منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه 5G را در آیفون خود خاموش کنیم و عمر باتری را بهبود ببخشیم

چگونه 5G را در آیفون خود خاموش کنیم و عمر باتری را بهبود ببخشیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه 5G را در آیفون خود خاموش کنیم و عمر باتری را بهبود ببخشیم

اشتراک گذاری مراقبت است!

من فکر می کنم اصطلاح 5G این روزها رایج است، اما آخرین استاندارد برای شبکه های تلفن همراه است و می توان آن را در آخرین مدل های آیفون پیدا کرد. این فناوری جدید به طور قابل توجهی سرعت را در مقایسه با شبکه بالغ 4G بهبود می بخشد.

در ایالات متحده، آیفون 14 پرو به میانگین سرعت 5G 255.91 مگابیت بر ثانیه برای دانلود T-Mobile دست یافت، در حالی که این سرعت در آیفون 13 پرو، 173.81 مگابیت بر ثانیه بود. در Verizon، آیفون 14 پرو به میانگین سرعت دانلود 5G 175.56 مگابیت بر ثانیه در مقابل 126.33 مگابیت بر ثانیه برای آیفون سال گذشته دست یافت.

اگرچه اینها سرعت های متوسطی هستند. اگر سیگنال خوبی دریافت کنید، 5G می‌تواند به سرعت‌های باورنکردنی دست یابد، اکثر شبکه‌ها با سرعت بیش از 1000 مگابیت در ثانیه (1 گیگابیت در ثانیه) به پایان خواهند رسید.

در حالی که شبکه های 5G می توانند سرعت اینترنت و عملکرد بهتری را ارائه دهند، همچنین می تواند باتری شما را سریعتر تخلیه کند. این می تواند به ویژه در مناطقی که پوشش 5G ضعیف است مشکل ساز باشد. تلفن به تلاش برای اتصال به 5G ادامه می دهد و ممکن است باتری را سریعتر از حد لازم تخلیه کند. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که پوشش 5G ضعیفی دارد، فعال نگه داشتن آن فایده ای ندارد.

برای من نیز، متوجه شدم که اکنون 4G در جایی که زندگی می‌کنم، سرعت شگفت‌انگیزی را ارائه می‌دهد، من واقعاً برای سریع‌تر شدن گوشی خود به آن نیاز ندارم. من به راحتی می توانم با استفاده از Vodafone 4G با سرعت بیش از 150 مگابیت در ثانیه در دفتر خود دانلود کنم.

اگر مشکل باتری دارید یا می خواهید در مصرف داده تلفن همراه صرفه جویی کنید، ممکن است بخواهید 5G را در آیفون خود خاموش کنید. اینگونه است:

چگونه 5G را در آیفون خود خاموش کنیم و عمر باتری را بهبود ببخشیم
  1. با باز کردن برنامه تنظیمات در آیفون خود شروع کنید.
  2. روی Cellular ضربه بزنید
  3. در بخش Cellular Data Options، روی Voice & Data ضربه بزنید
  4. در اینجا گزینه انتخاب بین 4G، 3G و 2G را مشاهده خواهید کرد. برای خاموش کردن 5G، «4G» یا «3G» را انتخاب کنید.
  5. همچنین می‌توانید 5G را از طریق Control Center خاموش کنید، از گوشه سمت راست بالای صفحه آیفون خود به پایین بکشید تا به Control Center دسترسی پیدا کنید، سپس نماد داده سلولی را فشار داده و نگه دارید، منویی با گزینه‌هایی برای روشن یا خاموش کردن 5G ظاهر می‌شود.

شایان ذکر است که اگر آیفون شما از 5G پشتیبانی نمی کند، گزینه خاموش کردن 5G را در تنظیمات مشاهده نخواهید کرد. همچنین لازم به ذکر است که بسته به شرکت مخابراتی و موقعیت مکانی شما، خاموش کردن 5G ممکن است تأثیر قابل توجهی بر سرعت اینترنت شما نداشته باشد، زیرا برخی از اپراتورها از 5G به عنوان ارتقاء به شبکه های 4G استفاده می کنند.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که اگر 5G را خاموش کنید، تلفن شما به شبکه 4G یا 3G زمانی که پوشش 5G در دسترس نباشد تغییر می‌کند، که ممکن است منجر به کاهش سرعت اینترنت و عملکرد پایین‌تر شود.