منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بررسی پنل خورشیدی تاشو 100 واتی FlexSolar در مقابل Mobisolar & Jackery SolarSaga

بررسی پنل خورشیدی تاشو 100 واتی FlexSolar در مقابل Mobisolar & Jackery SolarSaga

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بررسی پنل خورشیدی تاشو 100 واتی FlexSolar در مقابل Mobisolar & Jackery SolarSaga

اشتراک گذاری مراقبت است!

رتبه بندی پنل خورشیدی 100 واتی تاشو FlexSolar

خلاصه

پنل خورشیدی تاشو 100 واتی FlexSolar یک گزینه عالی است اگر می خواهید مسیر پنل خورشیدی شخص ثالث را انتخاب کنید. قیمت آن قابل رقابت با مارک هایی است که من استفاده کرده ام و به طور قابل توجهی ارزان تر از راه حل های شناخته شده موجود در بازار است.

حرفه ای ها

  • با قیمت های رقابتی
  • گزینه های اتصال عالی

منفی

  • آداپتور 5521 به MC4 موجود نیست

این بررسی اولیه من از پنل خورشیدی FlexSolar است. آزمایش من تا حدودی محدود بود زیرا دسامبر است و من در شمال بریتانیا زندگی می کنم. من قصد دارم این را در روزهای آفتابی کمی با دقت بیشتری تست کنم و در بهار یا تابستان دوباره آن را آزمایش خواهم کرد.

ویژگی های پنل خورشیدی 100 واتی تاشو FlexSolar

این شبیه به اکثر پانل های 100 واتی است که در لیست آمازون پیدا می کنید. طراحی بسیار شبیه به Jackery SolarSaga است، اما آنها به اندازه مارک های دیگر که از پرتقال جکری روی دسته ها استفاده می کنند، پر زرق و برق نیستند (اما مارک های نارنجی نیز وجود دارد).

شاید اصلی‌ترین چیزی که این پنل را از سایر پنل‌های 100 واتی معمولی متمایز می‌کند، گزینه‌های اتصال باشد.

دارای 10 نوک قابل تعویض است که آن را با Jackery یا سایر پنل های خورشیدی با ورودی DC سازگار می کند. مانند برخی دیگر از پنل های عمومی، فاقد اتصال MC4 / XT60 است که در بسیاری از مارک های بزرگ مانند EcoFlow مشاهده می کنید. بنابراین نمی توانید بسیاری از پنل ها را به صورت سری یا موازی به هم وصل کنید.

علاوه بر خروجی DC، USB-A و USB-C دارید، بنابراین می‌توانید مستقیماً تلفن‌ها، لپ‌تاپ‌ها و پاوربانک‌ها را شارژ کنید. با این حال، این به 60 وات تحویل انرژی محدود می شود، بنابراین با این روش توان بهینه را دریافت نخواهید کرد.

شما همچنین چند گیره تمساح دریافت می کنید که می توانید از آنها برای شارژ باتری های یدکی خودرو استفاده کنید.

نظرات در آمازون

من کاملاً مطمئن نیستم که چرا FlexSolar این پنل را در آمازون فهرست کرده است. به نظر می رسد آنها ترفند معمولی را انجام دادند که آن را به یک محصول موجود اضافه کردند که دارای نظرات است.

این یک ترفند رایج دود و آینه در بسیاری از مارک ها، از جمله بسیاری از مارک های بزرگ است.

با این حال، در این مورد، آنها آن را به همراه یک پنل خورشیدی 6 واتی ذکر کردند. بله 6 وات اکثر بررسی ها در مورد این پانل است، که بدیهی است که چرا آنها این کار را انجام دادند.

با این حال، من آن را عجیب می‌دانم زیرا پنل 6 وات بررسی‌های متوسطی را دریافت می‌کند و در مجموع 3.9 از 5 را به آن می‌دهد که 13 درصد از بررسی‌ها 1 ستاره است.

آنها برای اولین بار در آمازون انگلستان فهرست شده اند، اما دلیل آن این است که یک لیست حمایت شده است. اگر به Amazon.com نگاه کنید، آنها فقط 15 نظر دارند اما این امتیاز 4.5 از 5 را بدون بررسی بد دریافت می کند.

پانل های خورشیدی قابل حمل 100 واتی FlexSolar در مقابل Mobisolar 100W در مقابل Oystade vs Jackery 100W

این پنل شباهت زیادی به Mobisolar 100W دارد، کابل DC قابل جابجایی دارد و برخلاف Oystade مشکلی برای اتصال آن به نیروگاه Jackery یا EcoFlow نداشتم.

Mobisolar یک آداپتور 5521 به MC4 داشت اما یکی از آن ها وجود ندارد. Mobisolar ادعای بازدهی 22-23٪ دارد، در حالی که این یکی ادعا می کند 24٪ (وقتی هوا بهتر شد باید آن را آزمایش کنم).

Jackery ادعا می کند که 23٪ کارایی دارد، بنابراین من نسبت به ادعای 24٪ با این پنل کمی شک دارم. من متوجه شدم که Jackery به راحتی از Mobisolar پیشی می گیرد، حتی اگر ادعاها مشابه هستند. بنابراین من نسبت به ادعای بازده 24 درصدی FlexSolar کمی شک دارم. من انتظار دارم که در شرایط بهینه خورشیدی عملکردی مشابه با Mobisolar داشته باشد.

هر دو این FlexSolar و Mobisolar می توانند 60 وات برق ارائه دهند، در حالی که Oystade به 45 وات محدود شده بود.

باز کردن بسته بندی و لوازم جانبی

بررسی پنل خورشیدی تاشو 100 واتی FlexSolar در مقابل Mobisolar & Jackery SolarSaga

چیز زیادی برای جعبه گشایی یا عکس گرفتن وجود ندارد، اما همانطور که می بینید، شامل بیشتر چیزهایی است که ممکن است بخواهید.

هیچ کیف حملی وجود ندارد، اما شما هم به آن نیاز ندارید، زیرا دستگیره ها در پانل تعبیه شده اند.

بررسی پنل خورشیدی تاشو 100 واتی FlexSolar در مقابل Mobisolar & Jackery SolarSaga

همه لوازم جانبی در یک جیب زیپ دار مناسب ذخیره می شوند و در اینجا پورت های خروجی از جمله DC، USB و USB-C را خواهید یافت.

کابل DC به طور دائم متصل نیست و طول خوبی دارد. من برخی از گزینه‌ها را برای طول کوتاه کابل مورد انتقاد قرار داده‌ام، اما با نگاهی به آمازون می‌توانید یک افزونه ارزان قیمت 3M را تنها با 16 پوند دریافت کنید.

مانند همه گزینه های دیگر، یک پایه پاپ آپ دارد که استفاده از آن بسیار راحت تر از پایه ای است که EcoFlow روی پانل های خورشیدی خود دارد.

بررسی پنل خورشیدی تاشو 100 واتی FlexSolar در مقابل Mobisolar & Jackery SolarSaga

بهره وری

بررسی پنل خورشیدی تاشو 100 واتی FlexSolar در مقابل Mobisolar & Jackery SolarSaga

از آنجایی که در اواسط زمستان بودم، کار زیادی با این پنل خورشیدی انجام ندادم. حتی در روزهای آفتابی ابر زیادی وجود دارد و بعد از ظهر خورشید کاملاً کم می‌نشیند و واقعاً به باغ من ضربه نمی‌زند. اگر او را در موقعیت میدانی بیشتر در معرض دید قرار می دادم، بهتر عمل می کردم.

من فقط حدود 10 وات یا بیشتر را هنگام استفاده از این دیدم، آن را در برابر Mobisolar 100W تست کردم و همان را دریافت کردم. من احتمالاً به طور منظم از آن در قایق کانال مادرم استفاده خواهم کرد، وقتی آب و هوا بهتر باشد، زیرا اندازه مناسبی است و با نتایج بهتری به روز خواهم کرد.

قیمت و گزینه های جایگزین

پنل خورشیدی قابل حمل 100 واتی FlexSolar 235 پوند قیمت دارد، اما آمازون یک کوپن 60 پوندی در دسترس دارد که آن را به 175 پوند کاهش می دهد.

با استفاده از کوپن 10 پوندی موجود Oystade 180 پوند است.

پانل Mobisolar 100W 170 پوند است.

پنل خورشیدی قابل حمل 100 واتی Jackery SolarSaga با قیمت 274 پوند ذکر شده است، اما با 22 درصد تخفیف، قیمت آن را به 235 پوند کاهش می دهد.

بطور کلی

بر اساس آزمایش محدود من، پنل خورشیدی تاشو 100 واتی FlexSolar یک گزینه عالی است اگر می‌خواهید به مسیر پنل خورشیدی شخص ثالث بروید.

قیمت آن قابل رقابت با مارک هایی است که من استفاده کرده ام و به طور قابل توجهی ارزان تر از راه حل های شناخته شده موجود در بازار است.

کیفیت ساخت خوب است و گزینه های اتصال بهتری نسبت به سایر برندهای شخص ثالث یا حتی Jackery SolarSaga دارید.

بدیهی است که من نتوانستم اوج عملکرد آن را به درستی آزمایش کنم، اما طبق تجربه من، همه این گزینه های شخص ثالث عملکرد مشابهی دارند. معمولاً به خوبی Jackery نیست، اما شما ارزش بیشتری نسبت به پول خود دریافت می کنید.