منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • حداکثر طول کابل HDMI 2.1 – کابل HDMI 2.1 چقدر می تواند برای 4K 120 هرتز باشد و چگونه کابل HDMI را گسترش دهیم؟

حداکثر طول کابل HDMI 2.1 – کابل HDMI 2.1 چقدر می تواند برای 4K 120 هرتز باشد و چگونه کابل HDMI را گسترش دهیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
حداکثر طول کابل HDMI 2.1 - کابل HDMI 2.1 چقدر می تواند برای 4K 120 هرتز باشد و چگونه کابل HDMI را گسترش دهیم؟

اشتراک گذاری مراقبت است!

اکثر تلویزیون های 4K با کیفیت خوب موجود در بازار از 4K در 120 هرتز پشتیبانی می کنند و دارای HDMI 2.1 هستند. این در درجه اول برای بازی استفاده می شود و در PS5، Xbox Series X و بسیاری از گیمرهای PC از وضوح بالا با نرخ تازه سازی بالا استفاده می کنند.

HDMI 2.1 شروع کمی داشت. هنگامی که گیرنده های AV با HDMI 2.1 راه اندازی می شوند، بسیاری از آنها به درستی کار نمی کنند. همچنین تعداد محدودی نوار صوتی وجود دارد که از HDMI 2.1 و eArc پشتیبانی می کنند.

همه چیز در حال بهتر شدن است، اما باید کابل‌های HDMI را نیز در نظر بگیرید. کابل‌های قدیمی که در 10 سال گذشته برای 1080P استفاده کرده‌اید، ممکن است از نرخ بالای داده HDMI 2.1/4K 120Hz پشتیبانی نکنند.

این مشکل برای کابل های کوتاه کمتر است، اما هر چه طولانی تر باشد، مشکلات بیشتری خواهید داشت.

کابل‌های HDMI، مانند همه کابل‌هایی که سیگنال‌های الکتریکی را منتقل می‌کنند، سیگنال را در طول مسافت از دست می‌دهند. این بدان معنی است که هر چه کابل طولانی تر باشد، سیگنال در انتهای کابل ضعیف تر خواهد بود. درجه از دست دادن سیگنال به عوامل مختلفی از جمله کیفیت کابل، وضوح و نرخ تجدید سیگنال ارسالی و پهنای باند کابل بستگی دارد.

توصیه هایی برای کابل HDMI 2.1 طولانی

10 متر کابل فیبر نوری فعال اهمیت دارد:

کابل های Active HDMI 2.1 از Stouchi از جمله 7.5 متر، 10 متر، 15 متر و 20 متر – برخی از طول های کوتاه تر HDMI 2.0 هستند، بنابراین توضیحات محصول را بررسی کنید

حداکثر طول کابل HDMI – طولانی ترین کابل HDMI که می تواند 4K انجام دهد چیست؟

هیچ قانون خاصی برای HDMI وجود ندارد. مثل اترنت نیست که بگویند 100 متر حد است. حتی با اترنت می‌تواند از این هم فراتر رود، اما از دست دادن سیگنال به سرعت عملکرد را کاهش می‌دهد، بنابراین Cat5E با گیگابیت بیش از 100 متر رتبه‌بندی می‌شود.

برای کابل های HDMI استاندارد، حداکثر طول توصیه شده حدود 10 متر است. بیش از این طول، سیگنال ممکن است برای تولید تصویر و صدای قابل اعتماد و با کیفیت بسیار ضعیف شود. بسته به وب سایتی که به آن نگاه می کنید، این رقم می تواند از 7.5 متر (25 فوت) تا 15 متر (50 فوت) متفاوت باشد. برای گیج شدن بیشتر، بسیاری از وب سایت ها کابل های HDMI را طولانی تر از این می فروشند.

برای کابل‌های HDMI با پهنای باند بالا، مانند کابل‌هایی که برای وضوح 4K و نرخ‌های تازه‌سازی بالاتر استفاده می‌شوند، حداکثر طول توصیه‌شده ممکن است کوتاه‌تر باشد. زیرا این سیگنال ها به پهنای باند بیشتری نیاز دارند و نسبت به از دست دادن سیگنال حساسیت بیشتری دارند.

یکی دیگر از محدودیت‌های کابل‌های HDMI این است که حداکثر وضوح، نرخ تازه‌سازی و عمق بیت رنگی که می‌توانند منتقل کنند محدود است، مهم است که بررسی کنید کابل‌هایی که استفاده می‌کنید از وضوح و نرخ تازه‌سازی دستگاهی که به آن وصل می‌کنید پشتیبانی می‌کنند.

همچنین شایان ذکر است که برخی از کابل ها ممکن است نتوانند برخی از ویژگی های پیشرفته مانند HDR یا ARC را انتقال دهند. اگر قصد دارید از این ویژگی ها استفاده کنید، مطمئن شوید که کابل های شما از آنها پشتیبانی می کنند.

طول کابل HDMI 2.1 برای 4k 120Hz و HDR/Dolby Vision چقدر می تواند باشد؟

حداکثر طول کابل HDMI 2.1 - کابل HDMI 2.1 چقدر می تواند برای 4K 120 هرتز باشد و چگونه کابل HDMI را گسترش دهیم؟

هیچ یک از موارد فوق به طور مشخص به این سوال پاسخ نمی دهد که طول کابل HDMI 2.1 برای 4k 120 هرتز چقدر است.

کابل HDMI 2.1 باید بتواند سرعت انتقال داده 48 گیگابیت بر ثانیه را داشته باشد و بنابراین نمی تواند به اندازه کابل های HDMI 2.0 دوام بیاورد.

اگر از موارد بالا مشخص نبود، پاسخ این است که هیچ کس واقعاً نمی داند. از قضا، پس از سال ها که مردم می گویند کابل های گران قیمت مهم نیستند، واقعیت این است که کابل های با کیفیت مهم هستند و ممکن است مجبور شوید برای آنها هزینه بیشتری بپردازید.

در وب سایت رسمی HDMI آمده است:

مشخصات طول کابل را مشخص نکرده است. طول کابل به عوامل زیادی از جمله نوع کابل و ساختار بستگی دارد. بر اساس آزمایش های اولیه در برنامه کابل UHS، انتظار می رود کابل های غیرفعال 5 متری قابل دستیابی باشند.

با این حال، این برای کابل های غیرفعال است. وب‌سایت‌های دیگر بیان می‌کنند که یک کابل HDMI 2.1 فعال می‌تواند تا 7.5 متر (25 فوت) را بدون مشکل اندازه‌گیری کند، و برد کابل بسیار بیشتری را برای بازی در اختیار شما قرار می‌دهد.

ظاهرا سازمان HDMI کابل‌های فعال را تایید نمی‌کند، بنابراین هر چیزی که بخرید ممکن است کار کند یا نه. شما باید به نظرات کاربر/نقد اعتماد کنید.

از کجا می توانم کابل HDMI بلند بخرم؟

بسیاری از وب سایت ها کابل های طولانی تری می فروشند و مسافت پیموده شده شما متفاوت خواهد بود.

آمازون، مثل همیشه، بهترین گزینه شماست. حداقل می توانید کابل را بخرید و بدانید که به راحتی می توانید آن را برگردانید.

Monoprice به خوبی مورد توجه قرار گرفته است و آنها چند کابل طولانی دارند. به نظر می رسد Cable Matters نیز یک شرکت معتبر باشد.

چگونه طول کابل HDMI را افزایش دهیم؟ آیا کابل HDMI 2.1 طولانی با 4k 120 هرتز کار می کند؟

بستگی به این دارد که چه مدت می خواهید بروید و چقدر حاضرید هزینه کنید.

کابل های بلند HDMI 2.1 با قابلیت 4k 120Hz و HDR/Dolby Vision

برای کابل های فعال HDMI 2.1 با طول بیشتر بهترین (فقط) گزینه هستند و قرار است تا 7.5 (25 فوت) باشند، باز هم مسافت پیموده شده شما بسته به کیفیت متفاوت خواهد بود.

همچنین دارای کابل های اپتیکال فعال HDMI 2.1 است. بهترین کابل های HDMI فعال نوری می توانند بیش از 10 متر (32 فوت) کار کنند و همچنان از پهنای باند کامل استاندارد کابل HDMI 2.1 پشتیبانی می کنند.

این کابل ها به خصوص ارزان نیستند. اگر به آمازون نگاه کنید، گزینه‌ها محدود هستند و محصولات زیادی با نظرات متفاوتی همراه هستند. به نظر می رسد که Cable Matters یک شرکت کابل فعال معتبر است و آنها یک کابل فعال 10 میلیونی دارند که قیمت آن 85 پوند یا 70 پوند برای یک نسخه 5 میلیونی است.

طولانی ترین گزینه ای که می توانم پیدا کنم کابل HDMI نوری Monoprice SlimRun 8K است. آنها گزینه هایی دارند که تا 65 فوت یا 20 میلیون می رسد و هزینه آن 141 دلار است. در فروشگاه بریتانیا یک کابل 9.1 متری/30 فوتی SlimRun AV 8K با قیمت 108 پوند دارند. با این حال، اگر به بررسی ها نگاه کنید، نظرات متفاوتی وجود دارد که بسیاری ادعا می کنند که با HDMI 2.1 روی رایانه های شخصی به درستی کار نمی کند.

کابل Stouchi 8K نیز وجود دارد که می تواند تا 20 متر برسد و با قیمت 90 پوند نسبتاً ارزان است.

جایگزینی برای کابل های HDMI اپتیکال فعال، تکرار کننده/توسعه دهنده HDMI است، اما باز هم، یافتن محصولاتی که در مشخصات HDMI 2.1 قرار می گیرند دشوار است.

کانکتورهای ارزان قیمت 8K HDMI از برندهای معروفی مانند Ugreen وجود دارد، اما به نظر می رسد که آنها قبل از اینکه نتوانند 8K یا 4K120Hz انجام دهند، در مجموع به حدود 8 متر رسیده اند.

برای HDMI 2.0

اگر لازم نیست انجام دهید [email protected] پس از آن شما کمی اتاق تکان دادن بیشتری دارید، من شخصاً سعی می کنم به مشخصات HDMI 2.1 پایبند باشم زیرا به شما اطمینان می دهد که همه چیز کار می کند.

با این حال، اگر می‌خواهید از 20 متر فراتر بروید، برخی از گزینه‌های بررسی شده وجود دارد، اما من فکر می‌کنم این یک مورد تلاش و دیدن خواهد بود. ممکن است لازم باشد به آمازون برگردید.

یک کابل HDMI 30M Rommisie وجود دارد که ادعا می کند از HDMI 2.0/18Gbps با قابلیت 4K، ARC و HDR پشتیبانی می کند.

Jorenca همچنین ادعا می کند که HDMI 2.0 18Gbps 4K 60Hz انجام می دهد و کابلی دارد که تا 50 متر می رود. من به این ادعاها شک دارم، اما این همان چیزی است که آنها تبلیغ می کنند و اگر نشد، پس شما حق دارید که برگردید.

HDBaseT برای 4K در 60 هرتز با Dolby Vision

حداکثر طول کابل HDMI 2.1 - کابل HDMI 2.1 چقدر می تواند برای 4K 120 هرتز باشد و چگونه کابل HDMI را گسترش دهیم؟

HDBaseT یک گزینه محبوب برای گسترش ویدئو و صدا در فواصل طولانی است. عمدتاً از اترنت برای انتقال داده استفاده می کند و بنابراین در صورت استفاده از چند هاپ می تواند به 100 متر یا بیشتر برسد.

با این حال، HDBaseT 3.0 به 16 گیگابیت بر ثانیه محدود شده است که معادل 18 گیگابیت بر ثانیه برای انتقال HDMI است. این اساساً مشخصات نرخ داده HDMI 2.0 است و بنابراین می‌توان به همان چیزی رسید.

این شامل:

  • 4K در 60 هرتز با کدگذاری رنگی 8 بیتی 4:4:4،
  • 4K در 60 هرتز با حداکثر 12 بیت 4:2:2 و محدوده دینامیکی بالا (HDR)،
  • 4K در 60 هرتز با حالت استاندارد Dolby Vision.

توسعه دهنده HDBaseT 4K60Hz را در آمازون بخرید

کابل برق HDMI 2.1a و HDMI

مشخصات HDMI 2.1a قرار است برخی از این مشکلات را با چیزی به نام برق کابل HDMI برطرف کند.

با استفاده از این، کابل های HDMI اکنون می توانند مستقیماً از کانکتور HDMI بدون اتصال کابل برق جداگانه تغذیه شوند. این امر اتصال و استفاده از کابل‌های HDMI فعال را به آسانی با استفاده از کابل‌های HDMI با سیم غیرفعال آسان می‌کند.

کابل های جدید HDMI 2.1a با کابل HDMI می توانند تا 300 میلی آمپر را از منبع منبع 5 ولت تامین کنند.

کابل‌های HDMI با کابل HDMI دارای یک کانکتور برق جداگانه برای استفاده با دستگاه‌های منبعی هستند که از ویژگی برق کابل HDMI پشتیبانی نمی‌کنند. به طور معمول این کانکتورها USB Micro-B یا USB Type-C خواهند بود، اما انواع مختلفی از کانکتورهای برق را می توان استفاده کرد.

با این حال، مانند نظرات قبلی، طول مشخصی برای این کابل های جدید تعیین نشده است. من فرض می‌کنم که مانند یک کابل HDMI فعال خواهد بود، بنابراین برای یک کابل معمولی 7.5 متر یا برای یک کابل نوری 20 متر خواهد بود.

آخرین به روز رسانی در 23/01/2023 / پیوندهای وابسته / تصاویر از API تبلیغاتی محصولات آمازون