منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • نقد بعدی Nike ZoomX Vaporfly 2 در مقابل Nike Air Zoom Alphafly

نقد بعدی Nike ZoomX Vaporfly 2 در مقابل Nike Air Zoom Alphafly

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نقد بعدی Nike ZoomX Vaporfly 2 در مقابل Nike Air Zoom Alphafly

اشتراک گذاری مراقبت است!

رتبه بندی نقد و بررسی Nike ZoomX Vaporfly 2

خلاصه

سخت است که بگوییم Nike ZoomX Vaporfly 2 را ترجیح می دهم یا Alphafly، اما هر دو کفش دویدن عالی هستند و در تجربه من تفاوت قابل توجهی در سرعت ایجاد می کنند.

در گذشته، من همیشه متوجه افرادی بودم که پول خود را برای کفش‌های دویدن پرچم‌دار نایک هدر می‌دادند، در حالی که مشخص بود دونده رقابتی نیستند.

من به عنوان منافقی که هستم، در نهایت در حین فروش یک جفت Nike Air Zoom Alphafly NEXT% خریدم. فکر کنم 160 پوند از نایک پرداخت کردم. من امیدوار بودم که آنها بتوانند به من کمک کنند تا برخی از PB ها را تنظیم کنم، و آنها این کار را کردند و من یک ایماندار شدم. من اکنون صاحب دو جفت Nike Air Zoom Alphafly NEXT هستم.

من هنگام دویدن با Alphafly NEXT، برخی از مشکلات تاندون را ایجاد کردم، بنابراین وقتی برای ZoomX Vaporfly 2 فروش شد، اینها را خریدم. بهانه این بود که ممکن است آنقدر تاندونم را تحریک نکنند و من بیشتر افت پاشنه پا را ترجیح می دهم، اما حقیقت این است که من فقط می خواستم آنها را امتحان کنم.

ویژگی ها / مشخصات

 • زمین: جاده
 • نوع پرونیشن: خنثی
 • قطره: 8 میلی متر
 • ارتفاع فعلی: 40 میلی متر
 • ارتفاع پشته جلوی پا: 32 میلی متر
 • وزن (مردان): 186 گرم
 • وزن (زنان): 168 گرم
 • ویژگی ها: صفحه کربنی، راکر

زمینه و آسیب ها

من یک دونده رقابتی نیستم و بررسی کفش ورزشی بسیار ذهنی است. من مستعد مصدومیت هستم و عملکردم در همه جا وجود دارد.

هر چند من دونده خوبی هستم. با تمپو NEXT% توانستم یک ماراتن 3:23:50 بدوم. با Alphafly NEXT% 5K PB 19:30 و 10K 40:49 تنظیم کردم.

از زمانی که ZoomX Vaporfly 2 را دریافت کردم، روی آسیب دیدگی کار می‌کردم. مچ پایم دیگر مرا دوست ندارد. این زانویم پارسال بود. با این حال، من امیدوارم که از آنها برای راه اندازی یک PB ماراتون در منچستر در ماه آوریل استفاده کنم.

Nike Vaporfly 2 vs Nike Air Zoom Alphafly NEXT%

شایان ذکر است که Nike Air Zoom Alphafly 2 وجود دارد، اما من مدل قدیمی تر را دارم، بنابراین این چیزی است که آنها را با آن مقایسه می کنم.

Nike Air Zoom Alphafly NEXT% مانند این است که Vaporfly را بگیرید و تا حد امکان مسخره کنید.

ارتفاع پشته Nike Alphafly در قسمت جلویی پا 35 میلی‌متر و در پاشنه 39 میلی‌متر است که به آن افت 4 میلی‌متری می‌دهد. Alphafly 2 جدیدتر دارای ارتفاع پشته 40 میلی متر در پاشنه و 32 میلی متر در قسمت جلویی است که به 8 میلی متر می رسد.

Vaporfly Next% 2 همان قطره 8 میلی متری را دارد، با ارتفاع پشته 40 میلی متر در پاشنه و 32 میلی متر در قسمت جلویی پا.

هر دو دارای فوم ZoomX هستند که در زیر پا انعطاف پذیر و پاسخگو است و هر دو دارای صفحه فیبر کربنی تمام قد هستند.

نقد بعدی Nike ZoomX Vaporfly 2 در مقابل Nike Air Zoom Alphafly

سپس Alphafly از دو واحد زوم ایر استفاده می‌کند که در زیر توپی پا قرار می‌گیرند تا هنگام شروع حرکت، جهش بیشتری را ارائه دهند.

به غیر از این، هر دو بسیار شبیه به هم هستند، رویه بافتنی مشابهی با سیستم توری نامتقارن دارند، و هر دو آن تناسب مخروطی دارند.

Nike Vaporfly 2 Performance

من هنوز نتونستم با اینها PB تنظیم کنم. اما این بیشتر به این دلیل است که من روی مشکلات مچ پا کار می‌کردم و برای یک ماراتن تمرین می‌کردم، در حالی که PBs را با Alphafly NEXT% برای 5K و 10K تنظیم کرده‌ام و یک HM انجام داده‌ام.

نزدیکترین مقایسه ای که من بین این دو کفش دارم، نیمه ماراتن پارک سلطنتی لندن است، زمانی که از Alphafly NEXT٪ استفاده کردم، و نیمه ماراتن بزرگ شمال غربی، که در آن از Vaporfly Next% 2 استفاده کردم.

من پارکهای سلطنتی را در 7:03 دقیقه در هر مایل (01:32:28) و GNW را در 7:08 دقیقه در هر مایل (01:33:28) انجام دادم. با این حال، نمی توانم بگویم که آنها قابل مقایسه هستند. لندن صاف با آب و هوای معتدل بود، GNW بسیار بادخیز با خطوط معکوس مواج. من برای GNW بهتر آموزش دیده بودم. اگر مسیر صاف با آب و هوای خوب بود، احتمالاً PB داشتم.

از نظر ذهنی، آنها کمی کندتر از Alphafly NEXT احساس می کنند. Alphafly NEXT درصد جهش بیشتری دارند و فکر می‌کنم این تصور را ایجاد می‌کند که سریع‌تر هستند.

آنها بسیار سریعتر از کفش های تمرینی عمومی من هستند. من یک جفت Nike React Infinity Run Flyknit3 را برای دویدن های تمرینی پوشیده ام و به نظر می رسد که آنها مشکل کمتری برای مچ پا ایجاد می کنند. اگرچه آنها نسبتا کند هستند، من 13+ مایل را با آنها در 7:55 تا 8 دقیقه در هر مایل دویده ام.

در Nike ZoomX Vaporfly Next% 2، برای دویدن های مشابه، بین 7:35 تا 7:40 دقیقه در هر مایل می دوم. تفاوت زیادی نیست، فقط 4٪ یا 5٪، اما اگر به زمان ماراتن من تبدیل شود، مهم است. دویدن های تمرینی من با آنها سریعتر از سرعت ماراتن من است، بنابراین من در مسیر یک PB هستم.

با ZoomX Vaporfly 2 و Zoom Alphafly NEXT درصد، من این تناسب را برای من مناسب نمی دانم. به نظر می رسد طراحی بدون ساختار به پای من اجازه می دهد تا به جلو فشار بیاورد و انگشتان پا به جلو فشار بیاورند. پای چپ من کمی بزرگتر است و اغلب با ناخن سیاه پا مواجه می شوم. من احساس می کنم سایز بعدی خیلی بزرگ خواهد بود.

سیاست بازگشت و گارانتی نایک

یکی از دلایل اصلی که من از طرفداران این کفش های کتانی گران قیمت هستم، این واقعیت است که نایک دارای سیاست بازگشت و گارانتی برتر است.

شما می‌توانید سفارش‌های آنلاین نایک، از جمله کفش‌های ورزشی سفارشی نایک بای یو، را به هر دلیلی ظرف 30 روز پس از خرید، بازگردانید.

سپس می توانید محصولات معیوب یا معیوب را با مدرک معتبر خرید ظرف دو سال از تاریخ خرید آنلاین یا فروشگاهی بازگردانید.

من مطمئن نیستم که چقدر به راحتی یا به احتمال زیاد به گارانتی Vaporfly Next% نیاز خواهید داشت. اما کفش های ورزشی من بعد از یک سال استفاده منظم در حال از بین رفتن هستند. زمانی که حباب هوا روی Zoom Tempo NEXT% ظاهر شد، توانستم بهبودی حاصل کنم و حدس می‌زنم این اتفاق با Alphafly NEXT می‌افتد.

قیمت و گزینه های جایگزین

Nike ZoomX Vaporfly 2 در حال حاضر از نایک با قیمت حدود 230 پوند در دسترس است. من 135 پوند برای آنها در نوامبر 2023 پرداخت کردم. می توانید آنها را با قیمت حدود 145 پوند از Keller Sports خریداری کنید.

Nike Alphafly 2 (به نظر می رسد که مقداری از NEXT٪ را حذف کرده است) 279.95 پوند است. Keller Sports آنها را با قیمت 178 پوند دارد.

 • Adidas Adizero Adios Pro 3 – 220 پوند – با قطر 10 میلی متری خوب بررسی شده است.
 • Brooks Hyperion Elite 3 – 190 پوند – قطره 8 میلی متری تبلیغ شده به عنوان یک کفش روز مسابقه ماراتن نیمه/کامل

بطور کلی

سخت است که بگوییم Nike ZoomX Vaporfly Next% 2 را ترجیح می دهم یا Alphafly NEXT. هر دو کفش‌های فوق‌العاده سریعی هستند و من کاملاً بر استفاده از آن‌ها در رویدادها جلب شدم.

احساس می‌کنم Nike Air Zoom Alphafly NEXT% سریع‌تر است، حداقل برای من. اما آنها بسیار جهنده هستند و هنگام راه رفتن کمی احساس عجیبی می کنند، اما من آنها را برای دویدن خوب می دانم.

Nike ZoomX Vaporfly Next% 2 کمی طبیعی‌تر به نظر می‌رسد. مطمئنا از کفش های تمرینی من قوی تر است.

در مورد من، من قیمت کامل هیچ یک از این کفش ها را پرداخت نمی کنم، اما خوشحالم که حدود 150 پوند در فروش پرداخت می کنم. برای ورزشکاران رقابتی، من مطمئن هستم که قیمت کفش بسیار ساده تر است.

در ابتدا در Mighty Gadget منتشر شد