پس از افزایش سقف قیمت انرژی در ماه اکتبر، هزینه نگهداری از جکوزی یا اسپای تنبل چقدر است؟ و چگونه می توان هزینه های برق را کاهش داد

پس از افزایش سقف قیمت انرژی در ماه اکتبر، هزینه نگهداری از جکوزی یا اسپای تنبل چقدر است؟ و چگونه می توان هزینه های برق را کاهش داد

اشتراک گذاری مراقبت است!

جکوزی های آبگرم یک خرید لوکس محبوب در طول قرنطینه سال 2020 بود.

با شروع دوباره کار، بسیاری از خریداران از خرید خود پشیمان شدند و اکنون که قیمت برق به طور تصاعدی در حال افزایش است، توجیه این دویدن سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود.

من وان آب گرم ندارم، بنابراین از هزینه‌های بالقوه جاری برای آنها بی‌خبر بودم. هرگز به ذهنم خطور نکرد که رها کردن آنها به صورت 24 ساعته در دمای پایه کار کنند.

با افزایش 80 درصدی قیمت برق در ماه اکتبر، این بدان معناست که نگهداری وان آب گرم برای بسیاری از افراد عادی بسیار گران است.

قیمت انرژی در ماه اکتبر

از طریق Ofgem
آخرین دوره محدودیت قیمت(1 آوریل – 30 سپتامبر 2022) دوره سقف قیمت فعلی (1 اکتبر – 31 دسامبر 2022)
برق 0.28 پوند به ازای هر کیلووات ساعت شارژ ثابت روزانه: 0.45 پوند 0.52 پوند به ازای هر کیلووات ساعت شارژ ثابت روزانه: 0.46 پوند
گاز 0.07 پوند به ازای هر کیلووات ساعت شارژ ثابت روزانه: 0.27 پوند 0.15 پوند به ازای هر کیلووات ساعت شارژ ثابت روزانه: 0.28 پوند

سقف قیمت گیج کننده و نامشخص است که به عنوان میانگین قیمت سالانه برای مشتریان دوگانه سوز در نظر گرفته شده است.

Ofgem اعلام کرده است که سقف قیمت انرژی از اول اکتبر 2022 به 3549 پوند در سال برای سوخت دوگانه برای خانوارهای متوسط ​​افزایش می یابد. از 1971 پوند.

اگر استفاده غیر معمولی داشته باشید، این عدد کمی بی معنی است. حتی به طور دقیق نشان نمی دهد که قیمت برق نسبت به گاز چقدر در حال افزایش است.

بخشی از مشکل این است که تامین کننده باید قیمت شارژ استاندارد و کیلووات ساعت را تعیین کند. در تئوری، شما می توانید کل حساب خود را به عنوان شارژ مکرر یا کل حساب خود را به عنوان استفاده داشته باشید، اما در واقعیت این تقسیم می شود.

Ofgem مثالی از افزایش قیمت ارائه کرد، اما به طور کلی بهتر است به هزینه های جاری خود در ماه نگاه کنید و آنها را تا 80 درصد افزایش دهید.

در مثال Ofgem، شارژ ثابت برای الکتریسیته فقط 1p افزایش می یابد که افزایش 2.2 درصدی است. قیمت هر کیلووات ساعت برق 85.7 درصد افزایش می یابد. سپس قیمت بنزین 114 درصد افزایش می یابد!!

هزینه راه اندازی جکوزی با نرخ اکتبر چقدر است؟

ارائه قیمت دقیق برای راه اندازی یک جکوزی دشوار است. این بستگی به اندازه وان، ویژگی های فیزیکی آن، دمای بیرون، تعداد دفعات استفاده از آن و دمای مورد نظر دارد.

قیمت های من عمدتاً روی هزینه های برق متمرکز است. همچنین باید مواد شیمیایی مورد نیاز برای ضد عفونی نگه داشتن آب و هزینه های نگهداری را در نظر بگیرید. یک جکوزی که در تمام طول سال کار می کند، حدود 200 تا 350 پوند در مواد شیمیایی مصرف می کند.

برخی از قیمت‌های نمونه از تامین‌کنندگان جکوزی حدود 63 پوند در ماه با نرخ متغیر استاندارد فعلی (28 p/kWh) است. این در دمای محیط 9 درجه به طور متوسط ​​و با یک جکوزی روی 39 درجه سانتی‌گراد تنظیم شده و شش بار استفاده می‌شود. هفته به مدت 30 دقیقه این قیمت در اکتبر به 117 پوند افزایش می یابد (و زمانی که دمای محیط کاهش می یابد بالاتر).

نمونه های Reddit

همچنین ارزش دیدن نمونه های دنیای واقعی را دارد، بنابراین من در Reddit برای چند نمونه جستجو کردم.

برای مرجع، در سال 2021 من 13.6476p/kWh می پرداختم و قیمت ثابت فعلی من 18.36p/kWh است.

دو سال پیش، این کاربر Reddit ادعا کرد که برای راه اندازی یک جکوزی ماهانه 40 پوند هزینه دارد. با فرض اینکه آنها حدود 14 p/kWh پرداخت می کردند، پس قیمت 3.7 برابر به 148 پوند افزایش می یابد.

این کاربر Reddit یک جکوزی فوق العاده Platinum Spas Kenya دارد و روزانه از آن استفاده می کند که احتمالاً بسیار بالاتر از میانگین استفاده است. آنها بیان می کنند که هزینه اجرای آن 150 پوند در ماه است (4 ماه پیش). با فرض اینکه آنها نرخ متغیر استاندارد فعلی 0.28 پوند به ازای هر کیلووات ساعت را بپردازند، این نرخ به حدود 278 پوند در ماه افزایش می یابد.

از طریق Reddit

چهار ماه پیش، این کاربر Reddit اظهار داشت که حدود 5-8 پوند برای گرم کردن از شروع ثابت تا 38 درجه سانتیگراد و سپس حدود 2-3 پوند در روز برای حفظ دما است. فرض کنید برای عملکرد 60 پوند pcm است که سپس به 111 پوند افزایش می یابد.

این کاربر که دارای یک اسپای تنبل 4-6 نفره است می‌گوید اجرای آن 90 پوند در ماه است و آنها یک پوشش حرارتی برای بهبود عایق دارند که خرید آن حدود 100 پوند هزینه دارد. این در ماه اکتبر به 166 پوند افزایش می یابد.

این کاربر مثالی از هزینه‌های جاری در طول زمستان ارائه کرد و گفت که 2 سال پیش Direct Debit آنها از 150 پوند به 330 پوند در سانتی‌متر جهش کرد، که به معنای 180 پوند برای اجرا است. با فرض نرخ 14 p/kWh که من در آن زمان پرداخت می کردم، این مبلغ 669 پوند در ماه برای عملیات زمستانی خواهد بود!

آبگرم بادی Lazy / Lay-Z-Spa

جکوزی های بادی Lay-Z-Spa نیز در طول قرنطینه بسیار محبوب بودند. خرید آنها بسیار ارزان تر از یک جکوزی مناسب است، بنابراین کاملاً قابل درک است که چرا مردم می خواهند آنها را بخرند. آنها همچنین یک راه خوب برای سنجش میزان علاقه شما به یک جکوزی قبل از صرف هزاران هزینه برای یک جکوزی مناسب هستند.

مشکل آنها این است که عایق بسیار ضعیف است و واقعیت این است که به احتمال زیاد برای اجرا بسیار گران خواهند بود. برخی از نمونه‌های فوق که در بالا ارائه کرده‌ام، به نظر نمی‌رسد که گران‌تر از جکوزی‌های معمولی باشند.

من حدس می زنم یکی از مزایای آنها این است که می توانید آنها را تخلیه کنید و آنها را ذخیره کنید. تا زمانی که قیمت برق کاهش یابد، این احتمالا بهترین گزینه شما خواهد بود.

به عنوان یک جایگزین، افراد در Reddit بهبود انزوا را پیشنهاد کردند. این می تواند شامل عایق بندی کفی که روی آن قرار دارد با پدهای فوم و حتی ساخت یک قاب در اطراف آن و سپس عایق کاری بین قاب و وان باشد.

البته، اگر فقط گاهی اوقات از Lay-Z-Spa استفاده می کنید، تخلیه/پر کردن آن و گرم کردن آن از سرما تاثیر زیادی نخواهد داشت، فقط هزینه یک بار گرم کردن آن را به همراه خواهد داشت.

چگونه هزینه نگهداری وان آب گرم را کاهش دهیم؟

  1. نکته اصلی این است که مطمئن شوید وان آب گرم تا حد امکان عایق بندی شده است.
  2. همیشه باید نوعی پوشش عایق داشته باشید که هزینه برق شما را تا حد زیادی کاهش دهد.
  3. سرمایه گذاری در یک جکوزی با کیفیت بالا با سیستم گرمایش خوب معمولاً هزینه های جاری را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد، اما هزینه های اولیه بسیار بالاتری دارد.
  4. برای جکوزی های بادی، مطمئن شوید که آنها را روی یک پایه عایق قرار دهید. در صورت امکان، یک قاب عایق در اطراف آن بسازید.
  5. جکوزی را در مکانی سرپوشیده قرار دهید که در معرض باد نباشد.
  6. برخی از محصولات گرمایش خورشیدی وجود دارد که می توانید از آنها برای افزایش راندمان گرمایش و به حداقل رساندن هزینه برق خود استفاده کنید. آنها جذاب ترین راه حل به نظر نمی رسند، اما باید کمی کمک کنند
  7. اگر هنوز یک جکوزی نخریده اید، روی وانی سرمایه گذاری کنید که به اندازه کافی کوچک برای نیازهای شما باشد و بزرگتر نباشد.

آخرین به روز رسانی در 31/08/2022 / پیوندهای وابسته / تصاویر از API تبلیغات محصولات آمازون