منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بررسی کابل های USB4 PD 240W – AWADUO vs OHBUYAGN vs Cable Matters

بررسی کابل های USB4 PD 240W – AWADUO vs OHBUYAGN vs Cable Matters

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بررسی کابل های USB4 PD 240W – AWADUO vs OHBUYAGN vs Cable Matters

اخیراً با کابل های USB-C بیشتر و بیشتر اذیت شده ام. من عاشق این واقعیت هستم که اکثر دستگاه‌ها از قبل از آن‌ها استفاده می‌کنند و من از طرفداران بزرگ منبع تغذیه و توانایی آن در تأمین انرژی دستگاه‌های مختلف از جمله تلفن‌های همراه، لپ‌تاپ و نورپردازی عکاسی هستم.

کانکتورهای قدرتمند PD و پاور بانک‌ها زندگی من را بسیار آسان‌تر می‌کنند و به من امکان می‌دهند یک شارژر حمل کنم و بتوانم هر چیزی را که می‌خواهم شارژ کنم.

ماهیت جهانی USB-C به این دلیل است که من با کابل های USB-C مشکل دارم. من ده ها و نه صدها کابل در طول سال ها به دست آورده ام و همه آنها معمولاً برای مواردی مانند شارژ کردن تلفن کاملاً کار می کنند. مشکلات زمانی ایجاد می‌شوند که می‌خواهید چیزی با نیاز برق بسیار بالا را شارژ کنید، یا اخیراً من با سرعت انتقال داده‌ای که توسط کابل‌ها پشتیبانی می‌شود مشکل داشتم.

من ممکن است کابل های زیادی داشته باشم، اما استفاده از کابل مناسب برای کار، که آزاردهنده است، اهمیت روزافزونی پیدا می کند.

Ugreen مثال خوبی از مشکلاتی است که من دارم. آنها اغلب زمانی که یکی از پاوربانک ها یا دوشاخه های PD آنها را بررسی می کنم، کابل می فرستند. آنها قدرت بالایی دارند اما همیشه از نرخ داده بسیار بالا پشتیبانی نمی کنند (به این ترتیب تبلیغ نمی شوند).

بنابراین، کابل‌های USB4 ایمن‌ترین گزینه هستند و آمازون تعداد زیادی را فهرست می‌کند که هم USB4 هستند و هم می‌توانند تا 240 وات برق ارائه دهند. هنوز همه شارژرها یا پاوربانک ها از 240 وات پشتیبانی نمی کنند.

مشکل USB4 این است که کابل ها گران هستند و طول محدودی دارند.

تصمیم گرفتم سه کابل USB4 بخرم و ببینم آیا آنها تفاوت زیادی در استفاده روزانه من دارند یا خیر. یکی از مزیت‌های کابل‌های USB4 این است که همیشه مشخصات را روی خود دوشاخه USB-C فهرست می‌کنند، بنابراین لازم نیست در مورد چیستی گیج شوید.

تست راه اندازی / تجهیزات

من تا حدودی محدود بودم که چگونه می توانم این کابل ها را آزمایش کنم. برای شروع، من بدیهی است که نمی توانم ادعاهای 240 واتی را آزمایش کنم، اما یک شارژر 140 واتی Ugreen دارم و پاور بانک Anker 737 حداکثر تا 140 وات ورودی را می پذیرد. من فکر نمی کنم هنوز هیچ دستگاه مصرف کننده ای وجود داشته باشد که بیش از 140 وات باشد

برای همه کابل ها، حداکثر توان ورودی Anker که من دیدم 125 وات بود (که بالاتر از کابل ارائه شده توسط Anker است).

برای سرعت داده من در حال حاضر Geekom Mini IT11 i7-11390H را بررسی می کنم که دارای USB4 است اما به 20 گیگابیت بر ثانیه محدود شده است. سپس از Orico Montage MTQ-40G SSD 40Gbps و CrystalDiskMark استفاده می کنم. این SSD دارای سرعت خواندن 3126 مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن 2832 مگابایت بر ثانیه است.

در طول آزمایش من، سرعتی که دیدم تا 3476 مگابایت بر ثانیه بود، که با سرعت 27808 مگابیت در ثانیه، بسیار بالاتر از آن چیزی است که Geekom Mini IT11 ادعا می کند قادر به انجام آن است.

بدون کابل USB4 از Ugreen

از روی کنجکاوی، تصمیم گرفتم کابل های دیگری را که برای USB4 یا 240W رتبه بندی نشده اند، بررسی کنم.

به طرز آزاردهنده‌ای، اگرچه من از برخی کابل‌های Ugreen در بالا انتقاد کرده‌ام، اولین کابلی که آزمایش کردم دارای توان عملیاتی فوق‌العاده‌ای بود که تنها کمی از کابل‌های USB4 با سرعت خواندن/نوشتن 3400/3100 مگابایت بر ثانیه فاصله داشت.

کابل USB 4 AWADUO با برق سنج LCD – 21.99 پوند

کابل AWADUO USB 4

جیمز اسمیت

خلاصه

این به عنوان کابل داده کار نمی کند و بنابراین من اصلا نمی توانم آن را توصیه کنم.

AWADUO - بررسی کابل‌های USB4 PD 240W – AWADUO vs OHBUYAGN vs Cable Matters

من فقط به این دلیل خریدم که نمایشگر LCD داشت که توان مصرفی را نشان می دهد که برای من کاملاً مفید است. این گرانترین کابلی بود که من با قیمت 22 پوند خریدم و هیچ نقدی در آمازون وجود نداشت که کمی خسته کننده بود.

برای تحویل نیرو به نظر می رسد این به خوبی کار می کند. پاوربانک حداکثر توان 125 وات را نشان داد و کابل تا 130 وات قدرت را نشان داد.

من اغلب از کابل برای شارژ استفاده کرده ام، زیرا برای نظارت بر مصرف برق چیزهایی که در حال بررسی هستم مفید بوده است.

متأسفانه، برای داده ها، به نظر می رسد که اصلا کار نمی کند. من نتوانستم SSD را وصل کنم و وقتی سعی کردم از آن با Ugreen USB Dock استفاده کنم، کار نکرد.

بنابراین من این کابل را به هیچ وجه توصیه نمی کنم و آن را به آمازون برمی گردانم.

کابل OHBUYAGN USB4 240W با قیمت 14.99 پوند

کابل OHBUYAGN USB4

جیمز اسمیت

خلاصه

ارزان‌ترین کابلی که من بررسی کرده‌ام و به همان اندازه گزینه‌های گران‌تر عمل می‌کند

بررسی کابل های OHBUYAGN - USB4 PD 240W - AWADUO vs OHBUYAGN vs Cable Matters

فکر می کنم این یکی را خریدم زیرا ارزان ترین کابل USB در آمازون بود که می توانستم پیدا کنم. همچنین ادعا می کند که با TB4 سازگار است.

درست مانند AWADUO، من توانستم 125 وات برق برای پاور بانک Anker 737 دریافت کنم.

سپس با Orico Montage MTQ-40G توانستم به سرعت خواندن 3437.59 مگابایت بر ثانیه و نوشتن 3171.32 مگابایت بر ثانیه برسم که بالاتر از انتظار من از این SSD بود.

با توجه به قیمت جذاب و عملکرد خوب، این کابل توصیه اکید من را دریافت می کند

کابل مهمه [USB-IF Certified] کابل USB4 0.8 متری با داده 40 گیگابیت در ثانیه، پشتیبانی از ویدیوی 8K و شارژ 240 واتی به قیمت 19.99 پوند

کابل مهمه [USB-IF Certified] کابل USB4

جیمز اسمیت

خلاصه

عملکرد عالی و شرکت معتبر

Cable Matters 1 - بررسی کابل های USB4 PD 240W – AWADUO vs OHBUYAGN vs Cable Matters
Cable Matters - بررسی کابل های USB4 PD 240W - AWADUO vs OHBUYAGN vs Cable Matters

به نظر می رسد که Cable Matters معتبرترین شرکت برای کابل های USB است و فکر می کنم این کابل USB4 است که بهترین بررسی هایی را که می توانم پیدا کردم، دارد. وقتی من آن را خریدم 20 پوند برای 0.8 میلیون قیمت داشت و آنها نسخه 1 میلیونی آن را با قیمت 25 پوند انجام می دهند. آنها همچنین ادعا می کنند که با Thunderbolt 4 و 3 سازگار است.

درست مانند سایر کابل ها، من توانستم 125 وات را به پاور بانک Anker 737 خود وارد کنم.

من مشکلی در اتصال Orico SSD نداشتم. عملکرد کمی پایین‌تر از OHBUYAGN USB4 با سرعت خواندن 3368.79 مگابایت بر ثانیه و 3179.14 مگابایت بر ثانیه بود، اما من انتظار دارم که این تغییرات عملکرد معیار معمولی باشد. عملکرد دستگاه نیز پس از اجرای چندین آزمایش کاهش یافته است، بنابراین دریچه گاز حرارتی احتمالاً یک مشکل است.

اگرچه این نسبت به OHBUYAGN USB4 ارزش پولی بدتری دارد، اما هنوز می توانم آن را قویاً توصیه کنم. شما از یک شرکت معتبر اطمینان دارید و عملکرد مطابق انتظار است.

بطور کلی

با توجه به اینکه کابل به هیچ وجه با داده کار نمی کند، می توانم بگویم نکته اصلی این است که پس از خرید کابل های خود را به درستی بررسی کنید.

همچنین Cable Matters و OHBUYAGN گزینه های عالی هستند.

آخرین به روز رسانی در 23/06/2023 / پیوندهای وابسته / تصاویر از API تبلیغات محصولات آمازون