منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سنسور حضور Aqara FP2 با قیمت 100 پوند راه اندازی شد – رادار میلی متر موج عملکردی برتر نسبت به سنسورهای مادون قرمز غیرفعال (PIR) ارائه می دهد.

سنسور حضور Aqara FP2 با قیمت 100 پوند راه اندازی شد – رادار میلی متر موج عملکردی برتر نسبت به سنسورهای مادون قرمز غیرفعال (PIR) ارائه می دهد.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سنسور حضور Aqara FP2 با قیمت 100 پوند راه اندازی شد - رادار میلی متر موج عملکردی برتر نسبت به سنسورهای مادون قرمز غیرفعال (PIR) ارائه می دهد.

Aqara در اوایل سال از راه اندازی حسگر جدید حضور FP2 خبر داد و این یک محصول بسیار هیجان انگیز برای علاقه مندان به خانه های هوشمند است.

سنسور حضور FP2 از رادار mmWave به جای سنسور حضور مادون قرمز غیرفعال (PIR) استفاده می کند. با PIR اگر در اتاق هستید اما زیاد حرکت نمی کنید، برای مثال اگر نشسته اید، خیلی خوب نیستند. بنابراین، این می تواند باعث شود که حسگر یک عمل را بر اساس عدم حرکت آغاز کند.

Aqara Presence Sensor fp2 pc 06 - Aqara Presence Sensor FP2 با قیمت 100 پوند راه اندازی شد - رادار mmWave عملکردی برتر نسبت به سنسورهای مادون قرمز غیرفعال (PIR) ارائه می دهد.

ویژگی های سنسور حضور Aqara FP2

حسگر حضور FP2 مبتنی بر mmWave یک جهش به جلو از حسگرهای حرکتی PIR انجام می‌دهد، زیرا اولین حسگر حضور یک فرد را حتی با کوچک‌ترین حرکت، مانند یک عمل تنفس، تشخیص می‌دهد.

آنقدر دقیق است که عملکرد بسیار بیشتری نسبت به تشخیص حرکت اولیه دارید.

سنسور FP2 با توانایی خود برای نظارت بر چندین منطقه و چندین هدف به طور همزمان، دقت تشخیص انسان را به سطح بعدی می برد. FP2 به کاربر اجازه می دهد تا حداکثر 30 منطقه را در یک اتاق (تا 40 متر مربع / 430 فوت مربع) تعریف کند. به عنوان مثال، اتاق نشیمن و اتاق غذاخوری را می توان به عنوان مناطق جداگانه با اتوماسیون فردی پیکربندی کرد.

این سنسور حداکثر 5 نفر را به طور همزمان ردیابی می کند و کنترل مناطق مختلف را بر اساس موقعیت مکانی هر یک از اعضای خانواده امکان پذیر می کند. به عنوان مثال، چراغ های اتاق غذاخوری را کم کنید و وقتی بچه ها میز غذاخوری را ترک می کنند و به سمت مبل حرکت می کنند، تلویزیون را روشن کنید، در عین حال وقتی فردی در حال شستن ظرف هاست، چراغ آشپزخانه را روشن نگه دارید.

علاوه بر این، به دلیل ماهیت دقیق این سنسور، می‌توان آن را برای تشخیص سقوط تنظیم کرد، که آن را برای استفاده در نقش‌های مراقبتی که ممکن است فردی در معرض افتادن آسیب‌پذیر باشد، ایده‌آل می‌کند. شما نیازی به حمل دستگاه اضافی ندارید. اگر حسگر FP2 سقوطی را تشخیص دهد، می‌توان خانواده‌ها و مراقبان را هم با آژیر محلی و هم از راه دور آگاه کرد و به آنها اجازه می‌دهد در صورت نیاز به دنبال کمک فوری باشند.

برای تشخیص سقوط، FP2 باید بر روی سقف نصب شود و با حالت تشخیص سقوط، برخی از ویژگی های تشخیص در دسترس نیستند.

Aqara همچنین اشاره کرد که این امر بیشتر از ماهیت مزاحم دوربین داخلی، حریم خصوصی است. در حالی که ممکن است نتوانید دقیقاً ببینید چه کسی در خانه شما است، می توانید هشدارهای ترافیکی دقیق و معناداری در اطراف خانه خود دریافت کنید.

مانند بسیاری دیگر از محصولات Aqara، FP2 را می توان با پلتفرم های شخص ثالث مانند FP2 Apple Home، Amazon Alexa، Google Home، Home Assistant استفاده کرد.

هنگامی که مناطق در برنامه Aqara Home راه اندازی شدند، پیکربندی منطقه را می توان با این پلتفرم ها به عنوان حسگرهای چندگانه حرکت/ اشغال همگام کرد و به کاربران این امکان را می دهد که اتوماسیون مبتنی بر منطقه را با طیف گسترده ای از دستگاه های خانه هوشمند شخص ثالث راه اندازی کنند. پشتیبانی از استاندارد جدید خانه هوشمند، Matter نیز برای FP2 برنامه ریزی شده است و از طریق به روز رسانی OTA بعدی به دستگاه اضافه خواهد شد.

Aqara همچنین بسیاری از ویژگی های آینده دیگر را پیشنهاد کرد که می توان از آن استفاده کرد. به عنوان مثال می توان به تشخیص وضعیت بدن اشاره کرد که نه تنها زمین خوردن را تشخیص می دهد، بلکه وضعیت های دیگر مانند ایستادن، نشستن و دراز کشیدن را نیز تشخیص می دهد. نظارت بر خواب و قابلیت های تشخیص ضربان تنفسی نیز قابل دستیابی است. Aqara انتظار دارد برخی از این ویژگی ها را در تاریخ بعدی به صورت OTA منتشر کند.

این سنسور همچنین دارای استاندارد IPX5 است که آن را برای حمام مناسب می کند و دارای سنسور نور داخلی است.

برخلاف برخی دیگر از سنسورهای Aqara، این سنسور به 2.4 گیگاهرتز نیاز دارد و باید روشن شود. از کابل USB-C به USB-A استفاده می کند که گزینه های نصب انعطاف پذیری را در اختیار شما قرار می دهد.

با توجه به پیشرفته بودن این سنسور، گران است، اما از هر سنسور حرکت دیگری که قبلا استفاده کرده اید، بسیار بهتر است.

قیمت و در دسترس بودن

سنسور حضور Aqara FP2 دارای RRP 99.99 پوند است، اما اکنون در آمازون با قیمت 82.99 پوند تخفیف داده شده است. فروشگاه های آمازون در سراسر اروپا نیز آن را در انبار دارند. هنوز آن را در انبار ایالات متحده نشان نمی دهد، اما باید به زودی از Amazon.com در دسترس باشد.

به مناسبت راه اندازی، آقارا 15 درصد تخفیف بر روی دستگاه جدید در فروشگاه های برند آمازون ارائه می دهد و کدهای تبلیغاتی و لینک های محصول به شرح زیر است. این پیشنهاد تا 22 آوریل اعتبار دارد.

در اصل در mightygadget.com ارسال شده است – ادامه دهید توییتر – اینستاگرام – فیس بوک – آخرین بررسی ها ابزار قدرتمند Mighty

ip-89.238.185.12, 162.158.94.217

آخرین به روز رسانی 2023/04/20 / پیوندهای وابسته / تصاویر از API تبلیغاتی محصولات آمازون