منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • چگونه یک شبکه مش وای فای راه اندازی کنم؟ & مش وای فای چگونه کار می کند؟

چگونه یک شبکه مش وای فای راه اندازی کنم؟ & مش وای فای چگونه کار می کند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه یک شبکه مش وای فای راه اندازی کنم؟ & مش وای فای چگونه کار می کند؟

اشتراک گذاری مراقبت است!

سیستم‌های وای‌فای مش بهترین راه‌حل‌های وای‌فای همه‌کاره برای اکثر خانه‌های با اندازه متوسط ​​هستند. آنها به حذف وای فای بد در سراسر خانه کمک می کنند و به لطف اتصال بی سیم بین هر گره شبکه (در مقابل اتصالات سیمی) نسبتاً آسان تنظیم می شوند.

چگونه یک شبکه مش وای فای راه اندازی کنم؟ & مش وای فای چگونه کار می کند؟

سیستم‌های وای‌فای مش با ایجاد شبکه‌ای از چندین نقطه دسترسی وای‌فای یا «گره‌ها» که در سراسر خانه یا محل کار شما قرار دارند، کار می‌کنند. این گره‌ها با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند تا یک شبکه وای‌فای یکپارچه ایجاد کنند که منطقه بزرگ‌تری را نسبت به راه‌اندازی روتر تک سنتی پوشش می‌دهد.

هنگامی که دستگاهی را به شبکه وای فای مش متصل می کنید، به طور خودکار به نزدیکترین گره متصل می شود و سپس اتصال را به نزدیکترین گره بعدی منتقل می کند و به همین ترتیب تا زمانی که دستگاه از طریق روتر اصلی به اینترنت متصل شود. اگر دستگاهی به قسمت دیگری از ساختمان منتقل شود، به طور خودکار به گره با قوی ترین سیگنال سوئیچ می شود و اطمینان حاصل می کند که اتصال پایدار و سریع باقی می ماند.

در شبکه WiFi مش، هر گره از طریق یک حلقه بک سیمی یا بی سیم به روتر اصلی متصل می شود. این بدان معنی است که گره ها با استفاده از اتصال اختصاصی خود با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند، که به آنها اجازه می دهد تا از ازدحام معمول شبکه WiFi را دور بزنند و سرعت اینترنت سریعتر و مطمئن تری را ارائه دهند.

به دلیل ساختار شبکه غیرمتمرکز، سیستم‌های وای‌فای مش به دلیل توانایی‌شان در ارائه پوشش وای‌فای قوی و ثابت در سرتاسر خانه‌ها یا ساختمان‌های بزرگ، حتی در مناطقی مانند زیرزمین یا گاراژ که به‌طور سنتی دسترسی به آن‌ها سخت است، شناخته می‌شوند.

تفاوت بین سیستم های مش دو لاین و سه لاین چیست؟

سیستم های مش وای فای معمولاً در سیستم های سه باند یا دو باند فروخته می شوند. سیستم‌های WiFi مش دو باند مقرون به صرفه‌تر هستند و یکی از باندها (معمولاً 5 گیگاهرتز) را با مشتری (شما) و یک پیوند بی‌سیم که به روتر برمی‌گردد به اشتراک می‌گذارند. این پهنای باند مشترک باعث از دست دادن سیگنال می شود که معمولاً منجر به کاهش سرعت 50 درصدی می شود.

سیستم دو خط پیشنهادی:

بسته به نیاز و سرعت اینترنت شما، یک سیستم دو بانده باید بتواند همان سرعتی را که با اینترنت شما ارائه می شود را ارائه دهد (250 مگابیت در ثانیه به راحتی قابل دستیابی است).

سیستم سه خط پیشنهادی:

سیستم Wifi شبکه سه باند دارای یک رادیو 5 گیگاهرتزی 3 است که به طور خاص برای اتصال بین گره شبکه و روتر شبکه استفاده می شود. این بدان معنی است که هیچ سیگنالی از دست نخواهد رفت و سرعت بسیار بالاتری خواهد داشت. بیش از 400 مگابیت در ثانیه باید به راحتی توسط یک سیستم شبکه سه باند WiFi و بالاتر با WiFi 6 به دست آید.

چگونه یک شبکه مش وای فای راه اندازی کنم؟

چگونه یک شبکه مش وای فای راه اندازی کنم؟ & مش وای فای چگونه کار می کند؟
یک پورت WAN زرد رنگ که به روتر اصلی اینترنت متصل است

ایجاد یک سیستم مش برای هر برند منحصر به فرد خواهد بود، اما همه آنها تقریباً یک فرآیند هستند.

برای راه اندازی شبکه وای فای مش، به یک روتر وای فای مش و حداقل یک نقطه مش وای فای اضافی نیاز دارید. آنها معمولاً در بسته‌های بسته 2 تایی با یک روتر و یک گره یا بسته 3 تایی با دو گره فروخته می‌شوند.

در اینجا مراحل اساسی برای راه اندازی شبکه مش شما آمده است:

 1. روتر اصلی شبکه را با استفاده از پورت WAN به مودم خود وصل کنید. این معمولاً رنگ متفاوتی با سایر پورت های اترنت دارد. سپس آن را روشن کنید.
  • همچنین ممکن است بخواهید روتر اینترنت خود را به حالت مودم تغییر دهید، این کار از ایجاد دو شبکه داخلی به نام double NAT جلوگیری می کند. این همیشه امکان پذیر نیست، شما می توانید آن را با Virgin انجام دهید، اما باید سایر ISP ها را در گوگل جستجو کنید.
  • برای روترهای ISP که نمی توانند به حالت مودم سوئیچ شوند، بهتر است وای فای خود را خاموش کنید. مجدداً، باید در گوگل جستجو کنید که چگونه این کار را برای روتر ISP خاص خود انجام دهید.
 2. توصیه می‌کنم همه ماهواره‌ها را در همان اتاقی که روتر را در آن راه‌اندازی می‌کنید روشن و خاموش کنید، سپس آنها را جابه‌جا کنید. به این ترتیب، می توانید مطمئن شوید که همه آنها بدون نگرانی در مورد خارج از محدوده کار می کنند. یا می توانید آنها را در هر کجا که می خواهید قرار دهید و فعال کنید.
  • برای مکان، می‌خواهید گره را در یک مکان معقول قرار دهید که به اندازه کافی نزدیک باشد تا سیگنالی با روتر مش دریافت کند، اما همچنین به اندازه کافی نزدیک به منطقه‌ای که می‌خواهید WiFi را گسترش دهید نیز باشد.
  • برای خانه‌های بسیار بزرگ، گره‌ها معمولاً می‌توانند به صورت زنجیره‌ای به هم متصل شوند و به شما این امکان را می‌دهند که فاصله را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. ابتدا باید بررسی کنید که آیا سیستم با این سازگار است یا خیر. این روش منجر به از دست دادن سیگنال بیشتر خواهد شد، بنابراین یک سیستم سه باند برای این سناریوها بهترین خواهد بود.
 3. سپس برای راه‌اندازی سیستم، باید دستورالعمل‌های سازنده را برای راه‌اندازی روتر اصلی با استفاده از رایانه یا دستگاه تلفن همراه دنبال کنید. این معمولاً شامل اتصال به شبکه روتر و دسترسی به صفحه راه اندازی مبتنی بر وب است. امروزه همه سیستم های مش از یک برنامه استفاده می کنند و این ساده ترین روش برای کاربران عادی شما خواهد بود.
 4. پس از راه اندازی روتر اصلی، نقاط شبکه اضافی را به شبکه خود اضافه کنید. این کار را معمولاً می توان با فشار دادن دکمه ای روی هات اسپات و سپس اتصال به شبکه هات اسپات انجام داد. اگر سیستم را به صورت بسته خریداری کرده اید، به ندرت نیاز به جفت کردن چیزی دارید، گره ها باید به طور خودکار جفت شوند. گاهی اوقات ممکن است مدتی طول بکشد تا اتصال برقرار شود، بنابراین ممکن است لازم باشد برای چند دقیقه صبور باشید.
 5. پس از راه اندازی و اتصال همه هات اسپات ها، باید بتوانید در خانه یا محل کار خود حرکت کنید و سیگنال WiFi قوی داشته باشید.
  • در تنظیمات برنامه یا وب، احتمالاً می توانید برخی از تنظیمات را برای بهبود عملکرد تغییر دهید. یک ویژگی رایج که به طور پیش فرض فعال نیست، رومینگ سریع است. این به دستگاه شما کمک می کند هنگام پرسه زدن در خانه، بین گره ها و روتر برای اتصال یکپارچه تر حرکت کند
 6. برای بهبود عملکرد، برنامه باید قدرت اتصال بین گره ها را به شما نشان دهد. این باید به شما امکان دهد بهترین مکان را برای هر نت انتخاب کنید. سپس می توانید از یک وب سایت تست سرعت اینترنت مانند speedtest.net برای آزمایش سرعت هر گره شبکه استفاده کنید.

آخرین به روز رسانی در 26/01/2023 / پیوندهای وابسته / تصاویر از API تبلیغات محصولات آمازون