منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه از حق چاپ خود هنگام ارسال عکس به صورت آنلاین محافظت کنیم

چگونه از حق چاپ خود هنگام ارسال عکس به صورت آنلاین محافظت کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه از حق چاپ خود هنگام ارسال عکس به صورت آنلاین محافظت کنیم

اشتراک گذاری مراقبت است!

هنگام انتشار یک تصویر در اینترنت، کاربر با خطر سرقت روبرو می شود. نقض حق چاپ غیرقانونی است. اگر شخصی بدون اطلاع از عکس استفاده کند، می توانید به دادگاه مراجعه کنید و متخلف را مجبور به حذف محتوا کنید. اما گاهی اوقات پیشگیری از مشکل آسان تر از مقابله با عواقب آن است.

چندین راه موثر برای محافظت از عکس‌ها به صورت آنلاین وجود دارد. در زیر ما محبوب ترین روش ها را شرح می دهیم. رعایت نکات ساده به جلوگیری از سرقت محتوا کمک می کند. به یاد داشته باشید که تقریباً همه موانع را می توان دور زد. اگر کسی به عکس شما نیاز دارد، هیچ چیزی مانع از تصاحب آن نمی شود.

اضافه کردن واترمارک

واترمارک کردن عکس ها بهترین راه برای جلوگیری از سرقت آنها توسط افراد است. مالک می تواند یک متن، تصویر یا لوگوی کوچک را برای تایید مالکیت به تصویر اضافه کند. کاربران باید این روش را با تمام عکس های ارسال شده در وب دنبال کنند. این به ویژه برای محتوایی که برای فروش ارائه می شود صادق است.

این به نفع شماست حتی اگر مردم تصمیم بگیرند از تصویر شما همراه با واترمارک استفاده کنند. با تگ عکس به راحتی می توانید متوجه شوید که دقیقا چه کسی عکس ها را گرفته است. واترمارک ها همچنین یک راه عالی برای تبلیغ آنلاین تصاویر هستند.

شما می توانید واترمارک را حذف کنید، اما این روند زمان قابل توجهی خواهد داشت. پیدا کردن تصویر دیگری در اینترنت بدون برچسب برای مهاجم آسان تر خواهد بود.

حتی اگر کاربر قبلاً با واترمارک کار نکرده باشد، افزودن چنین برچسبی دشوار نخواهد بود. بسیاری از برنامه‌ها و سرویس‌ها اکنون کل دسته عکس‌ها را تنها در چند ثانیه واترمارک می‌کنند.

شخصی که صاحب عکس است باید اطمینان حاصل کند که واترمارک خیلی مزاحم نباشد و توجه را از جزئیات اصلی عکس منحرف نکند. برای این، برنامه ها از تنظیمات بسیاری پشتیبانی می کنند. می توانید محل چاپ، اندازه، شفافیت، فونت و سایر پارامترها را تغییر دهید.

استفاده از بارکد

Digimarc یک سرویس محبوب برای اعمال بارکدهای نامرئی بر روی عکس های دیجیتال است. نویز دیجیتال روی تصویر تمام شده اعمال می شود که منحصر به فرد و ذاتی فقط جهت شما خواهد بود. اثر انگشت دیجیتال روی عکس به شما امکان می دهد تا حرکت تصویر را در وب پس از انتشار ردیابی کنید.

شما فقط با پرداخت هزینه می توانید از عکس ها محافظت کنید. برای چاپ دیجیتالی 2000 تصویر، باید بسته حرفه ای را با قیمت 119 دلار خریداری کنید. در صورت شروع استفاده از عکس کاربر در وب به کاربر اطلاع داده می شود.

داشتن چنین مهری به شما امکان می دهد در صورت نیاز به مراجعه به دادگاه از حق چاپ خود محافظت کنید.

فایل های با وضوح بالا را به صورت آنلاین ارسال نکنید

آپلود عکس های با وضوح بالا به صورت آنلاین ایده خوبی نیست. اگر کسی چنین عکسی را به دست آورد، اثبات حق چاپ خود برای عکاس دشوار خواهد بود. یک استثنا ممکن است سهام‌هایی باشند که به فایل‌های با کیفیت بالا نیاز دارند، اما فقط کپی‌های با وضوح پایین‌تر در نمایش عمومی قرار می‌گیرند.

عکس هایی با وضوح بیشتر از 1600 پیکسل پست نکنید. تصاویر با وضوح کمتر برای خریداران محتوای بالقوه کافی است تا تمام جزئیات را ببینند.

قبل از آپلود عکس ها را فشرده کنید

قبل از انتشار یک عکس در وب، مطلوب است که اندازه و کیفیت آن را کاهش دهید. این کار را می توانید از طریق اپلیکیشن فتوشاپ انجام دهید. برای تکمیل این کار، پس از پردازش تصویر، روی دکمه «فایل»، سپس «صادر کردن» کلیک کنید و «ذخیره برای اینترنت…» را انتخاب کنید. کیفیت تصویر به 60 درصد کاهش می یابد. در عین حال، مشاهده کیفیت کاهش یافته با چشم غیر مسلح آسان نخواهد بود.

همچنین می توانید با استفاده از لایت روم تصاویر را فشرده کنید. هنگام صادرات عکس، می توانید محدودیت اندازه فایل را تا 250 کیلوبایت تعیین کنید. این کیفیت برای آشنایی با تصاویر کافی است. اما به ندرت کسی بخواهد از آن برای هدف مورد نظر خود استفاده کند.

کپی رایت را در ابرداده بنویسید

می‌توانید ابرداده‌ها را با استفاده از نرم‌افزار شخص ثالث یا مستقیماً از طریق ابزارهای اصلی ویندوز تغییر دهید. در آنها می توانید اطلاعات دقیق در مورد تصویر، تا فاصله ای که جسم در آن قرار دارد، بنویسید. این روش دارای معایبی است. هنگام بارگذاری داده‌ها در شبکه‌های اجتماعی یا سایت‌های دیگر، متادیتا در هنگام فشرده‌سازی تصویر حذف می‌شود.

می توانید از یکی یا همه روش های بالا برای محافظت از تصاویر خود در برابر سرقت آنلاین استفاده کنید. در عین حال، واترمارک را می توان موثرترین در نظر گرفت. اگر واترمارک را به درستی قرار دهید، به شما کمک می کند برند خود را تبلیغ کنید و از عکس محافظت کنید.