منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مقایسه Sonos Era 300 vs Era 100 vs Sonos 5 – انتخاب بهترین بلندگوی صدای فراگیر

مقایسه Sonos Era 300 vs Era 100 vs Sonos 5 – انتخاب بهترین بلندگوی صدای فراگیر

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مقایسه Sonos Era 300 vs Era 100 vs Sonos 5 - انتخاب بهترین بلندگوی صدای فراگیر

اشتراک گذاری مراقبت است!

اوایل این هفته، Sonos دو بلندگوی جدید Era 300 و Era 100 را معرفی کرد. Era 100 جایگزینی برای Sonos One است، با One فقط تا زمانی که منابع موجود باشد.

به نظر می رسد Sonos Era 300 یک محصول جدید یا جایگزینی برای Play:3 مرده است. Play:3 به دلیل فروش ضعیف متوقف شد و اکثر مشتریان دو Play:1 را انتخاب کردند.

Sonos Era 300 با تمرکز جدید خود بر سینمای خانگی و سازگاری با Dolby Atmos همه چیز را تغییر می دهد. برای تجربه نهایی سینمای خانگی، استفاده از دو بلندگوی Era 300 برای پشت شما بسیار بهتر از Era 100 یا حتی Sonos 5 خواهد بود.

مقایسه مشخصات Sonos Era 300 در مقابل Era 100 در مقابل Sonos 5

Sonos Era 500 چه زمانی عرضه می شود؟

Sonos 5 تا سال 2020 منتشر نشد، بنابراین من به این زودی انتظار جایگزینی ندارم. در مقایسه، Sonos One در سال 2017 و Gen 2 در سال 2019 عرضه شد.

Sonos One اصلی قبل از Sonos Beam راه اندازی شد و شاید ایده آل برای سینمای خانگی طراحی نشده بود. بنابراین، یک محصول جایگزین منطقی است. Era 100 به وضوح برای ادغام در یک تاسیسات سینمای خانگی طراحی شده است.

Sonos 5 همچنان گزینه برتر برای موسیقی و عملکرد چند اتاق خواهد بود. بلندگوی اضافی که دارد باید به آن کمک کند تا بلندگوی قدرتمندتر با صدای غنی تر باشد. اما اکنون Era 300 گزینه مطلوب برای بهترین صدای فراگیر خواهد بود.

اگر Sonos Era 500 در حال ساخت باشد، حدس می‌زنم باید چند سال دیگر صبر کنید.

Sonos Era 300 vs Era 100 vs Sonos 5 برای بلندگوهای صدای فراگیر

مقایسه Sonos Era 300 vs Era 100 vs Sonos 5 - انتخاب بهترین بلندگوی صدای فراگیر

از زمان راه‌اندازی Playbase (که فقط دارای اپتیک بود) و سپس نوار صوتی Beam، Sonos تمرکز خود را برای هدف قرار دادن بازار سینمای خانگی تغییر داده است.

شما در حال حاضر Sonos Beam Gen 2 و Sonos Arc را دارید که هر دو به لطف آرایه بلندگوها از Dolby Atmos پشتیبانی می‌کنند، که بلندگوها را کج می‌کند تا صدا را در اتاق شما پخش کند تا صدایی همه‌جانبه‌تر شود.

برخلاف سایر نوارهای صدای فراگیر، Sonos بلندگوهای عقب را مجازی سازی نمی کند. در عوض، باید ساندبار را با پشت‌های مخصوص (که صدای بهتری نسبت به پشت‌های مجازی دارند) جفت کنید.

نوارهای صوتی را می توان با هر یک از ساب ووفرهایی که Sonos منتشر کرده است جفت کرد.

برخی از برندها به شما این امکان را می دهند که با پشتیبان های اختصاصی اضافی جفت شوید، اما Sonos در اینجا یک مزیت بسیار بزرگ دارد. می‌توانید نوار صوتی را با طیف وسیعی از بلندگوهای Sonos جفت کنید، فقط باید آنها را با هم هماهنگ کنید.

برای Beam Gen 2 و Arc این شامل:

Sonos One (شامل SL)، Sonos Five، Play:1، Play:3 و Play:5 (Gen 2). همچنین می‌توانید از Sonos Amp برای تامین برق داخلی، سقفی یا دیگر بلندگوهای غیرفعال به عنوان فراگیر استفاده کنید.

پیش از این، جفت شدن با Sonos Five اگر قیمت در نظر گرفته نمی شد، بهترین گزینه بود.

با این حال، Era 300 اکنون بهترین گزینه بلندگوی کلی صدای فراگیر است زیرا از Dolby Atmos پشتیبانی می کند. این به دلیل آرایه درایورهایی است که رو به جلو، جانبی و رو به بالا هستند، که به آن اجازه می دهد تا در صورت استفاده از ساب ووفر، به راه اندازی کانال 7.1.4 دست یابد.

اگر نمی‌توانید قیمت Era 300 را توجیه کنید، Era 100 به دلیل جدایی استریو انتخاب بهتری نسبت به Sonos One خواهد بود، اما از پشتیبانی Dolby Atmos برای کانال‌های عقب برخوردار نخواهید شد.

مقایسه Sonos Era 300 vs Era 100 vs Sonos 5 - انتخاب بهترین بلندگوی صدای فراگیر

بطور کلی

جای تعجب نیست که Sonos Era 300 بهترین گزینه برای جفت شدن با یکی از نوارهای صوتی Sonos برای بهبود صدای فراگیر شما است.

Era 100 یک جایگزین عالی و بهترین گزینه بعدی به لطف جداسازی استریو در مقایسه با Sonos One است.

Sonos Five تنها دو سال پیش منتشر شد، بنابراین بعید به نظر می رسد که Era 500 به این زودی ها منتشر شود.

نوشته شده در ابزار قدرتمند – ادامه توییتر – اینستاگرام – فیسبوک