منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مدیاتک تراشه های جدید خودرویی مجهز به هوش مصنوعی با پردازنده گرافیکی یکپارچه NVIDIA تولید می کند

مدیاتک تراشه های جدید خودرویی مجهز به هوش مصنوعی با پردازنده گرافیکی یکپارچه NVIDIA تولید می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مدیاتک تراشه های جدید خودرویی مجهز به هوش مصنوعی با پردازنده گرافیکی یکپارچه NVIDIA تولید می کند

NVIDIA سابقه طولانی در توسعه SoC های خودرو دارد. از سال 2015، آنها قبلاً 11 تابلوی مرجع را منتشر کرده یا اعلام کرده اند و با بسیاری از خودروسازان مشهور از جمله BMW، مرسدس و جگوار شراکت دارند.

مدیاتک مشتاق ورود به این بازار در حال رشد بود، بازاری که گارتنر تخمین می‌زند تا سال 2023 به 12 میلیارد دلار برسد.

مدیاتک قبلاً پلت فرم Dimensity Auto را معرفی کرده بود که برای ارائه طیف گسترده ای از فناوری های پیشرفته مورد نیاز برای آینده وسایل نقلیه هوشمند و همیشه متصل به خودروسازان طراحی شده است.

آرم مدیاتک انویدیا - مدیاتک تراشه های جدید خودرویی مجهز به هوش مصنوعی را با پردازنده گرافیکی یکپارچه NVIDIA تولید می کند.

این دو شرکت اکنون شراکتی را اعلام کرده‌اند که باعث می‌شود شرکت‌ها خودروها را با هوش مصنوعی جدید و محاسبات شتاب‌دهنده تغییر دهند.

مدیاتک SoC های خودرو را توسعه خواهد داد و چیپلت گرافیکی NVIDIA را که دارای هوش مصنوعی NVIDIA و مالکیت معنوی گرافیکی است، در معماری طراحی ادغام خواهد کرد. تراشه ها با استفاده از فناوری اتصال چیپلت فوق سریع و منسجم به هم متصل خواهند شد.

علاوه بر این، مدیاتک فناوری‌های نرم‌افزاری NVIDIA DRIVE OS، DRIVE IX، CUDA و TensorRT را روی این SoC‌های جدید خودرو راه‌اندازی می‌کند تا سیستم‌های سرگرمی اطلاعاتی متصل و ویژگی‌های راحتی و ایمنی داخل کابین را فعال کند. این مشارکت، گزینه‌های اطلاعات سرگرمی داخل خودروی بیشتری را در پلتفرم نرم‌افزار NVIDIA DRIVE در اختیار خودروسازان قرار می‌دهد.

مدیاتک قصد دارد با ادغام چیپلت گرافیکی NVIDIA در خودروی خود، قابلیت‌های عملکردی پلتفرم Dimensity Auto خود را افزایش دهد تا پیشرفته‌ترین تجربه داخل کابین موجود در بازار را ارائه دهد. این پلتفرم همچنین شامل Auto Connect است، قابلیتی که تضمین می‌کند رانندگان به صورت بی‌سیم با تله‌ماتیک و Wi-Fi با سرعت بالا در ارتباط هستند.

این همکاری مشتریان خودرو مدیاتک را قادر می‌سازد تا گرافیک‌های پیشرفته NVIDIA RTX و قابلیت‌های پیشرفته هوش مصنوعی، به‌علاوه ویژگی‌های ایمنی و امنیتی فعال‌شده توسط نرم‌افزار NVIDIA DRIVE را برای انواع خودروها ارائه دهند.