منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • نحوه مسدود کردن ترافیک وب سایت جعلی در Google Analytics با استفاده از Cloud Flare – ترافیک هرزنامه از جمهوری چک و سیشل

نحوه مسدود کردن ترافیک وب سایت جعلی در Google Analytics با استفاده از Cloud Flare – ترافیک هرزنامه از جمهوری چک و سیشل

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه مسدود کردن ترافیک وب سایت جعلی در Google Analytics با استفاده از Cloud Flare - ترافیک هرزنامه از جمهوری چک و سیشل

اشتراک گذاری مراقبت است!

محتوای معمولی من در زمینه فناوری مصرف کننده نیست، اما فکر کردم ارزش نوشتن در مورد آن را دارد. من از هر چیزی به عنوان بهانه ای برای نوشتن برخی مطالب استفاده می کنم.

من از طریق وب سایتم امرار معاش می کنم (تقریبا) و درست مانند اکثر افرادی که در موقعیت من هستند، یک آیین روزانه برای بررسی تمام سرویس های تحلیلی و تبلیغاتی مختلفی که استفاده می کنم دارم.

Google Analytics، Webmaster Tools، شرکت‌های وابسته مانند آمازون و شبکه تبلیغات نمایشی من که Mediavine است، وجود دارد، اما برای بسیاری از آنها Google Adsense است.

از آنجایی که من به تبلیغات و فروش وابسته متکی هستم، شناسایی و پاسخ سریع به هر روندی برای من ضروری است. اگر افت ترافیکی داشته باشم، باید دلیل این اتفاق را پیدا کنم و چگونه آن را برطرف کنم. با افزایش ترافیک، من به دنبال راه هایی برای تکرار این موفقیت خواهم بود.

ترافیک من معمولا بر اساس اخبار فناوری و همچنین روندهای فصلی متفاوت است. هوای گرم به این معنی است که من ترافیک بیشتری را به پوشش واحدهای تهویه مطبوع خود می رسانم. بنابراین، همیشه نمی توان به سرعت یک روند در ترافیک را تشخیص داد.

افزایش زیاد ترافیک از جمهوری چک (جمهوری چک) و سیشل و کاهش درآمد در هزار (RPM)

در اوایل آگوست ترافیک من عادی بود و اوضاع در چند ماه گذشته بسیار خوب بوده است. با گذشت روزها ترافیک بیشتر شد و من خوشحال بودم. حدس می‌زدم که گوگل با من مهربان است، احتمالاً به دلیل به‌روزرسانی اخیر نمای کلی محصول. هوا نیز با پیش بینی موج گرما گرم بوده که برای من هم خوب است.

از آنجایی که شروع یک سه ماهه جدید است، مقدار پولی که در هر هزار بازدید صفحه (RPM) به دست می‌آورم به طور طبیعی کاهش یافته است. با این حال، در حالی که ترافیک من همچنان در حال افزایش بود، این کاهش ادامه پیدا کرد و باعث شد به آنچه در جریان است نگاه کنم.

هیچ مشکل قابل تشخیصی در صفحات فرود من وجود نداشت. این اصلی‌ترین چیزی است که من به آن نگاه می‌کنم تا ببینم کدام پست‌ها عملکرد خوبی دارند، جدید یا قدیمی. به نظر می‌رسد این ترافیک جدید به صفحات عادی سرایت کرده است و ترافیک کافی در هر صفحه ایجاد می‌کند که باعث ایجاد شک نمی‌شود.

در 4 آگوستبنابراین ترافیک از جمهوری چک به 5.77٪ و سیشل 2.46٪ افزایش یافت. در آن زمان ترافیک کافی برای ثبت نام در رادار من وجود نداشت.

ساعت 5هفتم 11.74٪ و 4.25٪ بود، اما باز هم، ترافیک کلی سایت با آنچه که من به طور معمول دریافت می کنم، مطابقت نداشت.

تا 6هفتم و 7هفتم آگوست مشکوک شدم. RPM من 25% کاهش داشت و با توجه به اینکه آخر هفته بود، ترافیک بیشتری از حد انتظار داشتم.

روز یکشنبه، جمهوری چک دومین کشوری بود که توانستم به آن دست پیدا کنم، بالاتر از ایالات متحده، که پرچم قرمز بزرگی است. نگاهی به گذشته در 1 آگوستStجمهوری چک 34 ساله استهفتم.

علاوه بر این، ترافیک از جمهوری چک و سیشل دارای نرخ پرش فوق‌العاده بالایی (99%)، تعداد صفحات کمی در هر جلسه (1.02) و تقریباً بدون میانگین مدت جلسه (1 یا 2 ثانیه) بود.

بنابراین برای این ترافیک پولی به من پرداخت نمی شد. Mediavine فقط 4.84 دلار را برای جمهوری چک نشان می دهد و هیچ چیز برای سیشل.

با استفاده از Cloudflare ترافیک جمهوری چک و سیشل را مسدود کنید

نحوه مسدود کردن ترافیک وب سایت جعلی در Google Analytics با استفاده از Cloud Flare - ترافیک هرزنامه از جمهوری چک و سیشل

بنابراین می‌خواستم ترافیک جعلی را متوقف کنم. حداقل، درک ترافیک واقعی شما و شناسایی روندها در آن را دشوارتر می کند. من همچنین کمی پارانویا بودم که شبکه تبلیغاتی من ممکن است دیدگاهی مبهم نسبت به این موضوع داشته باشد، گویی که می‌خواهم درآمد جعلی ایجاد کنم (که بدیهی است کار نمی‌کند).

اگر از Cloudflare استفاده می کنید، رفع مشکل فوق العاده آسان است:

 • وارد Cloudflare شوید و دامنه خود را انتخاب کنید
 • به Security بروید و WAF (Web Application Firewall) را انتخاب کنید.
 • یک قانون فایروال ایجاد کنید
 • نام قانون را هر چه می خواهید بگذارید (من دو تا به نام جمهوری چک و سیشل ایجاد کردم)
 • انتخاب کنید:
  • ارزش = سمتی که می خواهید. Cloud Flare از جمهوری چک استفاده می کند نه جمهوری چک
  • اگر می‌خواهید هر دو کشور تحت یک قانون باشند، می‌توانید از عبارت OR استفاده کنید
 • در قسمت After this action، Managed Challenge را انتخاب کنید
 • در نهایت روی Deploy Firewall Rule کلیک کنید

می توانید از مسدود کردن یا یکی از گزینه های چالش جایگزین استفاده کنید، اما به نظر می رسد گزینه مدیریت شده عملکرد خوبی دارد و به کاربران واقعی اجازه عبور می دهد (به جای گزینه مسدود کردن کامل).

در چند ساعتی که من این را اجرا کردم، Cloudflare فقط چند صد چالش ارسال کرد، اما ترافیک از آن مکان‌ها کاهش یافت.

قانون سیشل من گزارش می دهد که هیچ چالشی حل نشده است و جمهوری چک در حال حاضر 11.59٪ موفقیت را گزارش می دهد.

نحوه مسدود کردن ترافیک وب سایت جعلی در Google Analytics با استفاده از Cloud Flare - ترافیک هرزنامه از جمهوری چک و سیشل

به نظر می رسد قانون سیشل نیز نشان می دهد که تعداد چالش های صادر شده در حال کاهش است. من گمان می‌کنم رباتی که این ترافیک جعلی را ایجاد می‌کند، در نهایت پینگ وب‌سایت من را متوقف کند.

با نگاهی به تجزیه و تحلیل های WAF، به نظر می رسد که هیچ اشتراکی به راحتی قابل شناسایی وجود ندارد. ترکیبی از آدرس‌های IP وجود دارد، به نظر می‌رسد قانون چک عمدتاً از آدرس‌های IP4 استفاده می‌کند، در حالی که سیشل تماماً IP6 است و عوامل کاربر و ASN ترکیبی بدون روند هستند.

چرا از جمهوری چک و سیشل ترافیک دریافت می کنم؟

در این دوره، یک شبکه تبلیغاتی رقیب در تلاش بود تا من را جذب کند (یا باید بگویم ایمیل‌های من را اسپم کند؟) تا به سمت آنها بروم.

آنها وعده افزایش 25٪ در RPM را دادند که تصادفی به نظر می رسید که من نیز 20-25٪ کاهش RPM داشتم.

با این حال، به نظر می رسد این مشکل در ترافیک جمهوری چک و سیشل گسترده است. شبکه تبلیغاتی من یک گروه فیس بوک دارد و افراد زیادی این مشکل را گزارش می کنند. همچنین در Reddit و seroundtable.com گزارش شده است.

در حال حاضر، به نظر نمی رسد دلیل دقیقی برای این موضوع وجود داشته باشد. هرزنامه‌ها همچنان هرزنامه‌نویس هستند و همیشه منطق زیادی در کاری که انجام می‌دهند وجود ندارد.