منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • بررسی Google Nest WiFi Pro – سه باند WiFi 6E Mesh and Matter Smart Home Hub

بررسی Google Nest WiFi Pro – سه باند WiFi 6E Mesh and Matter Smart Home Hub

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بررسی Google Nest WiFi Pro - سه باند WiFi 6E Mesh and Matter Smart Home Hub

Nest WiFi Pro در اکتبر 2022 معرفی شد. Google تصمیم گرفت از WiFi 6 صرفنظر کند و مستقیماً به WiFi 6E برود و به این روتر پهنای باند جدید 6 گیگاهرتز را بدهد که پهنای باند برتر را برای اتصال کوتاه برد فراهم می کند.

مانند روترهای Nest قدیمی، این دستگاه به عنوان یک سیستم مش کار می کند و می تواند با دیگر روترهای Nest WiFi Pro جفت شود تا یک شبکه WiFi مش در سراسر خانه ارائه دهد.

همچنین می تواند به عنوان یک کنترل کننده برای دستگاه های خانه هوشمند استفاده شود و با Thread و Matter کار می کند.

من اخیرا چندین مرکز خانه هوشمند را بررسی کردم که از استاندارد جدید خانه هوشمند Matter پشتیبانی می کنند، و این دلیل اصلی خریدم برای امتحان کردن این خانه بود.

عملکرد خانه هوشمند را در نظر بگیرید

من پوشش خود را در مورد عملکرد خانه هوشمند Matter به پست دوم تقسیم کردم، زیرا به تنهایی طولانی بود.

من از ویژگی Matter کمی ناامید شدم، اما بیشتر آن به این دلیل است که یک استاندارد جدید با پشتیبانی محدود تا کنون است، نه مشکلی با Nest WiFi Pro. من امیدوارم که آن را به چیزی بسیار کاربردی تر و کاربر پسند تبدیل شود.

مشخصات

شبکه وای فای مش

من یک Nest WiFi Pro خریدم زیرا عمدتاً می‌خواستم آن را به عنوان یک مرکز هوشمند برای دستگاه‌های دارای Matter آزمایش کنم. با این حال، به عنوان یک سیستم WiFi مش با دیگر روترهای Nest WiFi Pro کار خواهد کرد. با دیگر روترهای Google WiFi سازگار نیست.

از آنجایی که این یک سیستم مش WiFi 6E با سه باند است، به این معنی است که یکی از باندها (5 گیگاهرتز) به عنوان یک حلقه بک به روتر به اشتراک گذاشته می شود. بنابراین، بسته به قدرت پیوند، سیگنال از دست دادن حدود 50٪ برای توان عملیاتی می شود.

بنابراین اگر می خواهید بهترین سرعت ممکن را در سراسر خانه داشته باشید، ایده آل نیست. متأسفانه، سیستم‌های چهاربانده WiFi 6E بسیار گران هستند. یک سیستم سه باند WiFi 6 احتمالاً عملکرد بهتری را در سراسر خانه ارائه می دهد.

از طرف دیگر، Google Nest WiFi Pro از Loopback سیمی پشتیبانی می کند، بنابراین اگر بتوانید اترنت را روی گره های شبکه اجرا کنید، بسیار بهتر عمل می کند، اگرچه این برای بسیاری از افراد غیر عملی است.

من در حال راه اندازی هستم

این یکی از مسیریاب‌های ساده‌تری است که من راه‌اندازی کرده‌ام. همه این کارها در برنامه Google Home انجام می شود و به تعداد کمی از مراحل برای راهنمایی شما نیاز دارد.

برنامه / تنظیمات WiFi / مدیریت شبکه

من شخصاً طرفدار روش مدیریت این امر از طریق Google Home نیستم. به نظر من خیلی ساده است و به طور کلی دوست ندارم کارها را فقط از طریق یک برنامه مدیریت کنم.

به ویژه تنظیمات مدیریت شبکه به اندازه کافی برای من خوب نیست. هیچ راهی برای تقسیم باندها به SSID های جداگانه وجود ندارد، نمی توانید کانال های WiFi خود را انتخاب کنید، و هیچ راهی برای کنترل عرض کانال وجود ندارد. استدلال مخالف داشتن همه این تنظیمات این است که Google به طور خودکار همه چیز را برای شما بهینه می کند و کاربر معمولی شما احتمالاً آن را به این روش ترجیح می دهد.

در مورد گزینه های پیشرفته، می توانید WPA3 را فعال کنید، UPnP را غیرفعال کنید، IPv6 را فعال کنید، DNS را تنظیم کنید، نحوه عملکرد اتصال WAN، تنظیمات LAN، رزرو IP DHCP و مدیریت پورت را تنظیم کنید. شما همچنین می توانید این را از یک روتر NAT به حالت پل تغییر دهید، جایی که به طور موثر به عنوان یک نقطه دسترسی عمل می کند.

آمار خوبی دریافت می کنید شما آماری برای کل شبکه دارید، سپس می‌توانید دستگاه‌های خاصی را بررسی کنید و ببینید از چه داده‌هایی استفاده می‌کنند و چگونه متصل می‌شوند. سپس این گزینه را دارید که دستگاه ها را اولویت بندی کنید یا می توانید اتصال آنها را متوقف کنید.

بهره وری

یکی از مشکلات Google Nest WiFi Pro این است که نمی توانید به راحتی باندها را به SSIDهای منحصر به فرد تقسیم کنید. این برای اکثر افراد خوب است، اما آزمایش را سخت می کند. در ویندوز می توانید نوار مورد نظر را انتخاب کنید، که من باید برای آزمایش انجام می دادم.

WiFi 6E – 6GHz

 • آفیس: 940 مگابیت بر ثانیه
 • اتاق نشیمن: 456 مگابیت بر ثانیه
 • اتاق جلو: 173 مگابیت بر ثانیه
 • آشپزخانه: غیر مجاز
 • باغ : N/A

متأسفانه Google Nest WiFi Pro فقط دارای پورت های اترنت گیگابیتی بود که در نتیجه سرعت را محدود می کند. روترهای دارای پورت چند گیگابیتی می توانند تا 1500 مگابیت بر ثانیه توان عملیاتی را مشاهده کنند، اما این دستگاه ها به طور قابل توجهی هزینه بیشتری دارند.

پهنای باند در دفتر من همان چیزی است که انتظار دارم. شما کم و بیش اتصال اترنت گیگابیتی را محدود می کنید.

تست‌های سرعت بررسی Google Nest WiFi Pro 1 - بررسی Google Nest WiFi Pro - Tri-Band WiFi 6E Mesh and Matter Smart Home Hub

6 گیگاهرتز در فواصل کوتاه بهترین است و من تمام تلاشم را می کنم تا هر روتر WiFi 6E را در اتاقی پیدا کنم که از بیشترین WiFi استفاده می کند. بسیاری از مردم تصور می کنند که 6 گیگاهرتز نمی تواند در خارج از یک اتاق استفاده شود، اما از آزمایش من به خوبی از طریق یک دیوار کار می کند، و نتایج من برای این روتر نشان می دهد که هنگام اتصال از اتاق مستقیماً زیر دفتر من، هنوز 5 گیگاهرتز عملکرد بهتری دارد.

وای فای 6/6E – 5 گیگاهرتز

بررسی تست‌های سرعت 5 گیگاهرتزی Google Nest WiFi Pro - بررسی Google Nest WiFi Pro - Tri-Band WiFi 6E Mesh and Matter Smart Home Hub
 • آفیس: 864 مگابیت بر ثانیه
 • اتاق نشیمن: 438 مگابیت بر ثانیه
 • اتاق جلو: 251 مگابیت بر ثانیه
 • آشپزخانه: 121 مگابیت بر ثانیه
 • باغ : N/A

برای 5 گیگاهرتز، در دفتر من، عملکرد به اندازه کافی مناسب است. با نگاهی به برخی از بررسی های قبلی من، توان عملیاتی در نیمه بالایی روترها و نقاط دسترسی با عرض کانال 80 مگاهرتز است.

نکته عجیب این است که این روتر قرار است از عرض کانال 160 مگاهرتز پشتیبانی کند. پست های دیگر ادعا می کنند که این به طور پیش فرض خاموش است و می توانید آن را در تنظیمات پیشرفته روشن کنید. با این حال، این برای من در دسترس نیست. اگر از 160 مگاهرتز استفاده شود، عملکرد با پهنای باند 6 گیگاهرتز مطابقت دارد.

متأسفانه، محدوده کلی بسیار ضعیف به نظر می رسد. با روتر واقع در مرکز خانه من، تقریباً می توانم سیگنالی را در سراسر خانه دریافت کنم، اما قدرت سیگنال در تمام بررسی های اخیر بسیار در پایین ترین حد طیف قرار دارد.

2.4 گیگاهرتز

هنگامی که در حال حرکت در خانه بودم، لپ تاپ ویندوزی خود را برای استفاده از اتصال 2.4 گیگاهرتز با مشکل مواجه کردم، بنابراین آن را فقط در دفترم آزمایش کردم. عملکرد تقریباً مانند سایر روترها است. من فقط از 2.4 گیگاهرتز برای دستگاه های اینترنت اشیاء استفاده می کنم، بنابراین خیلی نگران توان عملیاتی نیستم.

تست سرعت اینترنت پیکسل 6

اکثر مردم از وای فای خود برای انتقال فایل ها بین دستگاه های LAN خود استفاده نمی کنند. حتی من زیاد این کار را نمی کنم. بنابراین من با استفاده از برنامه SpeedTest به عنوان یک سناریوی واقع بینانه برای اکثر افراد، آزمایش هایی را روی تلفن همراهم انجام دادم. من یک پیکسل 6 دارم که می تواند به وای فای 6 گیگاهرتز متصل شود.

من Virgin Media با اتصال 500 مگابیت بر ثانیه دارم و با انجام یک آزمایش از طریق اترنت روی دسکتاپم به 545 مگابیت در ثانیه رسیدم.

در دفتر من، پیکسل بیش از 6 گیگاهرتز متصل می شود و سرعت اتصال 1700 مگابیت بر ثانیه را گزارش می دهد.

 • آفیس: 535 مگابیت بر ثانیه
 • سالن:
 • اتاق جلویی:
 • آشپزخانه:
 • باغ : N/A

نکته اصلی از این تایید این بود که محدوده بسیار ضعیف است. تقریباً هر روترهایی که در سال‌های اخیر بررسی کرده‌ام سیگنال نیمه‌قابل استفاده‌ای را در باغ پشتی من ارائه می‌دهند، اما Nest نمی‌تواند.

قیمت و گزینه های جایگزین

Nest WiFi Pro 190 پوند RRP دارد، اما من آن را 165 پوند خریدم. شما می توانید یک بسته سه تایی را با قیمت 340 پوند خریداری کنید.

Nest WiFi دو بانده قدیمی با قیمت 90 پوند در دسترس است، اما WiFi 5 است.

Amazon eero Pro 6E همچنین یک مرکز خانه هوشمند است، اما فاقد ماده (فعلا) است و در عوض دارای Zigbee است و Thread خواهد داشت. این یک مزیت بزرگ نسبت به Nest WiFi Pro دارد زیرا دارای یک پورت اترنت 2.5 گیگابیتی و پورت دوم گیگابیتی است. بنابراین، روتر اصلی باید بتواند به سرعت WiFi چند گیگابیتی برای انتقال LAN دست یابد. این نیز یک روتر سه بانده است و 175 پوند قیمت دارد. خرید چندگانه برای یک سیستم مش مقرون به صرفه تر عمل می کند. قیمت 280 پوند برای یک بسته 2 تایی یا 385 پوند برای سه عدد است.

TP-Link Deco XE75 یک سیستم مش WiFi 6E با سه باند است، اما فاقد عملکرد خانه هوشمند است. این 450 پوند قیمت دارد.

سیستم های WiFi 6E هنوز بسیار گران هستند. بسته دو باند سه باند ایسوس ET12 730 پوند است و اگر سیستم چهار باندی برای بهترین عملکرد مطلق می خواهید، بسته سه بانده Netgear Orbi RBKE963 1700 پوند به شما باز می گرداند.

سیستم مش که من به اکثر افراد توصیه می کنم سری Netgear Orbi 760 است که یک سیستم WiFi 6 سه بانده است که دارای عرض کانال سمت مشتری 160 مگاهرتز است و عملکرد عالی در کل خانه دارد.

بطور کلی

Google Nest WiFi Pro کمی پیچیده است. اگر به اکوسیستم Google متعهد هستید و یک روتر WiFi 6/6E نسبتاً مقرون به صرفه می خواهید، مطمئناً می توانم آن را توصیه کنم. برای قیمتی که پرداخت کردم ارزشش را دارد، اما شاید با RRP کامل خیلی گران باشد.

Google Home راه‌اندازی آن را بسیار آسان می‌کند، و به طور کلی یک نوع سیستم ضد احمق برای تنظیم و فراموش کردن آن است که احتمالاً برای اکثر خریداران جذاب خواهد بود.

مجدداً، اگر از محصولات Nest استفاده می‌کنید و سپس دستگاه‌های خانه هوشمند دیگری دارید، پشتیبانی Matter/Thread یک نقطه فروش بزرگ است (و دلیلی که من آن را خریدم).

کمبود 2.5 گیگابایت یک نقطه ضعف بزرگ برای Google Nest WiFi Pro است، اما اگر فقط به دنبال دریافت بهترین سرعت اینترنت ممکن (به جای سرعت سریع LAN) هستید، احتمالاً تفاوت را متوجه نخواهید شد. سرعت ISP در انگلستان معمولا به گیگابیت محدود می شود.

عملکرد خوب است، با سرعت وای فای در محدوده معمولی برد کوتاه تا متوسط، اما من متوجه شدم که محدوده کلی در انتهای طیف ضعیف است.

اگر مشکلی ندارید که همه چیز را در اکوسیستم Google داشته باشید و نگران پشتیبانی از Matter (هنوز) نیستید، در تئوری Amazon eero Pro 6E باید عملکرد عالی را با همان نوع ارائه دهد (من آن را آزمایش نکرده‌ام). رویکرد عملی به شبکه و قیمت مشابه.

با تمام این سیستم های مش WiFi 6E باند tr، کاهش قابل توجهی در سرعت توان در هنگام اتصال به گره های شبکه مشاهده خواهید کرد. WiFi 6E چهار بانده بسیار گران است و تقریباً مطمئناً عملکرد بهتری در کل خانه نسبت به سیستم WiFi 6 سه باند معمولی (با دو باند 5 گیگاهرتز) خواهید داشت. با این حال، سیستم سه باند WiFi 6 همچنان احتمالاً بیشتر از Google Nest WiFi Pro قیمت دارد، با TP-Link Deco X95 حدود 340 پوند یا Netgear RBK763S با قیمت 500 پوند.

در اصل در mightygadget.com ارسال شده است – ادامه دهید توییتر – اینستاگرام – فیس بوک – آخرین بررسی ها ابزار قدرتمند Mighty