منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • بررسی Philips Hue Play Gradient Lightstrip – در مقایسه با Lightstrip Plus v4

بررسی Philips Hue Play Gradient Lightstrip – در مقایسه با Lightstrip Plus v4

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بررسی Philips Hue Play Gradient Lightstrip - در مقایسه با Lightstrip Plus v4

اشتراک گذاری مراقبت است!

بررسی رتبه بندی Philips Hue Play Gradient Lightstrip برای تلویزیون های 65 اینچی

خلاصه

Philips Hue Play Gradient Lightstrip 65 اینچی بهترین گزینه نورپردازی پشت تلویزیون است که به شما امکان می دهد رسانه خود را با تلویزیون همگام کنید. گزینه های ارزان تری وجود دارد و می توانید از Lightstrip Plus v4 به عنوان جایگزین استفاده کنید، اما این بهترین تجربه کلی را ارائه می دهد.

حرفه ای ها

 • طراحی عالی و مناسب برای تلویزیون
 • روشنایی خوب و طیف گسترده ای از رنگ ها

من به آرامی تنظیمات Philips Hue خود را گسترش داده ام و به طور خاص اتاق تلویزیون خود را ارتقا داده ام. من اخیرا سوئیچ Tap Dial جدید و لامپ شیب زمین عالی اما گران قیمت Signe را اضافه کردم.

Philips Hue Gradient Lightstrip برای تلویزیون ها در سال 2020 منتشر شد. این محصول با قیمتی عالی است و در آن زمان فکر می کردم که قیمت دیوانه کننده ای است وقتی آن را با Lightstrip Plus v4 مقایسه می کنید که بسیاری از مردم برای پشت تلویزیون از آن استفاده می کردند. روشنایی به قدری که آن سال Lightstrip Plus v4 را با Play Bars در جمعه سیاه خریدم.

Lightstrip Plus v4 با قیمت پایینی که پرداخت کردم به اندازه کافی خوب کار کرد، اما اکنون من بالاخره به Gradient Lightstrip ارتقا یافته ام و تفاوت شب و روز است.

مشخصات ویژگی ها

 • برای تلویزیون های 55 تا 75 اینچی ساخته شده است.
 • نور سفید و رنگی را با هم ترکیب می کند
 • نصب آسان همراه با براکت های نصب
 • سازگار با Hue Sync و Hue Sync Box
 • سازگار با Amazon Alexa، Apple HomeKit و Google Assistant.
 • دمای رنگ: 2000-6500 K

راه اندازی / تنظیمات

افزودن Philips Hue Play Gradient به سیستم Hue مانند هر دستگاه دیگری Hue است. پس از روشن شدن، فقط باید نور را جستجو کنید و انتخاب کنید که در کدام اتاق می خواهید آن را اضافه کنید.

نکته قابل توجه این است که من قبلاً از Lightstrip Plus نسخه 4 خود با استفاده از پلاگین مشابه Philips Hue Play Bar استفاده می کردم (زیرا دارای درگاه های 3xDC است)، اما به نظر می رسد که Play Gradient Lightstrip با این مورد ناسازگار است زیرا نور به سمت بالا روشن نمی شود. بنابراین، مجبور شدم از آداپتور برق ارائه شده استفاده کنم و یک پریز اضافی را مصرف کنم.

بررسی Philips Hue Play Gradient Lightstrip - در مقایسه با Lightstrip Plus v4

نصب Play Gradient Lightstrip در پشت تلویزیون بسیار آسان است، اما من همچنان توانستم آن را به هم بریزم. شما دو پایه گوشه و دو پایه تخت دارید. پایه های گوشه را خیلی نزدیک به لبه تلویزیون و پایه تخت را کمی خیلی پایین در بالای تلویزیون قرار دادم. همچنین همه چیز پشت تلویزیون پنهان است.

Philips Hue Gradient Lightstrip در مقابل Lightstrip Plus v4

بررسی Philips Hue Play Gradient Lightstrip - در مقایسه با Lightstrip Plus v4

برای شروع، Lightstrip Plus v4 به طور خاص برای پشت تلویزیون طراحی نشده است و دارای طول اولیه 2 متری است که می توانید آن را با اکستندرهای 1 متری گسترش دهید. عمدتاً برای نورپردازی برجسته، مانند زیر کابینت در نظر گرفته شده است.

با این حال، هیچ چیز مانع از استفاده شما در پشت تلویزیون یا مانیتور نمی شود، و این کاری است که من در چند سال گذشته انجام داده ام.

بررسی Philips Hue Play Gradient Lightstrip - در مقایسه با Lightstrip Plus v4

Lightstrip Plus v4 یک نوار LED مسطح است که قابل مشاهده و طراحی شده است تا در پشت اشیا پنهان شود. نوار را می توان برش داد تا جایی که می خواهید نصب کنید و می توانید آن را گسترش دهید.

این یک نوار صاف با نوار چسب در پشت برای نصب آسان است. با طراحی مسطح، اگر مستقیماً آن را روی تلویزیون قرار دهید، ممکن است شکل دادن به آن در اطراف پشت تلویزیون دشوار باشد.

با خروجی لومن در 4000K، نوار 1700 lm یا با تنظیم پیش فرض 2700K، 1140 lm تولید می کند.

Gradient Lightstrip در سه طول برای تلویزیون ها موجود است. مدل 65 اینچی 254 سانتی متر طول، 55 اینچ 216.5 سانتی متر و 75 اینچ 304 سانتی متر است.

این نوار با یک لوله قابل خم شدن با LED های پوشش داده شده بسیار بزرگتر است که به رنگ ها اجازه می دهد در یک نور مداوم صاف پخش شوند.

بررسی Philips Hue Play Gradient Lightstrip - در مقایسه با Lightstrip Plus v4

با توجه به طراحی این نوار نور نه می توان آن را برش داد و نه امتداد آن.

Philips Hue لومن ها را در صفحه محصول لیست نمی کند، اما به نظر می رسد که می تواند 1800 لومن در 4000 کلوین به دست آورد. بر اساس تجربه من، این کاملاً تعجب آور است زیرا Gradient Lightstrip به طور قابل توجهی به نظر من روشن تر از Lightstrip Plus v4 است.

در حال استفاده

تلویزیون من در حال حاضر روی دیوار نصب نشده است و کاملاً دور از دیوار قرار دارد. این برای Lightstrip و Play Bars کمتر از حد مطلوب به نظر می رسید، زیرا انعکاس نور روی دیوار آنطور که باید قوی به نظر نمی رسید. من هنوز از آنها راضی بودم زیرا آنها را ارزان خریدم، اما به نظر می رسد Play Gradient Lightstrip نور قابل توجهی بهتری ارائه می دهد.

بررسی Philips Hue Play Gradient Lightstrip - در مقایسه با Lightstrip Plus v4
فضای بوردی – سایه های قرمز برای چشمان من راحت تر است
بررسی Philips Hue Play Gradient Lightstrip - در مقایسه با Lightstrip Plus v4

با توجه به اینکه لومن ها چندان متفاوت نیستند، من فکر می کنم تفاوت اصلی ممکن است طراحی باشد. Play Gradient Lightstrip یک طرح گوه ای منحنی است که کاملاً با تلویزیون مطابقت دارد. سپس نور با زاویه 90 درجه به دیوار می تابد، در حالی که Lightstrip Plus v4 صاف است بنابراین نور را در یک جهت هدایت می کند.

نوری که Play Gradient Lightstrip ساطع می‌کند به اندازه‌ای خوب است که احتمالاً نیازی به اذیت کردن نوارهای پخش پشت تلویزیون ندارم و می‌توانم آنها را برای مکان دیگری تغییر دهم.

درست مانند سایر محصولات گرادیان، جلوه نور کلی فوق العاده است و رنگ ها در یکدیگر جاری می شوند.

Philips Hue Sync

از آنجایی که من از چندین چراغ Hue در اتاق تلویزیونم استفاده می کردم، کار منطقی این بود که نورها را با محتوایی که تماشا می کردم همگام سازی کنم.

سه گزینه وجود دارد:

 • برنامه دسکتاپ Hue Sync – این باید بهترین تجربه کلی را ارائه دهد و رایگان است. متأسفانه، این بدان معناست که شما باید محتوا را در رایانه شخصی یا مک پخش کنید. اگر HTPC دارید مشکلی نیست، اما من از Nvidia Shield استفاده می کنم.
 • پخش HDMI Sync Box – بین تلویزیون و منبع رسانه شما وصل می شود و از سیگنال HDMI برای کنترل نور شما استفاده می کند. از آنجایی که چند سال قدمت دارد، به جای HDMI 2.1 به HDMI 2.0b با HDCP 2.2 مجهز شده است که سازگاری را محدود می کند. با این حال، اخیراً برای پشتیبانی از 4K 60Hz به روز شده است. 1080p و 1440p 120 هرتز؛ HDR10+ و Dolby Vision. باید برای فیلم ها خوب باشد، اما از 4K 120 هرتز پشتیبانی نمی کند، که احتمالا دارندگان PS5 و Xbox آن را می خواهند. گیمرهای رایانه شخصی می توانند از برنامه دسکتاپ استفاده کنند.
 • برای کاربران اندرویدی مثل من، اگر نمی‌خواهید یک جعبه همگام‌سازی بخرید، بهترین گزینه Hue Stream است. این کار با جفت شدن با سیستم Hue شما و سپس نمونه‌برداری از رنگ‌های روی صفحه‌نمایش برای کنترل نورهای منطقه سرگرمی شما کار می‌کند. من با این کار نتایج نسبتا خوبی گرفتم، اما به دلیل محدودیت های DRM با برنامه هایی مانند Netflix کار نمی کند. به نظر من تجربه کلی آنطور که من می‌خواهم یکپارچه نیست، اما اگر فیلمی در Plex دارید که می‌خواهید کمی غوطه‌ورتر باشد، استفاده از آن خوب است.

من باید Play HDMI Sync Box را در آینده نزدیک دریافت کنم و وقتی آن را آزمایش کنم این بررسی را به روز خواهم کرد.

استفاده از برق

اگر نزدیک به 200 پوند برای این لامپ خرج می کنید، احتمالاً چندان نگران میزان مصرف برق آن نیستید. با این حال، با افزایش سریع هزینه های زندگی، من بیشتر از میزان مصرف برق همه چیز آگاه بودم. من یک پست ویژه در مورد هزینه های فعلی لامپ ها و دستگاه های Philips Hue گذاشتم.

برای این هزینه‌های فعلی من بر اساس تعرفه نمونه Ofgem 0.34 پوند بر کیلووات ساعت برای قیمت اکتبر 2500 پوند تحت ضمانت قیمت انرژی است.

مصرف برق با دوشاخه مانیتور برق Energenie کنترل می‌شد که احتمالاً خیلی دقیق نیست، بنابراین اعداد زیر راهنمای تقریبی هستند.

 • قطب شمال Aurora @ 100٪ – 15 وات / 0.51 پنس در ساعت
 • قطب شمال Aurora @ 50٪ – 3.5W / 0.12p در ساعت
 • خواندن در 100٪ – 21.2W / 0.72p در ساعت
 • [email protected] 50٪ – 5.9W / 0.20p در ساعت
 • گرگ و میش گرمسیری @ 100% 14.5W / 0.49p در ساعت
 • گرگ و میش گرمسیری @ 50% 3.5W / 0.12p در ساعت
 • روشنایی 100٪ 21.3 W / 0.72 پنس در ساعت

بنابراین، هزینه‌های جاری ناچیز است، مگر اینکه از نورهای زیادی با روشنایی کامل در صحنه Read یا Bright استفاده کنید. حتی در آن زمان، قیمت آن به اندازه یک لامپ LED معمولی است.

قیمت و گزینه های جایگزین

Philips Hue Gradient Lightstrip دارای RRP از موارد زیر است:

 • 55 اینچ: 169.99 پوند
 • 65 اینچ: 189.99 پوند
 • 75 اینچ: 209.99 پوند

همه موارد فوق کیت های شروع هستند و دارای پل Hue هستند.

همچنین Gradient Lightstrip 2 متری وجود دارد که 139.99 پوند قیمت دارد و قابل تمدید است، اما طراحی مسطح آن باعث می شود که در اطراف تلویزیون قرار نگیرد.

Philips Hue Lightstrip Plus v4 [2 m] در آمازون با قیمت کمتر از 70 پوند موجود است.

Twinkly Flex 2 متر طول و 107 پوند قیمت دارد. این واقعاً محصول مشابهی نیست، اما می توانید با آن به نتیجه ای مشابه برسید.

بطور کلی

Philips Hue Play Gradient Lightstrip بسیار بهتر از آن چیزی است که انتظار داشتم. فکر نمی‌کردم با Lightstrip Plus v4 نسبتاً مقرون به صرفه تفاوت زیادی ایجاد کند، اما اگر می‌خواهید نور پشت تلویزیون خود را روشن کنید، محصول بسیار بهتری است.

من هنوز فکر می کنم بسیار گران است، اما یک محصول درجه یک از یک برند پیشرو در بازار است. من حدس می‌زنم که اکثر افرادی که این نورپردازی را در نظر می‌گیرند، هزاران دلار برای راه‌اندازی AV خود هزینه کرده‌اند، بنابراین ۲۰۰ پوند دیگر ممکن است چندان قابل توجه نباشد.

با نگاهی به قیمت‌های گذشته در آمازون، به نظر نمی‌رسد که این هرگز تخفیف قابل توجهی داشته است، حتی در جمعه سیاه، اما من قطعاً توصیه می‌کنم مراقب هرگونه کاهش قیمت در فصل فروش آینده باشید.

آخرین به روز رسانی در 16/10/2022 / پیوندهای وابسته / تصاویر از API تبلیغاتی محصولات آمازون