منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بررسی OBSBOT Tiny 2 – وب کم AI 4K با سنسور CMOS 1/1.5 اینچی

بررسی OBSBOT Tiny 2 – وب کم AI 4K با سنسور CMOS 1/1.5 اینچی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بررسی OBSBOT Tiny 2 - وب کم AI 4K با سنسور CMOS 1/1.5 اینچی

امتیاز بررسی OBSBOT Tiny 2

خلاصه

OBSBOT Tiny 2 نسبت به مدل قبلی 4K پیشرفت قابل توجهی داشته است. کیفیت تصویر بسیار بهتر است و سنسور بزرگ دوربین باید کیفیت این ویدیو را نسبت به اکثر وب کم های موجود در بازار بهتر کند. عملکرد PTZ عالی است و تقریباً هیچ رقابتی برای وب کم PTZ کاربر محور ندارد. بنابراین، OBSBOT Tiny 2 را به یک توصیه آسان تبدیل می کند. یک اخطار، من برخی از مشکلات دندان درآوردن داشتم، اما مطمئن بودم که این به این دلیل است که یک نمونه بررسی پیش از انتشار است.

حرفه ای ها

  • کیفیت ویدیویی فوق العاده، پیشرفت بزرگی نسبت به مدل قدیمی 4K
  • PTZ صاف با ردیابی خودکار عالی

منفی

  • برخی از مشکلات دندان درآوردن با بررسی نمونه و ویژگی های زیبایی

OBSBOT Tiny 2 در ماه مارس معرفی شد، اما کمی تأخیر در انتشار آن وجود داشت و سرانجام امروز، 27 ام، برای خرید در دسترس قرار گرفت.هفتم از ژوئن 2023

OBSBOT Tiny 2 جانشین Tiny 4K است که قبلاً بررسی کردم. سپس مدل 1080P Tiny PTZ مقرون به صرفه تر است.

من از OBSBOT Tiny 4K راضی بودم، اما با وجود اینکه فیلم را با کیفیت 4K می گرفت، احساس کردم کیفیت تصویر می توانست بهتر باشد. OBSBOT Tiny 2 باید به لطف ارتقاء قابل توجه سنسور دوربین، کیفیت را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. Tiny 2 اکنون از سنسور CMOS 1/1.5 اینچی فوق العاده بزرگ در مقابل سنسور 1/2.8 اینچی مدل قدیمی استفاده می کند.

این باعث می شود که یکی از بزرگترین حسگرهای مورد استفاده در وب کم باشد. Razer Kiyo Pro Ultra دارای سنسور چشمگیر 1/1.2 Sony Starvis 2 است، اما فاقد ویژگی های پیشرفته PTZ و ردیابی خودکار Tiny 2 است.

OBSBOT روشن کرده است که نمونه بررسی من یک مدل پیش از انتشار است و ممکن است تفاوت های جزئی در مقایسه با واحدهای خرده فروشی وجود داشته باشد.

مشخصات

طرح

01. جلوی Tiny 2 - بررسی OBSBOT Tiny 2 - وب کم AI 4K با سنسور CMOS 1/1.5 اینچی

Tiny 2 طراحی مشابه مدل های قبلی دارد. من 4K Tiny خود را از دست دادم، اما در مقایسه با مدل 1080P، طراحی کلی اصلاح شده است، اندازه کلی کوچکتر است و دوربین بهتری به نظر می رسد و احساس می کند.

دو روش نصب وجود دارد؛ پایه دوربین مغناطیسی است و به یک صفحه تاشو که برای قرار گرفتن در بالای مانیتور شما طراحی شده است متصل می شود.

شما همچنین دارای یک سوراخ استاندارد برای نصب سه پایه هستید که به شما امکان می دهد آن را به لوازم جانبی مختلف متصل کنید. من در نهایت از آن با یک سه پایه استفاده کردم که دارای پایه های قابل افزایش است.

OBSBOT Tiny 4K Review 1 Zoomed - OBSBOT Tiny 2 Review - وب کم AI 4K با سنسور CMOS 1/1.5 اینچی
Tiny 4K کمی بزرگتر از Tiny 2 جدید است

من در حال راه اندازی هستم

دوربین به‌طور خودکار توسط ویندوز شناسایی می‌شود و به محض روشن کردن آن باید کار کند. با این حال، شما همچنین می خواهید نرم افزار OBSBOT WebCam را نصب کنید، که به شما امکان دسترسی به تمام تنظیمات و کنترل های پیشرفته را می دهد.

از آنجایی که یک نمونه بررسی اولیه دریافت کردم، یک فایل سیستم عامل برای به روز رسانی دوربین در اختیارم قرار گرفت. می‌توانید سفت‌افزار را بررسی کنید و از برگه ثابت در برنامه ارتقای خودکار را انجام دهید. من با سیستم عامل v6.0.1.6 ارسال شدم اما نسخه 6.0.1.8 در تاریخ 15/06/2023 منتشر شد.

از راه دور

نمونه بررسی همراه با کنترل از راه دور بود که در بررسی های قبلی از آن استفاده نکرده بودم. این یک وسیله جانبی مفید است زیرا بدون تکیه بر حرکات دست، کنترل های اضافی را در اختیار شما قرار می دهد. برای اینکه کار کند، باید از دانگل موجود در کنترل از راه دور استفاده کنید و آن را به رایانه خود متصل کنید. سپس برنامه OBSBOT WebCam به طور خودکار آن را تشخیص می دهد.

اصلی‌ترین چیزهایی که من با کنترل از راه دور استفاده کردم، فعال/غیرفعال کردن ردیابی خودکار، کنترل دستی PTZ و کنترل زوم دستی بود.

نرم افزار

برنامه OBSBOT WebCam دارای طیف گسترده ای از ویژگی ها است که می توان آنها را به چهار بخش تقسیم کرد:

کنسول

این بخش اصلی است که می‌خواهید از آن استفاده کنید، و از اینجا می‌توانید عملکردهای اصلی دوربین، از جمله راه‌اندازی همه گزینه‌های مختلف ردیابی و گزینه‌های هوش مصنوعی را کنترل کنید.

برای ردیابی می توانید ردیابی معمولی، بالاتنه، کلوزآپ، بدون سر و پایین تنه داشته باشید.

برای ردیابی یک منطقه، باید دوربین را روی ناحیه ای که می خواهید ردیابی کنید متمرکز کنید، سپس آن را روی یک تنظیمات از پیش تعیین شده تنظیم کنید.

همچنین می توانید حالت هوش مصنوعی را برای استفاده دسکتاپ، تخته سفید، دستی و گروهی تنظیم کنید.

در تنظیمات نمایش، می‌توانید PTZ را به صورت دستی کنترل کنید، زوم کنید و همچنین زاویه دید را روی پهن/متوسط/باریک تنظیم کنید.

تصویر

در تنظیمات تصویر، همه گزینه‌هایی را که برای دوربین انتظار دارید، از جمله گزینه تنظیم نوردهی، تعادل رنگ سفید و تنظیمات تصویر مانند کنتراست، اشباع و غیره در اختیار دارید.

به طور پیش فرض، حالت فوکوس روی صورت شما خواهد بود، اما می توانید آن را روی حالت جهانی تنظیم کنید.

در زمان نگارش این مقاله، تنظیمات HDR در دسترس نبود و گفته می‌شود که به زودی ارائه می‌شود.

زیبایی

برای حالت زیبایی، گزینه های فیلتر مختلفی از جمله تغییر شرم بدن و روتوش صورت خود دارید. اصلی‌ترین موردی که من در اینجا استفاده کردم، تاری پس‌زمینه بود، که در صورت نیاز به استفاده از وب‌کم با برنامه‌ای که این ویژگی داخلی را ندارد، مفید است.

برای محو کردن پس‌زمینه، راهنمای ابزار پیشنهاد می‌کند که اگر می‌خواهید جلوه‌های پیشرفته را فعال کنید، به یک سری GeForce RTX 20 یا بالاتر نیاز است. RTX3080 من از بین رفت، بنابراین من با AMD RX580 گیر کردم که برای ویژگی های پیشرفته به اندازه کافی قدرتمند نیست.

| بیشتر ▼

در برگه تنظیماتی برای کنترل حرکت و صدا نیز دارید. من معمولاً طرفدار زیاد دستورات صوتی نیستم، به ندرت از چیزهایی مانند الکسا استفاده می کنم. اگرچه این کار بسیار خوب است. بدون دستور wakeup مورد نیاز است. شما فقط می توانید دستوری مانند track me را بگویید و فعال می شود. من لهجه شمالی دارم و انگار مشکلی برای درک من نداشت.

در حال استفاده

بررسی تصویر ثابت OBSBOT Tiny 2 با ردیابی سر - بررسی OBSBOT Tiny 2 - وب کم AI 4K با سنسور CMOS 1/1.5 اینچی

من اغلب از وب‌کم استفاده نمی‌کنم، بنابراین نمی‌توانم بگویم که متخصص هستم، و الزامات دقیقی هم ندارم، اما تاکنون از آن بسیار راضی هستم.

نکته اصلی که من متوجه شدم این است که کیفیت تصویر بسیار بهتر از وب کم های دیگر است و این مهمترین چیز در پایان روز است.

دفتر من معمولاً کم نور است زیرا همیشه پرده‌ها را پایین نگه می‌دارم، اما تصویر خوب، روشن و واضح است. هرگز مشکلی با تمرکز وجود ندارد. حتی حرکت در اطراف دوربین همیشه چهره من را در فوکوس خوبی نگه می دارد.

در بخش تصویر معمولاً آن را روی حالت خودکار می گذارم و برای دفتر من این بدان معناست که تصویر را کمی روشن می کند. وقتی خاموش شد، همه چیز کمی کسل کننده به نظر می رسید.

با فعال بودن ردیابی، دوربین سر من را در مرکز تصویر نگه می‌دارد و حرکات ردیابی روان هستند. هیچ لرزشی یا تاری از حرکت خیلی سریع آن وجود ندارد.

یکی از ویژگی های عالی این دوربین توانایی تشخیص حرکات دست است، اما من شخصا استفاده از کنترل از راه دور یا دستورات صوتی را ترجیح دادم. با این حال، انعطاف پذیری گزینه ها مفید است.

برنامه خراب می شود

OBSBOT روشن کرده است که واحد بررسی من در درجه اول یک واحد بتا است و ممکن است مشکلاتی را تجربه کنم.

به نظر می‌رسید که رایانه رومیزی من مشکل داشته باشد، اما لپ‌تاپ Honor که روی آن تست کردم هیچ مشکلی نداشت.

مشکل اصلی من با حالت زیبایی بود. با این کار، OBSBOT یک دوربین مجازی ایجاد می کند که باید به جای دوربین معمولی به آن متصل شوید.

با این حال، وقتی روی دکمه فعال کردن ویژگی های زیبایی کلیک می کنم، برنامه از کار می افتد. این همچنین می تواند به دلیل GPU قدیمی من باشد.

به غیر از محو کردن پس‌زمینه، ویژگی‌های زیبایی برای من خیلی مهم نیستند، بنابراین برای من مهم نبود. وقتی دوربین را به یک سیستم عامل خرده فروشی پایدارتر به روز کنم، بررسی را به روز می کنم.

قیمت و گزینه های جایگزین

OBSBOT Tiny 2 دارای قیمت RRP 329 دلاری است. هنوز RRP بریتانیا به من داده نشده است، اما وقتی آن را دریافت کردم، بررسی را به روز می کنم.

OBSBOT Tiny 4K قدیمی 270 پوند در آمازون با کوپن 30 پوندی در دسترس است، یا 1080P با کوپن 20 پوندی 180 پوند است.

وب‌کم Insta360 Link 4K PTZ بهترین جایگزین برای عملکرد AI PTZ است و قیمت آن در آمازون 320 پوند است.

یا اگر می‌توانید بدون PTZ زندگی کنید و دوربین با بهترین کیفیت را می‌خواهید، Razer Kiyo Pro Ultra 300 پوند است.

بطور کلی

نمونه بررسی من دارای مشکلاتی بود که باید برای واحدهای خرده فروشی مورد توجه قرار گیرد، بنابراین با این فرض که رفع خواهند شد آنها را نادیده خواهم گرفت.

همانطور که گفته شد، من بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم OBSBOT Tiny 2 یک وب کم عالی است که برای طیف گسترده ای از برنامه ها ایده آل است.

این یک ارتقاء قابل توجه از Tiny 4K است و بر اساس مشخصات به تنهایی باید بسیار بهتر از Insta360 باشد (من از آن استفاده نکرده ام).

مانند بررسی های قبلی من، اگر می خواهید یک وب کم PTZ داشته باشید، دوربین های OBSBOT به راحتی توصیه می شوند زیرا رقابت بسیار کمی در آنجا وجود دارد.

Insta360 از زمانی که Tiny 4K را بررسی کردم راه‌اندازی شده است، اما به غیر از آن چیز زیادی وجود ندارد. همه گزینه‌های دیگر PTZ بیشتر به سمت اتاق‌های کنفرانس و سخنرانی‌ها طراحی شده‌اند و معمولاً امتیاز قیمتی کاربرپسندی ندارند.

بنابراین، اگر به یک وب کم PTZ نیاز دارید که هم با کیفیت و هم نیمه مقرون به صرفه باشد، احتمالاً OBSBOT Tiny 2 بهترین گزینه است.

آخرین به روز رسانی در 27/06/2023 / پیوندهای وابسته / تصاویر از API تبلیغات محصولات آمازون