منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • بررسی NAS TerraMaster F2-423 – با Intel Celeron N5105، 2.5 GbE، DDR4 و 2x M.2 NVMe

بررسی NAS TerraMaster F2-423 – با Intel Celeron N5105، 2.5 GbE، DDR4 و 2x M.2 NVMe

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بررسی NAS TerraMaster F2-423 - با Intel Celeron N5105، 2.5 GbE، DDR4 و 2x M.2 NVMe

اشتراک گذاری مراقبت است!

بررسی NAS TerraMaster F2-423

خلاصه

TerraMaster F2-423 یک NAS عالی و یک ارتقاء بسیار مورد نیاز از مدل های قدیمی تر است که من بررسی کردم. اگر اولویت شما بهترین سخت افزار ممکن برای پول شما باشد، این NAS و Master TerraMaster به طور کلی ارزش استثنایی برای پول ارائه می دهند.

حرفه ای ها

 • مشخصات سخت افزاری فوق العاده نسبت به قیمت
 • عملکرد کلی عالی
 • TOS دارای ویژگی های کافی برای اکثر کاربران است

منفی

 • TOS 4.2 به طور پیش فرض نصب شده است
 • TOS به اندازه Synology غنی یا پیشرفته نیست

من قبلا محفظه‌های TerraMaster F4-421 و F4-422 10GbE 4-Bay NAS را بررسی کردم و تحت تأثیر ماهیت مشخص و در عین حال مقرون به صرفه واحدهای TerraMaster قرار گرفتم.

اگرچه آنها بسیار خوب بودند، اما هر دو از Intel Celeron J3455 قدیمی استفاده کردند. آنها همچنین به DDR3 محدود بودند و اسلات NVMe نداشتند.

TerraMaster F2-423 جدید و برادر چهار طرفه آن، F4-423، سخت افزار بسیار مدرن تری دارند.

هر دو مورد از Celeron N5105 استفاده می کنند که 10 استهفتم تراشه Gen اینتل که در سال 2021 عرضه شد و عملکرد قابل توجهی بالاتری نسبت به Celeron J4125 و J4025 داشت که می توانید در مدل های Synology با قیمت مشابه پیدا کنید.

برای رم دو اسلات ماژولار با 4 گیگابایت نصب شده در یکی (به جای یک اسلات لحیم شده) دارید. این به شما امکان می دهد تا حافظه را تا 32 گیگابایت افزایش دهید، از DDR4 SODIMM استفاده می کند که کاملاً مقرون به صرفه است و اکثر مارک ها باید کار کنند.

مشخصات

بررسی NAS TerraMaster F2-423 - با Intel Celeron N5105، 2.5 GbE، DDR4 و 2x M.2 NVMe
بررسی NAS TerraMaster F2-423 - با Intel Celeron N5105، 2.5 GbE، DDR4 و 2x M.2 NVMe

HDMI

ممکن است متوجه پورت HDMI این دستگاه شوید. برای این بررسی، من زحمت استفاده از آن را نداشتم زیرا ویژگی های زیادی را ارائه نمی دهد. شما به رابط کاربری گرافیکی دسکتاپ TOS دسترسی ندارید، اما در عوض، اشکال‌زدای اصلی لینوکس است. با این حال، اگر با NAS با مشکل مواجه شدید، این می تواند مفید باشد.

نصب درایوهای RAM و NVMe

بررسی NAS TerraMaster F2-423 - با Intel Celeron N5105، 2.5 GbE، DDR4 و 2x M.2 NVMe

TerraMaster F2-423 دارای دو اسلات M.2 است که می تواند درایوهای NVMe را پشتیبانی کند. همچنین از اسلات های DDR4 SODIMM با 4 گیگابایت از پیش نصب شده استفاده می کند.

ارتقاء این کیس نسبتاً آسان است، اگرچه برای تعویض رم باید آن را جدا کرده و مادربرد اصلی را جدا کنید.

بررسی NAS TerraMaster F2-423 - با Intel Celeron N5105، 2.5 GbE، DDR4 و 2x M.2 NVMe

باز کردن کیس با چهار پیچ در انتهای عقب آسان است. در مرحله بعد، باید فن را جدا کنید، که به شما امکان می دهد بدنه را بلغزانید.

این دو اسلات M.2 را آشکار می کند و می توانید به راحتی دستگاه های خود را اضافه کنید.

به نظر می رسد یکی از اسلات های رم به راحتی قابل دسترسی باشد، اما نزدیک بودن آن به پنل جلویی مانع از قرار دادن ماژول در داخل آن شد. شاید بتوانید آن را سوراخ کنید، اما من نمی خواستم به چیزی آسیب بزنم.

بنابراین، برای ارتقا باید مادربرد را از روی شاسی جدا کنید. چهار پیچ وجود دارد که آن را به شاسی محکم می کند. پشت درایو نیز در مادربرد شکاف دارد، به راحتی بیرون می‌آید، اما وقتی همه چیز را دوباره وصل می‌کنید، می‌خواهید آن را به درستی ردیف کنید.

بررسی NAS TerraMaster F2-423 - با Intel Celeron N5105، 2.5 GbE، DDR4 و 2x M.2 NVMe

برای ارتقاء از بیت های یدکی که در اطراف داشتم دوباره استفاده کردم.

من در ابتدا از Kingston HyperX Impact 64GB DDR4-2400 SODIMM استفاده کردم. متأسفانه TerraMaster فقط 32 گیگابایت را پشتیبانی می کند و من نتوانستم آن را با آن حافظه بوت کنم (حتی در صورت استفاده از یک ماژول).

سپس موفق شدم دو ماژول رم ناهماهنگ را به کار بیاورم، یکی یک ماژول Goodram IRDM 3200Mhz DDR4 SODIMM و دیگری یک قطعه 8 گیگابایتی عمومی بود که در اطراف پیدا کردم.

TOS 5 به طور پیش فرض نصب نشده است

بررسی NAS TerraMaster F2-423 - با Intel Celeron N5105، 2.5 GbE، DDR4 و 2x M.2 NVMe
TOS قدیمی 4.2 که به طور پیش فرض نصب شده است.
بررسی NAS TerraMaster F2-423 - با Intel Celeron N5105، 2.5 GbE، DDR4 و 2x M.2 NVMe
TOS 5

TOS 5 چند ماهی است که منتشر شده است، اما بنا به دلایلی با TOS 4.2.39 عرضه می شود. همچنین، شما نمی توانید آن را به طور خودکار از طریق کنترل پنل به روز کنید.

برای آزاردهنده‌تر شدن اوضاع، TOS 5.0 تغییرات عمده‌ای دارد و بنابراین شما را مجبور به بازنشانی کارخانه و نصب مجدد کامل می‌کند.

من فقط بعد از نصب اولیه متوجه این موضوع شدم. احمقانه به نظر می رسد که یک NAS کاملاً جدید را با سیستم عامل قدیمی بررسی کنید. بنابراین من روند ناامید کننده نصب مجدد همه چیز را طی کردم.

حداقل، فرآیند اولیه سازی TOS باید به شما در این مورد هشدار دهد یا به شما اجازه دهد نسخه خود را از سیستم عامل انتخاب کنید.

یک لطف نجات دهنده این است که نصب مجدد کامل، داده های هارد دیسک های من را از بین نبرد. با این حال، تمام برنامه ها را حذف کرد.

بررسی NAS TerraMaster F2-423 - با Intel Celeron N5105، 2.5 GbE، DDR4 و 2x M.2 NVMe

من در حال راه اندازی هستم

اگر استفاده از TOS 5 را انتخاب می کنید، باید یک راه اندازی دستی انجام دهید. این یک فرآیند نسبتا آسان است.

شما باید بسته نصب را دانلود کنید و در اینجا یک صفحه راهنمای نصب اختصاصی وجود دارد که می توانید دانلود را پیدا کنید.

هنگامی که NAS را برای اولین بار راه اندازی می کنید، می خواهید سفارشی را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دستگاه های شما را تأیید کند (که ممکن است زمان زیادی طول بکشد).

دستگاه هایی را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید و بسته را به صورت دستی برای نصب انتخاب کنید. پس از نصب آن، باید کاربر ادمین خود را تنظیم کنید و سپس RAID را فرمت کنید.

درایو کش NVMe SSD

برای استفاده حداکثری از این NAS، راه اندازی یک درایو کش مفید است.

شما توانستید حافظه پنهان SSD را در TOS با مدل های قدیمی تر و TOS 4.2 راه اندازی کنید. با این حال، اکنون دیگر لازم نیست یکی از درایوهای SSD اصلی را از دست بدهید و به جای آن از درایوهای بسیار سریعتر NVMe استفاده کنید.

با TOS 4.2 در کنترل پنل می توانید به فضای ذخیره سازی و مدیریت حجم بروید، حجم خود را انتخاب کنید و روی ویرایش کلیک کنید. سپس می توانید فعال کردن حافظه پنهان SSD را انتخاب کنید و درایوی مورد نظر خود را برای استفاده انتخاب کنید. NAS باید راه‌اندازی مجدد شود و به دلایلی مجبور شدم این فرآیند را دو بار قبل از تأیید استفاده از حافظه پنهان انجام دهم.

با ارتقاء به TOS 5، اکنون یک گزینه Hyper Cache جدید وجود دارد. این یک بخش اختصاصی در مدیر ذخیره سازی دارد. با این کار، کنترل بیشتری بر نحوه عملکرد حافظه پنهان، مانند حالت متعادل، به عقب، یا خواندن/نوشتن دارید. شما همچنین می توانید از RAID 1/0 در دو درایو NVMe استفاده کنید.

عملکرد خواندن/نوشتن

حالت متعادل را در RAID 0 با دو درایو NVMe و سپس حالت خواندن/نوشتن را با یک درایو تست کردم. عملکرد مطابق انتظار بود.

در حالت متعادل، انتقال فایل بسیار سریع شروع می شود، اما به سرعت متوقف می شود. در حالت خواندن و نوشتن، با نوشتن تمام داده ها در NVMe، من توانستم سرعت کامل اتصال 2.5 گیگا بایتی را حفظ کنم.

عملکرد خواندن به طور قابل درک کمتر چشمگیر بود. در حالت خواندن و نوشتن، سرعت انتقال فایل بین 100 مگابایت بر ثانیه و 150 مگابایت بر ثانیه افزایش یافت، اما هنوز بسیار سریعتر از آن چیزی بود که از خواندن مستقیم از روی دیسک انتظار داشتم.

برنامه های موجود

بررسی NAS TerraMaster F2-423 - با Intel Celeron N5105، 2.5 GbE، DDR4 و 2x M.2 NVMe

وقتی TerraMaster F4-421 را بررسی کردم، 88 برنامه برای دانلود موجود بود. به نظر می رسد که برخی از آنها در TOS 5 وجود ندارند. اکنون تنها 55 برنامه برای نصب در دسترس هستند. یک نگاه سریع و به نظر می رسد هدفون و یک کتابدار تنبل گم شده است.

با این حال، آنها عملکردی را برای تکرار برخی از ویژگی های Synology گسترش داده اند. این شامل برنامه های بتا جدید است:

 • عکس های ترا
 • TerraSync
 • مدیر نظارت

همچنین Nextcloud وجود دارد که بسیاری از عملکردهای Synology را فراهم می کند.

در مقایسه، Synology دارای 63 برنامه در بخش اصلی بسته هایی است که آنها توسعه داده اند، سپس 43 برنامه دیگر در بخش شخص ثالث.

Docker / Portainer / NZBGet

از دیدن پورتینر در زیر برنامه های بتا خوشحال شدم. فکر نمی‌کنم وقتی مدل‌های قدیمی‌تر را بررسی کردم، این در TOS وجود داشت، و مدیریت ظروف Docker را برای کاربر کمی آسان‌تر می‌کند.

با استفاده از Docker، می‌توانید بیشتر قابلیت‌هایی را که در Synology NAS دریافت خواهید کرد، تکرار کنید.

من Docker را به طور گسترده آزمایش نکرده ام، اما مراحل نصب NZBGet را طی کردم و همه چیز همانطور که باید کار می کند. من همچنین توانستم به سرعت دانلودی در حدود 45 مگابایت بر ثانیه برسم، چیزی که معمولاً با اتصال Virgin Media و سرورهای Usenet که استفاده می کنم می بینم. استفاده از CPU کم بود، من دیدم که در حین بررسی فایلی که دانلود کردم به حدود 50 درصد رسید

ورود به Portainer و مدیریت کانتینر NZBGet سریع و آسان است.

پلکس

Plex Server یکی از محبوب ترین برنامه ها برای اجرای NAS است. او همچنین یکی از خواستارترین افراد است. در خانه من، بیشتر محتوای من پخش مستقیم است، بنابراین مشکل بزرگی نیست، اما اگر مجبور باشید هر کدگذاری را انجام دهید، همه چیز ممکن است خراب شود.

لیست رسمی سازگاری Plex NAS هنوز این NAS را لیست نکرده است، اما آنها مدل های QNAP دارند که دارای Intel N5105 هستند.

برای رمزگذاری نرم افزاری، فقط می تواند SD و 720P HD را با مقداری 1080P HD انجام دهد. برای رمزگذاری با شتاب سخت افزاری، می تواند هر کاری را تا 1080P بدون مشکل انجام دهد.

برای H264 2160p فقط می تواند SDR انجام دهد و سپس با پشتیبانی HEVC به عنوان خروجی H.264 فهرست می شود.

در حالی که لیست کاملی از تمام گزینه های NAS موجود در بازار نیست، به نظر می رسد N5105 بهترین گزینه در این لیست برای رمزگذاری باشد.

وقتی این را با TOS 4.2 تست کردم، Plex بدون تغییر چیزی کار کرد. با TOS 5، قبل از اینکه Plex بتواند محتویات پوشه‌های رسانه‌ای من را بخواند، باید امتیازات صحیحی را اختصاص می‌دادم.

آرشیو کردن

بررسی NAS TerraMaster F2-423 - با Intel Celeron N5105، 2.5 GbE، DDR4 و 2x M.2 NVMe

سیستم‌های NAS به طور سنتی برای پشتیبان‌گیری استفاده می‌شوند، و این چیزی است که به نظر من در همه برندها به خوبی کار می‌کند. TOS 5 یک بخش پشتیبان اختصاصی دارد که شامل موارد زیر است:

 1. Rsync
 2. عکس فوری از سیستم فایل
 3. پشتیبان گیری ماشین زمان
 4. پشتیبان گیری TFM
 5. پشتیبان گیری متمرکز
 6. یک عکس فوری
 7. کپی USB
 8. CloudSync
 9. سرور TerraSync – این سرور به عنوان یک سرور ابری مشابه Google Drive یا Synology Drive کار می کند
 10. دوبار پشتیبان گیری

مصرف برق

با افزایش هزینه های انرژی، من نسبت به هزینه های جاری همه چیزهایی که بررسی می کنم کمی بیشتر آگاه شده ام. من همچنین به دنبال خلاص شدن از سرور اوبونتو که خودم ساخته ام به نفع NAS مانند این بوده ام.

Terramaster قدرت را 40 وات فهرست می کند، بنابراین هرگز نباید از آن بیشتر شود و به طور قابل توجهی کمتر از سرور 120 وات من است. مدل 4-bay منبع تغذیه را تا 90 وات افزایش می دهد.

با استفاده از TP-Link Tapo P110، مصرف برق را کنترل کردم.

تحت بار بیکار/سبک با استفاده از CPU از 2٪ تا 20٪، مصرف برق زیر 24 وات باقی می ماند.

هنگام نوشتن روی دیسک، مصرف برق متفاوت بود اما هرگز از 31 وات تجاوز نکرد.

با رفتن به Plex در مرورگر و پخش فایلی که باعث مصرف بالای 90% CPU می شود، مصرف برق نیز زیر 31 وات باقی می ماند.

قیمت و گزینه های جایگزین

TerraMaster F2-423 در آمازون 340 پوند و 4-bay F4-423 440 پوند قیمت دارد.

TerraMaster F2-422 قدیمی تر هم قیمت دارد. این پورت 10 گیگابایتی دارد، اما در هر جای دیگر مشخصات پایین‌تری دارد.

سپس F4-421 چهار طرفه است که گیگابیت محدود است. قیمت آن 410 پوند است، بنابراین می توانید 30 پوند اضافی را برای F4-423 بسیار برتر خرج کنید.

Synology واقعاً یک مدل دو سوکت برای رقابت با F2-423 ندارد. اما Synology DS920+ چهار طرفه 485 پوند است. این افزایش قیمت نسبت به F4-423 زیاد نیست. با این حال، پردازنده آنقدر قدرتمند نیست، فقط از 8 گیگابایت رم پشتیبانی می کند و اترنت فقط گیگابیت است.

بطور کلی

TerraMaster F2-423 یک NAS عالی و یک ارتقاء بسیار مورد نیاز از مدل های قدیمی تر است که من بررسی کردم، و سخت افزار را با نسخه های اخیر Synology رقابتی تر می کند.

من آن را بسیار آزاردهنده دیدم که این به طور پیش فرض به TOS 4.2 قدیمی تر به عنوان یک استاندارد می رسد.

TerraMaster TOS 5 یک پیشرفت بزرگ نسبت به نسخه 4.2 است که در بررسی های قدیمی خود استفاده می کردم. با این حال، هنوز با Synology فاصله دارد، و به همین دلیل است که Synology می‌تواند از سخت‌افزار خود قیمت بالاتری بخواهد.

بسته به نیازهای خاص شما، ویژگی‌های نرم‌افزار باید برای اکثر کاربران کافی باشد، اما به اندازه Synology غنی از ویژگی یا کاربرپسند نیست.

مثل همیشه، TerraMaster ارزش استثنایی برای پول ارائه می دهد اگر اولویت شما بهترین سخت افزار ممکن برای پول شما باشد.

آخرین به روز رسانی در 05/11/2022 / پیوندهای وابسته / تصاویر از API تبلیغات محصول آمازون