منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه سیگنال WiFi را از طریق دیوارها تقویت کنیم – وای فای را در اطراف خانه خود بهبود بخشید

چگونه سیگنال WiFi را از طریق دیوارها تقویت کنیم – وای فای را در اطراف خانه خود بهبود بخشید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه سیگنال WiFi را از طریق دیوارها تقویت کنیم - وای فای را در اطراف خانه خود بهبود بخشید

اشتراک گذاری مراقبت است!

دیوارها آفت وجود وای فای هستند. وقتی ادعاهای پوشش شرکت ها را می بینید، آنها همیشه برای فضاهای بیرونی هستند، انگار همه ما دیوانه وار در فضای باز زندگی می کنیم.

در بریتانیا، بسیاری از ما در خانه‌های قدیمی‌تر زندگی می‌کنیم و این به معنای دیوارهای داخلی آجری ضخیم است که برای وای‌فای ما مناسب نیستند. یا، برای تجارت، ممکن است در قفس فارادی بتنی و فلزی گیر کرده باشید.

بدتر از آن، در بسیاری از خانه ها اینترنت به ندرت وارد ملک در مکان ایده آل می شود. به همین دلیل، اکثر خانه‌های با اندازه متوسط ​​با سیگنال‌های WiFi مشکل دارند.

به طور کلی، برای افزایش فیزیکی سیگنال از طریق دیوار از مسیریاب فعلی‌تان، کار زیادی نمی‌توانید انجام دهید، اما راه‌های زیادی برای بهبود سیگنال در اطراف خانه یا محل کارتان وجود دارد.

توصیه های کلی که احتمالا ارزش امتحان کردن را ندارند

چگونه سیگنال WiFi را از طریق دیوارها تقویت کنیم - وای فای را در اطراف خانه خود بهبود بخشید
برای ارتقا آنتن های خود زحمت ندهید، اما روتر خود را ارتقا دهید

بسته به روتر شما، ممکن است بتوان تنظیماتی را در تنظیمات آن انجام داد که از نظر تئوری عملکرد را افزایش دهد. برخی از افراد ممکن است افزایش قدرت پخش وای فای روتر را پیشنهاد کنند، اما محدودیت قانونی برای انجام این کار وجود دارد، و اگر مشتری مربوطه قدرت کافی برای ارسال داده ها را نداشته باشد، فایده چندانی ندارد.

بسیاری از وب سایت ها توصیه می کنند که سیستم عامل خود را ارتقا دهید. مطمئناً باید آن را به‌روز نگه دارید، و این امکان وجود دارد که OEM به‌روزرسانی را مجبور کند که عملکرد را بهبود بخشد. برخی از روترها می توانند سفت افزار سفارشی مانند DD-WRT را بپذیرند. مطمئناً ارزش بررسی و تجربه کردن آن را دارد، اما من آن را به جو معمولی شما توصیه نمی کنم.

توصیه دیگر این است که آنتن ها را ارتقا دهید. به طور کلی، آنتن های روترها برای آن روتر خاص تنظیم شده اند. اکنون اکثر برندها آنتن ها را به طور کامل در روتر ادغام کرده اند. تنها زمانی که یک آنتن مفید است، زمانی است که یک روتر 4G/5G دارید و می‌خواهید از آنتن خارجی/خارجی برای دریافت بهتر استفاده کنید.

مکان روتر را آزمایش کنید

قبل از اینکه به توصیه راه حل های گران قیمت بپردازم، می توانید سعی کنید مسیریاب خود را به سمت مرکزیت خانه خود حرکت دهید.

در واقع بعید به نظر می رسد که این عملی باشد زیرا روتر شما جایی است که فیبر شما وارد خانه شما می شود، اما می توانید از چیزی/یک کابل اترنت مسطح استفاده کنید و آن را به قسمت دیگری از اتاق که کمی نزدیکتر به محل WiFi می خواهید اجرا کنید.

از سیستم وای فای مش استفاده کنید

چگونه سیگنال WiFi را از طریق دیوارها تقویت کنیم - وای فای را در اطراف خانه خود بهبود بخشید
Netgear Orbi 760 Series

بهترین توصیه کلی برای اکثریت مردم این است که روی یک سیستم WiFi مش سرمایه گذاری کنند. آنها از نظر قیمت و عملکرد متفاوت هستند، بنابراین باید توجه داشته باشید که WiFi شما چقدر مهم است و چقدر سریع به آن نیاز دارید.

در انتهای طیف مقرون‌به‌صرفه‌تر، Mercusys Halo H50G را دارید که برای یک سیستم سه بسته فقط 77 پوند است. من یک نمونه بررسی به یکی از دوستان دادم و آنها بیش از یک سال است که از آن استفاده می کنند و آن را دوست دارند. از طرف دیگر، TP-Link Deco S4 وجود دارد.

Mercusys H80X احتمالاً ارزان‌ترین سیستم مش وای فای 6 است که می‌توانید پیدا کنید، و من آن را عالی دیدم.

اگر عملکرد برای شما مهم است، پس سیستم وای فای مش مورد علاقه من سری Netgear Orbi 760 با سه باند است. این سیستم در بسته های 2 تایی با قیمت 370 پوند یا بسته های 3 تایی با قیمت 500 پوند موجود است. گران است، اما یک سیستم سه بانده است، به این معنی که یکی از باندهای WiFi برای انتقال داده ها به روتر اختصاص داده شده است. اگر اینترنت گیگابیت دارید یا نیاز به انتقال فایل محلی با سرعت بالا دارید، این را به شدت توصیه می کنم.

گزینه های بسیار دیگری نیز وجود دارد. من هرگز یکی را بررسی نکرده ام، اما ایسوس در مقایسه با Netgear گزینه های بسیار رقابتی دارد. اگر پول مشکلی نیست، پس Netgear Orbi RBKE963 پیشرفته ترین سیستم موجود در بازار است.

روتر خود را ارتقا دهید

چگونه سیگنال WiFi را از طریق دیوارها تقویت کنیم - وای فای را در اطراف خانه خود بهبود بخشید

من این را بعد از سیستم مش ذکر می کنم زیرا فکر می کنم اکثر مردم سیستم مش مستقیم را ترجیح می دهند.

با این حال، اگر دارایی بزرگ ندارید و فقط مشکلات جزئی دارید، ارزش آن را دارد که روتر خود را ارتقا دهید. مدل های ارائه شده ISP همیشه وحشتناک هستند و این توصیه خوبی است بدون در نظر گرفتن کیفیت وای فای شما.

اکثر برندهای با کیفیت مناسب مانند Netgear، TP-Link و ASUS باید عملکرد بهتری نسبت به روتر ISP شما ارائه دهند.

در این سناریو، من روتری را در نظر می‌گیرم که بعداً می‌تواند به شبکه ارتقا یابد. TP-Link دارای روتر OneMesh است، در حالی که ASUS از AiMesh استفاده می کند. سپس هر روتر با این فناوری‌ها را می‌توان با روترها یا توسعه‌دهنده‌های دیگر با همان فناوری جفت کرد.

از تقویت کننده/تکرارکننده وای فای استفاده کنید

من سیستم‌های مش را به یک توسعه‌دهنده وای‌فای ترجیح می‌دهم، اما اگر فقط نیاز دارید وای‌فای را از طریق دیوار به قسمتی از خانه‌تان که اهمیت کمتری دارد، تقویت کنید، می‌توانید با یک توسعه‌دهنده فرار کنید.

آنها اساساً مانند یک سیستم مش کار می کنند، اما اغلب فاقد برخی از استانداردهایی هستند که در سیستم مش استفاده می شود که به شما امکان می دهد با استفاده از یک نام SSID وای فای در اطراف خانه خود پرسه بزنید. معمولاً به یک SSID جداگانه نیاز دارید، بنابراین ممکن است MyHouseWiFi و MyHouseWiFi_2 داشته باشید.

من به برخی از گزینه های ارزان قیمت نگاه کردم و به نظر می رسد TP-Link بهترین مارک است اگر چیزی مقرون به صرفه می خواهید. TP-Link همچنین دارای طیف وسیعی از توسعه دهنده های مش وای فای است که با روترهای TP-Link OneMesh کار می کند. بنابراین ممکن است تهیه چیزی مانند RE500X کارساز باشد و همیشه می‌توانید روتر OneMesh را در تاریخ بعدی تهیه کنید.

من همچنین اخیراً تکرارکننده‌های Devolo 5400 & 3000 WiFi 6 را بررسی کردم. آنها یک سیستم مش را با استفاده از همان نام WiFi به عنوان روتر اصلی شما تقلید می‌کنند. با این حال، آنها کمی گران هستند.

از نقطه دسترسی استفاده کنید

من شخصا فکر می کنم نقاط دسترسی بهترین راه حل هستند. شما اغلب می توانید ماهواره ها را به یک سیستم مش متصل کنید تا به عنوان نقطه دسترسی کابلی کار کند، بنابراین انعطاف پذیری دارید.

بسیاری از نقاط دسترسی در حال حاضر دارای قابلیت مش داخلی هستند.

با این حال، به طور معمول نقطه دسترسی از طریق اترنت متصل می شود و آنها معمولاً توسط Power over Ethernet (POE) تغذیه می شوند. بنابراین، در حالت ایده آل می توانید آنها را به یک سوئیچ POE متصل کنید.

مشکل اصلی این است که راه اندازی اترنت در سراسر خانه و بین اتاق ها غیر عملی است و اگر یک متخصص را برای انجام آن استخدام کنید، اغلب هزینه زیادی خواهد داشت.

با این حال، اگر بتوانید این کار را انجام دهید، بهترین عملکرد را ارائه می دهند زیرا می توانند وای فای شما را بدون افت عملکرد به قسمت های مختلف خانه شما گسترش دهند.

من در حال حاضر از دسترسی Netgear WAX615 در خانه خود استفاده می کنم و قبلاً از Zyxel استفاده می کردم. Zyxel NWA50AX یک گزینه مقرون به صرفه خوب است، Netgear دارای WAX214 است که حدود 5 پوند بیشتر است یا مدل دسکتاپ WAX204 که فقط 68 پوند است.

از تقویت کننده وای فای Powerline یا سیستم مش استفاده کنید

من معمولاً قبل از امتحان پاورلاین یک سیستم مش یا توسعه دهنده وای فای را انتخاب می کنم. توسعه دهنده های Powerline تلاش برای استفاده از WiFi برای برقراری ارتباط با روتر را دور می زنند. آنها در عوض داده ها را از طریق سیم کشی برق خانه شما انتقال می دهند.

زیبایی این روش این است که دیوارهای شما را کاملا نادیده می گیرد. نکته منفی این است که به کیفیت سیم کشی خانه شما بستگی دارد. یک ساختمان جدید احتمالاً عملکرد عالی دارد، اما ساخت‌های جدید اغلب دارای دیواره‌های نازک نیز هستند. وای فای اغلب در ساختمان های قدیمی با دیوارهای آجری مشکل دارد و معمولاً سیم کشی بسیار قدیمی دارند.

با این حال، اگر با یک سیستم مش معمولی یا توسعه دهنده شانس نداشتید، می توانم کیت های WiFi Devolo یا سیستم مش کامل آنها را به شدت توصیه کنم.

TP-Link همچنین دارای سیستم WiFi Full Home Powerline Mesh Deco P9 است که کاملاً مقرون به صرفه است و به نظر می رسد که آنها بالاخره یک مدل جدید WiFi 6 به نام TP-Link Deco PX50 منتشر کرده اند.

از سیستم توسعه/ مش MoCA استفاده کنید

این مفهومی شبیه به خط برق است، اما به جای استفاده از سیم برق خانه شما، از کابل کواکسیال استفاده می‌کند که ممکن است در نقطه‌ای از خانه شما نصب شده باشد تا سیگنال‌های تلویزیونی را توزیع کند.

من فکر می‌کنم این بیشتر مربوط به آمریکاست تا بریتانیا. با این حال، توزیع سیگنال تلویزیون از طریق کابل کواکسیال رایج بود (یا هنوز هم هست) و بسیاری از مردم هنوز از آن برای Freeview استفاده می کنند. Reddit پیشنهاد می کند که در بریتانیا کاملاً کار می کند.

MoCA به طور کلی باید عملکرد بهتری نسبت به powerline ارائه دهد و MoCa 2.5 برای 2.5 گیگابیت بر ثانیه رتبه بندی شده است.

دستگاه‌های MoCA فهرست‌شده در آمازون فقط برای ایجاد یک پورت اترنت طراحی شده‌اند، هزینه زیادی دارند، و سپس برای تکمیل آن باید یک نقطه دسترسی خریداری کنید. با این حال، اگر از قبل کواکس در اطراف خانه خود دارید، این احتمالا بهترین عملکرد کلی را بدون نیاز به استفاده از اترنت در همه جا ارائه می دهد.

ایسوس در نمایشگاه CES 2023، ZenWiFi هیبریدی XC5 را معرفی کرد که اولین سیستم شبکه ای مجهز به MoCA در جهان است و باید در نیمه اول سال جاری عرضه شود. من احساس می کنم این در بریتانیا منتشر نخواهد شد.

آخرین به روز رسانی در 14/01/2023 / پیوندهای وابسته / تصاویر از API تبلیغاتی محصولات آمازون