منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مقایسه روترهای Wi-Fi 7 Nighthawk RS700 در مقابل ROG RT-BE96U در مقابل TP-Link Archer BE800

مقایسه روترهای Wi-Fi 7 Nighthawk RS700 در مقابل ROG RT-BE96U در مقابل TP-Link Archer BE800

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مقایسه روترهای Wi-Fi 7 Nighthawk RS700 در مقابل ROG RT-BE96U در مقابل TP-Link Archer BE800

هفته گذشته، Netgear اولین روتر Wi-Fi 7 خود را با نام سه باند Nighthawk RS700 معرفی کرد.

در ماه های اخیر، ما شاهد اعلامیه های متعددی در مورد روترها و نقاط دسترسی Wi-Fi 7 بوده ایم. ایسوس ROG دارای دو روتر با سه باند ROG RT-BE96U و چهار باند ROG Rapture GT-BE98 است.

TP-Link با Wi-Fi 7، با سه سیستم Deco mesh، چهار روتر Archer و دو نقطه دسترسی، همه کاره شد. سه تا از روترها سه بانده هستند، در حالی که پرچمدار BE900 چهار بانده است.

به نظر می رسد Netgear همیشه در اعلام محصولات کمی کند است، اما اغلب آنها محصول را قبل از سایر مارک ها عرضه می کنند. در زمان نگارش این مقاله، Netgear US تاریخ تحویل را 27 ام اعلام کرده استهفتم ماه مه 699.99 دلار.

برندهای دیگر اصلاً تاریخ تحویل ندارند، فقط در سال 2023 خواهد بود.

شایان ذکر است که عجله ای برای دریافت یکی از این سیستم ها وجود ندارد، زیرا در حال حاضر هیچ کلاینت Wi-Fi 7 در دسترس نیست، اما باید در اواخر سال تغییر کند.

مقایسه Nighthawk RS700 جدید با دیگر روترهای سه باند ASUS و TP-Link چگونه است؟

Tri-Band در مقابل روترهای چهار باند – Tri-Band حالت دو باند جدید است

روترهای TP Link Archer Wi Fi 7 - مقایسه روترهای Nighthawk RS700 در مقابل ROG RT-BE96U در مقابل TP-Link Archer BE800 Wi Fi 7
TP-Link ترکیبی از روترهای سه بانده و چهار بانده Wi-Fi 7 دارد

با راه اندازی Wi-Fi 6E، یک باند جدید 6 گیگاهرتز به طور پیش فرض برای هر روتری که از این استاندارد Wi-Fi پشتیبانی می کند اضافه شد.

همه روترهایی که از Wi-Fi 6E و Wi-Fi 7 پشتیبانی می کنند، باید به صورت استاندارد دارای سه باند باشند و به آنها اجازه می دهد از تمام دستگاه های Wi-Fi قدیمی پشتیبانی کنند.

هنگامی که مش وای فای معرفی شد، ما شروع به مشاهده روترها یا سیستم های مش کردیم که یک باند اضافی 5 گیگاهرتز اضافه کردند، که سپس به عنوان یک کانال معکوس اختصاصی به و از ماهواره به روتر اصلی استفاده شد.

با سیستمی که پیوند انتقال اختصاصی ندارد، یکی از پهنای باند (معمولاً 5 گیگاهرتز) به عنوان پهنای باند سمت مشتری و انتقال به اشتراک گذاشته می شود. وقتی این اتفاق می‌افتد، سیگنال از دست می‌رود که منجر به کاهش 50 درصدی توان عملیاتی می‌شود.

با روترهای Wi-Fi 7 و 6E، یک روتر سه باند هنگام استفاده از شبکه و اتصال به یکی از ماهواره ها، سیگنالی مشابه روتر Wi-Fi 5/6 دو بانده از دست می دهد. پهنای باند روتر اصلی تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت.

همه روترها در این مقایسه با مش سازگار هستند. Nighthawk برای پشتیبانی از EasyMesh که همان سیستمی است که توسط TP-Link استفاده می شود، به روز می شود. ایسوس از AIMesh اختصاصی خود استفاده می کند.

Nighthawk RS700 - مقایسه روترهای Wi-Fi 7 Nighthawk RS700 در مقابل ROG RT-BE96U در مقابل TP-Link Archer BE800
Netgear Nighthawk RS700 یک ارتقاء قابل توجه از روتر قبلی Wi-Fi 6E است.

مشخصات Nighthawk RS700 در مقابل ROG RT-BE96U در مقابل TP-Link Archer BE800 Wi-Fi 7

قیمت و در دسترس بودن

Netgear Nighthawk RS700 اکنون با MSRP 699.99 دلار برای پیش‌سفارش در دسترس است و در اواخر ماه می ارسال می‌شود. هنوز در بریتانیا در دسترس نیست.

ایسوس هیچ اطلاعاتی در مورد قیمت یا در دسترس بودن RT-BE96U ندارد. گفته شد که ROG Rapture GT-BE98 در سه ماهه اول 2023 در دسترس خواهد بود، اما بعید به نظر می رسد. طبق گزارش ها، ROG Rapture GT-BE98 نیز 800 دلار است، بنابراین من انتظار دارم RT-BE96U سه باند کمی ارزان تر باشد.

به طور مشابه، TP-Link ممکن است اکثر محصولات را معرفی کرده باشد، اما هیچ صحبتی در مورد زمان عرضه آنها برای خرید وجود ندارد. Archer BE900 قرار بود در ماه دسامبر و با انتشار Q1 برای پیش‌سفارش در دسترس باشد، اما من نمی‌توانم جایی را پیدا کنم که به شما امکان پیش‌سفارش را بدهد. آرچر BE900 دارای قیمت RRP 699.99 دلار است، بنابراین TP-Link Archer BE800 سه باند باید Netgear را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

نظر Nighthawk RS700 vs ROG RT-BE96U vs TP-Link Archer BE800

هنوز خیلی زود است که در مورد این روترها نظر نهایی داشته باشیم. همه آنها به ناچار عالی خواهند بود.

هر سه روتر احتمالاً عملکرد قابل مقایسه ای را ارائه می دهند. عملکرد Wi-Fi احتمالاً یکسان است.

ملاحظات اصلی خرید عبارتند از:

  • اکوسیستم مورد علاقه شما – من به Netgear و TP-Link عادت دارم
  • پیکربندی LAN/WAN – TP-Link در اینجا دست بالا را دارد
  • پورت‌های USB – نمی‌توانم بگویم که خودم از USB روی روتر استفاده می‌کنم، اما ایسوس با پورت USB 3.2 Gen1 x1 10 گیگابیت بر ثانیه برتری دارد. اگرچه من شک دارم که با پورت های USB 3.0 5 گیگابیت بر ثانیه تفاوتی در دنیای واقعی مشاهده کنید.
  • مش – من شک دارم که این تفاوت زیادی ایجاد کند، اما EasyMesh Netgear و TP-Link باید انعطاف پذیری بیشتری در مورد اتصال ماهواره به روتر به شما بدهد.
  • قیمت و در دسترس بودن – Netgear احتمالاً گران‌ترین و همچنین اولین در دسترس خواهد بود. حدس من این است که TP-Link ارزان ترین خواهد بود.

بر اساس آنچه تاکنون می دانیم، TP-Link جذاب ترین از این سه به نظر می رسد، اما چه کسی می داند که چه زمانی در دسترس خواهد بود؟

نوشته شده در ابزار قدرتمند – ادامه توییتر – اینستاگرام – فیس بوک – آخرین بررسی ها ابزار قدرتمند Mighty