بررسی Huawei FreeBuds Pro 2 vs FreeBuds Pro & Soundcore Liberty 3 Pro

بررسی Huawei FreeBuds Pro 2 vs FreeBuds Pro & Soundcore Liberty 3 Pro

اشتراک گذاری مراقبت است!

امتیاز بررسی هواوی FreeBuds Pro 2

خلاصه

Huawei FreeBuds Pro 2 یک جفت هدفون عالی ANC و بهترین هدفون صدایی است که من امسال استفاده کردم (بر اساس ترجیح شخصی من). حذف نویز فعال همچنان عالی است. با این حال، برندهای رقیب با قیمتی پایین تر، بسیار داغ هستند.

حرفه ای ها

  • کیفیت صدای استثنایی با گزینه های عالی EQ
  • کدک LDAC کیفیت صدا را تا حد زیادی بهبود می بخشد
  • عملکرد عالی توسط ANC
  • اکنون با IP54

منفی

  • عمر باتری در سطح پایین است
  • مارک های رقیب در حال حاضر دارای ANC عالی با قیمت پایین تر هستند

هوآوی FreeBuds Pro احتمالاً هدفون مورد علاقه من در سال 2020 بود. چیزی بود که من فقط در مورد آنها دوست داشتم و فکر می‌کنم در آن زمان تعادل عالی بین قیمت، عملکرد ANC و کیفیت صدا ارائه می‌داد که جذاب‌تر از گزینه‌های قیمت برتر اپل بود. ، بوز و سونی. من همچنین از ایربادهای بیش از حد باز مانند Freebuds 3 که چند ماه قبل از FreeBuds Pro آن را بررسی کردم، خوشم نمی آید، بنابراین اینها ارتقاء بزرگی بودند.

دو سال بعد، بالاخره یک جانشین به نام FreeBuds Pro 2 داشتیم. مانند همکاری اخیر با بلندگوها، FreeBuds Pro 2 در ارتباط با Devialet، متخصص صوتی فرانسوی مشهور در پشت بلندگوهای نمادین و با صدای دیوانه کننده فانتوم توسعه یافت.

Devialet احتمالاً مسئول انتقال به یک سیستم دو درایور جدید است که درایور دینامیک 11 میلی‌متری را حفظ می‌کند، اما نیروی محرکه را تا 30 درصد افزایش داده است و باس پررونق 14 هرتز را ارائه می‌کند.

سپس درایور جدید UHF با دیافراگم مسطح را دارید که به وضوح پاسخ گذرا باورنکردنی و جزئیات غنی‌تر را ارائه می‌دهد.

نتیجه نهایی یک جفت هدفون عالی دیگر است، اما بازار در دو سال گذشته بسیار رقابتی تر شده است.

همچنین از هواوی موجود است

مشخصات هواوی Freebuds Pro 2 در مقابل Freebuds Pro

هواوی FreeBuds Pro 2 FreeBuds Pro
راننده درایور دینامیک 11 میلی متر + درایور دیافراگم مسطح 11 میلی متر دینامیک
پاسخ فرکانس 14 هرتز ~ 48 کیلوهرتز
ANC 47 دسی بل 40 دسی بل
میکروفون ها هر گوشی 3 عدد هر گوشی 3 عدد
باتری موزیکال 4 ساعت پخش با یک بار شارژ (ANC ON)
6.5 ساعت پخش با یک بار شارژ (ANC OFF)
4 ساعت (با ANC فعال)
7 ساعت (با ANC غیرفعال)
شارژ کردن سیمی: USB Type-C
بی‌سیم: استاندارد Qi (2 وات)
با کابل: USB Type-C (5 V/1.2 A/6 W)
بی سیم: پشتیبانی می شود (2 وات)
حسگرها سنسور استخوان / شتاب سنج / سنسور ژیروسکوپ / سنسور مادون قرمز سنسور استخوان پشتیبانی می شود
کدک صوتی LDAC / AAC / SBC AAC / SBC
بلوتوث 5.2 5.2
ابعاد روی تلفن
ارتفاع: 23.7 میلی متر
عرض: 29.1 میلی متر
عمق: 21.8 میلی متر
وزن: حدود 0.2 ± 6.1 گرم
روی تلفن
ارتفاع: 26 میلی متر
عرض: 29.6 میلی متر
عمق: 21.7 میلی متر
وزن: حدود 6.1 گرم

طراحی / مناسب

در مقایسه با هواوی FreeBuds Pro اصلی، طراحی کلی تا حد زیادی یکسان است. تفاوت های جزئی در اندازه وجود دارد، مدل جدید کمی کوچکتر است، اما شک دارم که متوجه شوید. وزن هدفون ثابت می ماند.

نظر من به رنگ آبی نقره ای بود که می توانم بگویم کمی بنفش تر است. سپس شما همان نسل آخر رنگ نقره ای فراست و سفید سرامیکی را دارید.

به طور کلی طراحی تقریباً مشابه با مناسب است. برای گوش من این فوق العاده است، آنها فقط بدون ایجاد گوش درد یا نیاز به تنظیم مجدد به خوبی جا می شوند. من از آنها در باشگاه و برای دویدن بدون مشکل استفاده کرده ام.

من می‌توانم بگویم این طراحی دستگیره برای من به طور کلی بهترین است، من همچنین از تناسب گوشی Nothing Ear 1 خوشم آمد. وقتی دارم وزنه میزنم

در مورد تناسب اندام، آنها دارای رتبه IP 54 هستند، که به طور موثر به این معنی است که ضد پاشیده شدن هستند. این بهترین نیست، اما برای بسیاری از هدفون های ANC متوسط ​​است. هواوی FreeBuds Pro فاقد رتبه IP رسمی است، بنابراین بهبودهایی وجود دارد. در تجربه ای که با هدفون TWS داشتم، به دلیل ورود مایعات استراحتی نداشتم، ورزش زیادی انجام می دهم و خیلی عرق کرده ام. من هر چند ماه یک بار هدفون های بلوتوث سیمی را با عرق خورنده ام از بین می بردم.

برنامه AI Life / LDAC را با پیکسل 6 فعال کنید

اگر قبلاً AI Life را نصب کرده‌اید، توصیه می‌کنم آن را حذف نصب کرده و مجدداً از طریق گالری برنامه یا مستقیماً از وب‌سایت هواوی نصب کنید. وقتی برای اولین بار از آنها استفاده کردم، در نهایت دو نسخه از برنامه را دریافت کردم، و نسخه کارآمد نیز فاقد عملکرد جلوه های صوتی (EQ) بود.

Pixel 6 من نیز از استفاده از LDAC خودداری کرد، اما Honor 70 که در حال بررسی بودم بلافاصله با آن کار کرد و هیچ برنامه AI Life نصب نشد.

حذف AI Life و نصب مجدد آن به من این امکان را داد تا تنظیمات Smart HD را تغییر دهم و LDAC را فعال کنم. سپس در تنظیمات بلوتوث، پیکسل 6 من به درستی کدک LDAC را نمایش داد.

علاوه بر کنترل EQ و LDAC، شما همچنین دارای کنترل ANC، اطلاعات باتری، پیدا کردن هدفون من و قابلیت برنامه ریزی کنترل حرکتی هستید. در تنظیمات، می‌توانید تأخیر کم صدا را فعال کنید و می‌توانید تشخیص سایش هوشمند را غیرفعال کنید.

یکی از چیزهایی که من بلافاصله در مورد برنامه زندگی هوش مصنوعی دوست داشتم این است که شما مجبور نیستید فقط برای کنترل هدفون خود وارد شوید. اگر بخواهید می توانید این کار را انجام دهید، اما لازم نیست. بسیاری از مارک ها شما را مجبور به انجام این کار می کنند و من نمی دانم که چرا برای کنترل ANC روی هدفون خود به یک حساب کاربری نیاز دارم.

کیفیت صدا

کیفیت صدا فوق العاده است بهبود قابل توجهی در پاسخ باس بدون اینکه خیلی طاقت فرسا شود وجود دارد. در مقایسه، Anker Liberty 3 Pro نمونه خوبی از جایی است که این شرکت در تولید باس زیاده روی کرده است.

به نظر می رسد طراحی دو درایور تفاوت بزرگی ایجاد کند. این به هدفون اجازه می‌دهد تا فرکانس‌های عمیق پایین را به دست آورد، در حالی که هنوز می‌تواند متوسط ​​و اوج دقیق را ارائه دهد.

من به تریبل تیز بسیار حساس هستم و متوجه شدم که هدفون های زیادی را خسته می کند، اما این مورد را با FreeBuds Pro 2 اصلا تجربه نکردم. می توانم بگویم تریبل بالایی فرورفته است، اما شاید این فقط به این دلیل است که هدفون جدید است. طراحی درایور به آن‌ها اجازه می‌دهد تا بدون وضوح نافذ برندهای رقیب به اوج‌ها برسند.

هواوی اکنون بخش جلوه های صوتی را در برنامه AI Life دارد که فقط نام متفاوتی برای EQ است. چهار هدیه با تنظیمات پیش‌فرض Devialet وجود دارد. من متوجه شدم که هنگام تغییر به حالت تقویت باس تفاوت بسیار کمی وجود دارد که نشان دهنده ترجیح Devialet برای باس است. تقویت سه گانه گزینه خوبی برای هر کسی است که می خواهد صدای خنثی تری داشته باشد یا می توانید صدای خود را بسازید.

هنگامی که متوجه شدم چگونه می توانم LDAC را در پیکسل 6 خود با این هدفون فعال کنم، متوجه شدم که بهبود قابل توجهی در کیفیت کلی وجود دارد. نرخ بیت بالاتر فقط غنی تر و با جزئیات بیشتر به نظر می رسد. من با بهترین و متعادل ترین صدا آزمایش کردم و متوجه هیچ مشکلی در اتصال با بهترین صدا نشدم.

به طور کلی، می‌توانم بگویم اینها بهترین هدفون‌هایی هستند که تا به حال امسال بررسی کرده‌ام، بر اساس ترجیح شخصی من.

حذف فعال نویز

من فکر می کردم عملکرد ANC هواوی FreeBuds Pro اصلی یکی از بهترین نکات است. شاید آنها بهترین های بازار نبودند، اما نسبت قیمت به عملکرد عالی بود.

از آن زمان، بسیاری از هدفون های خوب و مقرون به صرفه با ANC ظاهر شدند.

هواوی FreeBuds Pro 2 هنوز ANC خوبی دارد، می توانم بگویم که کمی بهتر از مدل اصلی است، اما من نسبت به بهبود 40dB تا 47dB که هواوی ادعا می کند شک دارم.

من آنها را در مقابل Soundcore Liberty 3 Pro هنگام پخش یک ویدیوی YouTube از نویز سفید در کابین هواپیما آزمایش کردم. من وسوسه می شوم که بگویم Soundcore کمی بهتر عمل می کند، این یک تماس نزدیک است و به سختی می توان به طور عینی گفت که کدام بهتر است. این کمی شبیه کیفیت صدا است، تنظیمات ANC برای همه کمی متفاوت است. هر دو کار بسیار خوبی برای جلوگیری از زمزمه سنگین از پایین انجام می دهند، اما هر دو مقدار متوسطی از صدای خش خش بالا را ترک می کنند.

در هر صورت، Huawei FreeBuds Pro 2 دارای ANC برتر است. فقط اکنون گزینه های مقرون به صرفه دیگری وجود دارد که ANC برتری نیز دارند.

باتری

عمر باتری یکی از نقاط ضعف این هدفون است. عملکرد باتری نسبت به مدل قبلی کمی کاهش یافته است، من انتظار دارم که این به دلیل درایور جدید و قدرتمندتر 11 میلی متری و دیافراگم مسطح اضافی باشد.

چهار ساعت پخش با ANC روشن است. به طور کلی، AirPods Pro، Jabra Elite 85t، Nothing Ear (1) و Soundcore Liberty 3 Pro عملکرد برتری دارند.

برای من غیرعادی نیست که به مدت 4 ساعت به هدفون گوش کنم، مخصوصاً هنگام ورزش. بنابراین در این سناریوها، شما می خواهید ANC را خاموش کنید.

قیمت و گزینه های جایگزین

Huawei FreeBuds Pro 2 با قیمت 169.99 پوند مستقیماً از هواوی یا 165 پوند در آمازون قیمت دارد.

قیمت اصلی Huawei FreeBuds Pro فقط 89.99 پوند است که یک معامله مطلق است.

Anker Liberty 3 Pro 120 پوند است و یک کوپن 10 پوندی در دسترس دارد.

گوشی محبوب Nothing Ear (1) فقط 90 پوند قیمت دارد، اما به نظر من به خوبی FreeBuds Pro 2 نیست، و من احتمالاً به جای آن FreeBuds Pro اصلی را می خرم.

بطور کلی

زمانی که هواوی FreeBuds Pro را برای اولین بار بررسی کردم، دوست داشتم، آنها بیش از یک سال هدفون من بودند و کاملاً با Huawei P30 Pro کار می کردند.

من هواوی FreeBuds Pro 2 را نیز دوست دارم و در هفته‌های اخیر بیشتر از بسیاری از گزینه‌های دیگر روی میز خود از آن‌ها استفاده می‌کنم.

هیچ چیز مهمی وجود ندارد که بتوانم واقعاً به خاطر آنها ایراد بگیرم، عمر باتری می تواند بهتر باشد، اما این پایان دنیا نیست.

مشکل اینجاست که طی 2 سالی که از عرضه اصلی Freebuds Pro می گذرد، بسیاری از هدفون های شگفت انگیز ANC منتشر شده اند. من واقعاً Anker Liberty 3 Pro را دوست دارم، آنها ممکن است کمی باریک هستند و به خوبی FreeBuds با گوش من نمی آیند، اما آنها بسیار ارزان تر هستند و می توانم بگویم ANC بهتر و کنترل EQ برتر.

سپس شما Huawei FreeBuds Pro اصلی را تنها با قیمت 90 پوند یا حتی Nothing Ear (1) دارید، آنها به خوبی نیستند اما این تفاوت قیمتی زیادی دارد.

با این حال، می‌توانم بگویم اینها بهترین هدفون‌هایی هستند که امسال استفاده کرده‌ام، و ANC عالی است، بنابراین آنها را به شدت توصیه می‌کنم، حتی اگر ممکن است برخی از گزینه‌های وسوسه‌انگیز با قیمت پایین‌تر وجود داشته باشد.

آخرین به روز رسانی در 29/08/2022 / پیوندهای وابسته / تصاویر از API تبلیغاتی محصولات آمازون