منو سایت

بررسی نقطه دسترسی WiFi 6E EnGenius ECW336

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بررسی نقطه دسترسی WiFi 6E EnGenius ECW336

اشتراک گذاری مراقبت است!

EnGenius ECW336 WiFi Access Point Review Rating 6E

خلاصه

ECW336 مکمل طیف محصولات شبکه برتر مدیریت ابری EnGenius است. این یک محصول پرچمدار با قیمت های عالی است و یک نقطه دسترسی عالی است که سرعت های بالاتر از گیگابیت را در باند 6 گیگاهرتز ارائه می دهد.

ECW336 که در ژانویه معرفی شد، اولین نقطه دسترسی WiFi 6E از EnGenius است. این دارای پلت فرم Qualcomm Networking Pro 1210 است و یک نقطه دسترسی سه باند با استفاده از آخرین پهنای باند 6 گیگاهرتز است.

امنیت داخلی شامل ویژگی هایی مانند WPA3 Enterprise with Radius برای رمزگذاری و احراز هویت قوی تر است.

این همچنین دارای یک پورت 5 GbE PoE+ است، اگرچه EnGenius فقط یک سوئیچ POE 2.5GbE دارد. با این حال، این پهنای باند بیش از اندازه کافی برای ارائه بهترین عملکرد ممکن با استفاده از هر استاندارد WiFi فعلی است.

مشخصات

بررسی نقطه دسترسی WiFi 6E EnGenius ECW336
بررسی نقطه دسترسی WiFi 6E EnGenius ECW336
اندازه ECW230S اما با خنک کننده بهبود یافته
 • 4×4:4 MU-MIMO WiFi 6 (802.11ax) سازگار برای حداکثر سرعت در همه باندها
  • 4 x 2.4 گیگاهرتز: قدرت انتقال 5 dBi و 23 dBm
  • 4 x 5 گیگاهرتز: قدرت انتقال 6 dBi 23 dBm
  • 4 x 6 گیگاهرتز: 5 dBi 23 dBm قدرت ارسال
 • نرخ فریم مجموع سه رادیویی 8.4 گیگابیت بر ثانیه برای WiFi گیگابیتی
 • پورت 5 GbE PoE+ برای به حداکثر رساندن سرعت اتصال و قرارگیری AP
 • پهنای باند 1200 مگاهرتز که از AR/VR، HD فوق العاده بالا و سایر برنامه ها پشتیبانی می کند.
 • باند بدون تداخل 6 گیگاهرتز سرعت وای فای فوق العاده گیگابیتی را امکان پذیر می کند
 • امنیت سازمانی یکپارچه و دسترسی مهمان
 • پردازنده چهار هسته ای داخلی قدرتمند Qualcomm برای عملکرد عالی و 1024-QAM پیشرفته برای انتقال سریعتر بسته ها
 • OFDMA و MU-MIMO برای انتقال سریع و کارآمد بین AP و دستگاه های مشتری و رنگ آمیزی BSS برای افزایش استفاده مجدد فضایی
 • ابزارهای تشخیص نقطه دسترسی برای استفاده بلادرنگ از کانال
 • حداکثر مصرف برق: 22.5 وات
بررسی نقطه دسترسی WiFi 6E EnGenius ECW336

راه اندازی و EnGenius Cloud

از آنجایی که من قبلاً یک حساب EnGenius Cloud دارم، تنظیم نقطه دسترسی نمی تواند آسان تر باشد. می‌توانید این کار را از طریق مرورگر انجام دهید، اما اسکن کد QR با برنامه EnGenius Cloud To-Go سریع‌ترین کار است.

با ثبت نقطه دسترسی، می توانید آن را به شبکه خود اضافه کنید و مزیت ابر EnGenius این است که می توانید چندین شبکه را همزمان مدیریت کنید.

بیشتر شبکه من اکنون با EnGenius Cloud است، از جمله دو سوئیچ POE (ECS2512FP و ECS1008P) و سه نقطه دسترسی فعال (ECW220S و ECW230S).

می دانم که برخی از مردم شبکه های مدیریت شده در فضای ابری را دوست ندارند، اما من آنها را دوست دارم. داشتن همه چیز در یک مکان با یک رابط کاربر پسند مدیریت آن را بسیار آسان می کند. مهم نیست کجا آن را اجرا کنم، می توانم مشکلات شبکه را از هر کجای دنیا تشخیص دهم.

داشبورد اصلی بازخورد مفیدی را در کل شبکه ارائه می‌کند و به شما امکان می‌دهد تا توان عملیاتی شبکه و مشتریان برتر، نقاط دسترسی و SSIDS را مشاهده کنید.

اگر شبکه بزرگی دارید، ویژگی توپولوژی راه مفیدی برای تجسم شبکه فراهم می کند و به شما امکان می دهد آن را بهتر مدیریت کنید. با یک اشتراک Pro، حتی سعی می کند توپولوژی را از سخت افزار غیر EnGenius بسازد.

برای وای فای، تنظیمات مربوط به سایت را دارید، اما سپس می توانید به خود نقطه دسترسی نیز وارد شوید. از اینجا می توانید داده های ترافیکی را مشاهده کرده و تنظیمات خاص دستگاه را تنظیم کنید. این شامل گزارش رویداد، مشتریان فعلی و دسترسی به ابزارهای تشخیصی است.

اگرچه تنظیمات SSID در سراسر سایت باید بر تنظیمات رادیویی حاکم باشد، اگر احساس می‌کنید که مداخله دستی عملکرد بهتری ارائه می‌دهد، می‌توانید آنها را در تنظیمات نقطه دسترسی لغو کنید.

پورتال رهگیری / ورود وای فای مهمان

بررسی نقطه دسترسی WiFi 6E EnGenius ECW336

به عنوان یک کاربر خانگی، به راحتی می توان برخی از ویژگی های این محصولات شبکه متمرکز بر سازمان و تجارت را از دست داد.

پورتال‌های تله و صفحات فرود برای من کاربرد چندانی ندارند، اما همه این نقاط دسترسی تحت مدیریت ابری درجات مختلفی از گزینه‌ها دارند و ممکن است چیزی باشند که هزینه راه‌حل گران‌تر را توجیه می‌کنند.

EnGenius دارای طیف گسترده ای از تنظیمات پورتال تله است که به مهمانان امکان دسترسی و گزینه استفاده از صفحه اصلی داخلی یا گزینه میزبان خارجی خود را می دهد. نگاهی گذرا به تنظیمات نقاط دسترسی Netgear Insight من و تنظیمات بسیار ابتدایی‌تر هستند. شما می توانید بین پورتال اصلی ضبط، فیس بوک وای فای انتخاب کنید، یا می توانید برای استفاده از CaptiveXS از RaGaPa بیش از 30 دلار PCM بپردازید.

تنظیمات وای فای 6 گیگاهرتز 6E

بررسی نقطه دسترسی WiFi 6E EnGenius ECW336

در ابتدا، وقتی نقطه دسترسی را تنظیم کردم، آنطور که انتظار می رفت کار نکرد. باید مطمئن شوید که عرض کانال 160 مگاهرتز در تنظیمات SSID برای رادیو 6 گیگاهرتز فعال است. متأسفانه فقط 80 مگاهرتز برای رادیو 5 گیگاهرتز در دسترس است.

وای فای 6 گیگاهرتز 6E Performacne

بررسی نقطه دسترسی WiFi 6E EnGenius ECW336

با استفاده از iPerf با کامپیوتر دسکتاپم که به سرور UnRaid متصل می‌شود، توانستم به توان عملیاتی 1.49 گیگابیت در ثانیه برسم، که به نظر می‌رسد حداکثر عملکردی است که می‌توانم با وای‌فای 2400 مگابیت بر ثانیه به دست بیاورم. این تقریباً همان سرعتی است که من با Netgear Nighthawk RAXE500، RAXE300 و Orbi RBKE963 به دست آوردم.

عملکرد 5 گیگاهرتز

ECW336 دارای یک رادیو 4×4 5 گیگاهرتز است که برای تعداد زیادی از مشتریان یا اگر از اتصال شبکه استفاده می کنید مفید است. برای یک مشتری منفرد، شما به 2×2 محدود شده‌اید، و این نقطه دسترسی فقط می‌تواند با فرکانس 80 مگاهرتز در 5 گیگاهرتز کار کند، که سرعت اتصال را به 1200 مگابیت بر ثانیه محدود می‌کند.

با iPerf، هنگام آزمایش در همان اتاقی که نقطه دسترسی بود، توانستم به سرعت حدود 850 مگابیت بر ثانیه دست پیدا کنم.

با اجبار ویندوز به استفاده از WiFi 5، توان عملیاتی در دفتر من به 615 مگابیت بر ثانیه کاهش یافت.

کل 5 گیگاهرتز مشابه ECW230S است که چند ماه پیش بررسی کردم.

محدوده وای فای 6 گیگاهرتز در مقابل 5 گیگاهرتز

بسیاری از مردم گزارش می دهند که محدوده 6 گیگاهرتز بسیار ضعیف است، اما به نظر من این ادعاها کمی اغراق آمیز است.

در فرکانس 6 گیگاهرتز، وقتی مستقیماً به اتاق زیر (از طریق کف چوبی) رفتم، سرعت به 874 مگابیت بر ثانیه کاهش یافت. برای 5 گیگاهرتز به سرعت 632 مگابیت بر ثانیه دست یافتم.

با حرکت به اتاق خواب مجاور دفترم و از طریق یک دیوار آجری، سرعت 6 گیگاهرتز به 1266 مگابیت بر ثانیه کاهش یافت، در حالی که 5 گیگاهرتز 720 مگابیت بر ثانیه بود.

در آشپزخانه من، که در طبقه پایین است، سپس یک اتاق بالاتر، سرعت 6 گیگاهرتز 478 مگابیت بر ثانیه و 5 گیگاهرتز 212 مگابیت بر ثانیه بود.

بدیهی است که اگر رادیو 5 گیگاهرتز از عرض کانال 160 مگاهرتز استفاده می کرد، سرعت ها نزدیک بود، اما نکته مهم این است که 6 گیگاهرتز محدوده قابل استفاده بسیار بیشتری از آنچه برخی افراد تصور می کنند ارائه می دهد.

عملکرد 2.4 گیگاهرتز

با 2.4 گیگاهرتز، عرض کانال را روی 40 مگاهرتز تنظیم کردم و توانستم به 199 مگابیت بر ثانیه که برای اکثر نقاط دسترسی متوسط ​​است، برسم. امروزه من از این فقط برای دستگاه های IoT استفاده می کنم.

قیمت و گزینه های جایگزین

EnGenius ECW336 با قیمت 895.00 دلار در آمازون ایالات متحده در دسترس خواهد بود. در بریتانیا در حال حاضر می توان آن را با قیمت کامل از طریق BroadBandBuyer با 1048.36 پوند با احتساب مالیات بر ارزش افزوده سفارش داد.

از آمازون آمریکا خرید کنید

این قیمت EnGenius ECW336 را بسیار بالاتر از نقاط دسترسی مدیریت شده بر روی ابر متمرکز بر تجارت مقرون به صرفه قرار می دهد، اما بسیار پایین تر از مارک محبوب Meraki و HPE Aruba.

Ubiquiti U6-Enterprise حدود 360 پوند قیمت دارد. این فقط یک رادیو 2×2 2.4 گیگاهرتز دارد، اما می تواند 160 مگاهرتز را در یک کانال 5 گیگاهرتز انجام دهد.

Netgear WAX630E 340 پوند است اما فقط 2×2 در هر دو فرکانس 2.4 گیگاهرتز و 6 گیگاهرتز دارد، اگرچه می تواند 160 مگاهرتز را در فرکانس های 5 گیگاهرتز و 6 گیگاهرتز نیز انجام دهد.

Zyxel NWA220AX-6E تنها 256 پوند قیمت دارد و یک نقطه دسترسی دیگر با آنتن دوگانه بهینه سازی شده 4×4 + 2×2 است، اما قادر به 160 مگاهرتز در 5 گیگاهرتز و 6 گیگاهرتز است.

Meraki MR57، بدون مجوز، بیش از 2 هزار پوند قیمت دارد. دارای Air Marshal WIDS/WIPS است که شبیه به اسکن امنیتی مورد استفاده در آخرین اکسس پوینت های EnGenius است که من بررسی کردم. این دارای 4 x 4 MIMO برای همه فرکانس ها است و می تواند 160 مگاهرتز را در هر دو فرکانس 5 گیگاهرتز و 6 گیگاهرتز انجام دهد.

HPE Aruba AP-635 حدود 1200 پوند است و 2×2 MIMO برای همه فرکانس‌ها با 160 مگاهرتز فقط روی 6 گیگاهرتز است.

بطور کلی

بیشتر محتوای من روی SOHO و کاربران حرفه ای متمرکز است، به همین دلیل است که من به طور مرتب Ubiquiti و Zyxel را توصیه می کنم. این نقطه دسترسی برای این کاربران نیست.

به نظر می‌رسد که گستره خدمات ابری و سخت‌افزاری EnGenius پلی عالی بین این مارک‌های مقرون‌به‌صرفه و راه‌حل‌های Meraki و Aruba متمرکز بر سازمان است.

من هیچ تجربه ای با EnGenius در سطح نصب سازمانی ندارم، اما در حال حاضر از EnGenius برای بیشتر شبکه خود استفاده می کنم. تا کنون 100٪ قابل اعتماد بوده است و من آن را به سیستم سحابی Zyxel که قبلا استفاده می کردم ترجیح می دهم.

EnGenius ECW336 نقطه دسترسی خوبی است که سرعت‌های سریع‌تر از گیگابیت را در باند 6 گیگاهرتز ارائه می‌کند که به رفع ازدحام در باند 5 گیگاهرتز نیز کمک می‌کند. من ترجیح می‌دهم 160 مگاهرتز روی باند 5 گیگاهرتز داشته باشم، اما در واقعیت در یک محیط تجاری با تعداد زیاد نقاط دسترسی بعید است.