منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • بررسی کولر هوای هوشمند پرنسس – جایگزینی ارزان برای تهویه مطبوع، اما آیا موثر است؟

بررسی کولر هوای هوشمند پرنسس – جایگزینی ارزان برای تهویه مطبوع، اما آیا موثر است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بررسی کولر هوای هوشمند پرنسس - جایگزینی ارزان برای تهویه مطبوع، اما آیا موثر است؟

اشتراک گذاری مراقبت است!

رتبه بندی کولر هوای هوشمند پرنسس

خلاصه

اگر انتظارات واقع بینانه دارید، کولر هوای هوشمند پرنسس. این می تواند جریان هوای خنک تری نسبت به فن پایه ای برای خنک سازی بهتر هنگام دمیدن هوا بر روی شما فراهم کند. با تهویه مطبوع رقابت نخواهد کرد.

با هوای گرم اخیر، همه ما به دنبال راه های مقرون به صرفه برای خنک شدن هستیم. تهویه مطبوع همان چیزی است که همه ما آرزوی آن را داریم، اما خرید آنها هزینه زیادی دارد و با توجه به هزینه های فعلی برق، کار با آنها گران است.

کولرهای هوای تبخیری یک جایگزین مقرون به صرفه هم برای خرید و هم برای کارکردن هستند. آنها نظرات متفاوتی از برخی افراد داشته اند، اما من فکر می کنم آنها حد وسط خوبی بین یک پنکه معمولی و یک تهویه مطبوع هستند.

کولر در مقابل تهویه مطبوع در مقابل فن

من مطمئن هستم که اکثر مردم از قبل تفاوت را می دانند، اما مهم است که بدانیم کولر هوا با یک تهویه مطبوع چه تفاوتی دارد زیرا برخی افراد گیج می شوند/گمراه می شوند.

کولر هوا در اصل فقط یک فن است که هوا را روی آب می دمد و با استفاده از فرآیند تبخیر، هوای بیرون رانده شده باید کمی خنک تر از هوای اطراف باشد. آب عادت دارد با گذشت زمان گرم شود، بنابراین می توانید با افزودن بلوک های یخ به خنک کننده، عملکرد را بهبود بخشید.

فن به سادگی هوا را در همان دمای محیط خارج می کند. آنها برای بهبود جریان هوا زمانی که دمای بیرون کمتر از دمای داخلی است یا زمانی که مستقیماً روی شما می‌وزد، جایی که فرآیند تبخیر روی رطوبت پوست شما تأثیر می‌گذارد، خوب هستند.

اگر دمای هوا 30 یا 40 درجه سانتیگراد باشد، همانطور که اخیراً دیده ایم، فن مزایای بسیار محدودی خواهد داشت.

کولرهای هوا در افزایش رطوبت شهرت بدی دارند و به آن کولرهای باتلاقی نمی گویند. آنها در محیط های مرطوب عملکرد کمتری خواهند داشت و انگلستان نسبتا مرطوب است.

تهویه مطبوع کاملاً متفاوت است و کمی مانند یخچال کار می کند و هوای گرم را بیرون می دهد. آنها بزرگ، سنگین، پر سر و صدا، گران برای خرید و گران قیمت هستند، اما خنک کننده بسیار عالی ارائه می دهند.

مشخصه

 • برنامه هوشمند رایگان برای کنترل از طریق تلفن هوشمند یا کنترل صوتی
 • مخزن آب 3.5 لیتری
 • 3 تنظیم سرعت طبیعی، معمولی و خواب
 • محدوده نوسان 50 درجه
 • مخزن آب جمع شونده برای پر شدن آسان شامل بسته های یخ می باشد
 • سرعت جریان هوا 1188 متر بر ثانیه
 • ظرفیت مخزن 3.5 لیتر

راه اندازی و برنامه

راه اندازی نسبتاً آسان و مشابه تصفیه کننده هوای هوشمند Princess بود. با هر دو دستگاه، دو بار تلاش کردم تا آنها را به کار بیاندازم، مطمئن نیستم که این خطای کاربر، تلفن من یا برنامه Princess است.

برای کنترل هوشمند به HomeWizard Climate نیاز دارید. مانند بسیاری از برنامه‌های هوشمند، ناامیدکننده است که قبل از استفاده از دستگاه، شما را ملزم به داشتن یک حساب کاربری می‌کنند.

برای جفت کردن دستگاه، فقط باید برنامه را از لیست انتخاب کنید. سپس در حالی که کولر خاموش است، دکمه پاور را برای سه ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا سه بوق بشنوید. سپس می توانید با استفاده از رمز عبور SetupPass به SSID متصل شوید و داده های وای فای 2.4 گیگاهرتزی خود را به آن بدهید.

با راه اندازی خنک کننده با برنامه، می توانید:

 • برنامه ها را تنظیم کنید
 • یک تایمر تنظیم کنید تا بعد از مدت زمان مشخصی خاموش شود
 • آن را به دستیار گوگل و آمازون الکسا وصل کنید
  • کنترل از راه دور کلیه عملکردها از جمله:
  • روشن یا خاموش کردن خنک کننده (حرکت آب)
  • حالتی که عادی است، خواب یا طبیعی

در مورد خود کولر، شما به سادگی مخزن آن را با آب پر می کنید و به صورت اختیاری از دو آجر یخی موجود برای بهبود راندمان خنک کننده استفاده می کنید.

بررسی کولر هوای هوشمند پرنسس - جایگزینی ارزان برای تهویه مطبوع، اما آیا موثر است؟

کارایی – دما و رطوبت

بررسی کولر هوای هوشمند پرنسس - جایگزینی ارزان برای تهویه مطبوع، اما آیا موثر است؟

من از کولر هوای پرنسس در دفترم برای دوره بررسی استفاده کردم. درست بعد از دمای مضحکی که اخیراً دیده‌ایم رسید، اما هنوز هم دمای نسبتاً ناخوشایند 25 درجه سانتی‌گراد در دفتر من است. رطوبت معمولاً 50-60 درصد است که کمی بالاتر از محدوده رطوبت ایده آل است.

من معمولاً از فن Dyson Pure Cool Tower استفاده می کنم و همچنین برای مقایسه از فن MeacoFan 1056P Pedestal استفاده می کنم.

عملکرد کلی تقریباً همان چیزی بود که انتظار داشتم. وقتی فن به سمت من می‌وزید، هوا خنک‌تر از هوای تحت فشار Dyson یا MeacoFan بود. به همین ترتیب، وقتی حالت خنک کننده را در پرنسس خاموش می کنم، می توانم تفاوت دمای هوا را متوجه شوم، تغییر بزرگی نیست، اما در یک روز گرم می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند.

با کمک بلوک‌های یخ، هر چه اتاق گرم‌تر باشد، بیشتر می‌توانید تفاوت بین یک خنک‌کننده هوا و یک پنکه معمولی را احساس کنید.

با در و پنجره بسته و باز تست کردم. نمی توانم بگویم که متوجه تفاوت قابل توجهی در عملکرد (مانند شما با یک تهویه مطبوع) شدم. هرگز کاهش قابل توجهی در دما در اتاق وجود نداشت، اما نکته مثبت، افزایش قابل توجهی در رطوبت در اتاق را تجربه نکردم (شاید به دلیل پیش نویس در خانه من).

همانطور که Dyson جذاب و محبوب است، من از صدای فن متنفرم. هنگامی که فن شماره گیری می شود، با صدای سوت بالا سرزده است. نمی‌توانم بگویم که خنک‌کننده هوای پرنسس آنقدر که من می‌خواهم بی‌صدا است، اما زندگی با نمایه صوتی کلی بسیار آسان‌تر است. گاهی اوقات صدای حرکت آب می تواند کمی تشدید کننده باشد، اما من به راحتی از صداها اذیت می شوم.

من یک خواب سبک هستم، که متأسفانه به این معنی است که صدای آن خیلی بلند است که حتی نمی‌توانم بخوابم.

قیمت و گزینه های جایگزین

کولر هوای هوشمند Princess با قیمت حدود 125 پوند در آمازون و B&Q با قیمت 128 پوند در دسترس است.

به نظر می رسد این قیمت مناسب است. شما می توانید کولر هوای غیرهوشمند Netta 5L را با قیمت 110 پوند یا Orkan 5L Evaporative Air Cooler را با قیمت 130 پوند تهیه کنید که همچنین هیچ ویژگی هوشمندی ندارد.

در مقایسه، یک تهویه مطبوع قابل حمل Princess 9000 BTU 380 پوند به شما باز می گرداند.

طرفداران پایه از 20 پوند به بالا متغیر است. طرفداران هوشمند زیادی در بازار وجود ندارد، به نظر می رسد Duux Whisper Flex یک گزینه جدید 120 پوندی است یا GeoSmartPro AirGo که از زمانی که من آن را بررسی کردم به 79 پوند با کوپن موجود در صفحه 30 پوند کاهش یافته است.

بطور کلی

کولر هوای پرنسس خیلی خوب است. چیزی که من انتظار داشتم را انجام می دهد، جایی بین یک تهویه مطبوع و یک فن پایه.

در طول استفاده من، اثر خنک کنندگی باتلاق را به همان اندازه بدی ندیدم که برخی افراد آن را تصور می کنند. رطوبت در یک اتاق تهویه‌شده افزایش نمی‌یابد، اما از سوی دیگر، همانطور که برخی از بررسی‌های کاربران نشان می‌دهند، در خنک‌کردن به طرز جادویی مؤثر نیست.

اصولاً اگر پنکه به سمت شما باشد، اثر خنک کنندگی هوا بهتر از فن پایه است. اگر اتاق شما دارای تهویه است، نباید رطوبت زیادی در آن جمع شود. صدای آن از بسیاری از فن های پایه بلندتر است، همه فن های برج صدا دارند و آب نیز در اطراف حرکت می کند. بنابراین، برای بسیاری از افراد سبک خواب مانند من، این در اتاق خواب ایده آل نیست.

آخرین به روز رسانی در 24/07/2022 / پیوندهای وابسته / تصاویر از API تبلیغات محصول آمازون