نحوه تمیز کردن پورت شارژ آیفون / حذف گرد و غبار از پورت لایتنینگ

نحوه تمیز کردن پورت شارژ آیفون / حذف گرد و غبار از پورت لایتنینگ

اشتراک گذاری مراقبت است!

من قبلاً راهنمایی در مورد دلایل احتمالی قطع شدن اتصال iPhone یا iPad شما از شارژر نوشته ام.

اگر آسیب فیزیکی آشکاری به کابل وارد نشود، به احتمال زیاد مشکل پورت لایتنینگ وجود دارد. از آنجایی که ما به طور مرتب تلفن های خود را در جیب یا کیف خود قرار می دهیم، این پورت کوچک به راحتی با خاک یا گرد و غبار مسدود می شود. وصل و جداکردن مداوم کابل‌ها باعث می‌شود که هر گونه زباله جمع و جور شود و در نهایت با اتصالاتی که گوشی را شارژ می‌کنند تداخل ایجاد کند.

تمیز کردن پورت لایتنینگ نسبتا آسان است.

نحوه تمیز کردن پورت شارژ آیفون

در اینجا چند مرحله وجود دارد که می توانید برای تمیز کردن پورت شارژ آیفون خود انجام دهید:

  1. با خاموش کردن آیفون و جدا کردن آن از هر منبع برق شروع کنید.
  2. از یک مسواک یا مسواک خشک و دارای پرزهای نرم استفاده کنید تا به آرامی هرگونه زباله ای که ممکن است در درگاه شارژ گیر کرده باشد را پاک کنید. همچنین می توانید از یک قوطی هوای فشرده برای خارج کردن گرد و غبار یا زباله استفاده کنید.
  3. اگر هنوز هر گونه زباله در درگاه شارژ وجود دارد، می توانید از یک خلال دندان چوبی یا ابزار خارج کردن سیم کارت برای جدا کردن آن به آرامی استفاده کنید.
  4. هنگامی که تا آنجایی که ممکن است زباله ها را از بین ببرید، می توانید از مقدار کمی ایزوپروپیل الکل روی یک سواب پنبه ای یا Q-tip برای تمیز کردن درگاه شارژ استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که از مقدار کمی الکل استفاده می کنید زیرا مصرف بیش از حد آن می تواند به درگاه شارژ آسیب برساند.
  5. قبل از اینکه آیفون خود را دوباره روشن کنید، اجازه دهید درگاه شارژ کاملاً خشک شود.

همچنین می‌توانید کیت‌های تمیزکننده‌ای را در آمازون خریداری کنید که برای تمیز کردن پورت لایتنینگ بسیار تخصصی‌تر هستند. برخی از این کیت ها همچنین شامل یک کلاهک کوچک هستند که در صورت عدم استفاده به داخل پورت می رود و از ورود آلودگی بیشتر جلوگیری می کند.

شایان ذکر است که باید از استفاده از ابزارهای فلزی برای تمیز کردن درگاه شارژ آیفون خودداری کنید، زیرا ممکن است باعث آسیب به درگاه شارژ شود. همچنین استفاده از آب برای تمیز کردن درگاه شارژ توصیه نمی شود زیرا ممکن است باعث آسیب به درگاه شارژ و قسمت های داخلی گوشی شود.

نکته دیگر این است که هنگام وصل یا جدا کردن شارژر از درگاه شارژ مراقب باشید زیرا این کار به مرور زمان باعث آسیب به درگاه شارژ می شود.

همچنین مهم است که پورت شارژ خود را به طور مرتب تمیز نگه دارید، زیرا گرد و غبار و زباله می تواند به مرور زمان جمع شود و تمیز کردن را دشوار کند. یک برنامه تمیز کردن ماهیانه توصیه می شود.

در پایان، تمیز کردن درگاه شارژ آیفون برای اطمینان از شارژ صحیح گوشی و جلوگیری از آسیب دیدن درگاه شارژ، مهم است. برای تمیز کردن درگاه شارژ می‌توانید از یک برس یا مسواک نرم خشک، یک قوطی هوای فشرده، یک خلال دندان چوبی یا ابزار بیرون‌کش سیم‌کارت، و مقدار کمی الکل ایزوپروپیل روی یک سواب پنبه‌ای یا نوک Q استفاده کنید. از استفاده از ابزار فلزی، آب یا الکل زیاد خودداری کنید، زیرا ممکن است به پورت شارژ آسیب برساند. همچنین مهم است که پورت شارژ خود را به طور مرتب تمیز نگه دارید تا از تجمع گرد و غبار و زباله جلوگیری کنید. با این مراحل، می توانید پورت شارژ خود را تمیز نگه دارید و به درستی کار کند.

آخرین به روز رسانی در 05-03-2023 / پیوندهای وابسته / تصاویر از API تبلیغات محصولات آمازون