منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بررسی کابل اترنت Ugreen Cat 8 در مقابل Kinbeta Cat 7 – آیا Cat 8 Ethernet ارزشش را دارد یا کلاهبرداری بیش از حد در مقابل Cat 6a & Cat 7؟

بررسی کابل اترنت Ugreen Cat 8 در مقابل Kinbeta Cat 7 – آیا Cat 8 Ethernet ارزشش را دارد یا کلاهبرداری بیش از حد در مقابل Cat 6a & Cat 7؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بررسی کابل اترنت Ugreen Cat 8 در مقابل Kinbeta Cat 7 - آیا Cat 8 Ethernet ارزشش را دارد یا کلاهبرداری بیش از حد در مقابل Cat 6a & Cat 7؟

اشتراک گذاری مراقبت است!

تعداد فزاینده ای از شرکت ها وجود دارد که کابل های Cat 8 یا Cat 7 را در آمازون می فروشند.

من چند بار در سال گذشته چند بار کابل اترنت Ugreen Cat 8 را در HotUKDeals مشاهده کرده‌ام و همیشه از مردم می‌پرسند که آیا این کابل به بهبود سرعت اینترنت کمک می‌کند یا خیر.

آیا Cat 8 Ethernet سرعت اینترنت من را افزایش می دهد؟

یک کوتاه و آسان برای آن وجود دارد، اینطور نیست.

حداقل در بریتانیا، بعید است که سرعت اینترنت گیگابیتی را افزایش دهید، و همه کابل‌های اترنت مدرن (Cat 5E و بالاتر) با خوشحالی داده‌ها را با این سرعت انتقال می‌دهند. Cat 5E با گیگابیت برای 100M رتبه بندی شده است، بنابراین دلیلی برای سرمایه گذاری در چیزی گران تر وجود ندارد.

آیا برای اتصالات LAN 10 گیگابیت بر ثانیه به Cat 7 یا Cat 8 Ethernet نیاز دارم؟

اما در مورد کاربرانی مثل من که شبکه های محلی 10GbE با استفاده از سوئیچ های چندپخشی نیمه مقرون به صرفه دارند، چطور؟

پاسخ هنوز منفی است.

Cat5e می تواند 10GBase-T را تا 45 متر انجام دهد اگر کابل هسته جامد باشد و Cat6a استاندارد رایج تری است که من انتخاب می کنم زیرا برای لینک های 10 گیگابیت بر ثانیه تا 100 متر رتبه بندی شده است.

با این حال، واقعیت کمی پیچیده تر از این است. اگر شما یک مهندس شبکه یا علاقه‌مند به آزمایشگاه‌های خانگی/گردآورنده داده هستید که قرقره‌های کابل باکیفیت می‌خرید و خودتان آن را خاتمه می‌دهید، احتمالاً هیچ مشکلی نخواهید داشت.

با این حال، متوجه شده‌ام که کیفیت کابل‌هایی که در آمازون فروخته می‌شوند تا حدی متفاوت است، و گاهی اوقات عملکرد آن‌ها را برآورده نمی‌کند.

Cat 8 vs Cat 7 vs Cat 6a Ethernet – چه تفاوتی دارد؟

تعداد محدود اسناد آنلاین برای کابل رده 8 اولین پرچم قرمز است. تا 2000 مگاهرتز و تنها 40 گیگابیت در ثانیه برای فواصل تا 30 متر یا 36 متر، بسته به کابل های پچ مورد استفاده، گواهی و مشخص شده است.

اگرچه تا 40 گیگابیت بر ثانیه رتبه بندی شده است، تا آنجا که من می توانم بگویم، هیچ سوئیچی در بازار وجود ندارد که بتواند این کار را با استفاده از 10GBASE-T انجام دهد. سوئیچ های تجاری زیادی وجود دارند که با استفاده از SFP+ یا QSFP سرعت 25، 40 یا 100 گیگابیت بر ثانیه را انجام می دهند.

گفته می شود که کابل Cat 8 برای استفاده در مراکز داده برای این سوئیچ های احتمالاً از کار افتاده طراحی شده است. با این حال، 10GBASE-T و احتمالاً 40GBASE-T به طور قابل توجهی انرژی بیشتری نسبت به DAC یا جایگزین فیبر مصرف می کنند، و اکثر مراکز داده جدی در حال حاضر روی سوئیچ های 100 گیگابیت بر ثانیه هستند، پس چرا با سوئیچ های جدید 40GBASE-T زحمت بکشید؟

Cat 6a و Cat 7 دارای مشخصات بسیار پایین تری هستند و تفاوت چندانی بین آنها وجود ندارد. شاید نکته اصلی این است که Cat 7 همیشه سپر است. هر دو برای 10 گیگابیت بر ثانیه در 100 متر رتبه بندی شده اند و در تئوری باید برای هر نیازی بیش از اندازه کافی باشند.

کیفیت مشکوک با کابل های Cat 6a در آمازون

اخیراً، هنگامی که سوئیچ چند گیگابیتی Zyxel XGS1250-12 را بررسی می کردم، Cat 6a محافظ 10 متری Duronic که از آمازون خریداری کرده بودم (در سال 2019) به کمتر از نیمی از 10 گیگابیت رسید. در حالی که برخی از کابل های مسطح سفید Cat 6a (احتمالاً از روتر Netgear) به سرعت های قابل توجهی بهتر دست یافتند.

حتی با iPerf من فقط توانستم با Duronic Cat 6a به 7 گیگابیت در ثانیه برسم.

با نتایج متفاوتی که به دست آوردم، تصمیم گرفتم چند کابل Cat 8 و Cat 7 را امتحان کنم و ببینم آیا چیزی بهبود یافته است یا خیر.

تنظیم تا حدی اشتباه برای تست

باید هشدار دهم که بیشتر آزمایشگاه‌های خانگی و علاقه‌مندان به جمع‌آوری داده‌ها احتمالاً از راه‌اندازی سرور خانگی من منزجر خواهند شد. من یک لانه موش از کابل ها و ترکیبی از سوئیچ ها و سرورها دارم. من در به حداکثر رساندن اتصال 10GBase-T با انتقال فایل مشکل داشتم. با توجه به افزایش هزینه های برق، من از استفاده از TerraMaster با Unraid در برابر یک سرور خانگی صرف نظر کرده ام، بنابراین زیاد به این فکر نکرده ام که چرا رایانه کاری من با سرعت کامل 10 گیگابیت بر ثانیه از سرور من نمی خواند یا نمی نویسد. با این حال، سناریوی محتمل تنظیمات SMB است.

تنظیمات من در حال حاضر شامل موارد زیر است:

عملکرد و بررسی اترنت Ugreen CAT 8

بررسی کابل اترنت Ugreen Cat 8 در مقابل Kinbeta Cat 7 - آیا Cat 8 Ethernet ارزشش را دارد یا کلاهبرداری بیش از حد در مقابل Cat 6a & Cat 7؟
بررسی کابل اترنت Ugreen Cat 8 در مقابل Kinbeta Cat 7 - آیا Cat 8 Ethernet ارزشش را دارد یا کلاهبرداری بیش از حد در مقابل Cat 6a & Cat 7؟

کابل Ugreen به خوبی عملکرد روتر Netgear با کابل Cat 6a را داشت، اما بهتر از Cat 6a محافظ Duronic که از آمازون خریداری شد.

خود کابل ظاهر خوبی دارد و به خوبی ساخته شده است. طراحی بافته شده کمی دوام به آن اضافه می کند، اما بعید است که تفاوت زیادی ایجاد کند.

من هنوز نسبت به ادعاهای Cat 8 شک دارم، زیرا کابل های Cat 8 که من از فروشندگان شبکه مناسب دیده ام، به دلیل تمام محافظ ها، بسیار ضخیم هستند. این کابل از Kinbeta Cat 7 ضخیم تر است، اما از بسیاری از کابل های دیگر من حجیم تر نیست.

Ugreen این را به عنوان سازگار با Xbox One، PS5، PS4 و روترها تبلیغ می کند، اما این برای همه کابل های اترنت صدق می کند. این کابل هنگام استفاده با کنسول هیچ مزیتی نسبت به کابل های دیگر نخواهد داشت.

عملکرد و بررسی اترنت Kinbeta Cat 7

بررسی کابل اترنت Ugreen Cat 8 در مقابل Kinbeta Cat 7 - آیا Cat 8 Ethernet ارزشش را دارد یا کلاهبرداری بیش از حد در مقابل Cat 6a & Cat 7؟

هیچ کس تعجب نکرد، ارزانتر Cat 7 از Kinbeta عملکرد یکسانی داشت.

این کابل کمی نازکتر از کابل Ugreen است، اما هنوز هم کیفیت خوبی دارد و ظاهر خوبی دارد.

قیمت / گزینه های جایگزین و نظر کلی

اگرچه کابل اترنت Cat 8 یک چیز است، اما هیچ تفاوتی در عملکرد بین Cat 8، Cat 7 یا Cat 6a وجود ندارد.

من کیفیت ساخت کلی و زیبایی شناسی Ugreen Cat 8 و Kinbeta Cat 7 را دوست دارم و آنها عملکرد بهتری نسبت به سایر کابل های تصادفی Cat 6a که از آمازون خریدم ارائه کردند.

حداقل من انتظار دارم که Cat 7 و Cat 8 همیشه از کیفیت مناسبی برخوردار باشند و حتی با کابل های طولانی قادر به سرعت 10 گیگابیت در ثانیه باشند.

من 11 پوند برای کابل Ugreen Cat 8 و 7 پوند برای Kinbeta Cat 7، هر دو کابل 3 میلیونی، هر دو بافته پرداخت کردم.

کابل Cat 6a با روکش پلاستیکی حدود 4 پوند هزینه دارد اما معمولاً حدود 6 پوند است.

من به طور کلی خوشحالم که 7 پوند برای 3 میلیون کابل Cat 7 پرداخت می کنم، اما 11 پوند برای Cat 8 یک کلاهبرداری است.

بررسی کابل اترنت بافته شده Ugreen Cat 8

جیمز اسمیت

خلاصه

خود کابل فوق العاده است و می تواند از یک اتصال اترنت تا 10 گیگابیت بر ثانیه استفاده کند. با این حال، نیازی نیست کسی آنقدر برای کابل اترنت هزینه کند، و اگر حتی الزامات Cat 8 را برآورده کند، تعجب خواهم کرد.

بررسی کابل اترنت بافته شده Kinbeta Cat 7

جیمز اسمیت

خلاصه

این عملکرد مشابه Ugreen بود اما 36٪ هزینه کمتری داشت. کابل جفت پیچ خورده Cat 7 هنوز برای اکثر مردم زیاد است، اما با سوئیچ های چند گیگ به طور قابل اعتماد کار می کند.

آخرین به روز رسانی در 24/07/2022 / پیوندهای وابسته / تصاویر از API تبلیغاتی محصولات آمازون