منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • چگونه موقعیت مکانی خود را در آیفون یا از طریق برنامه هایی مانند واتس اپ، تلگرام و گوگل مپ به اشتراک بگذارید

چگونه موقعیت مکانی خود را در آیفون یا از طریق برنامه هایی مانند واتس اپ، تلگرام و گوگل مپ به اشتراک بگذارید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه موقعیت مکانی خود را در آیفون یا از طریق برنامه هایی مانند واتس اپ، تلگرام و گوگل مپ به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری مراقبت است!

اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود در آیفون یک ویژگی مفید است که به شما امکان می دهد مکان فعلی خود را با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید یا مکان افراد دیگر را ردیابی کنید. بسته به نسخه iOSی که روی آیفون شما اجرا می‌شود، راه‌های مختلفی برای اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی خود در آیفون وجود دارد.

در اینجا نحوه اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود در iPhone آورده شده است:

 1. با باز کردن برنامه تنظیمات در آیفون خود شروع کنید.
 2. روی حریم خصوصی ضربه بزنید
 3. روی Location Services ضربه بزنید
 4. مطمئن شوید که «خدمات مکان» روشن است.
 5. به پایین بروید و روی «اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی من» ضربه بزنید.
 6. روی Share My Location ضربه بزنید تا روشن شود.
 7. هنگامی که اشتراک‌گذاری مکان من روشن شد، می‌توانید با ضربه زدن روی اشتراک‌گذاری مکان من و انتخاب از، مکان خود را با افراد خاصی به اشتراک بگذارید.
 8. برای اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی خود با افراد خاص، روی افزودن ضربه بزنید و نام یا شماره تلفن شخصی را که می‌خواهید موقعیت مکانی خود را با او به اشتراک بگذارید وارد کنید.
 9. اگر شخصی که می‌خواهید موقعیت مکانی خود را با او به اشتراک بگذارید آیفون داشته باشد، اعلانی دریافت می‌کند که از شما می‌پرسد آیا می‌خواهد موقعیت مکانی خود را با شما به اشتراک بگذارد یا خیر.
 10. پس از اینکه شخص درخواست اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما را پذیرفت، می‌توانید مکان او را در برنامه Find My مشاهده کنید.
 11. همچنین می توانید با استفاده از برنامه Find My موقعیت مکانی خود را با گروهی از افراد به اشتراک بگذارید. برنامه Find My را باز کنید، روی Me در پایین صفحه ضربه بزنید، سپس روی Share My Location ضربه بزنید.
 12. می توانید مکان خود را برای مدت زمان محدود یا نامحدود به اشتراک بگذارید و در هر زمانی اشتراک گذاری را متوقف کنید.

شایان ذکر است که اگر در اشتراک گذاری موقعیت مکانی آیفون خود با مشکل مواجه هستید، مطمئن شوید که آیفون شما به آخرین نسخه iOS به روز شده است. همچنین، مطمئن شوید که خدمات موقعیت مکانی روشن است و به برنامه اجازه دسترسی به موقعیت مکانی شما را داده اید.

همچنین می‌توانید موقعیت مکانی خود را با استفاده از iMessage به اشتراک بگذارید، می‌توانید با باز کردن مکالمه با شخصی که می‌خواهید موقعیت مکانی خود را با او به اشتراک بگذارید، روی نماد «i» در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید و روی «اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی من» ضربه بزنید. “

همچنین می‌توانید از برنامه Find My برای اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی خود با دوستان و اعضای خانواده استفاده کنید، حتی اگر آن‌ها آیفون ندارند. آنها یک ایمیل یا اعلان پیام متنی با نقشه ای که مکان شما را نشان می دهد دریافت خواهند کرد.

بسیاری از برنامه‌ها دارای ویژگی‌های اشتراک‌گذاری مکان مختلفی هستند. در واتس اپ، می توانید روی نماد گیره کاغذ/پیوست کلیک کنید و سپس یک مکان را انتخاب کنید. این به شما امکان می دهد مکان فعلی خود را ارسال کنید یا یک مکان زنده را انتخاب کنید. با ویژگی مکان زنده، می‌توانید انتخاب کنید که می‌خواهید ردیابی مکان چه مدت کار کند.

در مورد تلگرام هم همینطور. روی نماد پیوست ضربه بزنید، روی یک مکان ضربه بزنید و مکان فعلی را انتخاب کنید. با این حال، این ویژگی ردیابی زنده ندارد. فقط یک پین برای مکان فعلی می‌اندازد و به‌روزرسانی نمی‌شود.

صحبت از انداختن یک سنجاق. همچنین می توانید موقعیت مکانی خود را از طریق نقشه های گوگل به اشتراک بگذارید. Google Apps را باز کنید، روی جایی که هستید ضربه بزنید و روی اشتراک‌گذاری مکان ضربه بزنید. درست مانند واتس اپ، می توانید مدت زمان را انتخاب کنید یا تا زمانی که آن را غیرفعال نکنید، آن را برای همیشه روشن نگه دارید.