منو سایت

بررسی ماژول سوئیچ دیوار هوشمند Philips Hue

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بررسی ماژول سوئیچ دیوار هوشمند Philips Hue

بررسی ماژول سوئیچ دیوار هوشمند Philips Hue

خلاصه

به طور کلی، این محصول کمی خاص است و برای بخشی از کاربران Philips Hue جذاب است. اما اگر شما یکی از مشتریان هدف هستید، پس این محصول فوق العاده ای است که به شما امکان می دهد کلید چراغ موجود خود را به یک کلید هوشمند برای Philips Hue تبدیل کنید.

حرفه ای ها

 • کلیدهای روشنایی موجود را به کلید هوشمند تبدیل می کند
 • به شما امکان می دهد در مقایسه با ماژول سوئیچ + دیمر ظاهری تمیزتر داشته باشید
 • نصب آسان و یک واحد کوچک که احتمالاً در جعبه های پشتی با عمق استاندارد قرار می گیرد

منفی

 • باتری مورد نیاز (5 سال عمر)
 • فقط با چراغ های Philips Hue قابل استفاده است

ماژول سوئیچ دیواری Philips Hue چند سال پیش عرضه شد و برای تبدیل سوئیچ چراغ قدیمی شما به یک سوئیچ هوشمند طراحی شده است.

نکته اصلی فروش این است که از خاموش کردن سوکت نور به طور کلی جلوگیری می کند، در حالی که به شما این امکان را می دهد که سخت افزار سوئیچ چراغ موجود خود را برای ظاهری تمیزتر نگه دارید.

در حالی که می توانید یک سوئیچ هوشمند کاملاً یکپارچه تهیه کنید، تقریباً همه آنها پلاستیکی هستند و ارزان به نظر می رسند. در مقایسه، کلیدهای روشنایی سنتی در طیف وسیع تری از طرح ها، مواد و رنگ های جذاب در دسترس هستند.

بررسی های دیگر Philips Hue:

سوئیچ دیواری هوشمند Philips Hue چگونه کار می کند؟

بررسی جعبه‌گشایی ماژول سوئیچ دیوار هوشمند Philips Hue - بررسی ماژول سوئیچ دیوار هوشمند Philips Hue

باید اعتراف کنم که قبل از اینکه این محصول را برای بازبینی منتشر کنم، زیاد به این محصول نگاه نکردم. من فقط فرض کردم که مانند اکثر ماژول های سوئیچ هوشمند است.

با این حال، کمی متفاوت از بقیه کار می کند، و این تا حدودی جذابیت را محدود می کند.

خود ماژول اصلا به سیم کشی روشنایی منزل شما متصل نیست. سیم ها را تمام می کنید و سپس ماژول به چراغ روشنایی شما متصل می شود و توسط یک باتری CR 2450 تغذیه می شود.

به لطف این طراحی، سوکت چراغ همیشه روشن می ماند و سپس دستگاه با تنظیمات Hue شما یکپارچه می شود. این فقط با چراغ های Philips Hue کار می کند.

بنابراین هنگام خرید این محصول باید به چند نکته توجه داشت:

 • تمام چراغ های متصل به سوئیچ باید Philips Hue باشند
 • باتری حدود 5 سال عمر می کند
 • شما باید با نصب وسایل روی سیم کشی خانه راحت باشید

بررسی های منفی

به دلیل موارد فوق، من یک بررسی تحسین برانگیز از Hibbert Home Tech در مورد این دستگاه دیده ام. او در ارزیابی خود کاملاً اشتباه نمی کند. عوامل فوق جذابیت دستگاه را محدود می کند و محصولات دیگری نیز وجود دارند که بسته به نیاز و تنظیمات شما ممکن است بهتر باشند.

من گمان می کنم که او این بررسی را نسبت به بازدیدهای افزایش یافته بسیار انتقادی کرده است و فکر می کنم این ماژول برای بسیاری از افراد به خوبی کار خواهد کرد.

خیلی خوب بود که Hue یک سوئیچ نور مناسب را که با سیستم یکپارچه شده بود منتشر می کرد. گزینه‌های جایگزین با فشار دادن دکمه‌ها به صورت خودکار تغذیه می‌شوند و از نیاز به باتری جلوگیری می‌کنند.

با این حال، طراحی ماژولار به این معنی است که شما می توانید سخت افزار خود را حفظ کنید، و اگر روی کلیدهای روشنایی خوش ظاهر سرمایه گذاری کرده اید، احتمالاً نمی خواهید آنها را با کلیدهای سفید پلاستیکی جایگزین کنید.

سوئیچ باستر و پانچ - بررسی ماژول سوئیچ دیوار هوشمند Philips Hue
اگر 60 پوند برای یک سوئیچ Buster + Punch پرداخت کرده بودم، نمی خواستم آن را با یک سوئیچ هوشمند سفید رنگ ارزان قیمت جایگزین کنم. این ماژول Hue برای این سناریو عالی است

استفاده از باتری بسیار آزاردهنده است، اما شما فقط هر 5 سال یک بار آن را تعویض می کنید. ماژول ها به سیم کشی خانه متصل نیستند. هنگام تعویض باتری به عنوان یک اقدام احتیاطی، احتمالاً باید چراغ‌های خود را از طریق RCD خاموش کنید، اما تعویض فقط یک دقیقه طول می‌کشد.

سوئیچ عملکرد محدودی دارد، اما من شخصاً احساس می‌کنم هر آنچه را که نیاز دارم را ندارد. با سوئیچ های دیواری فقط می خواهم چراغ را روشن/خاموش کنم و با این دستگاه از خاموش شدن تصادفی خود لامپ جلوگیری می کنم.

با فرض اینکه کلید چراغ فقط به کلیدهای فیلیپس Hue متصل است، فکر می‌کنم هر کاری را که من می‌خواهم انجام می‌دهد، اما قدردانی می‌کنم که نیازهای هر کسی متفاوت است.

نصب و راه اندازی

بررسی نصب ماژول سوئیچ دیوار هوشمند Philips Hue - بررسی ماژول سوئیچ دیوار هوشمند Philips Hue

من یک برقکار گذاشتم که این را نصب کند همانطور که چراغ های طبقه بالا را دوباره سیم کشی کردم. با این حال، وقتی سوئیچ را برای بررسی نحوه نصب آن برداشتم، بسیار آسان به نظر می رسید.

در اصل، سیم موجود را با کانکتور Wago قطع می کنید، سپس ماژول را با سیم های موجود به کلید چراغ وصل می کنید. این یکی از ساده ترین نصب سوئیچ های هوشمند است که من دیده ام.

بررسی نصب ماژول سوئیچ دیوار هوشمند Philips Hue 2 - بررسی ماژول سوئیچ دیوار هوشمند Philips Hue

یکی از چیزهایی که در مورد این واحد توجه من را جلب کرد، کوچک بودن آن بود. به عنوان بخشی از سیم‌کشی مجدد، جعبه‌های پشتی عمیق جدیدی را برای سوئیچ‌های هوشمند درخواست کردم، اما فکر می‌کنم می‌توانستم آن را در جعبه‌های پشتی کم‌عمق‌تری که داشتم نصب کنم. این بسیار کوچکتر از ماژول های دیگری است که قبلاً به آنها نگاه کرده ام.

من یک ماژول Fibaro Z-Wave را در گذشته خریداری کرده بودم، اما نصب آن بسیار دشوارتر بود و آنقدر بزرگ بود که در جعبه‌های پشتی قدیمی‌ام قرار نمی‌گرفت، به این معنی که هرگز آن را نصب نکردم.

برنامه Philips Hue و راه اندازی

با تمام سنسورها و سوئیچ‌های Hue، به پل فیلیپس Hue نیاز دارید. من عملکرد Bridge را در مقابل کنترل Hue Bluetooth پوشش دادم. به نظر من، این یک خرید ضروری برای هر سیستم روشنایی Hue است.

افزودن یک ماژول به برنامه Hue کم و بیش شبیه سایر سوئیچ ها است. تنها تفاوت با این کار این است که باید چند بار کلید چراغ را تغییر دهید و این به Bridge اجازه می دهد آن را شناسایی و اضافه کند.

هنگامی که واحد را به سیستم خود اضافه می کنید، باید آن را به اتاقی که در آن از آن استفاده می کنید اختصاص دهید.

در حال استفاده

عملکرد کلی این ماژول بسیار ساده است. همانطور که از نصب می توانید متوجه شوید، کلید دیگر به سیم کشی خانه متصل نیست و پریز چراغ همیشه روشن است.

بنابراین، هر چراغی که به سوئیچ متصل است باید Philips Hue باشد وگرنه به طور دائم روشن خواهد بود.

در دفترم، یک چراغ سقفی آویز ساده با یک لامپ Hue سفید و یک لامپ محیطی رنگی دارم، سپس دو دور از همان لامپ ها. با نگاشت ماژول به دفتر من، سوئیچ چراغ اکنون هم نور سقف و هم هر دو لامپ را کنترل می کند.

این ماژول به شما اجازه می دهد تا صحنه های مختلف را با تعداد فشار سوئیچ نقشه برداری کنید. بنابراین وقتی به دفتر می روم، روشن کردن چراغ آن را روشن می کند، سپس اگر سریع آن را روشن/خاموش کنم، صحنه بعدی بارگذاری می شود و صحنه سوم کم نور می شود.

این به خوبی استفاده از دیمر یا سوئیچ شیر نیست، اما کاملاً کار می کند.

من شخصا فقط از سوئیچ برای روشن/خاموش کردن چراغ ها استفاده می کنم. در دفترم تمام روز از یک صحنه استفاده می کنم، اما در اتاق نشیمن ممکن است بسته به کاری که انجام می دهم، صحنه را تغییر دهم.

بنابراین اگر در حال تماشای یک فیلم هستم، ممکن است به جای روشنایی، به دنبال چیزی تیره‌تر و آرام‌تر باشم، اما قرار نیست از صندلی بلند شوم و کلید چراغ را بزنم. من این کار را از طریق تلفنم انجام خواهم داد، یا اخیراً کلید شماره گیری لمسی را نزدیک جایی که می نشینم برای تغییرات آسان تر صحنه قرار داده ام.

قیمت و گزینه های جایگزین

سوئیچ دیواری هوشمند Philips Hue دارای قیمت RRP 40 پوندی است و در آمازون با قیمت حدود 37 پوند در دسترس است.

این زیباترین راه حل نیست، اما می توانید روکش سوئیچ دیواری Hue را تهیه کنید که به شما امکان می دهد دکمه دیمر یا هوشمند را نصب کنید. آنها معمولاً کمتر از 10 پوند قیمت دارند و یک سوئیچ دیمر حدود 20 پوند است و شما با جلوگیری از خاموش کردن چراغ توسط افراد و کنترل لامپ های Hue به همین هدف می رسید. همچنین نصب آن به طور قابل توجهی ساده تر است.

چندین گزینه شخص ثالث وجود دارد که به عنوان Friends of Hue/Works with Hue طبقه بندی می شوند:

 • سوئیچ Senic Friends of Hue – 60 پوند – این می تواند روی جعبه پشتی قرار گیرد و برای اتصال اهرم Wago به اهرم موجود در واحد Hue، باید کلید چراغ را به طور دائم با استفاده از ترمینال مشابه سیم کشی کنید.
 • سوئیچ هوشمند Retrotouch Friends of Hue – 54 پوند – این در اصل مشابه Senic است، فقط با طراحی متفاوت.

گزینه های جایگزین:

 • Sonoff دارای یک ماژول ZigBee Mini Smart Switch با قیمت فقط 14 پوند است و به برق اصلی شما متصل است، بنابراین نیازی به باتری ندارد و آنها ادعا می کنند که با Hue کار می کند.
 • سوئیچ دیواری هوشمند Aqara H1 – 39 پوند – من شخصاً تعدادی از این سوئیچ‌های Aqara را در خانه‌ام دارم، آنها برای چراغ‌های هوشمند هوشمند عالی هستند. اگر از Home Assistant یا هاب هوشمند مانند Homey استفاده می کنید، می توانید از این سوئیچ ها برای کنترل لامپ های Philips Hue خود استفاده کنید. می توانید سوئیچ را طوری تنظیم کنید که دکمه ها دیگر لامپ را روشن/خاموش نکنند و به جای آن اتوماسیون (مانند تنظیم یک صحنه) انجام شود.

بطور کلی

من شخصاً سوئیچ دیواری هوشمند Philips Hue را دوست دارم. در اتاقی که من آن را در آن نصب کرده ام، دقیقاً همان کاری را انجام می دهد که من می خواهم، به من این امکان را می دهد که چراغ های Hue خود را بدون خاموش کردن کامل آنها روشن/خاموش کنم و از زشتی صفحات رویی که سوئیچ من را می پوشانند اجتناب کنم.

نیاز به باتری کمی آزاردهنده است، اما می‌توانم بدانم که چرا وجود دارد و فکر نمی‌کنم در چند سال آینده که نیاز به تعویض داشته باشد، آزاردهنده بزرگی باشد.

اگر می‌خواهید کل سوئیچ چراغ را تعویض کنید، گزینه‌های بهتری وجود دارد، اما من فکر می‌کنم Hue یک ماژول را منتشر کرد زیرا قبلاً محصولات سوئیچ نور کاملی داشتند. این ماژول به شما امکان می دهد سخت افزار موجود خود را حفظ کنید، که برای برخی از خریداران مهم خواهد بود.

به طور کلی، این محصول کمی خاص است و برای بخشی از کاربران Philips Hue جذاب است. اگر شما یکی از مشتریان هدف هستید، پس این یک محصول فوق العاده است.

آخرین به روز رسانی در 25/07/2023 / پیوندهای وابسته / تصاویر از API تبلیغاتی محصولات آمازون