بررسی نیروگاه قابل حمل EcoFlow DELTA 2

بررسی نیروگاه قابل حمل EcoFlow DELTA 2

اشتراک گذاری مراقبت است!

رتبه بندی بررسی نیروگاه قابل حمل EcoFlow DELTA 2

خلاصه

EcoFlow DELTA 2 یک نیروگاه برتر با مشخصات و قیمتی است که بیشتر رقبا را پشت سر می گذارد. باتری LiFePO4 باید به این معنی باشد که این باتری سال ها بدون افت قابل توجه ظرفیت باتری شما دوام می آورد. این باعث می شود که آن را برای کاربران سنگین وزن، مانند افرادی که به طور گسترده برای زندگی خارج از شبکه از آن استفاده می کنند، مانند قایق های کانالی یا ون-غریق، گزینه ایده آلی تبدیل کند.

حرفه ای ها

 • باتری LiFePO4 سال ها دوام می آورد
 • سرعت بارگذاری سریع
 • ظرفیت ورودی خورشیدی بالا

منفی

 • ظرفیت کمتری برای پول شما نسبت به DELTA اصلی

من قبلا EcoFlow River Max 600Wh عالی و اخیراً Jackery Solar Generator 1000 را بررسی کرده ام. اکنون در حال بررسی آخرین EcoFlow DELTA 2 هستم که همین چند هفته پیش در IFA رونمایی شد.

این اولین نیروگاه نسبتاً مقرون به صرفه از EcoFlow است که از باتری های لیتیوم-آهن-فسفات استفاده می کند، که به طور قابل توجهی عمر باتری را در مقایسه با اکسیدهای کبالت لیتیوم نیکل منگنز (Li-NMC) که در اکثر نیروگاه های دیگر و بسیاری از مارک های رقیب استفاده می شود، افزایش می دهد.

مشخصات

 • ظرفیت: 1024 وات ساعت
  • پشتیبانی از باتری اضافی
 • نوع باتری: فسفات آهن لیتیوم (LiFePO4)
 • عمر باتری: 3000 چرخه تا 80% + ظرفیت
 • خروجی AC: 4x1800W کل
 • نوسان برق متناوب: 2700 وات نوسان
 • خروجی USB-A:
  • 2x 5V/2.4A، حداکثر 12W. در هر پورت، مجموعا 24 وات
  • 2 برابر شارژ سریع: 5V/2.4A 9V/2A 12V/1.5A، حداکثر 18W در هر پورت، مجموع 36W
 • خروجی USB-C: حداکثر 2 x 100 وات در هر پورت، مجموعا 200 وات
 • سوکت ماشین: 12.6V/10A، حداکثر 126W
 • ورودی اصلی: X-Stream Fast Charge 1200 W Max., 10 A
 • ورودی پنل خورشیدی: حداکثر 11-60 ولت/15 آمپر، حداکثر 500 وات
 • زمان شارژ مجدد: 0-80% در 60 دقیقه و 100% در 3 ساعت
 • وزن خالص: 12 کیلوگرم (27 پوند)
 • ابعاد: 400×211×281 میلی متر (15.7×8.3×11.1 اینچ)
 • گارانتی: 24 ماه

باتری LiFePO4 در مقابل باتری Li-NMC

با نگاهی به اعداد، احتمالاً ارزش ندارد روی نیروگاهی که دارای Li-NMC در مقابل LiFePO4 است، تأکید کنیم، اما من فکر می کنم مهم است که اهمیت استفاده از این سبک باتری را برجسته کنیم. اگر قصد دارید از نیروگاه به صورت روزانه استفاده کنید، LiFePO4 در دراز مدت مزایای قابل توجهی خواهد داشت.

یک باتری معمولی Li-NMC به 800 چرخه شارژ و دشارژ کامل نیاز دارد قبل از اینکه ظرفیت آن به 80% + از امتیاز اولیه کاهش یابد. این بدیهی است که مدت زیادی دوام خواهد آورد، یعنی 2.2 سال شارژ و تخلیه کامل متوالی هر روز. آنها مثل تلفن های همراه نیستند، من احتمالاً چند بار در سال از نیروگاه خود استفاده می کنم. من انتظار دارم چندین سال استفاده شود قبل از اینکه متوجه کاهش عملکرد باتری شوید.

با این حال، این دستگاه ها گران هستند و شما می خواهید که آنها تا زمانی که ممکن است دوام بیاورند.

با LiFePO4 در این نیروگاه، EcoFlow ادعا می کند که 3000 چرخه قبل از شروع کاهش ظرفیت تا 20٪ انجام می دهد. یعنی 8.2 سال چرخه کامل در روز.

اگر خارج از شبکه زندگی می کنید و از چیزی شبیه به این به صورت روزانه استفاده می کنید، پس ارزش آن را دارد که LiFePO4 را نسبت به Li-NMC در نظر بگیرید.

طرح

این یک باتری لیتیوم-آهنی عظیم است. چیزی برای بحث با طراحی نیست اما کمی با جکری متفاوت است.

با استفاده از این، شما یک دسته حمل در دو طرف دارید، اگر به اندازه کافی قوی نیستید که آن را با یک دست بلند کنید، به راحتی می توانید باتری را بردارید و با آن راه بروید.

سپس پورت ها در دو طرف دستگاه و نمایشگر در سمت USB قرار دارد. طرح بندی پورت به اندازه Jackery کاربرپسند نیست، و من اغلب هر طرف را چک می کنم تا بفهمم چیزی کجاست، اما به سختی پایان دنیاست.

سپس فن های بسیار پر سر و صدای تری نسبت به جکری وجود دارد، که فکر می کنم به دلیل شارژ 1200 واتی از برق باشد.

همچنین شایان ذکر است که ورودی‌های خورشیدی برای این با Jackery یکسان نیست، بنابراین من نتوانستم SolarSaga 100W را به آن وصل کنم.

گسترش باتری

یکی از ویژگی های منحصر به فرد که آن را از رقبا متمایز می کند، توانایی افزایش ظرفیت باتری است. این کار را می توان از طریق بسته باتری 750 پوندی DELTA 2 انجام داد که در اصل همان مشخصات DELTA 2 است، اما تنها با یک پورت خروجی برای اتصال این دو دستگاه به یکدیگر استفاده می شود. یا مدل DELTA Max 1500 پوندی وجود دارد که ظرفیت را 2016 وات ساعت بیشتر افزایش می دهد.

نمی توانم بگویم چقدر مفید است، اما همیشه داشتن یک گزینه خوب است. حداقل به شما این امکان را می دهد که ظرفیت را تقریباً معادل 3600Wh DELTA Pro با هزینه کل 2600 پوند در مقابل 3500 پوند افزایش دهید. به علاوه، انعطاف‌پذیری یک باتری نیمه قابل حمل را خواهید داشت که می‌توانید با خود ببرید و در عین حال فضای ذخیره‌سازی گسترده‌تری را که نیروگاه بسیار بزرگ‌تر خانه‌نشین دارد، داشته باشید.

برنامه و تنظیمات

داشتن یک برنامه و نیروگاه با اتصال WiFi کمی غیر ضروری به نظر می رسد، اما تنظیمات اضافی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید به راحتی آن ها را کنترل کنید.

صفحه اصلی به شما امکان می دهد از مدت زمان فعلی قبل از اتمام باتری مطلع شوید. ورودی و خروجی چیست و سرعت ورودی برای برق AC یا خورشیدی چقدر است.

سپس در تنظیمات می توانید سرعت شارژ AC، سرعت ورودی خودرو و همچنین فعال/غیرفعال کردن ویژگی X-Boost را تنظیم کنید.

شارژ خورشیدی

DELTA 2 من در سپتامبر وارد شد، زمانی که هوا شروع به تاریک شدن کرد و من نتوانستم مانند Jackery از خورشید حداکثر استفاده را بکنم.

EcoFlow یک پنل خورشیدی عرضه نکرد و من نتوانستم از SolarSaga 100W استفاده کنم، بنابراین از پانل خورشیدی قابل حمل تاشو 100W Mobisolar استفاده کردم. به دلیل آب و هوا، من نتوانستم همان شارژ خورشیدی ثابت را مانند Jackery داشته باشم، اما همچنان توانستم برای مدت زمان کوتاه تری از 60 وات فراتر بروم.

با استفاده از پنل‌های خورشیدی EcoFlow، می‌توانید از نظر تئوری این پنل را تا 500 وات انرژی خورشیدی شارژ کنید. یک پنل خورشیدی 400 واتی EcoFlow برای شما حدود 1000 پوند هزینه خواهد داشت. این پول زیادی است، اما کل خانه من وقتی در خانه کار می‌کنم حدود 800 وات مصرف می‌کند، بنابراین یک پنل 400 وات می‌تواند به راحتی کسی را در یک راه‌اندازی خارج از شبکه کار کند.

شارژ از شبکه

هنگامی که به برق وصل شود، می تواند تا 1200 وات شارژ شود، که به طور قابل توجهی سریعتر از نیروگاه های Jackery است که من بررسی کرده ام.

EcoFlow DELTA 2 من با 30 درصد شارژ وارد شد و وقتی آن را به برق وصل کردم به من اطلاع داد که شارژ کامل آن فقط 51 دقیقه طول می کشد. جکر 7.5 ساعت طول می کشد که از 0٪ به 100٪.

نقطه ضعف این شارژ فوق العاده سریع این است که نیروگاه فورا فن های خنک کننده خود را به چرخش در می آورد و آنها بسیار پر سر و صدا هستند. وقتی می‌خواهید خارج از شبکه زندگی کنید، از شارژ محتاطانه آن در کافی‌شاپ با سرعت کامل خلاص نمی‌شوید.

امکان تنظیم سرعت شارژ در برنامه وجود دارد و من انتظار دارم که فن ها در سرعت های کمتر کاهش پیدا کنند. هنگام استفاده از آن با رایانه شخصی، شارژ را به 200 وات کاهش دادم و فن ها به طور قابل توجهی نویز کمتری داشتند اما همچنان روشن بودند. صدای فن از کامپیوتر من بلندتر و بلندتر بود.

اگر دستگاهی به برق دارید، به نظر می‌رسد که EcoFlow نیروی اضافی را از دیوار می‌گیرد تا دستگاه‌های وصل شده را محاسبه کند. وقتی کامپیوترم روشن بود و شارژ روی 200 وات تنظیم شده بود، 340 وات می‌دیدم. بدون محدودیت شارژ، 1420 وات می‌کشید. حدس می‌زنم به این دلیل است که 236 وات می‌کشید و مستقیماً کامپیوتر را تغذیه می‌کرد در حالی که به حداکثر 1200 وات نزدیک می‌شد. باطری را شارژکن.

همچنین شایان ذکر است که سیم کتری موجود برای این نیروگاه به طور خاص برای کار با وات بسیار بالا رتبه بندی شده است. بنابراین باید این کابل را ایمن نگه دارید و مطمئن شوید که همیشه از آن با EcoFlow استفاده می کنید.

پیک پاور و ایکس بوست

یکی دیگر از ویژگی های جذاب نیروگاه های EcoFlow عملکرد X-Boost است که به نیروگاه اجازه می دهد به جای 1800 وات به حداکثر توان 2400 وات دست یابد.

در حالی که خود اینورتر فقط می تواند با 1800 وات کار کند، X-Boost ولتاژ را برای کاهش توان بیشتر تنظیم می کند و به شما امکان می دهد یک دستگاه 2400 وات را با 1800 وات راه اندازی کنید، در حالی که اکثر نیروگاه های دیگر قبل از خاموش شدن چند ثانیه کار می کنند. روشن کنید. حفاظت از موج این بدیهی است که عملکرد دستگاه مورد نظر را کاهش می دهد، به عنوان مثال کتری زمان بیشتری برای جوشیدن نیاز دارد. به همین ترتیب، برخی از دستگاه‌ها به سادگی کار نمی‌کنند اما الزامات ولتاژ سختی دارند.

منبع تغذیه 100 وات شارژ USB-C

در مجموع شش پورت USB دریافت می کنید. دو عدد USB-A معمولی 12 واتی، سپس دو عدد USB-A 18 واتی برای شارژ سریع.

سپس دو پورت USB-C زیر آن ها می توانند 100 وات کار کنند. این یک ویژگی بسیار مهم برای من است زیرا به من امکان می دهد اکثر لپ تاپ های مدرن را بدون حمل برق اختصاصی شارژ کنم.

تست و حالت UPS

من این را تحت شرایط مختلف آزمایش کردم و در همه حالات کاملاً کار کرد، که حداقل چیزی است که برای این نوع دستگاه انتظار دارید.

 • دقیقاً مانند جکری، من این کار را به مدت 24 ساعت با یخچال زیر پیشخوان اجرا کردم که نتیجه مشابهی با حدود 50 درصد استفاده در آن زمان داشت.
 • من نتوانستم تستر USB خود را پیدا کنم، اما نیروگاه به راحتی لپ تاپ Honor MagicBook 15 من را مستقیماً از طریق درگاه های PD 100 وات شارژ کرد.
 • من همچنین آن را در آخر هفته یک پسر با خودم بردم و از آن برای تغذیه دو دستگاه PerfectDraft و یخچال ماشین Alpicool K25 خود استفاده کردم. در این سناریو فقط برای چند ساعت استفاده شد تا اینکه باران مجبور شد همه چیز را به داخل بیاوریم.
 • سپس از آن برای تغذیه کامپیوتر کارم به طور کامل با باتری و در حالت UPS استفاده کردم.
  • برای حالت UPS، EcoFlow به طور خودکار روشن بودن آن را تشخیص می‌دهد و به جای باتری، برق را از شبکه برق تامین می‌کند. هنگامی که برق قطع می شود، به باتری سوئیچ می کند. با این حال، زمان سوئیچینگ <=30 میلی ثانیه است، نه 0 میلی ثانیه، و بنابراین ممکن است برای برخی از دستگاه ها مناسب نباشد.
  • برای آزمایش سوئیچینگ UPS، EcoFlow را از برق جدا کردم در حالی که رایانه‌ام روشن بود و همه چیز همانطور که انتظار می‌رفت کار می‌کرد.

قیمت و گزینه های جایگزین

EcoFlow DELTA 2 با قیمت 1199 یورو یا 1099 پوند به فروش می رسد.

برای خریداران آمریکایی، یک کوپن تخفیف 5 درصدی معتبر از 16 سپتامبر تا 2 نوامبر وجود دارد:

 • کد کوپن 5% تخفیف: EFDELTA2

EcoFlow DELTA اصلی 1150 پوند است اما دارای ظرفیت برتر 1260 وات ساعت و توان 1800 وات با موج 3300 وات است، اما باتری آن Li-NMC است.

Jackery Portable Power Station Explorer 1000 1154.99 پوند قیمت دارد، مشخصات آن چندان عالی نیست، اما آنها معتبرترین نام در بازی هستند.

نیروگاه قابل حمل Anker 757 بزرگترین نیروگاهی است که Anker با ظرفیت 1229Wh با استفاده از LiFePo4 می سازد. این بسیار گران است و 1399 پوند است، اما می توانید 10٪ را در صفحه آمازون دریافت کنید.

BLUETTI هیچ کاری در محدوده 1 کیلووات ساعت انجام نمی دهد، اما تقریبا در تمام نیروگاه های خود از LiFePO4 استفاده می کند. AC200P دارای 2000 وات است و قیمت آن 1700 پوند است، یا EB70 دارای 716 وات ساعت برای حدود 700 پوند است.

PowerOak EB120 دارای یک باتری 1200 وات ساعتی با قیمت 1000 پوند است و به نظر می رسد برندی با مشخصات پایین تر در BLUETTI باشد.

سپس نیروگاه قابل حمل ALLPOWERS 2000W است که در واقع فقط 1500 وات ساعت دارد و 1500 پوند قیمت دارد.

بطور کلی

EcoFlow DELTA 2 یک نیروگاه برتر با مشخصات و قیمتی است که بیشتر رقبا را پشت سر می گذارد.

باتری LiFePO4 باید به این معنی باشد که این باتری سال ها بدون افت قابل توجه ظرفیت باتری شما دوام می آورد. این باعث می شود که آن را برای کاربران سنگین وزن، مانند افرادی که به طور گسترده برای زندگی خارج از شبکه از آن استفاده می کنند، مانند قایق های کانالی یا ون-غریق، گزینه ایده آلی تبدیل کند. این با قیمت کمی بالاتر از EcoFlow DELTA اصلی عرضه می شود. این 23٪ ظرفیت بیشتر برای فقط 50 پوند اضافی یا 4.5٪ اضافی دارد. من شخصاً اطمینان از طول عمر LiFePO4 را ترجیح می دهم، اما به طور واقع بینانه، با توجه به استفاده من، احتمالاً هرگز متوجه تفاوت در عملکرد نخواهم شد.

آخرین به روز رسانی در 2022-09-11 / پیوندهای وابسته / تصاویر از API تبلیغاتی محصولات آمازون