منو سایت

پریزهای هوشمند Emporia با نظارت بر انرژی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پریزهای هوشمند Emporia با نظارت بر انرژی

دوشاخه های هوشمند Emporia با رتبه مانیتورینگ برق

خلاصه

به طور کلی، من دوشاخه‌های هوشمند Emporia را دوست دارم و فکر می‌کنم برای هر کسی که می‌خواهد سطح دقیقی از بینش در استفاده از دستگاه‌های الکتریکی داشته باشد، انتخابی عالی است.

برخی از ویژگی‌ها در حال حاضر در بریتانیا گم شده‌اند، اما من انتظار دارم که این مشکل در ماه‌های آینده برطرف شود.

حرفه ای ها

 • سطح برتر از جزئیات نظارت بر انرژی در مقایسه با مارک های رقابتی
 • حداکثر محدودیت بار 13 آمپر و قطع باید (امیدواریم) از آسیب کامل دوشاخه جلوگیری کند.

منفی

 • این برنامه برای فعال کردن ویژگی‌های بیشتر برای بریتانیا به به‌روزرسانی نیاز دارد
 • محدودیت بار پیوسته 10A

Emporia بیشتر برای مانیتور انرژی Vue شناخته می شود، که بهترین مانیتور انرژی خانه هوشمند 2/3 فاز در بازار محسوب می شود.

آنها همچنین طیف وسیعی از محصولات مرتبط با انرژی از جمله شارژرهای EV و دوشاخه های هوشمند را تولید می کنند و اخیراً نسخه بریتانیایی دوشاخه هوشمند را عرضه کرده اند.

این یک دوشاخه هوشمند با قیمت جذاب است که به نظر من یک جایگزین عالی برای طیف TP-Link Tapo و Kasa است. به نظر من، این دوشاخه ها برای هرکسی که جزئیات بیشتری در مورد نظارت بر انرژی چیزها می خواهد مناسب است.

مشخصات / ویژگی ها

 • دستگاه ها و دستگاه های خود را مدیریت کنید. چراغ‌ها، پنکه‌ها، لامپ‌ها، مرطوب‌کننده‌ها و هر وسیله یا لوازم الکترونیکی دیگری را که به پریزهای 240 ولت با حداکثر بار مداوم 10 آمپر (حداکثر بار حداکثر 13 آمپر تا 1 ساعت در روز) وصل می‌شوند، به راحتی از طریق تلفن هوشمند یا دستیار Google Home خود کنترل کنید.
 • بر مصرف انرژی خود نظارت کنید. انرژی مصرف شده توسط دستگاه ها و لوازم خانگی خود را کنترل کنید. انرژی بیهوده در حالت آماده به کار را حذف کنید، در مصرف برق صرفه جویی کنید و عمر محصول را افزایش دهید.
 • برنامه روشن/خاموش. وسایل و دستگاه‌های خود را برنامه‌ریزی کنید تا با فعالیت‌های روزانه به‌طور خودکار روشن و خاموش شوند. با قهوه تازه دم بیدار شوید.
 • کنترل از راه دور از هر کجا. با استفاده از برنامه Emporia در تلفن خود، خانه خود را از راه دور کنترل کنید. چراغ ها را روشن بگذارم؟ فراموش کرده اید یک دستگاه را خاموش کنید؟ وضعیت بلادرنگ را بررسی کنید و آن را در هر زمان و هر مکان روشن یا خاموش کنید! یا به صورت دستی با دکمه پاور که در سمت راست دوشاخه قرار دارد خاموش/روشن کنید.
 • به WIFI 2.4 گیگاهرتزی با اتصال به اینترنت برای کنترل دستگاه های خود از راه دور از تلفن خود با اتصال به اینترنت نیاز دارد.

دوشاخه هوشمند Emporia در مقابل حداکثر بار / آمپر حداکثر TP-Link Tapo P110

وقتی برای اولین بار به این دوشاخه ها نگاه کردم، متوجه انتقاداتی در مورد بار مداوم آنها شدم.

هنگامی که دوشاخه‌ها را راه‌اندازی می‌کنید، به شما هشدار داده می‌شود که از آنها به طور مداوم در جریان بیش از 10 آمپر یا حداکثر 13 آمپر (تا 1 ساعت در 13 آمپر) استفاده نکنید.

اگر بیش از این بار باشد، دوشاخه به مدت 24 ساعت قطع می شود.

TP-Link Tapo P110 برای بار فعال 13 آمپر تا 2990 وات رتبه بندی شده است. با این حال، وقتی صحبت از بار موتور می شود، این مقدار به 2.0 آمپر در بار کامل یا 13 آمپر در روتور قفل محدود می شود.

من کاملاً مطمئن هستم که از TP-Link Tapo P110 هنگام نوشتن راهنمای خود در مورد هزینه های جاری ماشین لباسشویی استفاده کردم. با این حال، به نظر می‌رسد مشخصات فوق نشان می‌دهد که دوشاخه برای استفاده با وسایلی مانند این طراحی نشده است.

با نگاهی به سایر گزینه‌های رقیب، بسیاری از آنها حداکثر 16 آمپر را ارائه می‌دهند، اما بار پیوسته را مشخص نمی‌کنند، و بررسی‌های بسیار کمی در آمازون نشان می‌دهد که در بارگذاری مداوم 13 آمپر به طور کامل شکست خواهند خورد.

در حالی که برای 24 ساعت خاموش شدن دوشاخه Emporia ناخوشایند است، فکر می‌کنم این کار را به شکست کاملی که به نظر می‌رسد بسیاری از برندهای ارزان قیمت دیگر از آن رنج می‌برند، ترجیح می‌دهم.

من شخصاً فقط برای رایانه‌ها، چراغ‌ها، تلویزیون‌ها و سایر دستگاه‌های با وات کم‌معقول از پریزهایی مانند این استفاده می‌کنم، بنابراین هرگز از حد وات تجاوز نکرده‌ام.

به عنوان یک آزمایش اولیه، من از یکی از شاخه های Emporia با ماشین لباسشویی خود استفاده کردم و یک شستشوی سریع 30 دقیقه ای در 30 درجه سانتی گراد انجام دادم. قدرت در 2.4 کیلو وات به اوج خود رسید و برای چند دقیقه تا زمانی که آب گرم شود به همین میزان باقی ماند، سپس به 200 وات و کمتر کاهش یافت و چرخه را بدون هیچ مشکلی کامل کرد.

من در حال راه اندازی هستم

فرآیند راه اندازی آسان است، اما به نظر می رسد مدتی طول بکشد تا تکمیل شود. می‌توانید تنظیمات خودکار را انجام دهید یا می‌توانید به فیش وای‌فای متصل شوید و اعتبارنامه خود را تحویل دهید.

من از روش خودکار استفاده کردم و تنها کاری که باید انجام می دادم این بود که اعتبار شبکه SSID 2.4 گیگاهرتزی خود را ارائه کنم و سپس پلاگین را نام ببرم.

مدتی طول می کشد تا وصل شوید و اعتبارنامه ها را ارسال کنید، سپس به روز رسانی سیستم عامل را بررسی می کند. هر دوشاخه چند دقیقه طول می کشد تا این فرآیند کامل شود.

کنترل از راه دور و برنامه ها

برای برنامه‌ریزی، گزینه‌هایی برای یک برنامه سفارشی یا یک برنامه بر اساس ساعات غیر اوج بار وجود داشت.

ساعات غیر اوج مصرف از ساعات پیش‌فرض استفاده می‌کنند، اما گزینه‌ای برای تنظیم آن با استفاده از نرخ‌های ابزار وجود دارد. دوره مبتنی بر مکان از داده های OpenEI استفاده می کند که یک سرویس ایالات متحده محور است. بنابراین اگر می‌خواهید از این تنظیم برای ساعات غیر اوج بار در بریتانیا استفاده کنید، فقط کاربرد محدودی دارد. شما می توانید با تنظیم دستی برنامه های خود به همان عملکرد دست پیدا کنید.

پایش انرژی

Emporia با سنسورهای نظارت بر انرژی کل خانه Vue نامی برای خود دست و پا کرد، بنابراین جای تعجب نیست که بهترین ویژگی این دوشاخه ها نظارت بر انرژی است.

در بخش مانیتورینگ، مصرف انرژی خود را در نموداری نشان می‌دهید که در زمان واقعی به‌روزرسانی می‌شود و می‌تواند به ثانیه، دقیقه، ساعت، روز، هفته، ماه یا یک سال تقسیم شود.

سپس می توانید میزان مصرف فعلی، پیک مصرف 15 دقیقه گذشته و کل مصرف ماه را نیز مشاهده کنید.

همچنین این امکان وجود دارد که داده های خام را به یک CSV که برای شما ایمیل می شود صادر کنید.

در مقایسه، دوشاخه های TP-Link Kasa فقط اطلاعات اولیه در مورد استفاده فعلی در 7 روز گذشته و 30 روز گذشته را به شما می دهند. برنامه Tapo کمی بهتر است زیرا دارای نمودارهای 24 ساعته، 7 روزه، 30 روزه و 12 ماهه است، اما جزئیات آن به اندازه پلاگین های Emporia نیست.

مدیریت هوشمند

Emporia این را به عنوان سازگار با Amazon Alexa و Google Home Assistant تبلیغ می کند.

با این حال، به نظر نمی رسد که این مورد برای دوشاخه های بریتانیا باشد. مهارت Emporia فقط در فروشگاه آمازون ایالات متحده موجود است و شما نمی توانید آن را برای نسخه بریتانیا فعال کنید. من فکر می کنم این در یک نقطه رفع خواهد شد.

قیمت و گزینه های جایگزین

دوشاخه های هوشمند Emporia در بسته های یک، دو یا چهار تایی موجود هستند. قیمت در زمان نگارش (26هفتم/06/2023) در آمازون بود:

 • تک شاخه: 12.99 پوند
 • دو بسته: 20.99 پوند (10.50 پوند برای هر دوشاخه)
 • چهار بسته: 37.99 پوند (9.50 پوند برای هر دوشاخه)

قیمت TP-Link Tapo P110:

 • تک دوشاخه: 9.99 پوند
 • دو بسته: 17.99 پوند
 • چهار بسته: 32.99 پوند

قیمت TP-Link Kasa KP115 بدون بسته های چندگانه در آمازون 12.99 پوند است، اما در فروشگاه رسمی TP-Link 45.99 پوند قیمت دارد.

تعداد فزاینده ای از گزینه های رقیب از برندهایی مانند Meross یا بسیاری از برندهایی که دستگاه های هوشمند را با استفاده از اکوسیستم Tuya می فروشند مانند Maxesla وجود دارد.

بطور کلی

به طور کلی، من دوشاخه‌های هوشمند Emporia را دوست دارم و فکر می‌کنم برای هر کسی که می‌خواهد سطح دقیقی از بینش در استفاده از دستگاه‌های الکتریکی داشته باشد، انتخابی عالی است.

با این حال، به وضوح فضای زیادی برای بهبود وجود دارد.

شما محدودیت‌هایی در باری که این دوشاخه‌ها می‌توانند تحمل کنند، دارید، من این مشکل را نمی‌دانم، اما برخی از افراد بدون شک مایلند که بتوانند از آنها برای وسایل سخت‌تر استفاده کنند.

همچنین در حال حاضر مقدار زیادی از عملکرد را از دست داده است. دوشاخه های بریتانیا در حال حاضر با الکسا سازگار نیستند و بسیاری از ویژگی های اعلان هنوز کار نمی کنند.

آخرین به روز رسانی در 28/06/2023 / پیوندهای وابسته / تصاویر از API تبلیغات محصولات آمازون