منو سایت

بررسی صفحه کلید CHERRY KW X ULP

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بررسی صفحه کلید CHERRY KW X ULP

رتبه بندی بررسی صفحه کلید CHERRY KW X ULP

خلاصه

Cherry KW X ULP بدون شک یک صفحه کلید برتر است. به نظر می رسد که به طور خاص برای کاربران حرفه ای / اداری هدف قرار می گیرد و من فکر می کنم این یک انتخاب ایده آل برای آنها است.

حرفه ای ها

 • تجربه تایپ بسیار بهتری نسبت به سوئیچ های غشایی، قیچی یا پروانه ای اپل
 • کیفیت ساخت برتر
 • اتصال عالی

Cherry کیبورد جدید KW X ULP را در ماه می معرفی کرد. همانطور که از نام آن پیداست، این یک صفحه کلید بسیار کم مشخصات است و از سوئیچ های مکانیکی لمسی فوق العاده پایین Cherry MX استفاده می کند که سال گذشته معرفی شدند.

مشخصه

 • صفحه‌کلید مکانیکی فوق‌العاده تخت: از نظر زیبایی‌شناسی جذاب و باریک مانند صفحه‌کلیدهای نازک، اما مکانیکی – مناسب برای تایپیست‌ها و برنامه‌نویسان مکرر، هم در دفتر و هم برای بازی
 • صفحه کلید چند دستگاهی برای حداکثر 4 دستگاه مختلف: دو کانال بلوتوث 5.2، یک کانال بی سیم 2.4 گیگاهرتز (هر کدام با رمزگذاری ایمن AES-128) و یک کانال سیمی
 • سوئیچ های CHERRY MX ULTRA LOW PROFILE: منحصراً ساخت آلمان، تا 50 میلیون ضربه کلید، دقت مطلق و احساس تایپ بی نظیر
 • روشنایی کلید سفید جذاب و LED های رنگی اضافی برای وضعیت و کلیدهای ویژه (+ LED RGB در کلید CHERRY برای نمایش میزان شارژ)
 • قابل شارژ: کابل USB-A به USB-C قابل جدا شدن برای شارژ و کار با سیم (صفحه کلید را می توان به راحتی حتی در هنگام استفاده شارژ کرد)

سوئیچ Cherry MX ULP

CHERRY MX ULTRA LOW PROFILE TACTILE - بررسی صفحه کلید CHERRY KW X ULP - صفحه کلید مکانیکی با مشخصات بسیار پایین با قیمت بالا

Cherry دارای دو کلید مکانیکی با مشخصات بسیار پایین کلیک و لمسی است. آنها در اصل سوئیچ یکسان هستند، اما لمسی یک کلیک قابل شنیدن دارد.

MX Ultra Low Profile Tactile شباهت هایی با سوئیچ MX Brown دارد زیرا بازخورد لمسی را نیز ارائه می دهد. این سوئیچ با نیروی محرک قابل توجه، مسافت کوتاه و ارتفاع فوق‌العاده کم، برای کاربردهای مختلفی مانند رایانه‌های نوت‌بوک و صفحه‌کلیدهای کم‌حجم مناسب است. پاسخ سریع و ورودی قابل اعتماد را حتی در فضاهای جمع و جور ارائه می دهد و آن را بسیار ارزشمند می کند.

ویژگی های لمسی Cherry MX ULP:

 • نیروی عملیاتی 65 سی نیوتن
 • 0.8 میلی متر قبل از سکته مغزی
 • کل سفر 1.8 میلی متر
 • بدون کلیک

Cherry ادعا می کند که دوام بالاتری نسبت به سوئیچ های گنبدی لاستیکی دارد. سوئیچ های مکانیکی فوق العاده پایین Cherry MX دارای دوام 50 میلیون ضربه کلید در مقابل 10 تا 20 میلیون برای سوئیچ های گنبدی لاستیکی هستند.

Cherry KW X ULP در مقابل Corsair K100 AIR

این کمی طعنه آمیز است که Corsair سوئیچ های Cherry MX ULP را قبل از Cherry روی صفحه کلیدی با مشخصات پایین اجرا کرده است.

مقایسه نکردن این دو صفحه کلید سخت است. هر دو دارای بسیاری از ویژگی های یکسان هستند، از جمله توانایی اتصال از طریق USB-C، بلوتوث یا بی سیم (2.4 گیگاهرتز با Cherry و SLIPSTREAM Sub-1ms Wireless با Corsair).

Corsair مزایای بسیار کمی دارد و احتمالاً بیشتر برای گیمرها و کاربران خانگی جذاب خواهد بود، در حالی که من فکر می کنم Cherry KW X ULP ممکن است برای استفاده در دفتر و تنظیمات حرفه ای جذاب تر باشد.

Corsair دارای تمام کلیدهای RGB است، در حالی که Cherry عمدتا LED سفید است. سپس از Corsair iCUE برای کنترل RGB و عملکردهای مختلف صفحه کلید استفاده می کند. با نرم افزار iCUE، می توانید تا 50 پروفایل RGB را در داخل هواپیما ذخیره کنید.

Corsair همچنین دارای کلیدهای بیشتری از جمله کلیدهای رسانه ای اختصاصی و دکمه تنظیم صدا است.

ویژگی های اضافی Corsair K100 AIR آن را کمی بزرگتر و سنگین تر می کند. بلندترین آن 17 میلی متر در مقابل 16 میلی متر است و وزن آن 1.27 کیلوگرم در مقابل 0.63 کیلوگرم است.

طراحی و ساخت

طراحی بسیار کم حاشیه این صفحه کلید به وضوح وجه تمایز Cherry KW X ULP است. با این حال، همه چیز در مورد آن قابل توجه است. صفحه کلید بسیار محکم است زیرا از یک قاب فلزی استفاده می کند. با وجود اینکه تنها 0.63 کیلوگرم وزن دارد، بسیار سنگین به نظر می رسد.

در لبه پشتی بالایی سوئیچ پاور، پورت USB-C و دانگل USB 2.4 گیگاهرتزی قرار دارد که با آهنربا در جای خود نگه داشته می شود.

در پایه کیبورد سه پایه بازشو قرار دارد. پایه وسط برای ایجاد ثبات بیشتر و جلوگیری از خم شدن هنگام تایپ است.

کلیدها دارای نور پس زمینه هستند، اما اکثر آنها LED سفید هستند. سپس برای برخی از کلیدهای عملکردی LED قرمز دارید. RGB ممکن است روند این روزها باشد، اما من فکر می کنم LED های سفید ساده ظاهر حرفه ای تری به آن می بخشد.

کلیدهای عملکرد مانند کلیدهای رسانه و سوئیچ اتصال اینترنت هستند. برای بلوتوث، می توانید آن را با دو دستگاه مختلف جفت کنید.

سپس یک کلید قفل اختصاصی و یک کلید Cherry دارید که می تواند برای انجام عملکردهای مختلف با استفاده از نرم افزار Cherry Keys برنامه ریزی شود.

صفحه‌کلید با اندازه کامل ممکن است در بین کاربران خانگی و گیمرها از مد افتاده باشد، اما من فکر می‌کنم برای یک صفحه‌کلید حرفه‌ای/مرکز اداری ترجیح داده می‌شود. من روزانه از صفحه کلید استفاده می کنم و حاضر نیستم آن را رها کنم.

در حال استفاده

همیشه نوشتن یک نظر عینی روی صفحه کلید مکانیکی دشوار است، زیرا ما تمایل داریم نوع خاصی از سوئیچ مکانیکی را ترجیح دهیم.

برای من، من از JamesDonkey RS2 آگوست 2022 استفاده می کردم که از سوئیچ های خطی Gateron Red استفاده می کرد، و قبل از آن از Thermaltake TT Premium X1 استفاده می کردم که از کلیدهای کلیک Cherry MX Blue استفاده می کرد. من همیشه فکر می‌کردم که سوئیچ‌های لمسی و کلیکی را ترجیح می‌دهم زیرا حس و صدای خوبی در هنگام فشار دادن دارند، اما کلیدهای خطی من را به خود جلب کردند زیرا احساس می‌کردم با آنها سریع‌تر تایپ می‌کنم و کارآمدتر هستم.

تغییر به Cherry KW X ULP کمی طول کشید. این خیلی مهم نیست که آنها در مقابل کلیدهای خطی لمسی هستند، اما تایپ کردن روی یک سوئیچ ULP بسیار متفاوت است. شما به اختلاف بیش از 2 میلی متری در کل سفر بین این سوئیچ های ULP و یک سوئیچ معمولی MX Brown نگاه می کنید.

مسافت کوتاه سفر، تجربه کلی معمولی را کاملاً متفاوت از یک صفحه کلید مکانیکی معمولی می کند. این بسیار بهتر از یک ممبران است، اما آن حس خوبی که یک صفحه کلید مکانیکی دارد را ندارد.

فاصله کمتر و نویز بدون کلیک این صفحه کلید را برای تایپ بسیار بی صدا می کند. JamesDonkey من ممکن است سوئیچ های خطی داشته باشد، اما زمانی که من در حال تایپ هستم هنوز هم صدای کمی از فشار دادن کامل کلید و صدای ضربه ای که ایجاد می کند دریافت می کنم. Cheery هنوز شنیده می شود، اما بسیار آرام تر. من واقعاً هنگام کار در دفتر کارم به سر و صدا اهمیت نمی دهم، اما می توانم درک کنم که هنگام کار در یک محیط اداری حرفه ای چقدر آزاردهنده است، بنابراین Cherry ممکن است انتخاب بهتری نسبت به یک صفحه کلید مکانیکی معمولی در آن سناریو باشد.

دقت تایپ از ابتدا خوب بود، اما مدتی طول کشید تا با احساس صفحه کلید راحت باشم. با این حال، از آن لذت بردم و به مرور زمان یاد گرفتم که از صفحه کلید استفاده کنم.

من سریعتر از حد متوسط ​​تایپ می کنم، تقریباً به همان سرعتی که صحبت می کنم تایپ می کنم و هیچ مشکلی با این صفحه کلید نداشتم. در بازی‌ها، از جمله گیمرهای سریع FPS، به همان اندازه خوب عمل می‌کند، اگرچه اعتراف می‌کنم که این روزها زیاد اهل گیمر نیستم.

یکی از تنظیمات بزرگ برای من پایین بودن صفحه کلید بود. این خیلی ارگونومیک نبود که دستانم را تا این حد پایین روی میز بگذارم، اما باز هم، این فقط به این دلیل بود که من به استفاده از صفحه کلید بسیار ضخیم تر عادت کرده ام. اگر می‌توانستم تجربه تایپ را بهبود ببخشم، فکر می‌کنم دوست دارم پاها کمی بلندتر باشند تا زاویه تایپ تندتر ایجاد شود.

سه پایه کیبورد به بهبود پایداری کلی صفحه کلید کمک می کند و از خم شدن در وسط جلوگیری می کند. بسته به خلق و خو و سطح کافئین من، می توانم در تایپ کردن بسیار سنگین باشم، بنابراین از این ثبات اضافی استقبال می شود.

از آنجایی که این صفحه‌کلید با اندازه کامل است، ترجیح می‌دهم به جای دسترسی به آن‌ها از طریق کلید FN، کلیدهای رسانه اختصاصی داشته باشم، و من از طرفداران پر و پا قرص دکمه تنظیم صدا در صفحه‌کلید خود هستم.

من همچنین عملکرد صفحه کلید را تست کردم، بین سیمی، بلوتوث و 2.4 گیگاهرتز سوئیچ کرد. من تفاوت قابل توجهی در پاسخ کلی یا عملکرد به طور کلی متوجه نشدم. با این حال، من به طور کلی ترجیح می دهم تا حد امکان از بلوتوث اجتناب کنم.

اگر در حال حاضر از صفحه‌کلید نازکی مانند صفحه‌کلید اپل استفاده می‌کنید، تغییر به صفحه‌کلیدی مانند این یک ارتقاء بزرگ خواهد بود، تجربه تایپ با ضربه‌های یکنواخت و پاسخگو بسیار بهتر است.

قیمت و گزینه های جایگزین

Cherry KW X ULP قرار است RRP 220 پوندی داشته باشد، اما در حال حاضر قیمت آن 250 پوند است. زمانی که برای اولین بار منتشر شد فقط 176 پوند بود. در ایالات متحده، به عنوان بخشی از معاملات پرایم دی، تا 200 دلار کاهش یافت.

صفحه‌کلید گیمینگ Corsair K100 AIR RGB با سوئیچ‌های MX Ultra Low Profile ارائه می‌شود. این RRP 289 پوند است اما در زمان نوشتن 240 پوند است.

Vissles LP85 احتمالا بهترین جایگزینی است که می توانم به آن فکر کنم. من از این به عنوان صفحه کلید مسافرتی خود به جای صفحه کلید تمام وقت استفاده می کنم و آن را دوست دارم. این صفحه‌کلید تنها 75 درصد است و به جای اینکه کاملاً مکانیکی باشد، از سوئیچ‌های مکانیکی و نوری با مشخصات پایین استفاده می‌کند. کلیدها 1.2 میلی‌متر قبل از سفر و 2.5 میلی‌متر در مجموع ارائه می‌کنند، بنابراین مقداری سفر بیشتری خواهید داشت، اما نیروی محرک در 50cN کمتر است. بلوتوث یا سیمی، بدون 2.4 گیگاهرتز است. با 140 پوند من فکر می کنم هنوز هم بسیار گران است، اما بسیار کمتر از Cherry یا Corsair.

Cherry دارای KW 9100 SLIM است که طراحی بسیار مشابهی دارد اما از کلیدهای قیچی SX استفاده می کند که تایپ کردن با آن چندان خوشایند نیست. این بسیار ارزان تر در حدود 57 پوند است.

بطور کلی

Cherry KW X ULP بدون شک یک صفحه کلید برتر است. به نظر می رسد که به طور خاص برای کاربران حرفه ای / اداری هدف قرار می گیرد و من فکر می کنم این یک انتخاب ایده آل برای آنها است.

سوئیچ های MX ULP پیشرفت بزرگی نسبت به سوئیچ های غشایی اپل، سوئیچ های قیچی یا مکانیزم پروانه ای دارند. در عین حال، ماهیت لمسی کم‌حساب، نویز تولید شده هنگام تایپ را به حداقل می‌رساند، بنابراین من فکر می‌کنم که این کار به‌ویژه در محیط اداری به خوبی کار خواهد کرد.

نادیده گرفتن قیمت کلی بسیار بالا و این واقعیت که Corsair K100 AIR تقریباً یکسان است، دشوار است. برای گیمرها و کاربران خانگی، Corsair انتخاب بهتری به نظر می رسد. دارای نورپردازی فوق العاده، کلیدهای رسانه ای اختصاصی و سفارشی سازی فوق العاده از طریق iCUE است، اما فکر نمی کنم این موارد در یک محیط اداری امتیاز فروش زیادی داشته باشند.

از آنجایی که رقابت زیادی با هیچ صفحه کلید دیگری وجود ندارد، فکر می کنم Cherry KW X ULP یک انتخاب محبوب برای بازار هدف خواهد بود و من به راحتی می توانم آن را توصیه کنم (اگر می توانید قیمت را توجیه کنید).

آخرین به روز رسانی در 15/07/2023 / پیوندهای وابسته / تصاویر از API تبلیغات محصولات آمازون