بررسی SSD خارجی Kingston IronKey Vault 80 - SSD رمزگذاری شده FIPS 197 با نمایشگر لمسی

بررسی SSD خارجی Kingston IronKey Vault 80 – SSD رمزگذاری شده FIPS 197 با نمایشگر لمسی

اشتراک گذاری مراقبت است!

رتبه بندی بررسی SSD خارجی Kingston IronKey Vault Privacy 80

خلاصه

IronKey Vault Privacy 80 یک SSD خارجی فوق العاده ایمن است. رابط‌های صفحه لمسی استفاده از آن را نسبت به دستگاه‌های مشابه آسان‌تر می‌کنند، و بنابراین کاربران به احتمال زیاد از رمزهای عبور قوی استفاده می‌کنند و مرتباً پشتیبان‌گیری امن می‌کنند.

حرفه ای ها

 • رابط صفحه نمایش لمسی آن را بسیار کاربر پسندتر می کند و بنابراین احتمال استفاده از رمزهای عبور امن را بیشتر می کند
 • به طور قابل توجهی ارزان تر از Datalocker DL4 FE

SSD خارجی IronKey Vault Privacy 80 جدیدترین درایو ایمن از Kingston و درایو برتر آنها است.

برخلاف اکثر درایوهای موجود در بازار، این درایو دارای یک رابط صفحه نمایش لمسی با گزینه های سفارشی سازی فراوان است که داده های شما را ایمن نگه می دارد.

شباهت های زیادی به Datalocker گران قیمت DL4 FE که قبلاً بررسی کردم دارد. قیمت پایین تر Kingston IronKey Vault Privacy 80 آن را فوراً جذاب می کند، اما کاملاً از سطح امنیت فیزیکی مانند Datalocker برخوردار نیست. در واقعیت، این احتمالاً برای مشاغل کوچک اهمیت چندانی نخواهد داشت، اما شرکت های بزرگ احتمالاً از امنیت افزوده Datalocker قدردانی می کنند و کمتر به قیمت برتر اهمیت می دهند.

مشخصات و ویژگی ها

 • ظرفیت: 480 گیگابایت، 960 گیگابایت، 1920 گیگابایت
 • سرعت: تا 250 مگابایت بر ثانیه خواندن، 250 مگابایت بر ثانیه نوشتن
 • حافظه: Micron QLC بدون DRAM
 • کنترلر: SM2259XT
 • گواهی FIPS 197 با رمزگذاری 256 بیتی XTS-AES
 • صفحه نمایش لمسی بصری منحصر به فرد
 • گزینه رمز عبور چندگانه (Admin/User) با حالت PIN/Password
 • گزینه های امنیتی پیشرفته
 • رابط: USB 3.2 Gen 1
 • رابط: Type-C
 • جنس بدنه: روی + پلاستیک
 • بسته شامل: کیف مسافرتی نئوپرن، کابل USB 3.2 Gen 1 C-to-C، USB 3.2 Gen 1 C-to-A
 • ابعاد: 122.5 mm x 84.2 mm x 18.5 mm
 • دمای کارکرد: 0 تا 45 درجه سانتی گراد
 • دمای نگهداری: -20 تا 60 درجه سانتی گراد
 • سازگاری: USB 3.0/USB 3.1/USB 3.2 Gen 1
 • گارانتی/پشتیبانی4: 3 سال گارانتی محدود

Kingston IronKey Vault Privacy 80 در مقابل Datalocker DL4 FE

از نظر ظاهری، این دو دیسک در اصل یکسان هستند. سیستم عامل اصلی که روی آنها اجرا می شود یکسان است و من تقریباً مطمئن هستم که صفحه نمایش لمسی یکسان است.

محفظه فیزیکی SSD متفاوت است. IronKey باریک تر و جذاب تر است.

IronKey فقط FIPS 197 است، در حالی که Datalocker DL4 FE FIPS 140-2 سطح 3 است.

تفاوت بین این دو گواهینامه در این است که گواهی FIPS 197 به الگوریتم های رمزگذاری سخت افزاری که برای محافظت از داده ها استفاده می شود آدرس می دهد. FIPS 140-2 همه چیز را با امنیت فیزیکی به سطح بعدی می برد. با درایو فلش USB دارای گواهی FIPS 140-2، طراحی PCB ضد دستکاری و رمزگذاری داده ها تأیید شده است.

سطوح مختلف FIPS 140-2 نشان می دهد که شاسی دو دستگاه می تواند برای هر دو ارزیابی امنیتی کلیدی باشد.

سطح 1 به تجهیزات تولید و الگوریتم های آزمایش شده خارجی نیاز دارد. سپس سطح 2 الزاماتی را برای اثبات فیزیکی دستکاری و احراز هویت نقش اضافه می کند. در نهایت، سطح 3 بیان می کند که باید جداسازی فیزیکی یا منطقی بین رابط ها وجود داشته باشد.

اساسا، دستگاه FIPS 140-2 به طور کامل در برابر دستکاری فیزیکی و همچنین رمزگذاری داده ها تایید شده است.

SafeConsole را مدیریت کنید

Kingston به طور خاص هیچ ویژگی مدیریت آنلاین پیشرفته ای را برای این دستگاه تبلیغ نمی کند، اما قبلاً گزارش داده بودم که سرویس Datalocker SafeConsole Management با دستگاه های Kingston IronKey سازگار است.

Kingstone یک صفحه مدیریت درایو رمزگذاری شده 2019 دارد که سازگاری با برخی درایوها و مدیریت SafeConsole را تأیید می کند.

من در حال راه اندازی هستم

هنگام خرید یک دستگاه رمزگذاری شده، چاره ای جز خواندن دستورالعمل ها ندارید. معمولاً چند کلید برای فشار دادن وجود دارد که شما را در حالت مدیریت قرار می دهد و پین مدیریت را تنظیم می کند. به طور مشابه، افزودن کاربران جدید معمولاً نیاز به ترکیبی از کلیدهای به خاطر سپردن دارد.

استفاده از Kingston IronKey Vault Privacy 80 بسیار ساده تر و شهودی است. هنگامی که آن را روشن می کنید، یک فرآیند اولیه سازی را انجام می دهد و سپس از شما می خواهد که کاربر سرپرست جدید خود را اضافه کنید.

این صفحه نمایش لمسی مقاومتی دارد که دقیق ترین نیست و بسیار کند است. بهتر است از قلم استفاده کنید، اما استفاده از انگشت شما نیز موثر است. همچنین یک ناراحتی جزئی، راه‌اندازی کاربران بسیار آسان‌تر است و می‌توانید به‌راحتی از رمزهای عبور الفبایی به جای اعداد استفاده کنید و امنیت آن را بسیار بیشتر می‌کند.

درست مانند Datalocker، صفحه کلید از یک الگوی تصادفی استفاده می کند که خطرات تشخیص الگو را محدود می کند.

توابع اداری دیسک

وقتی دستگاه را روشن می کنید و به حساب مدیر متصل می شوید، می توانید وارد تنظیمات مدیر شوید.

تو می توانی:

 • رمز عبور را تغییر دهید
 • یک کاربر تنظیم کنید
 • حالت فقط خواندنی را تنظیم کنید
 • قوانین و طول رمز عبور را تنظیم کنید
 • طرح بندی کلید تصادفی را تنظیم کنید
 • زمان قفل خودکار
 • حذف ایمن

انجام بیشتر این عملکردها بر روی یک دستگاه مبتنی بر صفحه کلید عددی یک تجربه خسته کننده و وقت گیر است.

بهره وری

درست مانند درایو Datalocker، Speccy هیچ چیز جالبی در مورد SSD داخل IronKey نشان نمی دهد.

عملکرد مشابه Datalocker DL4 FE است، من به ترتیب به 270 مگابایت بر ثانیه و 260 مگابایت بر ثانیه دست یافتم.

سرعت خواندن و نوشتن تصادفی بسیار پایین است، اما مشابه Datalocker است.

مردم بدون شک ناله خواهند کرد که این میزان بسیار کمتر از انتظار شما از یک SSD معمولی است، اما فرآیند رمزگذاری تأثیر قابل توجهی بر عملکرد خواهد داشت. این همان تجربه ای است که من با همه درایوهای رمزگذاری شده مارک های مختلف داشتم. بنابراین تلاش برای مقایسه با دستگاه های مصرف کننده معمولی بی معنی است.

قیمت و گزینه های جایگزین

Kingston IronKey Vault Privacy 80 با ظرفیت 480 گیگابایت اکنون با قیمت حدود 300 پوند در دسترس است. نسخه 960 گیگابایتی آن 400 پوند است و برای مدل 2 ترابایتی تا حدود 475 پوند افزایش می یابد.

Datalocker DL4 FE در هر دو HDD و SSD موجود است. من فقط می توانم یک نوع SSD 1 ترابایتی را در وب سایت Dell پیدا کنم که 637.43 پوند است.

اگر احساس نمی‌کنید که نیازی به صفحه نمایش لمسی ندارید، SSD 1 ترابایتی iStorage Diskashur 2 برای مدل 512 گیگابایتی 240 پوند است.

بطور کلی

زمانی که در آوریل آن را بررسی کردم، از Datalocker DL4 FE خوشم آمد. IronKey Vault Privacy 80 از بسیاری جهات یکسان است، اما دارای گواهی FIPS 197 به جای FIPS 140-2 سطح 3 است و احتمالاً به همین دلیل حدود یک سوم هزینه کمتری دارد.

من معتقدم که این دو دستگاه در اصل سخت افزار و سیستم عامل یکسان هستند. ClevX معمولاً مسئول بسیاری از این درایوهای محافظت شده است، اما مطمئن نیستم که آیا این برای این دو درایو خاص درست است یا خیر.

تفاوت FIPS احتمالاً فقط در این است که Kingston هنوز FIPS 140-2 سطح 3 را دریافت نکرده است، یا شاید چیزی مربوط به طراحی فیزیکی شاسی SSD باشد.

مشتریان در سطح سازمانی و مشتریان دولتی به احتمال زیاد امنیت فیزیکی FIPS 140-2 سطح 3 را می خواهند، اما می توانم بگویم که برای مشاغل کوچکتر یا کاربران خانگی کاربرد محدودی دارد.

به طور کلی، نظر من تقریباً مشابه Datalocker DL4 FE است. اشیا فقط به اندازه شخصی که آنها را فراهم می کند امن هستند. دستگاه های ایمن مبتنی بر عددی فقط افراد را به تنبلی وسوسه می کنند. داشتن یک صفحه نمایش لمسی، داشتن یک رمز عبور الفبایی عددی پیچیده را بسیار آسان‌تر می‌کند، و من فکر می‌کنم که این در اکثر سناریوها مهم‌تر از این است که دستگاه FIPS 197 یا FIPS 140-2 سطح 3 باشد.

آخرین به روز رسانی در 27/08/2022 / پیوندهای وابسته / تصاویر از API تبلیغات محصولات آمازون