منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • بررسی سوپاپ E1 ترموستات رادیاتور هوشمند Aqara – Zigbee smart TRV با سازگاری Home Assistant

بررسی سوپاپ E1 ترموستات رادیاتور هوشمند Aqara – Zigbee smart TRV با سازگاری Home Assistant

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بررسی سوپاپ E1 ترموستات رادیاتور هوشمند Aqara – Zigbee smart TRV با سازگاری Home Assistant

اشتراک گذاری مراقبت است!

رتبه بندی ترموستات رادیاتور هوشمند Aqara E1

خلاصه

ترموستات رادیاتور هوشمند Aqara E1 یک شیر رادیاتور هوشمند عالی با عملکردی باورنکردنی است که با برنامه‌نویسی if/then در Aqara یا Home Assistant استفاده می‌شود. این ایده خوبی خواهد بود که یک ترموستات و گیرنده دیگ منطبق را راه اندازی کنید که اجازه کنترل کامل گرمایش خانه شما را می دهد.

حرفه ای ها

 • مقرون به صرفه در مقایسه با سیستم های رقیب
 • عملکرد برتر و ویژگی های اتوماسیون از طریق تب Automation یا Home Assistant در مقابل سیستم های رقیب
 • نصب آسان

منفی

 • برنامه هوشمند به گزینه های سفارشی سازی بیشتری نیاز دارد
 • یک رژیم تقویتی یک ساعته مفید خواهد بود
 • هیچ ترموستات آبگرمکن مبتنی بر Aqara وجود ندارد

من چند ماه پیش راه اندازی ترموستات رادیاتور هوشمند Aqara E1 را از دست دادم. من از طرفداران بزرگ شیرهای رادیاتور هوشمند هستم. من در خانه ای بزرگ و نسبتا قدیمی زندگی می کنم که بهترین عایق بندی را ندارد و کمی آبکشی دارد. اتاق های ما هم خیلی بزرگ است و من در خانه کار می کنم. بنابراین گرم کردن آن می تواند بسیار گران باشد.

من یکی از اولین کسانی بودم که از گرمایش خانه هوشمند منطقه بندی شده استفاده کردم. در آن زمان، فکر می‌کنم Genius Hub بود که راه‌حل مناسب همه‌کاره را ارائه کرد. از آن زمان تاکنون شاهد راه اندازی سیستم های Tado، Hive، Honeywell و Eve Thermo بوده ایم که دارای TRV های هوشمند اختیاری هستند.

همچنین تعداد کمی از برندهای کمتر شناخته شده دیگر را دیده ایم که TRV های هوشمندی را راه اندازی کرده اند که می توانند مستقل از کنترل دیگ کار کنند. و تعداد زیادی شیر سازگار با Zigbee وجود دارد.

من هنوز از Genius Hub استفاده می کنم و آن را دوست دارم، اما من تعداد زیادی رادیاتور دارم و سه سوپاپ داشتم که هنوز دریچه وجود نداشت. رادیاتورها مهم نیست، من دو تا از آنها را روی پایین ترین حالت تنظیم کرده بودم. با این حال، با عرضه E1 TRV، فکر کردم که این فرصت خوبی است تا کنترل هوشمندانه ای بر آنها داشته باشم.

یکی از چیزهای هیجان انگیز در مورد این شیر این است که در صورت استقرار کامل با Matter کار می کند. همچنین با Home Assistant سازگار است. بنابراین برای هر علاقه‌مند به خانه‌های هوشمند، می‌توانید این گزینه را با سیستم گرمایش هوشمند و اتوماسیون خانگی پیشرفته‌تر ادغام کنید.

مشخصه

 • به هاب سازگار با Zigbee 3.0 نیاز دارد (پشتیبانی Matter بعداً ارائه می شود)
 • صفحه نمایش با نور پس زمینه و صفحه کنترل
 • Geofencing و پشتیبانی از چند خانه
 • برنامه های هوشمند قابل تنظیم
 • خواندن دمای خارجی (شما می توانید سنسورها را برای انتقال داده های دما یا استفاده از حسگر داخلی جفت کنید)
 • پشتیبانی از گروه بندی دستگاه
 • ادعای عمر باتری 1 ساله با باتری های AA
 • نصب آسان
 • تشخیص در و پنجره باز
 • محافظت در برابر سرما
 • تشخیص چهره و اتوماسیون (با استفاده از هاب G3)
 • سازگار با

من در حال راه اندازی هستم

من در حین نصب چند مشکل با دندان درآوردن داشتم. Aqara Smart Hub M2 من در ابتدا از جفت کردن شیرها خودداری کرد. بعداً متوجه شدم که یک به روز رسانی سیستم عامل برای M2 در دسترس است و پس از به روز رسانی آن هیچ مشکلی برای کار کردن با آن نداشتم. این همچنین در مورد Aqara G2h Pro که بعداً به آن تغییر دادم نیز صدق می کند.

برای رادیاتورهایم مجبور نبودم از هیچ یک از آداپتورها استفاده کنم، سوپاپ دقیقاً روی رادیاتور پیچ می شود.

برای روشن کردن شیر باید نوک آن را بکشید. سپس، در برنامه Aqara، می توانید کد QR را در کنار شیر اسکن کنید، کد مورد نظر خود را در بالا انتخاب کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید.

در اصل، فقط باید نمایشگر را برای ده ثانیه نگه دارید تا شروع به چشمک زدن کند، و باید جفت شود.

همانطور که من هر دریچه را اضافه کردم، الکسا به طور خودکار در تلفن من به من اطلاع داد که اضافه شده است.

همچنین شایان ذکر است که از نظر فنی نیازی به استفاده از هاب Aqara ندارید، بلکه باید با هاب های جهانی Zigbee 3.0 کار کند.

دمای غیر عادی تشخیص داده شد

من همچنین با برخی از مشکلات دندان درآوردن دو تا از سه دریچه‌ام که دمای غیرعادی را می‌خواندند. توصیه های ارائه شده برای رفع این مشکل چندان مفید نبود زیرا حدود 6 دلیل مختلف را ذکر کرد. به نظر می رسد این نیز یک مشکل سیستم عامل باشد. پس از چند روز استفاده از شیرها، یک سیستم عامل جدید در دسترس بود و مشکل را برطرف کرد.

در تنظیمات سوپاپ گزینه ای برای کالیبره کردن شیر وجود دارد. من از این فکر استفاده کردم که مشکل دمای غیرعادی را حل می کند، اما احتمالاً نیازی به استفاده از آن ندارید.

من متوجه شده ام که این هشدار چند بار دیگر ظاهر می شود. به نظر می رسد مربوط به عدم تطابق دمای اتاق با دمای تنظیم شده دریچه باشد. اما در اتاق هایی که از آن استفاده می کنم فقط برای چند ساعت شیرها را روشن می کنم و اتاق ها به ندرت فرصتی برای رسیدن به دمای مورد نظر دارند که فکر می کنم دلیل این مشکل است.

در حال استفاده و اتوماسیون

چندین روش مختلف برای استفاده از شیرها وجود دارد:

 • کنترل دستی جایی که دمای مورد نظر خود را انتخاب می کنید
 • حالت ضد یخ – گرمایش خاموش است اما اگر دما به زیر 5 درجه سانتیگراد یا هر دمایی که به عنوان نقطه انجماد تنظیم کرده اید کاهش یابد روشن می شود.
 • کنترل هوشمند – شما می توانید این را در حالت دستی فعال کنید و سه منطقه زمانی را در طول روز فراهم می کند و به شما امکان می دهد دما را تنظیم کنید.
 • اتوماسیون – با استفاده از دستورات If/Then روی مقدار کنترل دانه ای دارید
 • کنترل خارجی از طریق دستیارهای صوتی یا Homekit/Home Assistant

استفاده از ویژگی کنترل دستی/هوشمند ساده ترین راه برای تنظیم موارد است، اما به نظر من کمی محدود است.

می توانید به صورت دستی دما را تنظیم کنید، سپس در کنترل هوشمند، روز را به سه تقسیم می کنید و می توانید هر منطقه را بکشید تا هر دوره زمانی طولانی یا کوتاه شود و دمای مورد نظر را برای سه دوره زمانی تنظیم کنید.

با این حال، اگر به برنامه Genius Hub من نگاه کنید، حداقل 4 بخش گرمایشی دارم. دارای دمای پایه ضد یخ و سپس دو زمان گرمایش جداگانه صبح و عصر است.

با کنترل دستی دقیقاً مشخص نیست که چگونه این کار انجام می شود، حدس می زنم شما آن را تنظیم کنید و تا منطقه زمانی بعدی در آن دما باقی می ماند. خوب است که یک گزینه تقویت کننده مانند اکثر سیستم های گرمایش هوشمند معمولی داشته باشید.

اگر می خواهید کنترل بیشتری روی محدوده وسیع تری از مناطق زمانی داشته باشید، باید از تب اتوماسیون در برنامه Aqara استفاده کنید. از یک طرف، فوق العاده خوب کار می کند و به شما کنترل نامحدودی بر گرمایش و توانایی تنظیم ویژگی های پیشرفته خانه هوشمند می دهد.

به عنوان مثال، اگر یک هاب G3 دارید، به لطف تشخیص چهره، می توانید آن را طوری تنظیم کنید که از دماهای مختلف بر اساس فرد خاص در آن اتاق استفاده کند. من فکر نمی کنم هیچ یک از برندهای اصلی گرمایش خانه هوشمند چیزی شبیه به این ارائه دهد.

با این حال، در مقایسه با ویژگی های برنامه ریزی معمولی برندهای رقیب، این فرآیند کمی پیچیده است.

Home Assistant (توسط M2 Hub پشتیبانی نمی شود)

سیستم Aqara که من استفاده می‌کنم در اطراف M2 Hub ساخته شده است. من واقعاً از آن فقط برای روشنایی آشپزخانه و پرده های هوشمند اتاق خوابم استفاده کرده ام. من واقعاً به یک دستیار خانگی نیاز نداشتم.

من این هاب را دوست دارم زیرا سیمی است و علاقه زیادی به دوربین های داخلی ندارم. با این حال، کار کردن M2 با Home Assistant برای من بسیار دشوار بود.

بنابراین من Aqara G2h Pro خود را روشن کردم و دریچه های خود را دوباره به آن اضافه کردم، که به من اجازه داد از طریق پشتیبانی داخلی از Home Assistant استفاده کنم.

بعد از اینکه همه چیز حذف شد و دوباره برای گرم کردن اضافه شد، توانستم موارد را در Home Assistant تنظیم کنم.

Home Assistant در مقایسه با برنامه پیش‌فرض Aqara کاربرپسندترین نیست، اما کنترل و قابلیت همکاری نامحدود بین محصولات مختلف خانه هوشمند را به شما می‌دهد.

در حال حاضر من فقط برخی از تنظیمات اولیه اتوماسیون گرمایش و توانایی کنترل دمای هدف از داشبورد را دارم.

اتوماسیون ساده‌ای که می‌توانم راه‌اندازی کنم این است که وقتی چراغ‌های Hue خود را در صبح روشن می‌کنم، همچنین اگر دمای اتاق کمتر از دمای هدف من باشد، گرمایش را نیز روشن می‌کند. من همچنین در اتاقم پرده های غلتکی دارم تا بتوانم آنها را داشته باشم تا پرده ها نیز با فشار دادن یک دکمه بیایند.

قیمت و گزینه های جایگزین

ترموستات رادیاتور هوشمند Aqara E1 55 پوند قیمت دارد که تقریباً قیمت معمولی دریچه های هوشمند است، برخی از آنها کمی بیشتر هستند اما همه نزدیک هستند.

هاب های Aqara ارزان هستند. قیمت Aqara G2h Pro 60 پوند است، اما Aqara Smart Hub E1 فقط 26 پوند است.

من می توانم بگویم که تادو بهترین راه حل کلی گرمایش هوشمند است. می توانید کیت استارت را با 2 ترموستات با قیمت 165 پوند و سپس 57 پوند برای شیرهای اضافی خریداری کنید. Tado همچنین دارای یک ترموستات دیگ بخار است که یک راه حل گرمایش همه کاره هوشمند مناسب را در اختیار شما قرار می دهد.

همچنین TRV های عمومی مختلف Zigbee با رتبه بندی های مختلف بررسی وجود دارد. شما می توانید مقداری از آن را با حداقل 35 پوند تهیه کنید، اما من ترجیح می دهم از مارک معروفی مانند Aqara استفاده کنم.

بطور کلی

من واقعاً Aqara E1 Smart TRV را دوست دارم، اما قطعاً جای پیشرفت وجود دارد.

نکته اصلی این است که من فکر می‌کنم برنامه‌های هوشمند باید قابل تنظیم باشند و بیش از سه فاصله زمانی را در اختیار داشته باشند. این امر نیاز به استفاده از توابع پیچیده تر اتوماسیون را از بین می برد.

احتمالاً بزرگترین مشکل عدم وجود ترموستات دیگ هوشمند است، به این معنی که شما مجبور هستید به جای شیرهایی که دیگ را کنترل می کنند، برنامه های منطبق با کنترل کننده دیگ تنظیم کنید. می‌دانستم که این موضوع وارد بررسی می‌شود، بنابراین برای من مهم نبود.

اظهارات کوچک من احتمالاً در مورد بسیاری از افراد صدق نمی کند. در تجربه من، اکثر کاربران Aqara تمایل دارند کمی پیشرفته تر باشند و از مدیریت سیستم های پیچیده تر خوشحال هستند.

به‌طور کلی، اگر قبلاً از Aqara استفاده می‌کنید، ترموستات E1 توصیه آسانی است.

آخرین به روز رسانی در 17/12/2022 / پیوندهای وابسته / تصاویر از API تبلیغات محصولات آمازون