منو سایت

پهنای باند 5G چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پهنای باند 5G چیست؟

اشتراک گذاری مراقبت است!

پهنای باند 5G نسل پنجم فناوری بی سیم است که جایگزینی عالی برای پهنای باند ثابت ارائه می دهد.

اینترنت پرسرعت و سایر خدمات دستگاه را ارائه می دهد. این جانشین 4G است و برای ارائه سرعت دانلود و آپلود سریعتر، تاخیر کمتر و ظرفیت بیشتر طراحی شده است.

پهنای باند 5G چگونه کار می کند؟

پهنای باند 5G از یک سری فناوری ها و زیرساخت ها برای ارائه اینترنت بی سیم پرسرعت استفاده می کند. 5G در باندهای فرکانسی مختلف از جمله طیف فرکانس پایین، متوسط ​​و بالا کار می کند.

اجزای اصلی فناوری 5G:

سرعت های بالای ارائه شده توسط 5G از زیرساخت های فیزیکی و فناوری زیر استفاده می کند:

هاب های 5G چگونه کار می کنند؟

هاب های 5G، همچنین به عنوان 5G CPE (تجهیزات مشتری) شناخته می شوند، به یک شبکه 5G متصل می شوند و دسترسی به اینترنت را برای دستگاه های دیگر از طریق Wi-Fi یا اترنت فراهم می کنند.

هاب 5G مانند تلفن همراه از سیم کارت استفاده می کند. هنگامی که هاب شما متصل می شود، به عنوان پلی بین شبکه 5G و سایر دستگاه ها مانند تلفن همراه، لپ تاپ و دستگاه های خانه هوشمند عمل می کند.

برای استفاده از هاب 5G، باید یک سیم کارت را وارد کنید، آن را به منبع برق متصل کرده و آن را روشن کنید.

پس از اتصال، هاب سیگنال Wi-Fi را پخش می کند که دستگاه های دیگر می توانند به آن متصل شوند. همچنین می توانید دستگاه های دیگر را با استفاده از کابل اترنت به هاب متصل کنید.

مزایا و معایب استفاده از هاب 5G چیست؟

در اینجا مزایای استفاده از هاب 5G آورده شده است.

  1. سرعت های بیشتر. در برخی مناطق، 5G سرعت دانلود و آپلود سریع‌تری نسبت به پهنای باند ثابت سنتی ارائه می‌کند، که آن را برای پخش ویدیو با کیفیت بالا، بازی‌های آنلاین و سایر فعالیت‌های با پهنای باند بسیار ایده‌آل می‌سازد.
  2. تحرک بیشتر این امکان را به شما می دهد تا اتصال اینترنت خود را در حال حرکت با خود ببرید و آنها را برای سفر، کمپینگ یا سایر فعالیت های خارج از منزل ایده آل می کند – تا زمانی که منبع اصلی برق دارید!
  3. ظرفیت بیشتر از دستگاه‌ها و کاربران بیشتری نسبت به روترهای سنتی پشتیبانی می‌کند – آنها را برای خانواده‌هایی با چندین دستگاه و کاربر ایده‌آل می‌کند.
  4. تأخیر کمتر 5G تأخیر کمتری نسبت به پهنای باند معمولی ارائه می‌کند، به این معنی که تاخیر کمتری در ارسال و دریافت داده‌ها، به ویژه برای برنامه‌هایی مانند بازی آنلاین و کنفرانس ویدیویی وجود خواهد داشت.
  5. پوشش دهی بیشتر هاب های 5G می توانند پوشش بیشتری نسبت به روترهای سنتی ارائه دهند، به خصوص در مناطقی که دسترسی پهن باند سیمی ضعیفی دارند یا وجود ندارد.

مشکلات رایج در هاب های 5G

  1. تداخل با دستگاه های دیگر. 5G در باندهای فرکانس بالاتر نسبت به نسل‌های قبلی شبکه‌های سلولی کار می‌کند، به این معنی که ساختمان‌ها، درختان و سایر موانع به راحتی می‌توانند آن را مسدود کنند. موانع می توانند ناراحتی قابل توجهی باشند.
  2. راه اندازی و پیکربندی. برخی از کاربران ممکن است طراحی و پیکربندی هاب های 5G را پیچیده تر و وقت گیرتر از روترهای سنتی بدانند.
  3. هزینه ها برای آنها. آنها می توانند گران تر از روترهای سنتی باشند و ممکن است به هزینه های اضافی مانند برنامه داده 5G جداگانه نیاز داشته باشند.

کجا می توانم 5G و پهنای باند خانگی را مقایسه کنم؟

می‌توانید 5G و پهنای باند خانگی را از طریق AquaSwitch مقایسه کنید مقایسه پهنای باند سرویس. مقایسه جدیدترین معاملات پهنای باند به شما امکان می دهد با انتخاب گزینه جدید در پول خود صرفه جویی کنید، اتصال بهتری داشته باشید و از خدمات بهتر به مشتریان بهره مند شوید. ارائه دهنده پهنای باند.