منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • بهترین شیرهای رادیاتور ترموستاتیک هوشمند – TRV قابل برنامه ریزی با WiFi / بلوتوث برای صرفه جویی در هزینه های گرمایش زمستان امسال

بهترین شیرهای رادیاتور ترموستاتیک هوشمند – TRV قابل برنامه ریزی با WiFi / بلوتوث برای صرفه جویی در هزینه های گرمایش زمستان امسال

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بهترین شیرهای رادیاتور ترموستاتیک هوشمند - TRV قابل برنامه ریزی با WiFi / بلوتوث برای صرفه جویی در هزینه های گرمایش زمستان امسال

اشتراک گذاری مراقبت است!

این پست در ابتدا در نوامبر 2021 نوشته شده است. در سال 2022، با افزایش قابل توجهی قبض انرژی، این پست بیش از هر زمان دیگری مرتبط است. بنابراین من آن را با چند محصول جدید به روز کردم.


در ادامه پست من در مورد رادیاتورهای الکتریکی هوشمند، این پست دریچه های رادیاتور قابل برنامه ریزی هوشمند را پوشش می دهد. بیشتر پوشش مطبوعات و تبلیغات بر روی ترموستات های هوشمند متمرکز است که به شما امکان می دهد دیگ بخار خود را از طریق یک برنامه کنترل کنید و در برخی موارد اتوماسیون های مختلفی را تنظیم کنید. اغلب این پوشش ادعاهای بزرگی در مورد نحوه صرفه جویی در هزینه گرمایش دارد.

تادو به صراحت بیان می‌کند که می‌توانید با استفاده از کنترلر هوشمند آبگرمکن آن‌ها مصرف انرژی خود را تا ۳۱ درصد کاهش دهید، اما گفتن اینکه به احتمال زیاد به خدمات خودیاری ماهانه پولی آن‌ها متکی خواهید بود، کمی طولانی است. ادعاهایی مانند این بدون شک درست خواهند بود، اما احتمالاً بهترین سناریو برای کاربرانی خواهد بود که از گرمایش ضعیف بهینه شده تا بتوانند از ویژگی کمک خودکار حداکثر استفاده را ببرند.

به نظر من، تمام کاری که یک ترموستات هوشمند انجام می دهد این است که کنترل راحت گرمایش شما را فراهم کند. اگر در وهله اول در مورد گرمایش صرفه جویی می کردید، شک دارم که تفاوت زیادی مشاهده می کردید.

با این حال، محصولی که باید تاثیر محسوسی بر صورتحساب گرمایش شما داشته باشد، کنترل منطقه ای گرمایش با استفاده از TRV های قابل برنامه ریزی است. اکثر برندهای ترموستات هوشمند در حال حاضر آنها را در اکوسیستم خود دارند، از جمله Tado.

من قبلاً Genius Hub عالی را بررسی کرده ام و همچنین سیستم Tado را مرتباً به اکثر کاربران توصیه می کنم.

استفاده از ترموستات هوشمند و TRV به شما امکان می دهد اتاق های جداگانه را بر اساس برنامه خود گرم کنید. بنابراین من که از خانه کار می کنم، دفترم را در طول روز گرم می کنم اما تمام اتاق های طبقه پایین را خاموش می گذارم، سپس دفترم را خاموش می کنم و عصر اتاق نشیمن را گرم می کنم.

با توجه به اینکه بسیاری از ما اکنون از خانه کار می کنیم، این ایده گرمایش منطقه به طور بالقوه می تواند مقدار قابل توجهی در هزینه شما صرفه جویی کند.

بهترین گزینه ها برای گرمایش شهری چیست؟ آیا برای رسیدن به این هدف نیاز به سرمایه گذاری روی یک ترموستات و شیرهای هوشمند گران قیمت دارید؟

من این پست را با انتظار یافتن گزینه های ارزان قیمتی شروع کردم که ممکن است با مارک های معروف متفاوت باشد. من بیشتر اشتباه می کردم.

همه پیوندهای زیر در صورت امکان پیوندهای وابسته خواهند بود

شیرهای رادیاتور هوشمند / TRV

اگر یک سیستم کامل تحت یک نام تجاری داشته باشید، کارها بسیار آسان تر است. وقتی دفترم را با استفاده از Genius Hub روی گرمایش تنظیم می‌کنم، هم شیرها و هم دیگ بخار را کنترل می‌کند.

با این حال، اگر مانند من، برنامه زمانی ثابتی دارید، نیازی نیست کل سیستم خود را با یک سیستم هوشمند جایگزین کنید. شما به سادگی می توانید TRV های قابل برنامه ریزی را دریافت کنید و آنها را مطابق برنامه خود روشن کنید. این احتمالاً به طور قابل توجهی ارزان تر از یک سیستم گرمایش هوشمند خواهد بود، اما با صرفه جویی در انرژی مشابه (فقط راحت تر).

اکثر شرکت های بزرگ گرمایش هوشمند نیز می توانند به این روش کار کنند. شیرهای Tado و Genius حتی اگر کنترل هوشمند روی دیگ خود نداشته باشید همچنان قابل استفاده هستند. شما فقط باید برنامه دیگ بخار خود را به صورت دستی با شیرهای خود هماهنگ کنید.

در طول تحقیقاتم، بزرگترین مشکلی که داشتم، یافتن گزینه های مقرون به صرفه بدون نیاز به خرید یک هاب گران قیمت بود. برخی از مارک ها خود هاب را نمی فروشند، در عوض شما را مجبور می کنند کنترل دیگ را نیز بخرید.

کیت استارت برای ترموستات رادیاتور هوشمند Tado° V3+ [Probably the best overall option]

 • کیت استارت شامل هاب 110 پوند RRP است که در زمان نوشتن به 80 پوند کاهش می یابد
 • شیرهای رادیاتور زیر 68 پوند RRP یا 50 پوند با قیمت فعلی کاهش یافته است
 • 3 بسته TRV به قیمت 120 پوند

من ابتدا Starter Kit V3+ را 110 پوند ذکر کردم. این صفحه محصول در حال حاضر در دسترس نیست. کیت جدیدی که من لیست کرده ام RRP است: 189.99 پوند. با این حال، این شامل دو سوپاپ است، با شیرهای تکی 57 پوند. بنابراین قیمت آن کمی بالا رفته است.

اگر می خواهید TRV های هوشمند با گزینه ارتقاء به سیستم گرمایش هوشمند پیشرفته تر در آینده داشته باشید، به نظر می رسد تادو مقرون به صرفه ترین راه حل باشد.

ترموستات هوشمند رادیاتور Aqara E1

من در حال حاضر در حال بررسی این هستم و تا کنون از آن راضی هستم. سوپاپ ها استاندارد با قیمت 55 پوند هستند و شما به هاب نیاز دارید، اما بسته به اینکه کدام یک را دریافت کنید، قیمت آنها بین 25 تا 60 پوند است.

چند مشکل دندان درآوردن داشت. هاب باید از Zigbee 3.0 پشتیبانی کند، که هاب های جدیدتر از آن پشتیبانی می کنند، من از Aqara Smart Hub M2 استفاده می کنم. سپس قبل از اینکه بتوانم شیرها را با موفقیت اضافه کنم، هاب نیاز به به روز رسانی داشت. سپس شیرها نیز برای حذف هشدار دمای غیرعادی نیاز به به روز رسانی دارند. برنامه می تواند بهتر باشد، شما سه منطقه زمانی دارید و تمام. اما به طور کلی، این یک گزینه عالی و نسبتاً مقرون به صرفه است.

Hub Hub و شیر رادیاتور

به نظر می رسد که Hive برای برآورده کردن تقاضا تلاش کرده است زیرا دریچه ها در هنگام خرید از Hive به مدت 3 هفته سفارش داده می شوند. Hive همچنین دامنه محصولات را کاهش داده و به طور کامل هاب قدیمی Hive 360 ​​را متوقف کرده است.

قبل از اینکه در آمازون به فروش برسند، فقط 44 پوند بودند که این سیستم را به یکی از بهترین گزینه های موجود تبدیل می کرد.

Honeywell Home Rondostat HR20 [Not actually that smart]

از آنجایی که این پست تماماً در مورد صرفه جویی در پول مردم است، باید به این نکته اشاره کنم که می توانید ترموستات های قابل برنامه ریزی را بدون کنترل برنامه های فانتزی خریداری کنید. شما باید کارها را به روش قدیمی انجام دهید و آن را در دستگاه برنامه ریزی کنید. شما 7 روز کنترل دارید اما فقط 4 بار در روز سوئیچ دارد که فکر می کنم به معنای روشن/خاموش/روشن/خاموش است بنابراین شما فقط 2 دوره گرمایش در روز دارید. برای اتاق هایی که زیاد استفاده نمی کنید و فقط می خواهید به طور دوره ای گرم کنید، ارزش این را دارد.

شیر رادیاتور هوشمند Eve Thermo [No hub required]

 • هاب وجود ندارد
 • دریچه های رادیاتور 45 پوند / 65 پوند است

Eve Thermo TRV ارزان نیست، اما به طور مستقل با کنترل بلوتوث کار می کند و تقریباً تنها گزینه ای است که می توانید پیدا کنید که به طور مستقل کار می کند. آنها یک نسخه قدیمی فقط با قیمت 45 پوند دارند که ممکن است ارزش بررسی را داشته باشد. ایو با Homekit کار می کند و در آینده از Thread پشتیبانی خواهد کرد.

نقطه ضعف اصلی این است که اگر بخواهید به یک سیستم کامل توسعه دهید، آنها یک کنترلر دیگ هوشمند ندارند.

هاب مبتکرانه + شیر رادیاتور

 • مرکز: 130 پوند
 • شیرآلات: 70 پوند
 • آداپتور ارتباط USB: 30 پوند

به اندازه تادو سودآور نیست، اما ممکن است ارزش این را داشته باشد که به فروش آن توجه کنید. شما به یک هاب 130 پوندی نیاز دارید و سپس شیرها 70 پوند هستند. سپس این می تواند به یک سیستم هوشمند کامل تبدیل شود که می تواند بسیار پیشرفته تر از بسیاری از گزینه های دیگر باشد.

از زمانی که من برای اولین بار این پست را نوشتم، به نظر می رسد که Genius Hub شیرها را به روز کرده است و اکنون برای کار کردن آنها به یک آداپتور USB اضافی روی هاب نیاز دارید.

خانه هوشمند بوش – ترموستات و کنترل کننده رادیاتور

 • کیت استارت: 250 پوند شامل 2 سوپاپ و سنسور در/پنجره – فقط 160 پوند بود
 • خود مرکز 125 پوند است
 • شیرهای رادیاتور: 55 پوند (تا 41.50 پوند

من نمی دانستم این سیستم وجود دارد، اما به خوبی بررسی شده است. به نظر می رسد در بازار آلمان محبوب است. طبق معمول شما به یک هاب 125 پوندی نیاز دارید یا کیت استارت هوای اتاق را با قیمت 250 پوند تهیه می کنند.

شیر رادیاتور لایت ویو + هانیول خانگی بی سیم

 • کنترلر Lightwave Link Plus: 125 پوند
 • سوپاپ: 55 پوند

هاب های Honeywell EvoHome بسیار گران هستند، با یک هاب و 2 بسته TRV 300 پوند هزینه دارند، اما می توانید با استفاده از Lightwave در هزینه های خود صرفه جویی کنید. کنترلر Lightwave Link Plus 125 پوند است و سپس شیرهای Honeywell را به قیمت 55 پوند می فروشند. Lightwave در این لیست منحصر به فرد است زیرا آنها همچنین نور و برق هوشمند می سازند.

شیر رادیاتور ترموستاتیک هوشمند TCP و هاب بی سیم

 • به هاب نیاز دارد اما هزینه اولیه نسبتاً ارزان در مقایسه با مارک های دیگر
 • شیرهای اضافی 52 پوند است

بررسی ها برای این مارک خوب نیست، اما دریچه های خود شبیه به آنهایی هستند که Aqara در بالا ذکر کردم. این برند در واقع مربوط به مدل های Aqara است و من فکر می کنم آنها شیرهای برچسب سفید هستند، اما مطمئن نیستم سازنده اصلی چه کسی باشد.

به نظر می رسد بررسی های بد نشان دهنده مشکلات مربوط به هاب و برنامه است. اگرچه من این محصول را به دلیل بررسی های ضعیف به شدت توصیه نمی کنم، اما اگر مایل به سفارش و احتمالاً مرجوعی آن هستید، ممکن است ارزش امتحان را داشته باشد.

کیت دریچه محرک رادیاتور کیومی

 • با برنامه برچسب سفید Tuya کار می کند
 • کیت استارت دارای 5 سوپاپ و یک هاب با قیمت فقط 195 پوند است!
 • در مورد بررسی های متفاوت هشدار داده شود

این محصول دیگری است که ظاهری شبیه به Aqara دارد و این یکی از برنامه خانه هوشمند Tuya استفاده می کند که توسط بسیاری از برندهای چینی به عنوان یک برنامه خانه هوشمند یکپارچه استفاده می شود.

چند بررسی بد وجود دارد که نشان دهنده مشکل در خوانش دما است.

سر ترموستات AVM FRITZ!DECT 301

یکی دیگر که نمی دانستم وجود دارد. این کمی متفاوت است زیرا هاب در واقع یک روتر است. بنابراین اگر قبلاً یک FRITZ!Box دارید، ارزش آن را دارد که آنها را بررسی کنید. قیمت‌های آمازون انگلستان عالی نیستند، اما می‌توانید آن‌ها را از Amazon.de با 51.56 یورو تحویل بگیرید، که به 44 پوند می‌رسد، که همه گزینه‌های بالا را شکست می‌دهد.

[Original Post: November 21, 2021]

[Updated On: December 13, 2022] گزینه های جدید TRV هوشمند اضافه شده است

آخرین به روز رسانی در 13/12/2022 / پیوندهای وابسته / تصاویر از API تبلیغاتی محصولات آمازون