منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بهترین آداپتورهای USB چند گیگ برای لپ تاپ های ویندوز، مک بوک ها و دسکتاپ ها

بهترین آداپتورهای USB چند گیگ برای لپ تاپ های ویندوز، مک بوک ها و دسکتاپ ها

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بهترین آداپتورهای USB چند گیگ برای لپ تاپ های ویندوز، مک بوک ها و دسکتاپ ها

شبکه چند گیگ بالاخره شروع به تبدیل شدن به جریان اصلی کرد. بسیاری از مادربردهای متوسط ​​تا سطح بالا اکنون دارای 2.5 گیگابیت گیگابیت هستند، چندین سوئیچ چند گیگ مقرون به صرفه وجود دارد، و به لطف Wi-Fi 6E، ما شروع به مشاهده بسیاری از روترها و نقاط دسترسی از 2.5 گیگابیت یا بالاتر می کنیم.

هنگامی که Wi-Fi 7 کشش پیدا کرد، Wi-Fi چند گیگابیتی واقعی به راحتی قابل دستیابی خواهد بود.

حتی سرعت اینترنت بیش از گیگابیت است. سرعت دانلود Virgin Gig1 به طور متوسط ​​1130 مگابیت بر ثانیه است.

اگر رایانه ای دارید که محدود به گیگابیت است، راه های مختلفی وجود دارد که می توانید آن را به چند گیگابیت ارتقا دهید. بهترین راه حل استفاده از کارت شبکه چند گیگابیتی PCIe است، زیرا هم ارزان هستند و هم اتصال قابل اعتمادی را ارائه می دهند.

TP-Link دارای TX201 است که فقط 30 پوند قیمت دارد، یا حتی می توانید آن را به TX401 10 گیگابایتی ارتقا دهید که 95.99 پوند است.

یا می توانید از یک آداپتور USB استفاده کنید و این تنها راه واقع بینانه ای است که کاربر لپ تاپ می تواند اترنت را به چند گیگ ارتقا دهد.

من اخیرا Ugreen 9 in 1 USB-C Docking Station را بررسی کردم. بسیار عالی است، اما من از محدود بودن به اترنت گیگابیتی ابراز ناراحتی کردم، و همچنین متوجه شدم که تعداد کمی از ایستگاه های اتصال دارای پورت های اترنت چند گیگابیتی هستند.

این یک درک ناامید کننده بود زیرا تعداد کمی آداپتور USB 2.5GbE مقرون به صرفه وجود دارد.

سازگاری – MacOS، iPad، Android و موارد دیگر

من در ابتدا این لیست را بدون در نظر گرفتن طیف گسترده ای از برنامه ها نوشتم. با نگاهی به همه محصولات، به نظر می رسد که همه دستگاه ها از ویندوز و MacOS پشتیبانی می کنند.

برخی از محصولات بیان می کنند که با دستگاه هایی مانند M2 Mac سازگار نیستند.

برخی از نظرات کاربران سازگاری با دستگاه‌های مختلف مانند تلفن‌ها/تبلت‌های Android یا iPad را تأیید می‌کنند.

بررسی‌های دیگر اطلاعاتی در مورد نحوه استفاده از آداپتورها برای کار با مک و غیره ارائه می‌دهند.

بنابراین من اطلاعات اولیه سازگاری را اضافه کرده ام، اما ممکن است بخواهید خودتان نظرات را بررسی کنید.

بهترین آداپتورهای اترنت USB 2.5 گیگابیت بر ثانیه

برای اکثر مردم، 2.5 گیگابیت بهترین گزینه خواهد بود. بسیاری از روترها، سوئیچ ها و مادربردها در حال حاضر از آن پشتیبانی می کنند و مقرون به صرفه ترین راه برای فراتر از گیگابیت است.

این کابل به معنای آداپتور اترنت USB به 2.5G است

سازگاری: MacOS، Windows – با M2 Mac سازگار نیست.

من فکر می کنم این رایج ترین و بهترین گزینه در آمازون است. با این حال، این صفحه شامل آداپتورهای USB ارزان گیگابایتی نیز می شود که رتبه بندی را منحرف می کند.

تقریباً 3 سال است که در دسترس بوده و به طور مداوم حدود 20 تا 27 پوند است. اگرچه من آن را بررسی نکرده ام، اما باید یک گزینه مطمئن باشد.

آداپتور اترنت Anker USB-C به ۲.۵ گیگابیت بر ثانیه

سازگاری: MacOS، Windows.

آنکر است، مقرون به صرفه است و نظرات خوبی دارد. بیشتر از این نیازی به گفتن ندارم. Anker به طور مداوم محصولات عالی را با قیمت های مناسب تولید می کند. تنها چیزی که شایان ذکر است این است که USB-C است و آداپتور USB-A در آن وجود ندارد.

کاربر برای کار با:

  1. ویندوز 10
  2. VMware ESXi
  3. مک M1 Pro است
  4. آخرین نسخه اوبونتو

آداپتور اترنت WAVLINK USB C به 2.5G

سازگاری: MacOS، Windows – یک بازبین تأیید می کند که این کار در iPad Pro کار می کند.

کمی گران تر از دو توصیه اول است، اما به خوبی بررسی شده است. این USB-C است اما یک آداپتور USB-A دارد.

آداپتور اترنت TerraMaster USB A به 2.5G

سازگار با ویندوز 8/10/11، سیستم عامل مک و NAS مبتنی بر TerraMaster X86.

من عمدتاً این آداپتور را لیست می کنم زیرا به طور رسمی با برخی از دستگاه های TerraMaster NAS سازگار است. توضیحات محصول بیان می کند که آنها به طور ویژه برای درایوهای TerraMaster X86 Intel TNAS با سیستم عامل بالاتر از TOS 4.2.39 یا TOS 5.1 و بالاتر (با TerraMaster F2-210 و F4-210 سازگار نیستند) سازگار شده اند.

آداپتور اترنت D-Link DUB-E250 USB-C به 2.5G

سازگار با سیستم عامل مک 10.6 یا بالاتر، لینوکس، ویندوز 8، ویندوز 7، ویندوز 10.

من شخصا D-Link DUB-E250 را بررسی کردم و از عملکرد آن راضی بودم. تنها مشکل این است که بهترین ارزش برای پول نیست، اما فقط 30 پوند بود، بنابراین ارزش توجه کردن را دارد.

بهترین آداپتورهای اترنت USB 5 گیگابیت بر ثانیه

با عبور از 2.5 گیگابایت، گزینه ها بسیار محدودتر می شوند و بررسی ها کمتر مطلوب می شوند.

آداپتور اترنت سابرنت NT-SS5G USB Type-A یا Type-C به 5 گیگابیتی

سازگار با: Windows, MacOS, Linux, Android

این گزینه قیمت مناسبی دارد و ارزش بررسی دارد. بررسی های آمازون نشان می دهد که به خوبی TRENDnet در زیر نیست. با این حال، هر دو آداپتور در صفحاتی با چندین گزینه محصول هستند که می‌تواند امتیاز کلی بررسی را تغییر دهد. با نگاهی به بررسی‌های خاص برای NT-SS5G، بسیاری از مردم ادعا می‌کنند که این NT-SS5G تنها می‌تواند 4 گیگابیت در ثانیه دریافت کند، و چندین نفر دیگر در مورد مشکلات سازگاری بدون دستگاه‌های ویندوزی نظر می‌دهند. با این حال، بسیاری از افراد دیگر تجربیات مثبتی با آن داشته اند.

TRENDnet TUC-ET5G USB-C 3.1 تا 5GBASE-T

سازگار با سیستم عامل های ویندوز و مک.

من قبلاً TRENDnet TUC-ET2G را بررسی کردم، که یکی از بهترین گزینه‌های چند گیگ در سال 2019 بود. هنوز هم آن را می‌فروشند، اما در مقایسه با سایر توصیه‌های من، ارزش پولی پایینی دارد. با این حال، آنها دارای TUC-ET5G هستند که مقرون به صرفه ترین گزینه در بازار است. بررسی های آمازون باعث می شود که محصول خوبی به نظر برسد، اما اگر فیلتر این محصول خاص را انتخاب کنید، تنها یک بررسی وجود دارد و به دلیل مشکلات قطع شدن ویندوز، چندان مثبت نیست.

بهترین آداپتورهای اترنت USB/Thunderbolt 10 گیگابیت بر ثانیه

اگر 10 گیگابیت بخواهید همه چیز پیچیده تر می شود زیرا USB 3.2 Gen 1×1 دارای توان پردازشی 5 گیگابیت بر ثانیه است.

USB 3.2 Gen 1×2 یا USB 3.2 Gen 2×1 با سرعت ۱۰ گیگابیت بر ثانیه است.

با این حال، پیچیده تر از این است. باید هزینه های USB، تاخیر کم USB و مصرف انرژی را در نظر بگیرید.

با USB4 (USB 3.2 Gen 2×2) شما توان خروجی 20 گیگابیت در ثانیه دارید و منبع تغذیه احتمالاً قدرت کافی را فراهم می کند، اما به نظر نمی رسد آداپتورهایی وجود داشته باشند که به طور خاص از این استفاده کنند. با این حال، USB4 با Thunderbolt 3 سازگار است و گزینه های بسیار بزرگ و گران قیمتی برای آن وجود دارد.

نکته قابل توجه این است که آداپتور Startech TB310 که اکنون متوقف شده است، اظهار داشت که به یک پورت TB3 با توان 15 وات نیاز دارد و به دلیل محدودیت های فنی راه حل IC، حداکثر پهنای باند به حدود 7.5 گیگابیت بر ثانیه محدود شده است. مدل جدیدتر چنین هشداری ندارد، اما به شما ایده ای از مشکلات 10GbE از طریق TB یا USB می دهد.

بازخورد در مورد این توصیه‌ها متفاوت است، که فکر می‌کنم از افکار من در مورد تلاش برای اجرای 10GbE از طریق TB/USB4 پشتیبانی می‌کند. من شخصا فقط با یک آداپتور 5GbE استفاده می کنم.

آداپتور QNAP QNA-T310G1T Thunderbolt 3 به 10Gbe Nbase-T

آنها ارزان تر از OWC هستند و همچنین دارای گزینه SFP+ هستند. نگرانی اصلی من با این یکی این است که خنک کننده فعال دارد و بسیاری از منتقدان از صدای بلند آن شکایت دارند. با این حال، بیشتر نظرات منفی مربوط به نویز است، بنابراین اگر می توانید با آن مقابله کنید، این باید بهترین گزینه موجود باشد.

SABRENT TH-S3EA Thunderbolt 3 اترنت تا 10 گیگابیت بر ثانیه

سازگار با: Windows 7 SP1 یا جدیدتر / Mac OS. با مک بوک m1 و فدورا تایید شد

یکی از کاربران می گوید که روی M2 Mac کار نمی کند

این در حال حاضر در دسترس نیست، اما با نگاهی به بررسی‌ها، بسیاری از افراد تجربیات مثبتی داشته‌اند و به نظر می‌رسد که گزینه قابل اعتمادتری نسبت به بقیه خواهد بود.

آداپتور اترنت OWC Thunderbolt 3 10G

سازگاری: مک، ویندوز، ویندوز 10

من معتقدم این اولین آداپتور Thunderbolt 10GbE بود. بررسی ها بیش از حد مثبت نیستند و به طور مرتب برای خرید در دسترس نیستند.

آداپتور اترنت Base-T SoNNeT Solo 10G Thunderbolt 3 به 10Gb

هزینه بیشتری دارد و بررسی های بدتری دارد، بنابراین توصیه اصلی من نیست.

آداپتور اترنت Startech TB310G2 Thunderbolt 3 تا 10GBase-T

این جایگزینی برای TB310 است که بررسی های بسیار بدی داشت. به نظر می رسد این از یک کنترلر متفاوت استفاده می کند که Marvell AQC107S است، بنابراین باید عملکرد برتر را ارائه دهد. بدون بررسی، زیرا فقط 60 روز در آمازون بوده است. در مقایسه با سایرین بسیار گران تر است، به همین دلیل در لیست توصیه های من کم است.

در اصل در mightygadget.com ارسال شده است – ادامه دهید توییتر – اینستاگرام – فیس بوک – آخرین بررسی ها ابزار قدرتمند Mighty

آخرین به روز رسانی در 16/05/2023 / پیوندهای وابسته / تصاویر از API تبلیغاتی محصولات آمازون