منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مزایای استفاده از ژنراتورهای خورشیدی برای گجت های شما چیست؟

مزایای استفاده از ژنراتورهای خورشیدی برای گجت های شما چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مزایای استفاده از ژنراتورهای خورشیدی برای گجت های شما چیست؟

اشتراک گذاری مراقبت است!

انرژی خورشیدی اگر به درستی استفاده شود با ارزش ترین منبع است. از نظر قدرت واقعاً بی نظیر است، به همین دلیل است که دستگاه های خورشیدی مانند ماشین حساب، ساعت و لامپ بسیار رایج هستند.

اما برق خورشیدی منبع اصلی برق برای بسیاری از دستگاه‌ها نیست و وقتی برق قطع می‌شود، ممکن است در تاریکی نشسته باشید و قادر به تامین انرژی ابزارهای مورد علاقه خود نباشید. به خواندن ادامه دهید تا مزایای بسیاری را که چرا ابزارهای خورشیدی منطقی هستند، کشف کنید.

پنل های خورشیدی چگونه کار می کنند؟

پنل های خورشیدی حاوی سلول های فتوولتائیک هستند که انرژی خورشیدی تولید می کنند. نور پانل خورشیدی انرژی فوتون سلول ها را جذب می کند. سلول ها حاوی نیمه هادی هایی از جمله سیلیکون هستند. دو نوع سیلیکون کریستالی و آمورف هستند که نوع دوم طولانی تر، انعطاف پذیرتر و کارآمدتر است. فوتون های جذب شده به الکترون تبدیل می شوند. واکنش های شیمیایی زمانی رخ می دهد که باتری ها الکترون ها را به دستگاه های الکترونیکی یا باتری های پشتیبان ما منتقل می کنند

ژنراتور خورشیدی چیست؟

مزایای استفاده از ژنراتورهای خورشیدی برای گجت های شما چیست؟
پنل خورشیدی EcoFlow 400W

یک ژنراتور خورشیدی نور خورشید (نور) را به انرژی الکتریکی برای تولید الکتریسیته تبدیل می‌کند و یا بلافاصله از آن استفاده می‌کند یا برای استفاده در آینده ذخیره می‌کند. مزیت یک ژنراتور با انرژی خورشیدی این است که به منابع سوخت فسیلی سنتی وابسته نیست و آن را به یک ابزار واقعی بقا در خانه تبدیل می کند.

ژنراتورهای خورشیدی در ظرفیت های مختلف تولید می شوند. بسته به تعداد باتری هایی که به آن ها وصل کرده اید، می توانند مقادیر مختلفی انرژی ذخیره کنند که البته تاثیر زیادی بر میزان انرژی خروجی آنها دارد. به طور کلی، شما می توانید یک ژنراتور خورشیدی را تهیه کنید که برای شارژ لپ تاپ یا تلفن شما کوچک و مفید است، تا یک دستگاه بزرگ برای تامین انرژی کل خانه شما.

ژنراتور خورشیدی بخرم یا ژنراتور دوگانه سوز؟

ژنراتورهای خورشیدی پس از خرید دستگاه در هزینه سوخت صرفه جویی می کنند، اما نقطه ضعف آن این است که ممکن است تحت تأثیر خورشید و «سرعت شارژ» قرار بگیرید. و در حالی که فناوری راه درازی را پیموده است، و ژنراتورهای تنها خورشیدی را به انتخابی محکم برای اکثر کاربران عادی تبدیل کرده است، ملاحظات دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر داشت. اول از همه، ژنراتور را چه چیزی تغذیه می کنید و چه مقدار برق نیاز دارد؟

هنگامی که همه اینها را درک کردید، ممکن است متوجه شوید که صرفاً به انرژی بیشتری نیاز دارید که می توانید با یک ژنراتور خورشیدی به دست آورید، در این صورت دومین انتخاب شما یک ژنراتور دوگانه سوز است. این پسران بد هم با انرژی خورشیدی و هم با سوخت های سنتی کار خواهند کرد. بنابراین اگر نیمه شب است و باید بدانید قسمت بعدی The Bachelor چه چیزی را فاش می کند، خوش شانس هستید.

البته، برای هر کسی که به دنبال اجتناب کامل از سوخت های فسیلی است، یک ژنراتور خورشیدی سنتی ممکن است تمام چیزی باشد که می خواهید یا نیاز دارید، به خصوص اگر در یک منطقه آفتابی زندگی می کنید.

نتیجه

بنابراین، در پایان، ما یک چیز را به طور قطع می دانیم. شما هرگز نمی خواهید در تاریکی بنشینید. نیازهای برق خود را بیابید و برای خود یک ژنراتور خورشیدی تهیه کنید تا تمام وسایل شما را تامین کند. شما پشیمان نخواهید شد!