منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه مجموعه عکس های دیجیتال خود را سازماندهی کنیم

چگونه مجموعه عکس های دیجیتال خود را سازماندهی کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه مجموعه عکس های دیجیتال خود را سازماندهی کنیم

اشتراک گذاری مراقبت است!

اگرچه ارزان تر از روش قبلی برای سفارش دادن به یک هنرمند برای نقاشی پرتره بود، عکاسی قرن نوزدهم همچنان زمان بر بود، به این معنی که خانواده ها تمایل داشتند عکس های کمتری نسبت به الان داشته باشند.

در مقایسه، در حال حاضر حدود 4.7 میلیارد عکس در روز گرفته می شود، که به این معنی است که بسیاری از ما با تعداد وحشتناکی از عکس های مرتب نشده باقی می مانند. در اینجا نحوه بازگرداندن کنترل مجموعه خود و کشف مجدد لذت داشتن یک مجموعه آورده شده است.

همه چیز را خرد کن

این که چقدر طول می کشد بستگی به اندازه مجموعه شما دارد. اگر بزرگ است، یک روز یا بیشتر را مسدود کنید. با ایجاد پوشه های جداگانه برای عکس های خود شروع کنید (ساده ترین راه بر اساس سال است). سپس می توانید آنها را در دستگاه یا نرم افزار ذخیره عکس انتخابی خود آپلود کنید.

برای فایل‌هایی که تعداد زیادی عکس دارند، یک پوشه خالی پر از فایل‌های خالی شماره‌دار روی دسکتاپ خود نگه دارید. اگر به فایلی برخورد کردید که تعداد عکس‌های زیادی دارد، آن را کپی و جایگذاری کنید و عکس‌های خود را به دسته‌ای تقسیم کنید تا در حین آپلود مرتب شوند.

“تند و زننده” و “تقلب” را حذف کنید

یکی از راه‌های شناسایی عکس‌های تکراری، راه‌اندازی یک “پوشه تست” روی دسکتاپ است. اگر دو مجموعه دارید که احتمالاً حاوی موارد تکراری هستند، هر دو را به داخل پوشه بکشید. در بیشتر موارد، یک اعلان دریافت می کنید که از شما می پرسد آیا می خواهید هر دو را نگه دارید یا کپی را حذف کنید (برخی از برنامه های ابری نیز این ویژگی را دارند).

سپس هر فایل را مرور کنید و هر چیزی را که می خواهید از شر آن خلاص شوید پاک کنید. این یک فرآیند پر زحمت است، اما تا زمانی که کارتان تمام شود، مجموعه خود را تا حد زیادی کاهش خواهید داد. در آینده با حذف کردن در زمان خود صرفه جویی کنید.

راه حل های ذخیره سازی خود را انتخاب کنید

پس از آن، عکس‌های شما باید در جایی زندگی کنند: در حالت ایده‌آل یک یا دو مکان، بنابراین اگر یکی دیگر گم شد، یک نسخه پشتیبان داشته باشید. تعدادی گزینه ذخیره سازی در دسترس است، و اکثر آنها با بسته های ویرایشی ارائه می شوند، بنابراین می توانید با هر گونه قرمزی چشم مزاحم یا تاری مقابله کنید.

چاپ را فشار دهید

پس از اتمام مرتب‌سازی و ذخیره‌سازی عکس‌های خود، فراموش نکنید که یک یا دو عکس را چاپ کنید – اگرچه ممکن است ما توسعه نیاوریم همه چيز از بین عکس‌های امروزی ما، نگاه کردن به عکس‌های فیزیکی به جای پیکسل‌ها هنوز هم خوب است. مکان های زیادی وجود دارد که می توانید این کار را انجام دهید، از جمله Walmart، Snapfish و Amazon Print.

آنها را در آلبومی برای ورق زدن مرتب کنید، یا چرا مانند ویکتوریایی ها عمل نکنید و پرتره خانوادگی خود را چاپ نکنید؟ فناوری پیشرفت می کند و زمان در حال حرکت است، اما برخی از سنت ها ارزش حفظ کردن دارند.