منو سایت

نحوه لغو جفت و ریست اپل واچ از آیفون

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه لغو جفت و ریست اپل واچ از آیفون

اشتراک گذاری مراقبت است!

اگر یک اپل واچ جدید، مانند اپل واچ اولترا جدید خریداری کرده اید، احتمالاً می خواهید ساعت قدیمی خود را لغو جفت و تنظیم مجدد کنید، که به شما امکان می دهد آن را بفروشید یا آن را به شخص دیگری تحویل دهید.

لغو جفت کردن اپل واچ با آیفون یک فرآیند ساده است که تنها در چند مرحله انجام می شود. لغو جفت کردن اپل واچ، تمام داده‌ها و تنظیمات را از ساعت حذف می‌کند، بنابراین مهم است که قبل از ادامه، از داشتن یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خود اطمینان حاصل کنید.

چگونه اپل واچ را از آیفون جدا کنیم؟

در اینجا نحوه لغو جفت اپل واچ آمده است:

 1. با قرار دادن اپل واچ خود روی شارژر شروع کنید و مطمئن شوید که حداقل 50 درصد شارژ دارد. این تضمین می‌کند که فرآیند لغو جفت‌سازی به آرامی انجام می‌شود و ساعت شما در طول فرآیند شارژ نمی‌شود.
 2. سپس اپلیکیشن Watch را در آیفون خود باز کنید. برنامه Watch یک برنامه از پیش نصب شده روی همه آیفون‌های دارای iOS 8.2 یا بالاتر است.
 3. روی تب My Clock در پایین صفحه ضربه بزنید.
 4. روی نماد “i” در کنار نام اپل واچ خود ضربه بزنید.
 5. روی «Unpair Apple Watch» ضربه بزنید.
 6. یک هشدار ظاهر می شود که از شما می خواهد تأیید کنید که می خواهید Apple Watch خود را لغو جفت کنید. برای ادامه روی Split ضربه بزنید.
 7. سپس آیفون شما فرآیند جفت شدن اپل واچ شما را آغاز می کند. در طی این فرآیند، اپل واچ شما پاک می شود و تمام داده ها و تنظیمات حذف خواهند شد.
 8. پس از تکمیل فرآیند، اپل واچ شما مجددا راه اندازی می شود و از شما خواسته می شود آن را به عنوان یک دستگاه جدید تنظیم کنید.
 9. اگر می خواهید اطلاعات قبلی خود را بازیابی کنید، می توانید از یک نسخه پشتیبان بازیابی کنید.

روشی جایگزین برای لغو جفت کردن اپل واچ

نحوه لغو جفت و ریست اپل واچ از آیفون

شایان ذکر است که اگر نمی توانید به تنظیمات اپل واچ خود دسترسی پیدا کنید، می توانید با دنبال کردن مراحل زیر، آن را از آیفون خود لغو جفت کنید:

 1. در iPhone خود، برنامه Watch را باز کنید.
 2. روی تب My Clock در پایین صفحه ضربه بزنید.
 3. روی General ضربه بزنید
 4. روی Reset ضربه بزنید
 5. روی “Erase All Content and Settings” ضربه بزنید
 6. با ضربه زدن روی حذف همه، اقدام را تأیید کنید
 7. آیفون شما فرآیند جفت شدن اپل واچ شما را آغاز می کند و ساعت شما دوباره راه اندازی می شود.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که اگر اپل واچ خود را لغو جفت کنید، دسترسی به داده‌ها و تنظیماتی که پشتیبان‌گیری نشده‌اند را از دست خواهید داد. این شامل موسیقی، عکس یا سایر محتوایی است که در آیفون شما ذخیره نشده است. برای جلوگیری از از دست دادن این داده ها، قبل از لغو جفت کردن، حتماً از اپل واچ خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

در پایان، لغو جفت کردن اپل واچ از آیفون یک فرآیند ساده است که تنها در چند مرحله انجام می شود. قبل از شروع، حتما از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید تا اطلاعات مهم را از دست ندهید. اگر نمی توانید به تنظیمات اپل واچ خود دسترسی پیدا کنید، می توانید آن را از آیفون خود نیز لغو جفت کنید. به یاد داشته باشید که لغو جفت کردن اپل واچ، تمام داده ها و تنظیمات را پاک می کند، بنابراین قبل از ادامه، مطمئن شوید که از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کرده اید.