بررسی پروژکتور Yaber Pro V9 1080P در مقابل Yaber V10 & Ace K1

بررسی پروژکتور Yaber Pro V9 1080P در مقابل Yaber V10 & Ace K1

امتیاز بررسی پروژکتور Yaber Pro V9 1080P

خلاصه

اگر به دنبال یک پروژکتور مقرون به صرفه هستید، Yaber Pro V9 یک گزینه عالی است. این بسیار بهتر از V10 است که قبلاً بررسی کردم و به تفاوت قیمت کمی می ارزد.

حرفه ای ها

  • روشنایی خوب باعث می شود در شرایط نوری مختلف قابل استفاده باشد
  • تصحیح و فوکوس خودکار کیستون

من قبلاً پروژکتورهای مقرون به صرفه Yaber V10 و Yaber Ace K1 را بررسی کردم.

به نظر می رسد که آنها پروژکتورهای زیادی را با مدل های جدید منتشر می کنند که نسبت به گزینه های قبلی پیشرفت های تدریجی دارند.

Yaber Pro V9 جدید با قیمت مقرون به صرفه 269 پوند قیمت دارد و اکنون در فروش است و قیمت آن را به نزدیک به 220 پوند کاهش می دهد. این پروژکتور مناسب و مقرون به صرفه است، میزان روشنایی خوبی دریافت می کنید و به لطف فوکوس خودکار و تصحیح خودکار کیستون، تنظیم آن آسان است.

مشخصات

راه اندازی و ویژگی ها

این پروژکتور مانند Yaber Ace K1 دارای قابلیت تنظیم زاویه از طریق پیچ است. وقتی Yaber Ace K1 را بررسی کردم، گفتم که این پایه برای اتاق من خیلی کوتاه است و نمی‌توانم تصویر را در جایی که رادیاتور من است نشان دهم. من با این پروژکتور مشکل مشابهی نداشتم، فکر می کنم پیچ به حداکثر ارتفاع خود نزدیک است اما آنقدر زاویه دارد که از هیت سینک عبور کند.

Yaber V10 هیچ تنظیماتی ندارد، بنابراین مجبور شدم خودم آن را حفظ کنم، که بسیار آزاردهنده است.

در خارج از جعبه، فوکوس خودکار وجود دارد که به نظر می رسد به طور موثر کار می کند. با این حال، کیستون در ابتدا ناپایدار بود، احتمالاً به دلیل زاویه ای که در آن طراحی می کردم.

Yaber V10 یک کیستون دیجیتال 4 نقطه ای داشت که استفاده از آن کمی دشوار بود.

ریموت دارای دکمه تصحیح کیستون خودکار است و در تنظیمات می توانید اصلاح خودکار کیستون را در هنگام روشن بودن پروژکتور فعال کنید. مطمئن نیستم چرا این به طور پیش فرض خاموش است.

مانند سایر پروژکتورهای Yaber، این پروژکتور نیز دارای ویژگی های هوشمند محدودی است. شما دارای iOS Cast و Miracast هستید که به شما امکان می دهد محتوا را به پروژکتور پخش کنید. این می تواند برای پخش هر ویدیویی که ممکن است خودتان ضبط کرده باشید یا شاید برای فعالیت های مرتبط با کار مانند ارائه مفید باشد. با این حال، طرح بی سیم از حق چاپ HDCP پشتیبانی نمی کند و بنابراین با Netflix، Amazon Prime، Hulu و Disney سازگار نیست.

من به ندرت از عملکرد داخلی هر پروژکتوری استفاده می کنم، حتی پروژکتورهای قابل حملی که اندروید را اجرا می کنند. من ترجیح می دهم به جای آن از Amazon Firestick استفاده کنم. پورت USB-A در پشت این پروژکتور می تواند انرژی کافی برای اجرای Firestick شما را تامین کند.

این دارای WiFi 6 برای اتصال برتر است، اما از آنجایی که من از Firestick استفاده می کنم، از عملکرد بی سیم آن استفاده زیادی نمی کنم.

کیفیت و روشنایی تصویر

Yaber Pro V9 دارای رزولوشن اصلی 1080P است و می تواند ورودی 4K را بپذیرد. سپس 500 لومن ANSI در مقایسه با 650 لومن ANSI Yaber Ace K1 رتبه بندی می شود. V10 که قبلا بررسی کردم، لومن ANSI را فهرست نکرده و در عوض 8500 لومن را ذکر کرده است که اندازه گیری کمتر قابل اعتمادی است.

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، عملکرد چیزی بین Yaber V10 و Yaber Ace K1 است.

در طول روز، با نیمه بسته بودن پرده ها، پروژکتور یک تصویر قابل مشاهده ایجاد می کند. من احتمالاً دوست ندارم بنشینم و فیلمی مانند این را ببینم، اما می‌توانم بگویم اگر دوستانی برای تماشای فوتبال یا چیزی در اطرافم داشته باشند، کیفیت آن قابل قبول است.

از آنجایی که بیرون تاریک است، اما با روشن شدن چراغ‌های اتاق من، کیفیت تصویر به طرز شگفت‌آوری خوب است، در این سناریو می‌توانم با خوشحالی عصرها تلویزیون تماشا کنم.

در یک اتاق تاریک عالی است. به نظر می رسد کمی بهتر از Yaber V10 باشد. رنگ ها کمتر شسته شده به نظر می رسند. با یک اتاق تاریک، می توانم بگویم عملکرد آنچنان دور از Ace K1 به نظر نمی رسد.

از آنجایی که این 1080P است و تصویر من بسیار بزرگ است، وقتی از نزدیک به تصویر نگاه می کنید کاملا دانه دانه است. این با بیرون آمدن بر روی یک دیوار سفید مایل به سفید که کاملا صاف نیست تشدید می شود. وقتی پشت پروژکتور نشسته اید کمتر به چشم می آید و تماشای فیلم لذتی کامل دارد. بدیهی است که هرگز به جزئیات یک تلویزیون OLED 4K نخواهد بود.

کیفیت صدا

من استفاده از بلندگوهای داخلی را توصیه نمی کنم، مگر اینکه برای چیزی مانند ارائه کاری باشد.

بلندگوهای 2x5W نه صدای خوبی دارند و نه آنقدر بلند هستند که صدای فن را خاموش کنند.

برای هر نوع سرگرمی، باید از نوعی بلندگوی خارجی استفاده کنید. می توانید از بلوتوث یا خروجی 3.5 میلی متری AUX استفاده کنید. هر دو شما را به صدای استریو محدود می‌کنند و بلوتوث احتمالاً با مشکلات همگام‌سازی لب، تاخیر ایجاد می‌کند. من شخصا از جک 3.5 میلی متری استفاده می کنم.

در تئوری می توانید این را از طریق گیرنده AV یا نوار صوتی پخش کنید. برای نوار صوتی به HDMI نیاز دارید، نه درگاه HDMI ARC.

صدای فن

در ابتدا صدای فن در این یکی به اندازه سایر پروژکتورهای Yaber که من بررسی کرده ام بلند به نظر نمی رسد. با این حال، من فکر می کنم که به دلیل اندازه کوچکتر، احتمالاً فن کوچکتر است و نمای کلی صدای فن کاملاً ناخوشایند است. صدای آن کاملاً بلند و متلاطم است و از طریق بلندگوهای داخلی زیاد می آید. با این حال، اگر از بلندگوهای اختصاصی استفاده کنید، نویز به راحتی از بین می رود.

قیمت و گزینه های جایگزین

Yaber Pro V9 با RRP 340 پوند در آمازون فهرست شده است. در زمان نگارش این مقاله با کوپن تخفیف 65 پوندی به 286 پوند کاهش یافت و به 221 پوند کاهش یافت.

V10 که سال گذشته بررسی کردم در حال حاضر 165 پوند و Ace K1 حدود 340 پوند است.

بطور کلی

تجربه من با تقریباً همه این پروژکتورهای رومیزی مقرون به صرفه این است که عملکرد خوبی نسبت به قیمتی که می پردازید ارائه می دهند.

این در مورد دو بررسی قبلی Yaber که من انجام دادم صادق بود و برای Yaber Pro V9 نیز صادق بود.

مانند تمام فناوری‌ها، کیفیت با انتشار هر محصول بهبود می‌یابد. به ویژه، این پروژکتورهای جدیدتر دارای فوکوس خودکار و تصحیح خودکار کیستون هستند که تنظیم سریع آنها را بسیار آسان تر می کند.

من می توانم بگویم که ارزش بیشتری نسبت به Yaber V10 دارد. تفاوت قیمت آنقدرها زیاد نیست، و این پروژکتور کوچکتر با روشنایی برتر، تصحیح کیستون بهتر، پایه داخلی و کیفیت کلی تصویر بهبود یافته است.

من شخصاً بهترین گزینه را انتخاب می کنم که بودجه ام اجازه می دهد، و فکر می کنم Ace K1 ارزش در نظر گرفتن را دارد زیرا کمی روشن تر است و در سناریوهای مختلف نور قابل استفاده تر است. با این حال، به نظر می رسد که تقریبا 50٪ گران تر است. بنابراین، توصیه گرم نسبت به Pro V9 کمی سخت تر است

نوشته شده در ابزار قدرتمند – ادامه توییتر – اینستاگرام – فیسبوک