منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دسیکنت در مقابل هزینه های عملیاتی خشک کن کمپرسور – مقایسه خشک کردن لباس و گرمایش اتاق

دسیکنت در مقابل هزینه های عملیاتی خشک کن کمپرسور – مقایسه خشک کردن لباس و گرمایش اتاق

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دسیکنت در مقابل هزینه های عملیاتی خشک کن کمپرسور - مقایسه خشک کردن لباس و گرمایش اتاق

اشتراک گذاری مراقبت است!

من اخیراً به هزینه استفاده از خشک کن خشک کن برای خشک کردن لباس ها در مقایسه با پنکه لباس گرم شده و مزایای آن در گرمایش اتاق نگاه کردم.

رطوبت گیرهای خشک کننده کمی رپ بد می شوند زیرا از الکتریسیته زیادی استفاده می کنند و موثرترین راه برای کاهش رطوبت در خانه نیستند. Ebac در این مورد بسیار پر سر و صدا بوده است و مقالات متعددی در وب سایت خود نشان می دهد که آنها شما را فریب می دهند زیرا برای استفاده خانگی مناسب نیستند و انرژی شما را هدر می دهند.

رطوبت گیر کمپرسور آمازون

خشک کن های خشک کن در آمازون

چرا رطوبت گیرهای خشک کن انتخاب بدی برای خانه هستند؟

استدلال آنها این است که یک رطوبت گیر خشک کننده در از بین بردن رطوبت بسیار خوب است، در واقع خیلی خوب است. آنها رطوبت بیش از حد هوا را از بین می برند و آن را بیش از حد خشک می کنند. این همچنین ورود هوای با رطوبت بالاتر از بیرون را تشویق می کند.

یک دستگاه رطوبت گیر کمپرسور از الکتریسیته کمتری برای حذف همان مقدار هوای یک ماده خشک کننده استفاده می کند.

رطوبت گیرهای کمپرسور به یک محیط نسبتا گرم نیاز دارند، آنها از 3-35 درجه سانتیگراد کار می کنند، اما دمای کاری ایده آل بالای 15 درجه سانتیگراد است. رطوبت‌گیر خشک‌کننده با خوشحالی در دماهای بسیار پایین‌تر کار می‌کند، اما این معمولاً سناریویی نیست که خانه‌های بریتانیا با آن روبرو هستند (ممکن است با بحران هزینه زندگی متفاوت باشد).

وقتی رطوبت‌گیر کمپرسور Ebac 3850e را بررسی کردم، واقعاً به نظر می‌رسید که این رطوبت‌گیرها راه‌حل بهتری برای مدیریت سطوح رطوبت پایدار در خانه هستند.

مزایای رطوبت گیر خشک کن در خانه چیست؟

استدلال هایی که Ebac در برابر خشک کن های خشک کن بیان می کند یکی از مزایای خشک کن های خشک کن را نادیده می گیرد.

مصرف برق بیشتر رطوبت‌گیر خشک‌کننده به این دلیل است که باید ماده خشک‌کننده مورد استفاده برای جذب آب را خشک کند. هوای خروجی از خشک کن خشک کن حدود 10-12 درجه سانتیگراد گرمتر خواهد بود، در حالی که خشک کننده کمپرسور فقط چند درجه گرمتر است (به همین دلیل است که آنها از برق کمتری استفاده می کنند).

اگر خانه گرم و خوبی دارید، کمپرسور انتخاب منطقی‌تری است، اما اگر می‌خواهید از مزایای گرمایش فضا استفاده کنید، یک رطوبت‌گیر خشک‌کننده ارزش در نظر گرفتن دارد.

همچنین، رطوبت‌گیر خشک‌کننده در گرم کردن اتاق کارآمدتر از بخاری برقی است.

خشک کن در مقابل هزینه های عملیاتی خشک کن کمپرسور

برای آزمایش خود، از Airthings View Plus برای نظارت بر رطوبت و دما استفاده کردم و به لطف نمودارهای تاریخی، در ارائه بینش فوق العاده مفید بود. برای برق از TP-Link Tapo P110 استفاده کردم که یک دوشاخه هوشمند مقرون به صرفه با نظارت بر انرژی است.

خشک کن خشک کن

دسیکنت در مقابل هزینه های عملیاتی خشک کن کمپرسور - مقایسه خشک کردن لباس و گرمایش اتاق

با حداکثر تنظیم خشک کن خشک کن EcoAir DD1، 668 وات مصرف می کند. وقتی لباس ها را به مدت 5 ساعت و 30 دقیقه خشک کردم، رطوبت از 73٪ به 59٪ کاهش یافت، با استفاده از 3.71 کیلووات ساعت برق و درجه حرارت در بزرگ من افزایش یافت. اتاق جلو 1.5 درجه سانتی گراد از 16.7 درجه سانتی گراد تا 18.2 درجه سانتی گراد.

با نرخ واحد نمونه 34 p/kWh بر اساس ضمانت تفاوت قیمت فعلی (که اکنون فقط برای شش ماه تضمین شده است)، این به 1.26 پوند می رسد. در این سناریو، بیشتر لباس‌هایی را که روی Dry:Soon Airer خاموش بود، خشک کرد.

این بسیار گران است زیرا هزینه خشک کردن لباس های من نسبت به پنکه Dry:Soon بیشتر است و تقریباً دو برابر یک خشک کن پمپ حرارتی. با این حال، رطوبت را نیز کاهش داد، در حالی که Dry:Soon رطوبت داخلی را از 59٪ به 81٪ افزایش داد و از مزایای اضافی گرما برخوردار بود.

رطوبت گیر کمپرسور

دسیکنت در مقابل هزینه های عملیاتی خشک کن کمپرسور - مقایسه خشک کردن لباس و گرمایش اتاق

در مورد رطوبت‌گیر کمپرسور، تنها 183 وات برق مصرف می‌کند. این نه تنها بسیار کمتر از رطوبت‌گیر خشک‌کننده است، بلکه حدود 47 درصد برق کمتری نسبت به هواساز Dry:Soon (340 وات) دارد.

Ebac 3850e از مدیریت هوشمند برای نظارت و حذف رطوبت استفاده می کند. این رطوبت را به اندازه یک ماده خشک کننده تهاجمی از بین نمی برد، اما این کار را موثرتر انجام می دهد.

رطوبت گیر کمپرسور تنها در یک ساعت رطوبت اتاق را از 77 درصد به 73 درصد کاهش داد و از 0.18 کیلووات ساعت استفاده کرد. دما 0.2 درجه سانتیگراد افزایش می یابد.

دسیکنت در مقابل هزینه های عملیاتی خشک کن کمپرسور - مقایسه خشک کردن لباس و گرمایش اتاق
در شب استفاده کنید
دسیکنت در مقابل هزینه های عملیاتی خشک کن کمپرسور - مقایسه خشک کردن لباس و گرمایش اتاق

در نمودار بالا، رطوبت‌ساز در حداکثر روز روشن است. در کل دوره 12 ساعته، تنها 2 کیلووات برق مصرف می کند و رطوبت را از حداکثر 68٪ به 52٪ کاهش می دهد.

Ebac 3850e گرمای زیادی تولید نمی کند، اما کاهش رطوبت به خشک کردن لباس کمک می کند. گزینه خشک کردن لباس وجود دارد که عملکرد خشک کن را افزایش می دهد و حداکثر رطوبت را در دو ساعت از بین می برد.

به نظر من عملکرد خشک کردن لباس با Ebac خوب است. این بسیار کندتر از گزینه های دیگر است و به نظر من باید مطمئن شوید که لباس هایتان به درستی توزیع شده اند. با این حال، هزینه های جاری و مزایای کلی کاهش رطوبت، آن را به گزینه ای جذاب در برابر خشک کن: به زودی یا خشک کن خشک کن تبدیل می کند.

خشک شدن اشیا ممکن است چندین ساعت طول بکشد، بنابراین ممکن است بخواهید از خشک کردن هر چیزی که خیلی ضخیم و سنگین است خودداری کنید تا از بوی کپک زدگی ناشی از فرآیند خشک شدن آهسته جلوگیری کنید، یا حداقل مطمئن شوید که کاملاً پراکنده شده است.

با این حال، می تواند اقلام بزرگتر را خشک کند. شب را ترک کردم بنابراین از فرصت استفاده کردم و محافظ تشک ضخیم خود را شستم و خشک کردم و وقتی برگشتم خشک بود و بوی کپک قابل توجهی نداشت.

بطور کلی

یک دستگاه رطوبت گیر کمپرسور بدون شک در کاهش سطح رطوبت در خانه من مقرون به صرفه تر است. همچنین یک راه حل مقرون به صرفه برای خشک کردن لباس است و احتمالاً اگر لباس های خود را در یک خانه گرم خشک کنید، به خوبی کار خواهد کرد.

آزمایش بعدی من اجرای Dry:Soon در ارتباط با رطوبت گیر کمپرسور Ebac 3850e خواهد بود. این باید سطح رطوبت را پایین نگه دارد و در عین حال با استفاده از دو واحد با هم به جای رطوبت‌گیر خشک‌کننده به تنهایی، از برق کمتری استفاده می‌کند. مشکل این سناریو هزینه خرید دو واحد مختلف است، اما من قبلا آنها را دارم، بنابراین برای من مشکلی نیست.

این آزمایش ها هزینه اولیه این دستگاه ها را در نظر نگرفتند. به طور خاص، Dry:Soon و Ebac 3850e بسیار گران هستند و به ترتیب 190 پوند و 370 پوند هستند. EcoAir DD1 نیز 150 پوند است.

ارزان ترین Ebac 15 است که 219 پوند قیمت دارد، اما Ebac 4250 ممکن است گزینه بهتری با قیمت 269 پوند باشد زیرا مصرف انرژی کمتری (حدود 150 وات) و کنترل های هوشمند دارد.

آخرین به روز رسانی در 01-11-2022 / پیوندهای وابسته / تصاویر از API تبلیغات محصولات آمازون