • نویز (dB(A): < 57 dB
 • یادآوری: فیلتر را هر 6 ماه یکبار تعویض کنید

آیا دستگاه های تصفیه هوا یونیزر کار می کنند؟

بررسی دستگاه تصفیه هوا DH Lifelabs Sciaire Mini + HEPA: آیا یونیزرهای هوا کار می کنند؟

اصلی ترین چیزی که این تصفیه کننده هوا را از سایر مواردی که من بررسی کرده ام متمایز می کند، ویژگی یونیزاسیون هوا است.

من ذاتاً فردی شکاک هستم، تبلیغات مختلفی را برای محصولات یونیزاسیون هوا دیده‌ام و همیشه فکر می‌کردم که احتمالاً تبلیغاتی است.

با این حال، مشخص شد که من اشتباه می‌کردم، اما نکاتی در مورد این فناوری وجود دارد.

یونیزه کننده های هوا با ایجاد یک بار استاتیک در اطراف آلاینده های موجود در هوا که در اطراف اتاق شما شناور هستند، کار می کنند. پس از شارژ شدن، این ذرات (مانند گرد و غبار و آلرژن ها) به هادی های زمینی نزدیک (زمین شده) جذب می شوند. اصولاً به هر سطحی که برای اولین بار با آن برخورد می کنند می چسبند.

بنابراین در کاهش ذرات معلق در هوا موثر است، اما این آلاینده ها اکنون به احتمال زیاد به تمام سطوح خانه شما چسبیده اند. معمولاً یک دستگاه تصفیه هوا یونیزه دارای صفحات هدفمندی برای جمع‌آوری این آلاینده‌ها است، اما شما همچنان به سطوح اطراف خانه‌تان چسبیده‌اید.

این دستگاه تصفیه هوا ادعا می کند که دارای فناوری PlasmaShield است. ظاهراً این فناوری ثبت اختراع، هم در داخل واحد برای از بین بردن پاتوژن های به دام افتاده و هم در کل فضا برای تصفیه هوای اطراف، یون تولید می کند.

یونیزه کننده های هوا در اتاق های تمیز برای کنترل آلاینده های آئروسل بسیار ریز مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین اگر به درستی استفاده شود، قطعا راه حل موثری است، فقط باید در نظر بگیرید که این ذرات به کجا ختم می شوند.

طبق گزارش‌ها، یونیزه‌کننده‌های هوا که مصرف‌کنندگان را هدف قرار می‌دهند، به اندازه کافی قدرتمند نیستند که بر سطوح ذرات معلق در خانه‌ها تأثیر بگذارند. در این مورد، شما فقط باید فرض کنید که ادعاهای بازاریابی DH Lifelabs درست است، همانطور که در مورد بسیاری از محصولات صادق است.

بنابراین راه حل کاملی نیست، اما برای بسیاری از افراد بهتر از تنفس در این آلاینده ها خواهد بود.

ادعاهای ویروس و SARS-CoV-2 / Covid

این دستگاه ادعاهای بسیار بزرگی در مورد توانایی خود در از بین بردن ویروس ها دارد. من در بررسی خود از Partu BS-08 به ادعاهای حذف ویروس در دستگاه های تصفیه هوا اشاره کردم.

فیلترهای هپا باید بتوانند بسیاری از باکتری ها را که ممکن است در هوا منتقل می شوند را از بین ببرد. فیلتر HEPA معمولاً موارد را تا 0.3um فیلتر می کند. بر اساس بسیاری از کتاب های میکروبیولوژی، اندازه متوسط ​​اکثر باکتری ها بین 0.2 میکرومتر و 2.0 میکرومتر (قطر) است.

با این حال، ویروس ها معمولا کوچکتر از 0.3 um هستند. این استدلال ضد ماسک‌ها بود، اما این واقعیت را نادیده گرفت که بسیاری از ویروس‌ها، از جمله کووید، از طریق عفونت قطرات کار می‌کنند، نه عفونت هوا.

در این مورد، به دلیل یونیزه شدن هوا، اوضاع کمی متفاوت است. به گفته New Scientist، یونیزه کننده های هوا با موفقیت برای کاهش عفونت های باکتریایی در بیمارستان ها استفاده شده اند.

تحقیقات شرکت الکترونیک شارپ نشان داده است که یون های مثبت و منفی تولید شده توسط سیستم های تهویه مطبوع آنها می توانند ویروس ها از جمله آنفولانزا را غیرفعال کنند.

در مورد ویروس‌ها، همه چیز کمی پیچیده‌تر است، به نظر نمی‌رسد اطلاعات زیادی وجود داشته باشد که نشان دهد یونیزاسیون هوا برای خود ویروس کاری انجام می‌دهد. اما بسیاری از ویروس‌ها، از جمله SARS-CoV-2 و آنفولانزای حاصل از تحقیقات انجام شده توسط شارپ، به قطرات اتصال یا ذرات معلق کوچک‌تر متکی هستند. اعتقاد بر این است که کووید می تواند از طریق ذرات معلق در هوا کوچکتر از قطرات پخش شود و این قطرات می توانند ده ها متر از منبع فاصله داشته باشند و به طور بالقوه ساعت ها در هوا باقی بمانند. بنابراین، ترکیب فیلتر HEPA و یونیزاسیون هوا باید به کاهش انتشار ویروس منتقل شده از طریق آئروسل کمک کند.

بر اساس تحقیقات محدود من (حدود 30 دقیقه گوگل)، فیلتر HEPA احتمالاً در اینجا بسیار مفید خواهد بود. مطمئن نیستم که بخواهید یک ذره ویروس یونیزه شده به طور تصادفی روی سطح اطراف خانه شما فرود بیاید یا خیر، اما هنوز احتمالا بهتر از بودن در هوا است.

من در حال راه اندازی هستم

این یک تصفیه کننده هوای هوشمند نیست، بنابراین راه اندازی زیادی وجود ندارد. مانند تمام دستگاه های تصفیه هوا، این دستگاه نیز دارای یک فیلتر HEPA در کیسه است، بنابراین قبل از شروع استفاده باید آن را باز کنید و فیلتر را دوباره در آن قرار دهید.

هنگامی که دکمه پاور را فشار دهید، در حالت اتوماتیک قرار می گیرد و بنابراین بسته به کیفیت هوا، فن ها را کم یا زیاد می کند. حلقه LED به شما ایده ای از کیفیت هوا می دهد.

بهره وری

بررسی دستگاه تصفیه هوا DH Lifelabs Sciaire Mini + HEPA: آیا یونیزرهای هوا کار می کنند؟

یکی از مشکلاتی که من با این تصفیه کننده هوا دارم این است که آنها CADR را لیست نمی کنند، که به شما ایده ای از کارایی فیلتر هوا می دهد و به شما امکان می دهد تصفیه کننده هوا را با اندازه مناسب برای اتاق خود انتخاب کنید.

فقط باید به ادعاهایی که می‌گویند این دستگاه می‌تواند اتاق‌هایی تا 215 فوت مربع (20 متر مربع) را اداره کند و ادعا می‌کند 4.8 بار در ساعت هوا را می‌چرخاند، اعتماد کنید.

شما به طور بالقوه می توانید از این CADR بسازید. با فرض اینکه ارتفاع سقف 8 فوت است و در یک اتاق 215 فوت مربع کار می کند. با 5 تغییر هوا در ساعت این به 143 CFM یا 243 متر مکعب در ساعت می رسد.

نام Mini نشان می دهد که این باید برای اتاق های کوچکتر باشد، بنابراین شاید تعجب آور نباشد که CADR از بسیاری از گزینه های محبوب موجود در بازار پایین تر است. کمی عقب تر از تصفیه کننده هوای هوشمند پرنسس (ارزان تر) است که در ژوئن بررسی کردم و تقریباً نصف عملکرد تصفیه کننده هوای هوشمند شیائومی 4 پرو (گران تر) است.

هر دو دستگاه تصفیه هوا دارای عملکرد هوشمندی هستند که به شما امکان می‌دهد برنامه‌ریزی کنید و بر کیفیت دقیق هوا نظارت کنید، اما فاقد یونیزاسیون هوا هستند.

در حال حرکت به اجرای واقعی آن در خانه من. چیز زیادی برای گفتن نیست. من از عملکرد راضی هستم. زمستان است، بنابراین آلرژی من بد نیست و من حدود 5 سال است که به ویروس مبتلا نشده ام، بنابراین نمی توانم در مورد تأثیر آن اظهار نظر کنم.

با استفاده از Airthings View Plus، کیفیت هوای داخل خانه خوب گزارش شد و به نظر می‌رسد نشانگر LED روی دستگاه تصفیه هوا دقیقاً با آنچه Airthings گزارش می‌کند مطابقت دارد. PM 2.5 زمانی که در آشپزخانه آشپزی می کنم به اوج می رسد، و می توانم بگویم که به طور ذهنی به نظر می رسد که با این تصفیه کننده هوا سریعتر از دستگاه تصفیه هوا کاهش می یابد (که قابل انتظار است).

از آنجایی که در حال حاضر هوا کاملاً سرد است، پنجره‌های ما برای همیشه بسته هستند و بوی غذا یا کپک ایجاد می‌شود، مخصوصاً در اتاق خواب‌ها. باز هم، از نظر ذهنی، به نظر می رسد که این به کاهش این مشکل کمک کرده است.

صدای فن خوب است، سطح یک، به سختی از موسیقی ملایمی که در دفترم پخش می کنم شنیده می شود. اگر آن را به حداکثر برسانید، صدا خیلی بلند نیست، اما گام آن کمی بالاتر از دستگاه های تصفیه هوای رقیب است. این احتمالاً به دلیل کوچکتر بودن فن (و CADR پایین تر) است.

قیمت و گزینه های جایگزین

DH Lifelabs Sciaire Mini + HEPA 200 پوند قیمت دارد و دارای CADR تقریباً 243 متر مکعب در ساعت است (بر اساس ریاضیات مشکوک من).

موارد زیر یونیزاسیون هوا ندارند:

دستگاه تصفیه هوای هوشمند Princess 170 پوند با سرعت CADR 280 متر مکعب در ساعت است.

دستگاه تصفیه هوای فیلیپس سری 2000i با CADR 333 متر مکعب در ساعت 250 پوند قیمت دارد.

دستگاه تصفیه هوای هوشمند شیائومی 4 پرو تقریباً 250 پوند با CADR 500 متر مکعب بر ساعت قیمت دارد.

Blueair یک برند گران قیمت اما قابل احترام در دنیای تصفیه هوا است و Dustmagnet 5240I را دارد که دارای CADR + m³/h 230 است و قیمت آن 350 پوند است.

بطور کلی

من معمولاً سعی می کنم تا حد امکان عینی باشم و نتیجه گیری خود را بر اساس عملکرد یک محصول در مقایسه با رقبا و قیمت آن قرار دهم.

در این صورت امکان انجام این کار وجود ندارد. این که چقدر خوب است تا حد زیادی به میزان ارزشی که برای فرآیند یونیزاسیون هوا می گذارید بستگی دارد. من محیط آزمایشگاهی ندارم که بتوانم با اطمینان بگویم که آیا این کار نسبت به تصفیه کننده های هوا که تنها به فیلترهای هپا متکی هستند، ذرات هوا را بیشتر یا کمتر حذف می کند.

همچنین، زمستان است و آلرژی من در حال حاضر بد نیست.

من به طور ذهنی از DH Lifelabs Sciaire Mini راضی هستم. بی صدا کار می کند و به نظر می رسد کیفیت هوا را بسیار سریعتر از نداشتن دستگاه تصفیه هوا بهبود می بخشد. همچنین به نظر می رسد که در کاهش بوهای کپک زدگی و بوی مواد غذایی که می تواند با پنجره های بسته ایجاد شود، خوب باشد.

اگر ریاضی من درست باشد، عملکرد CADR کیلومترها با واحدهای دیگر فاصله ندارد. اگر فقط یک فیلتر HEPA می خواهید، کمی گران است، اما اخاذی نیست.

به طور کلی، من تحت تأثیر DH Lifelabs Sciaire Mini قرار گرفتم و تا زمانی که تمام نکاتی را که ذکر کردم در نظر بگیرید، آن را توصیه می کنم.