منو سایت

هدفون پشت باز در مقابل هدفون پشت بسته

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هدفون پشت باز در مقابل هدفون پشت بسته

این مقاله در ابتدا در Make the Sound Better منتشر شد. اگرچه من اکثر مقالاتی را که منتقل شده اند به روز کرده ام، اما این مقاله اکثراً ویرایش نشده است.


اگرچه انواع مختلفی از هدفون ها و شکل ها وجود دارد، اما تنها چهار نوع اصلی هدفون وجود دارد:

  • هدفون داخل گوش
  • هدفون
  • هدفون
  • هدفون یا هدفون داخل گوشی

هدفون های روی گوش همان چیزی است که اکثر مردم با شنیدن کلمه “هدفون” به آن فکر می کنند. هدفون داخل گوش و هدفون با اندازه کامل نیز نامیده می شود (هدفون محیطی یکی دیگر از اصطلاحات محبوب است، اما فقط در میان علاقه مندان به صدا، آنها با هدبندهای بزرگ عرضه می شوند و دارای گوش کاپ های بزرگ هستند که کاملاً گوش های شما را می پوشانند.

این هدفون راحت‌ترین و صدای بهتری نسبت به انواع دیگر دارد، اما به دلیل اندازه بزرگ و قیمت نسبتاً بالا اغلب مورد توجه شنوندگان عادی قرار می‌گیرد.

هدفون های روی گوش به دو نوع دیگر تقسیم می شوند: هدفون های پشت بسته و هدفون های پشت باز. و این دو نوع نقطه بحث ما برای این پست است. از آنجایی که هدفون های Over Ear گران هستند، باید از قبل بدانید که در هر یک از این نوع هدفون ها چه نوع ویژگی هایی خواهید داشت.

هدفون های پشتی را باز کنید

هدفون پشت باز HD 660S - هدفون پشت باز در مقابل هدفون پشت بسته
هدفون Sennheiser HD 660S یک هدفون نمادین پشت باز است

هدفون‌های پشت باز دارای قسمت پشتی سوراخ‌دار پوسته‌های بیرونی فنجان‌ها هستند (از این رو به آن “پشت باز” می‌گویند. این سوراخ‌ها می‌توانند در الگوهای مختلف (مانند لانه زنبوری یا نقطه‌های ساده) روی گوشی‌های مختلف باشند، اما یک سبک بسیار رایج، میله‌های افقی است.

این سوراخ‌ها به هوا (و به طور غیرمستقیم صدا) اجازه می‌دهند که به راحتی وارد و خارج شوند. در طی این فرآیند، مقداری صدای محیط از خارج نیز وارد گوش شما می شود.

مزیت اصلی هدفون های پشت باز نسبت به خواهر و برادرهای پشت بسته آنها این است که آنها ارائه یک تجربه صدای بسیار “طبیعی” و جادار. گوش دادن به موسیقی متن با هدفون های پشت باز باعث می شود احساس کنید نوازندگان آن آهنگ را در محیط اطراف شما می نوازند – نه در یک استودیو عایق صدا.

این باز بودن چیزی است که بسیاری از علاقه مندان به صدا را وادار می کند تا فایل های صوتی با کیفیت بالا را روی هدفون های پشت باز خود در محیط های آرام پخش کنند.

از آنجایی که هوا می‌تواند از گوش‌های آن‌ها عبور کند، گوش‌های شما پس از استفاده از آن‌ها برای مدتی زیاد داغ نمی‌شوند، مانند بسیاری از هدفون‌های پشت بسته.

وقتی صحبت از این هدفون می شود، محیط اطراف اهمیت زیادی دارد. می‌توانید از آن‌ها در خانه یا دفتر شخصی خود (یا هر مکان خصوصی دیگری) استفاده کنید، اما پوشیدن آن‌ها در حین قدم زدن در خیابان‌های پر سر و صدا شهرتان ایده بسیار بدی است زیرا سر و صدای بیش از حد بیرون خواهید داشت.

از آنجایی که آنها همچنین مقداری صدا از گوشواره بیرون می‌آورند، نمی‌توانید از این هدفون در مکان‌هایی مانند کتابخانه دانشگاه، هواپیما یا وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید.

هدفون پشت بسته

Beyerdynamic DT 1770 PRO - هدفون پشت باز در مقابل هدفون پشت بسته
هدفون مرجع Beyerdynamic DT 1770 PRO یکی از بهترین هدفون های پشت بسته محسوب می شود.

بر خلاف هدفون های پشت باز، هدفون های پشت بسته دارای یک پوسته بیرونی جامد هستند و هیچ سوراخی ندارند (از این رو نام “پشت بسته” نامیده می شود).

مزیت اصلی این هدفون نسبت به مدل‌های پشت باز این است که عایق صدا را ایجاد می‌کنند و هوا نمی‌تواند از داخل گوش‌ها عبور کند.

بسیاری از افراد عایق صدا را با فناوری حذف نویز اشتباه می گیرند، اما این دو چیز کاملاً متفاوت هستند (البته هدفون هایی در بازار وجود دارند که هر دو فناوری را دارند).

حذف نویز به مکانیسم‌های مختلفی گفته می‌شود که در برخی از هدفون‌ها برای رد صدای محیطی که از مناطق اطراف می‌آید اجرا می‌شوند.

از طرف دیگر، عایق صدا به ماهیت فیزیکی هدفون مربوط می شود (هدفون های بسته در این مورد) زیرا گوش کاپ های بزرگی دارید که کاملاً گوش های شما را احاطه کرده اند و یک پوسته بیرونی جامد روی آن گوش کاپ ها.

بنابراین صدای محیطی که از بیرون می آید کاملاً مسدود می شود، تنها ناحیه ای که صدایی که از هدفون می آید گوش های شماست. به همین دلیل است که بسیاری از علاقه مندان به صدا گوش دادن با هدفون های بسته را به عنوان “در سر خود” توصیف می کنند، زیرا شما کاملاً از بقیه جهان جدا شده اید و اکنون فقط شما و موسیقی شما هستید.

اگرچه به اندازه مدل‌های پشت باز به نظر طبیعی نمی‌رسند، اما هدفون‌های پشت بسته برای رفت و آمد، کتابخانه یا هر جایی که نمی‌خواهید مزاحم اطرافیانتان شوید (مثلاً اگر یک طبقه اداری مشترک دارید) خوب هستند. ).

موارد دیگری که هدفون های بسته می توانند مفید باشند، ضبط استودیویی و میکس صدا هستند. آنها به شما این امکان را می دهند که بدون دریافت صدای محیط از میکروفون خود به آنچه ضبط می کنید گوش دهید.

در نهایت، باید به خاطر داشته باشید که اگر برای مدت طولانی از هدفون بسته استفاده کنید، ممکن است گوش‌هایتان داغ شود. اما اگر منصف باشیم، این موضوع به جنس ایرکاپ هدفون شما نیز مربوط می شود.

هدفون نیمه باز

اخیراً دسته دیگری از هدفون ها وجود دارد که تولیدکنندگان شروع به تولید کرده اند و به آنها هدفون نیمه باز می گویند. همانطور که از نام آنها پیداست، آنها در جایی بین هدفون های بسته و باز قرار می گیرند.

اگرچه شبیه هدفون های بسته به نظر می رسند، اما اجازه می دهند مقداری هوا به داخل و خارج از آن ها عبور کند. به طور خلاصه، هدفون های نیمه باز نسبت به هدفون های پشت باز عایق بیشتری دارند و صدای کمتری نشت می کنند، اما نسبت به هدفون های پشت بسته، عایق کمتری دارند و صدای بیشتری نشت می کنند.

این هدفون با واکنش‌های متفاوتی از طرف علاقه‌مندان به هدفون مواجه شده است. در حالی که برخی به شما توصیه می کنند که از آنها دوری کنیددیگران آنها را توصیه می کنند و می گویند که آنها بهترین های هر دو جهان را به ارمغان می آورند.

به همین دلیل است که توصیه می کنم قبل از انتخاب چنین هدفونی تحقیق کنید و مطمئن شوید که اهداف مورد نظر شما را برآورده می کند.

نتیجه

خوب است تفاوت بین انواع مختلف هدفون را بدانید تا پولی که به سختی به دست آورده اید هدر نرود و فقط آنهایی را تهیه کنید که متناسب با سبک و ترجیحات شما هستند.

امیدواریم پس از مطالعه این راهنما به وضوح تفاوت بین هدفون پشت بسته و پشت باز را درک کرده باشید. اگر می خواهید در مورد مفهوم دیگری در رابطه با هدفون بدانید، در نظرات زیر به آن اشاره کنید.

آخرین به روز رسانی در 05-07-2023 / پیوندهای وابسته / تصاویر از API تبلیغات محصولات آمازون