منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بررسی دوچرخه الکترونیکی Vanpowers City Vanture – یک دوچرخه برقی سبک وزن تک دنده که من آن را دوست دارم

بررسی دوچرخه الکترونیکی Vanpowers City Vanture – یک دوچرخه برقی سبک وزن تک دنده که من آن را دوست دارم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بررسی دوچرخه الکترونیکی Vanpowers City Vanture – یک دوچرخه برقی سبک وزن تک دنده که من آن را دوست دارم

اشتراک گذاری مراقبت است!

رتبه بندی بررسی دوچرخه الکترونیکی Vanpowers City Vanture

خلاصه

Vanpowers City Vanture یک دوچرخه الکترونیکی برجسته و بر اساس نیازهای شخصی من است. این بهترین دوچرخه الکترونیکی است که من بررسی کرده ام.

سبک وزن است و نیازی به تعمیر و نگهداری ندارد و هندسه و حس سواری کلی آن را شبیه دوچرخه سواری معمولی می کند. من با خوشحالی آن را بدون کمک رانندگی می کنم و فقط در صورت نیاز آن را روشن می کنم.

طراحی که خودتان بسازید آسان است، اما من ترجیح می دهم مجبور نباشم، و راه اندازی تک دنده ممکن است برای مردم مناطق بسیار تپه ای مناسب نباشد.

حرفه ای ها

  • دوچرخه فوق العاده سبک با این قیمت
  • ظاهر و احساس آن دقیقاً مانند یک دوچرخه هیبریدی معمولی است
  • درایو تسمه تعمیر و نگهداری کم

منفی

  • تک دنده برای همه سناریوها مناسب نخواهد بود
  • در حالی که خودسازی آسان بود، ترجیح می‌دهم مجبور نباشم آن را انجام دهم

من امسال دوچرخه های برقی را بررسی کرده ام و همه آنها عالی بوده اند و هر کدام در موارد مختلف عالی هستند.

بررسی های اخیر شامل دوچرخه تایر چربی Cyrusher XF900 750W و همچنین دوچرخه تاشو Engwe Engine Pro 750W است. هر دو قادر به حرکت سریعتر از محدودیت های سرعت بریتانیا هستند و سواری فوق العاده نرمی را ارائه می دهند.

دوچرخه الکترونیکی ADO D300C دارای طراحی سنتی تر دوچرخه کوهستانی است و برای استفاده ترکیبی به خوبی کار می کند.

با این حال، همه این دوچرخه ها از نظر فیزیکی بزرگ هستند و وزن زیادی دارند، که واقعاً با ترجیح شخصی من مطابقت ندارد.

در مورد من، من چیزی می‌خواهم که شبیه یک دوچرخه معمولی به نظر برسد و حسی داشته باشد که بدون کمک برقی خوب است، اما در صورت نیاز می‌تواند به من کمک کند.

Vanpowers City Vanture اولین بررسی است که انجام داده ام و تجربه ای نزدیک به دوچرخه معمولی را ارائه می دهد.

فیکس کننده کمربند با گل میخ خودساز و قاب چوبی

Vanpowers City Vanture یکی از منحصربفردترین دوچرخه هایی است که من بررسی کرده ام. یکی از نکات اصلی در مورد آن این است که فریم جوش داده نشده است، بلکه در عوض از ساختار زبانه و شیاری استفاده می کند که باید خودتان آن را جمع کنید.

Vanpowers ادعا می کند که این یکپارچگی ساختاری برتر را فراهم می کند زیرا جوش های دوچرخه نقطه ضعف هستند. همچنین به Vanpowers اجازه می دهد تا دوچرخه را در جعبه ای بسیار کوچکتر و حمل و نقل آسان تر بسته بندی کند، که من گمان می کنم دلیل اصلی انتخاب این طراحی قاب است. با این حال، طراحی قاب همچنین به دوچرخه اجازه می دهد تا با کمربند کار کند، زیرا باید قاب را به تناسب کمربند تقسیم کنید.

سپس موتور ثابت می شود، فقط یک دنده دارد و توسط یک تسمه به حرکت در می آید. مزایای دوچرخه درایو تسمه ای این است که به نگهداری کمتری نیاز دارد. تسمه زنگ نمی زند یا نیاز به روغن کاری ندارد، آنها اغلب به عنوان یک گزینه محبوب برای افرادی که به تورهای طولانی می روند به همین دلیل تبدیل شده اند.

گفته می شود یک درایو تسمه ای که به درستی نگهداری می شود 3-5 برابر بیشتر از یک درایو زنجیره ای دوام می آورد. برخی از سواران 20000 مایل (حدود 30000 کیلومتر) از یک مهار را طی کرده اند. بیشتر زنجیرها فقط 3000-5000 مایل دوام می آورند.

البته، برخی از مردم کمبود چرخ دنده را دوست ندارند، و اگر در یک منطقه بسیار تپه ای زندگی می کنید، این ممکن است برای شما ایده آل نباشد.

با این حال، تصور می‌کنم این طراحی تک‌سرعته درایو تسمه به Vanpowers کمک می‌کند وزن را پایین نگه دارند. این سبک ترین دوچرخه ای است که من بررسی کرده ام و تنها 15.5 کیلوگرم وزن دارد. این دوچرخه حدود 50٪ سنگین تر از دوچرخه جاده ای من است. 7 کیلوگرم سبکتر از ADO D300C و کمتر از نیمی از وزن 34 کیلوگرم Cyrusher XF900 است!

مشخصات

رنگ هامشکی درخشان، نقره ای بی نهایت، بنفش نئون، آبی گچی، یاقوتی
کمک سرعت (ایالات متحده)تا 40 کیلومتر در ساعت (5 سطح کمک)
دستیار سرعت (EU/UK)تا 25 کیلومتر در ساعت (5 سطح کمک)
وزن خالص34.17 پوند / 15.5 کیلوگرم
مسافت پیموده شده50–80 مایل/80–130 کیلومتر (با باتری اضافی)
زمان بارگذاری2-3 ساعت
حداکثر بار120 کیلوگرم
موتور36 ولت 350 وات (ایالات متحده) / 36 ولت 250 وات (EU)
باتریباتری 36 ولتی 7Ah/252Wh LG Cell Lithium-ion Downtube
سنسورسنسور آهنگ
نمایش دادنصفحه نمایش LCD رنگی TFT ضد آب IP66
شارژرشارژر هوشمند 100V-240V/2A استاندارد ایالات متحده یا استاندارد اتحادیه اروپا
قابآلیاژ آلومینیوم. 21 اینچ سایز چرخ 700C
لاستیک ماشینلاستیک کندا 700 × 28 درجه سانتی گراد
رینگ هادو جداره آلیاژ آلومینیوم
چنگال جلودوشاخه جلوی سفت و سخت نصب شده روی دیسک آلیاژ آلومینیوم، محور
ترمزترمزهای دیسکی هیدرولیک Tektro
سکانآلیاژ آلومینیوم پرومکس
ساقهآلیاژ آلومینیوم با نمایشگر داخلی
اهرم ترمزTektro HD-M285
کمربنددرایو تسمه CDN گیتس
چرخ دندهگیتس CDX
مرکز جلویی، تقسیم کننده اصلی3/8 × 13G × 36H از طریق محور
یک زینقهوه ای Justek® Urban Saddle/Black Selle Royal® Saddle
گیره صندلیآلیاژ آلومینیوم پرومکس، افست 30.4 میلی متر
پدالما خواهیم رفت

ساخت و ساز

بسته به جایی که زندگی می کنید، می توانید Vanpowers را یا از قبل مونتاژ شده خریداری کنید یا خودتان آنها را مونتاژ کنید. برای خریداران بریتانیایی به نظر می رسد که شما فقط می توانید آن را خودتان مونتاژ کنید.

این بسیار نگران کننده به نظر می رسید. قبل از بررسی، نگاهی گذرا به ویدیوی مونتاژ کردم و از اینکه مجبور شدم همه کابل ها را از طریق قاب عبور دهم کمی عصبی بودم. من قبلاً مجبور بودم قسمت های داخلی ADO D300C را برای تعمیر سیم کشی باز کنم، و این یک آشفتگی گیج کننده از اجزا بود که نمی خواستم دوباره با آن برخورد کنم.

با این حال، با Vanpowers City Vanture به سختی سیم کشی لازم برای انجام دادن وجود دارد. من فکر می کنم فقط یک قسمت از قاب وجود داشت که نیاز به عبور کابل داشت و چهار کابل وجود داشت که باید محکم می شد. فوق العاده آسان بود.

ساخت خود نیز به طرز شگفت انگیزی آسان بود. من به راحتی حواسم پرت می شود بنابراین قسمت اصلی قاب را ساختم و بعداً برگشتم. اما فکر می کنم در کل حدود 2 ساعت طول کشید. معمولاً حدود 30 دقیقه طول می کشد تا یک دوچرخه از پیش مونتاژ شده تکمیل شود.

در حال استفاده

بررسی دوچرخه الکترونیکی Vanpowers City Vanture – یک دوچرخه برقی سبک وزن تک دنده که من آن را دوست دارم

چیزهای زیادی برای دوست داشتن در مورد این دوچرخه وجود دارد. این بهترین دوچرخه برقی است که من بررسی کرده ام. شما به سختی می توانید بگویید که این دوچرخه برقی است و این برای من بسیار مهم است. احساس می کنم اگر عادی به نظر برسد، کمتر مورد هدف سارقان قرار می گیرد.

صفحه نمایش در کابین خلبان تعبیه شده است، بنابراین شما یک کامپیوتر زشت روی فرمان خود ندارید و دوباره، آن را بیشتر شبیه یک دوچرخه سنتی می کند.

با وزن 15.5 کیلوگرمی، برداشتن و حرکت دادن آن بسیار آسان تر از سایرین است، اما می توانید آن وزن را روی چرخ عقب احساس کنید. با این حال، وقتی دوچرخه سواری می کنید، متوجه آن نمی شوید.

این اولین بار است که دوچرخه سواری با دوچرخه تسمه ای می کنم و تجربه خوبی است. اصلا صدای پیشرانه وجود ندارد و دوچرخه به طور کلی هیچ صدای آزاردهنده ای ندارد.

بررسی دوچرخه الکترونیکی Vanpowers City Vanture – یک دوچرخه برقی سبک وزن تک دنده که من آن را دوست دارم

الکترونیک از طریق یک کنترلر کوچک روی فرمان سمت چپ کنترل می شود. فقط سه دکمه وجود دارد. دکمه Mode نیز برای روشن کردن دوچرخه و به دنبال آن دکمه های بالا و پایین استفاده می شود.

بررسی دوچرخه الکترونیکی Vanpowers City Vanture – یک دوچرخه برقی سبک وزن تک دنده که من آن را دوست دارم

در بریتانیا/اتحادیه اروپا 5 سطح کمک قدرتی وجود دارد که تا سقف قانونی 15 مایل در ساعت (25 کیلومتر در ساعت) می رسد. خریداران آمریکایی نیز 5 سطح کمک دریافت می کنند، اما می توانند تا 40 کیلومتر در ساعت حرکت کنند.

جایی که من زندگی می کنم نسبتا صاف است و برای دوچرخه سواری به باشگاه یا شهر از یک فیکس کننده غیر برقی استفاده می کنم. بزرگترین مشکل جایی که من زندگی می کنم باد است و رانندگی سر در آن می تواند بسیار ناراحت کننده باشد.

بررسی دوچرخه الکترونیکی Vanpowers City Vanture – یک دوچرخه برقی سبک وزن تک دنده که من آن را دوست دارم

در مقایسه با فیکسی موجود من، محرک ها به گونه ای تنظیم شده اند که مقاومت بیشتری داشته باشند. اغلب احساس می‌کنم با دوچرخه فعلی‌ام پاهایم را روی بسیاری از آپارتمان‌ها می‌چرخانم. بنابراین، دوچرخه سواری تخت بدون کمک لذت بخش تر است.

با این حال، هنگامی که به یک تپه برخورد می کنید یا به سمت باد می روید، این مقاومت می تواند بیش از حد کار فشرده شود. با استفاده از سطوح کمکی می توانم این تلاش را جبران کنم و نوعی درایو الکترونیکی داشته باشم که سطح تلاش را کاهش می دهد. یا، اگر احساس خستگی یا تنبلی می‌کنم، می‌توانم دستیار را روشن کنم و با کمترین تلاش به مقصد برسم.

با این حال، طبیعت تک دنده کامل نیست. اگر در یک منطقه به خصوص تپه ای زندگی می کنید، این دستیار الکترونیکی ممکن است در برابر تلاش زیاد برای بالا رفتن از تپه مورد نظرتان مقاومت نکند. من این را در یک مسیر شیب دار که از فایروی پایینی به فری بالایی منتهی می شد آزمایش کردم و دوچرخه شروع به تقلا کرد تا جایی که تقریباً مجبور شدم بایستم تا قدرت بیشتری ارائه کنم.

به طور کلی، استفاده از این دوچرخه برایم لذت بخش است، فقط دوست دارم که شبیه یک دوچرخه معمولی باشد.

باتری / برد

Vanpowers مدعی برد 50 مایل در 80 کیلومتر است که بسیار قابل احترام است. من نمی توانم با اطمینان بگویم که محدوده برای من چقدر است زیرا من با خوشحالی اغلب بدون هیچ کمکی سوار آن می شوم. با کمک سطح پایین، حدس می زنم که این اعداد دور از واقعیت نیستند.

Vanpowers همچنین یک باتری اضافی ارائه می دهد که می تواند در قسمت قفس بطری قرار گیرد و 2.5 کیلوگرم به وزن دوچرخه اضافه می کند. در باتری که پنل دسترسی است عجیب است. شما از اسپلیتر Y استفاده می کنید که به شما امکان می دهد هر دو باتری را به موتور وصل کنید. این برای پیش سفارش در دسترس است و قیمت آن کمی بیش از 250 پوند است.

این باید 30 مایل یا 50 کیلومتر برد اضافی را اضافه کند که به شما 80 مایل در 130 کیلومتر می دهد که بسیار بیشتر از بیشتر دوچرخه های رقیب است.

قیمت و گزینه های جایگزین

در بریتانیا، Vanpowers City Vanture دارای RRP 1427 پوند است. در طول جمعه سیاه می توانید با استفاده از کد BF200 200 پوند تخفیف دریافت کنید.

Boardman HYB 8.9E احتمالا بهترین جایگزینی است که من پیدا کردم. وزن این دستگاه یکسان است اما به جای استفاده از تسمه، یک پیشرانه 10 سرعته Shimano Deore 1X دارد. برد آن بین 25 تا 30 مایل (حداکثر 60 مایل) ارزیابی شده است که بسیار کمتر از Vanpowers است. قیمت آن نیز بیش از 2 هزار پوند است اما به طور کامل مونتاژ می شود.

Quella Electric Varsity تعمیری است که وزن آن تنها 13.9 کیلوگرم با برد 60 کیلومتر (37 مایل) است و قیمت آن کمتر از 2 هزار پوند است.

RAKEDE Boost یک فیکس کننده الکتریکی است که توسط یک تسمه هدایت می شود، وزن آن تنها 15 کیلوگرم است و برد آن بین 40-70 کیلومتر است. این در حال حاضر حدود 1400 پوند + تحویل قیمت دارد. لاستیک های پهن تری دارد و از گلگیرها نیز سود می برد.

Orbea Vibe H30 2022 جایگزین خوب دیگری است. این خودرو دارای پیشرانه 10 سرعته Shimano Deore 1X با برد 30 تا 80 مایل است. وزن آن فقط 15.1 کیلوگرم و قیمت آن 2100 پوند است

Orbea Vibe H30 EQ 2022 با وزن 18 کیلوگرم و همچنین دارای پیشرانه 10 سرعته Shimano Deore 1X با برد 30 تا 80 مایل است. این قیمت 2400 پوند است

بطور کلی

Vanpowers City Vanture یک دوچرخه الکترونیکی برجسته است و بر اساس نیازهای شخصی من، بهترین دوچرخه الکترونیکی است که من بررسی کرده ام. به حدی که این دوچرخه ای است که من همچنان به عنوان دوچرخه شخصی خود از آن استفاده خواهم کرد.

به سختی می توانم دوچرخه دیگری با این قیمت پیدا کنم که نزدیک به 15 کیلوگرم باشد. حتی دوچرخه های برقی رقابتی Fixie بیش از این قیمت دارند.

البته ممکن است برای همه مناسب نباشد. با قیمت 1400 پوند و تنها یک دنده، بسیاری از مردم ممکن است یکی از دوچرخه های سنگین تر و ارزان تر موجود در بازار را ترجیح دهند. ADO D300C 200 پوند ارزان تر است و دارای 10 دنده به علاوه سیستم تعلیق جلو است.