منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • بررسی دوربین حرارتی مادون قرمز HTI-Xintai HTI-19

بررسی دوربین حرارتی مادون قرمز HTI-Xintai HTI-19

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بررسی دوربین حرارتی مادون قرمز HTI-Xintai HTI-19

اشتراک گذاری مراقبت است!

رتبه بندی بررسی دوربین حرارتی مادون قرمز Hti-Xintai HTI-19

حرفه ای ها

 • خارج از جعبه کار می کند، بدون برنامه
 • وضوح بالاتر از گزینه های رقابتی

منفی

 • برای استفاده شخصی گران است

من به اندازه کافی خوش شانس هستم که از سال 2019 قراردادی با مدت معین دارم و تا اکتبر 2023 فرصت دارم تا با افزایش شدید هزینه های انرژی مواجه شوم. من در تلاش بودم تا مصرف برق و گاز خود را کاهش دهم به این امید که بتوانم افزایش قیمت ها را در سال آینده جبران کنم.

تا الان نگاه کردم:

این بررسی کمی افراطی تر است. در حالی که استفاده از یک دوربین تصویربرداری حرارتی برای شناسایی قسمت‌های عایق‌بندی ضعیف خانه شما کاملا منطقی است، اما مشکل این است که این دستگاه‌ها هزینه زیادی دارند. دوربین حرارتی مادون قرمز HT-19 که من برای این آزمایش استفاده کردم بیش از 400 پوند قیمت دارد. برای توجیه این موضوع باید بتوانم در قبض گرمایشم صرفه جویی قابل توجهی کنم. حتی دوربین‌های محبوب FLIR برای تلفن شما بیش از 200 پوند به شما می‌دهند.

مشخصات

 • صفحه نمایش: صفحه نمایش 3.2 اینچی TFT با زاویه تمام
 • وضوح: 320×240
 • محدوده اندازه گیری دما: -20 ℃ تا 300 ℃ (-4 درجه فارنهایت تا 572 درجه فارنهایت)
 • زاویه میدان/کوتاهترین فاصله کانونی: 56°x42°/0.15mm
 • حساسیت حرارتی: 0.07 ℃
 • دقت اندازه گیری: ± 2% / ± 2℃
 • انتشار: قابل تنظیم از 0.01 تا 1.0
 • نرخ فریم تصویربرداری حرارتی: 9 هرتز
 • پوشش طول موج: 8-14 میلی متر
 • رسانه ذخیره سازی: 3 گیگابایت داخلی (20+ هزار تصویر ذخیره شده)

خانه من

برای برخی زمینه ها، خانه من یک ملک معمولی آجری در بریتانیا است. نزدیک شدن به 100 سال. دارای شیشه سه جداره حدود 20 سال پیش نصب شده و دیوارها عایق بندی شده است. من همچنین اخیراً یک سقف جدید داشتم که از یک سقف سرد به یک سقف گرم تبدیل شد.

اگرچه کارهای زیادی برای بهبود عایق کاری و کارایی خانه انجام شده است، اما هنوز خانه ای قدیمی و عایق بندی ضعیف است.

استفاده از دوربین فضای باز برای شناسایی نقاط داغ

استفاده از دوربین در فضای باز چیزی را نشان نداد که قبلاً واضح نبود. پنجره ها و درها نقطه داغ بودند. لبه های پنجره ها نقاط داغ اصلی هستند. حتی می توانید دوربین های مداربسته ای را که در اطراف خانه قرار داده ام شناسایی کنید.

چند جا وجود داشت که نقاط قرمز از در یا قاب پنجره بیشتر از حد انتظار من امتداد داشتند. درب پشتی من یکی از مشکلات احتمالی است، فکر می کنم درب کمی از چارچوب افتاده است. این چیزی نیست که من شخصاً در مورد آن اطلاعی داشته باشم، اما یکی از دوستانم که درها را نصب می کند، بلافاصله متوجه آن شد و برای تأیید آن نیازی به دوربین نداشت.

استفاده از دوربین در داخل خانه برای شناسایی پیش نویس ها

استفاده از دوربین در داخل خانه برای شناسایی هوای سرد، موثرترین راه برای استفاده از این دوربین است (به نظر من).

در حالی که من آن را در این سناریو مفید می‌دانم، نمی‌توانم بگویم که صرف بیش از 400 پوند برای دوربین تصویربرداری حرارتی نتایج بسیار بهتری نسبت به استفاده از کمی عقل سلیم دارد، که باید رایگان باشد.

بهترین مثالی که پیدا کردم درب داخلی ما بود که تا جایی که درب ورودی است باز می شود. این یک طراحی رایج در خانه های انگلستان است که به عنوان یک حائل بین درب بیرونی سردتر عمل می کند. پنجره های این درب داخلی تزئینی و تک جداره هستند و این چیزی نیست که به این زودی ها اصلاح کنم.

همه درها دارای لکه های سرد در اطراف لبه ها و پنجره ها هستند، اما این درب به وضوح دارای یک لکه کششی در سمت چپ در است. برای این کار من یک پیش نویس بدون مهر و موم پایین سیلیکونی اعمال کردم که از آمازون به قیمت حدود 8 پوند خریدم. با توجه به طراحی درب، من متقاعد نیستم که در جای خود بماند، اما به وضوح نتایج مفیدی دارد. لکه آبی تیره که از در بیرون می آید بسیار کاهش یافته است. لکه های قرمزی که می بینید همان جایی است که من برای گذاشتن مهر برای مدت کوتاهی زانو زدم.

قیمت و گزینه های جایگزین

من 480 پوند برای دوربین تصویربرداری حرارتی HTI-19 پرداخت کردم که پول بسیار زیادی است. این بیش از دو ماه گاز و برق و احتمالا چندین ماه فقط گاز است. بنابراین زمان زیادی طول خواهد کشید تا شاهد بازگشت سرمایه برای آن باشیم.

بیشتر دوربین‌های تصویربرداری حرارتی دستی بیش از 400 پوند قیمت دارند. به نظر می رسد هر چیزی زیر این قیمت نقدهای بسیار بدی دارد.

گزینه رقیب دوربین های تلفن همراه است. FLIR بهترین مارک برای این گزینه است، شما می توانید FLIR ONE را فقط با 207 پوند یا مدل Pro را با قیمت 428 پوند تهیه کنید. من معطل شدم زیرا نظرات متفاوت زیادی وجود دارد و برنامه FLIR ONE برای اندروید نظرات بسیار بدی دارد.

بطور کلی

نتایج من آنطور که انتظار داشتم آشکار کننده نبود، اما مزایای استفاده از دوربین تصویربرداری حرارتی برای بهبود کارایی خانه را رد نمی کنم.

در مورد من، به وضوح مناطقی را که گرما یا جریان نشتی داشتند شناسایی کرد، اما حدس زدن همه آنها آسان بود. حتی زمانی که راه حل هایی را برای بهبود انزوا اجرا کردم، نتایج کاملا مشهود بود.

حدس می‌زنم اگر مشکل خاصی در خانه من وجود داشت که فوراً آشکار می‌شد، دوربین مفیدتر بود. شاید یک پنجره ضعیف نصب شده می‌توانست تعمیر شود و صرفه‌جویی در هزینه‌های حاصله هزینه دوربین را توجیه کند.

برای کاربران خانگی، فکر می‌کنم با استفاده نکردن از دوربین حرارتی برای شناسایی مناطق مشکل‌دار خانه، می‌توانید مطمئن باشید که چیز زیادی از دست نمی‌دهید.

بدیهی است که من فقط به عنوان صاحب خانه که از آن در تنها خانه خود استفاده می کند به این موضوع نگاه کرده ام. اگر قصد دارید به طور منظم از این ویژگی در چندین ملک برای تجارت استفاده کنید، پس هزینه دستگاه مشکل کمتری دارد.

می‌توانم بگویم اگر شما هم می‌توانید چیزی شبیه این ارزش قرض گرفتن را دارد، یا شاید بتوانید خرید گروهی بین دوستان یا خانواده انجام دهید. من با خوشحالی هزینه را با ده نفر تقسیم می کنم.

آخرین به روز رسانی در 30/12/2022 / پیوندهای وابسته / تصاویر از API تبلیغات محصول آمازون