منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • بررسی TP-Link Tapo L930-5 RGBIC Light Strip در مقابل L920-5 در مقابل L900-5

بررسی TP-Link Tapo L930-5 RGBIC Light Strip در مقابل L920-5 در مقابل L900-5

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بررسی TP-Link Tapo L930-5 RGBIC Light Strip در مقابل L920-5 در مقابل L900-5

اشتراک گذاری مراقبت است!

رتبه بندی بررسی TP-Link Tapo L930-5

خلاصه

اگر می خواهید یک نوار نور با LED های RGB آدرس پذیر روشن (و سفید) با ویژگی های هوشمند عالی داشته باشید، اما نمی توانید قیمت Philips Hue را توجیه کنید، این بهترین گزینه است.

حرفه ای ها

 • نوار نور RGB آدرس پذیر مقرون به صرفه
 • ویژگی های عالی در برنامه

منفی

 • عدم ادغام Tapo/Kasa آزار دهنده است

Tapo L930-5 در اواسط سال 2022 عرضه شد و اولین محصولی است که آنها منتشر کرده اند که می تواند با Apple HomeKit ادغام شود.

تاپو L930-5 در مقابل L920-5 در مقابل L900-5

من قبلاً Tapo L900-5 مقرون به صرفه را بررسی کردم که از یک تراشه RGB استفاده می کند که امکان استفاده از یک رنگ نواری را در یک زمان فراهم می کند. L930-5 از RGBIC استفاده می کند و اجازه می دهد تا نورها به صورت جداگانه نشان داده شوند و یک تجربه محیطی کامل از رنگ را ارائه می دهند.

L930-5 یک پله بالاتر از L920-5 است که هر دو امکان 50 ناحیه رنگی جداگانه را دارند. سپس تاپو L930-5 چراغ‌های سفید اضافی اضافه می‌کند و به آن اجازه می‌دهد به عنوان یک نور عمومی عمل کند. سپس، البته، این اولین محصول مجهز به هوم کیت اپل است که به شما امکان می دهد نوار نور خود را با سیری با استفاده از هوم کیت اپل کنترل کنید.

مشخصات / ویژگی ها

 • مدیریت رنگ منطقه ای – از مناطق رنگی آدرس پذیر 50 بخش حداکثر استفاده را ببرید تا با هر حالت یا سناریویی مطابقت داشته باشد.
 • LED های سفید اضافی – به عنوان روشنایی عمومی عمل می کند و کاربردی بودن نوار نوری رنگارنگ Wi-Fi را افزایش می دهد.
 • جلوه های نورپردازی فوق العاده – با جلوه های نور متحرک با طراحی خوب موجود در برنامه Tapo لذت ببرید.
 • همگام سازی موسیقی – با انتشار نورهای پویا در هماهنگی با ضرب آهنگ اطراف، نشاط بیشتری می بخشد.
 • Apple HomeKit پشتیبانی می شود – با استفاده از Apple HomeKit نوار نور خود را با سیری کنترل کنید.
 • کنترل صدا– سازگار با دستیارهای صوتی هوشمند شما، از جمله الکسا و دستیار گوگل.
 • پوشش سطح– به لطف پوشش PU باکیفیت روی سطح، بادوام، مرتب و تمام شده باقی می ماند.
 • اتصال وای فای – با اتصال پایدار به شبکه های 2.4 گیگاهرتزی شما، بدون نیاز به هاب به خوبی کار می کند.
 • راه اندازی آسان – نوار نور را با چسب 3M در مکان های مورد نظر وصل کرده و به وای فای متصل کرده و از طریق اپلیکیشن پیکربندی کنید.
 • مصرف انرژی: 13 وات
 • نور سفید برای روشنایی

من در حال راه اندازی هستم

مانند تمام محصولات تاپو، برای این نوار نور نیازی به هاب نیست، از وای فای 2.4 گیگاهرتز استفاده می کند و تنظیمات برای همه محصولات تاپو یکسان است. من باید به شبکه Wi-Fi باز که توسط Tapo L930-5 پخش می شد وصل می شدم، اعتبار وای فای خود را ارائه می دادم، منتظر می ماندم تا همگام شود، سپس به روز رسانی کنید. تمام موارد استاندارد برای یک محصول خانه هوشمند.

توابع در حال استفاده و کاربرد

بررسی TP-Link Tapo L930-5 RGBIC Light Strip در مقابل L920-5 در مقابل L900-5

این یک نوار نور معمولی است، نه سبک‌های پراکنده/ گرادیان Philips Hue و Twinkly. بنابراین، می توانید نوار نور را به طول دلخواه ببرید.

برنامه Tapo کاربردی و آسان برای استفاده است، من فقط به طراحی UI علاقه زیادی ندارم، در مقایسه با برنامه Kasa کمی ارزان و کودکانه به نظر می رسد. از نظر عملکرد، تفاوت کمی وجود دارد و هنوز هم هیچ قابلیت همکاری بین محصولات وجود ندارد، حتی اگر همان شرکت سازنده آنها باشد.

بررسی TP-Link Tapo L930-5 RGBIC Light Strip در مقابل L920-5 در مقابل L900-5

در داخل برنامه، می توانید آن را روی یک رنگ ثابت تنظیم کنید یا یکی از جلوه های از پیش تعریف شده را انتخاب کنید. فقط 17 گزینه از پیش تعریف شده وجود دارد و به نظر نمی رسد که بتوانید گزینه های جدید (مانند Twinkly) را دانلود کنید. با انتخاب رنگ، به خوبی Hue نیست، جایی که می توانید رنگ های تقریبا نامحدودی را انتخاب کنید.

بررسی TP-Link Tapo L930-5 RGBIC Light Strip در مقابل L920-5 در مقابل L900-5

این دارای برخی از ویژگی های منحصر به فرد است که شما در معادل Hue نخواهید دید. گزینه هایی برای رنگ آمیزی رنگ سفارشی و ایجاد جلوه های نورپردازی جدید وجود دارد. این با نقاشی رنگارنگی که می توانید با Twinkly انجام دهید بسیار متفاوت است، اما یک ویژگی سرگرم کننده است.

مانند Hue و سایر محصولات، می‌توانید چراغ‌ها را با موسیقی در حال پخش از تلفن خود همگام کنید، که می‌تواند در موقعیت‌های اجتماعی لمس خوبی ارائه دهد.

من تحت تأثیر قرار گرفته ام که این نوار نور چقدر می تواند روشن باشد. آنها هیچ ادعایی در مورد رنگ های RGB ندارند، اما ادعای 1000 لومن دارند. من به آن به عنوان چراغ اصلی اتاق اعتماد نمی‌کنم، اما زمانی که دوستان و خانواده‌ام در اطرافم هستند، به‌عنوان نور اصلی حالت استفاده می‌شود، خوب عمل می‌کند.

من خودم از محصولات اپل استفاده نمی کنم، بنابراین این هوم کیت اپل را تست نکرده ام.

قیمت و گزینه های جایگزین

قیمت تاپو L930-5 45 پوند است و در حال حاضر با قیمت 34 پوند در آمازون موجود است. شما می توانید L900-5 قدیمی را فقط با 16 پوند تحویل بگیرید.

آمازون Tapo L920-5 را ندارد و Ebuyer آن را با قیمت 36 پوند و Argos با قیمت 32 پوند دارد، بنابراین شما فقط می توانید Tapo L930-5 را تهیه کنید.

از نقطه نظر صرفا قیمت، Govee بهترین گزینه است. شما می توانید 10 میلیون چراغ LED را با کمتر از 20 پوند تهیه کنید.

WiZ Color & Tunable Smart Wi-Fi LED 4M با قیمت 30 پوند از آرگوس در دسترس است.

در زمان نوشتن، Philips Hue Lightstrip Plus v4 69 پوند است، اما به طور منظم به حدود 55 پوند کاهش می یابد و در جمعه سیاه (تنها زمانی که برای محصولات Hue پرداخت می کنم) 44 پوند بود.

البته تفاوت قیمتی زیادی بین Tapo، Govee، Wiz و Hue وجود دارد. برای کاربرانی مثل من، شما فقط برای سخت افزار هزینه نمی کنید، بلکه برای اکوسیستم هزینه می کنید، و به همین دلیل است که من در Philips Hue هستم. اگر فقط یک نوار سبک می خواهید، می توانید در مارک های مقرون به صرفه توقف کنید.

بطور کلی

در مورد Tapo L930-5 واقعاً چیزی برای شکایت وجود ندارد، این یک نوار نور عالی با ویژگی های بسیار است. LED ها در آشپزخانه من روشن تر از حد انتظار هستند و قیمت آن بسیار جذاب است.

من چند شاخه Tapo دارم، بنابراین به این اکوسیستم عادت کرده‌ام و ترجیح می‌دهم برای چراغ‌های ارزان قیمت به آن بچسبم تا برنامه دیگری از برندهایی مانند Govee.

پایان عمر TP-Link Tapo & Kasa

نکته‌ای که شایان ذکر است، در گذشته من اغلب ناامیدی خود را از عدم ادغام Kasa/Tapo و آزار کلی خود از بسیاری از برنامه‌های خانه هوشمند برجسته کرده‌ام. در آوریل سال گذشته به من گفته شد که TP-Link Kasa به پایان عمر خود می رسد و تا سه ماهه سوم 2022 ادغام Kasa/Tapo خواهد داشت.

با این حال، همه چیز در این مورد ساکت شد و TP-Link Kasa حتی محصولات جدیدی از جمله دریچه های رادیاتور ترموستاتیک هوشمند (KE100) را روانه بازار کرد. TP-Link به Matter متعهد است و ممکن است این جایی باشد که در نهایت در سال 2023 شروع به دستیابی به قابلیت همکاری داشته باشیم.

آخرین به روز رسانی در 22/01/2023 / پیوندهای وابسته / تصاویر از API تبلیغات محصولات آمازون