منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • 10 رتبه برتر امپدانس میکروفون: بهبود کیفیت صدای شما

10 رتبه برتر امپدانس میکروفون: بهبود کیفیت صدای شما

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
10 رتبه برتر امپدانس میکروفون: بهبود کیفیت صدای شما

این مقاله در ابتدا در Make the Sound Better منتشر شد. اگرچه من اکثر مقالاتی را که منتقل شده اند به روز کرده ام، اما این مقاله ویرایش نشده است.


درک درجه بندی امپدانس میکروفون

وقتی نوبت به ضبط و تولید صدا می رسد، انتخاب میکروفون مناسب ضروری است. با این حال، عوامل زیادی می توانند بر کیفیت صدای یک میکروفون تأثیر بگذارند، از جمله امپدانس آن. امپدانس میکروفون به مقاومت مدار الکتریکی اشاره دارد که سیگنال صوتی هنگام عبور از میکروفون تجربه می کند. در این مقاله، 10 رتبه برتر امپدانس میکروفون را بررسی می کنیم که می تواند به شما در بهبود کیفیت صدایتان کمک کند.

امپدانس میکروفون چیست و چرا اهمیت دارد؟

همانطور که قبلا ذکر شد، امپدانس میکروفون مقاومتی است که سیگنال صوتی هنگام عبور از میکروفون با آن مواجه می شود. امپدانس میکروفون بر حسب اهم اندازه گیری می شود و می تواند از چند اهم تا چندین هزار اهم متغیر باشد. امپدانس میکروفون بسیار مهم است زیرا بر نحوه عبور سیگنال صوتی از طریق کابل و تقویت توسط پری آمپ تأثیر می گذارد. میکروفون‌های امپدانس پایین (زیر 600 اهم) استاندارد صنعتی هستند و برای اتصال به یک پری امپ به کابل‌های XLR نیاز دارند.

نکات کلیدی در مورد امپدانس میکروفون

 1. امپدانس بالا (Hi-Z):
  • میکروفون های امپدانس بالا معمولا دارای امپدانس بیشتر از 10000 اهم (10 کیلو اهم) هستند.
  • این ها معمولاً در میکروفون های قدیمی یا قدیمی، پیکاپ های ابزار و برخی میکروفون های پویا استفاده می شوند.
  • میکروفون های با امپدانس بالا به ورودی امپدانس بالا یا ورودی ابزار با امپدانس بالا روی تقویت کننده یا رابط صوتی نیاز دارند.
 2. امپدانس کم (Lo-Z):
  • میکروفون های کم امپدانس معمولا دارای امپدانس زیر 10000 اهم (10 کیلو اهم) هستند که اغلب از 50 تا 600 اهم متغیر است.
  • اکثر میکروفون های مدرن، از جمله میکروفون های دینامیک و کندانسور، با امپدانس کم طراحی شده اند.
  • میکروفون های کم امپدانس چندین مزیت از جمله حذف بهتر نویز، کابل طولانی تر بدون تخریب سیگنال و سازگاری با طیف وسیعی از تجهیزات صوتی را ارائه می دهند.
 3. امپدانس تطبیق:
  • به طور کلی توصیه می شود که امپدانس میکروفون برای عملکرد بهینه با امپدانس ورودی دستگاه صوتی مطابقت داده شود.
  • اکثر دستگاه‌های صوتی حرفه‌ای، مانند رابط‌های صوتی، کنسول‌های میکس و پری آمپ‌ها، دارای امپدانس ورودی هستند که برای میکروفون‌های کم امپدانس (معمولاً ۱۵۰ تا ۶۰۰ اهم) طراحی شده است.
  • هنگام اتصال یک میکروفون با امپدانس کم به ورودی امپدانس بالا یا بالعکس، می توان از دستگاه های تطبیق امپدانس مانند ترانسفورماتورها یا آداپتورهای تطبیق امپدانس برای رسیدن به انتقال سیگنال مناسب استفاده کرد.
 4. ملاحظات کابل:
  • امپدانس نیز در انتخاب کابل نقش دارد. میکروفون های کم امپدانس نسبت به میکروفون های امپدانس بالا کمتر در معرض نویز و از دست دادن سیگنال در کابل های طولانی هستند.
  • برای میکروفون‌های کم امپدانس، معمولاً از کابل‌های متعادل (مانند کابل‌های XLR) برای کمک به دفع نویز و تداخل در طول کابل استفاده می‌شود.
 5. امپدانس و پاسخ فرکانسی:
  • اگرچه امپدانس بر ویژگی های الکتریکی یک میکروفون تأثیر می گذارد، اما مستقیماً پاسخ فرکانس میکروفون یا کیفیت صدا را تعیین نمی کند.
  • پاسخ فرکانسی یک میکروفون توسط طراحی، دیافراگم و عوامل دیگر تعیین می شود، نه امپدانس آن.

عوامل موثر بر رتبه بندی امپدانس میکروفون

عوامل متعددی می توانند بر امپدانس میکروفون تأثیر بگذارند، از جمله نوع میکروفون، طول کابل و نوع پیش تقویت کننده مورد استفاده. به عنوان مثال، برخی از میکروفون ها دارای یک خروجی متصل به یک ترانسفورماتور هستند که می تواند به صدا گرما اضافه کند، اما امتیاز امپدانس را نیز افزایش می دهد. برعکس، الکترونیک فعال می تواند قدرت و کیفیت سیگنال را بهبود بخشد، اما سطح نویز را نیز افزایش می دهد.

نحوه انتخاب امپدانس میکروفون مناسب برای راه اندازی

انتخاب امپدانس میکروفون مناسب برای راه اندازی به عوامل مختلفی مانند نوع میکروفون، طول کابل و نوع پیش تقویت کننده مورد استفاده بستگی دارد. به عنوان یک قاعده کلی، میکروفون‌های امپدانس پایین استاندارد صنعتی هستند و می‌توانند با اکثر پری آمپ‌ها استفاده شوند. با این حال، میکروفون های امپدانس بالا ممکن است برای آمپر گیتار و سایر سازها مناسب تر باشند. میکروفون‌های امپدانس متوسط ​​یک گزینه ضبط همه کاره هستند، در حالی که میکروفون‌های همراه با ترانسفورماتور می‌توانند گرما را به صدا اضافه کنند.

10 رتبه برتر امپدانس میکروفون برای بهبود کیفیت صدا

در زیر 10 درجه بندی مقاومت میکروفون برتر وجود دارد که می تواند به شما در بهبود کیفیت صدای خود کمک کند:

1. امپدانس کم: استاندارد صنعت

میکروفون های امپدانس پایین (زیر 600 اهم) استاندارد صنعتی هستند و می توانند با اکثر پری آمپ ها استفاده شوند. آنها برای اتصال به پری امپ به کابل های XLR نیاز دارند و خروجی متعادلی دارند که نویز و تداخل دریافت شده توسط کابل را کاهش می دهد.

2. امپدانس بالا: ایده آل برای آمپر گیتار و سازهای دیگر

میکروفون های امپدانس بالا (بیش از 10000 اهم) برای آمپرهای گیتار و سایر سازهایی که خروجی امپدانس بالایی دارند ایده آل هستند. می توان آنها را بدون نیاز به پیش تقویت کننده مستقیماً به تقویت کننده متصل کرد.

3. امپدانس متوسط: گزینه ضبط انعطاف پذیر

میکروفون های امپدانس متوسط ​​(بین 600 تا 10000 اهم) یک گزینه همه کاره برای ضبط هستند. آنها را می توان با اکثر پری آمپ ها استفاده کرد و خروجی متعادلی دارند.

4. اتصال به ترانسفورماتور: گرما را به صدای شما اضافه می کند

میکروفون های متصل به ترانسفورماتور دارای یک ترانسفورماتور در مرحله خروجی هستند که می تواند گرما و رنگ را به صدا اضافه کند. با این حال، امپدانس اسمی را نیز افزایش می دهند و ممکن است به یک پیش تقویت کننده با امپدانس ورودی بالا نیاز داشته باشند.

5. الکترونیک فعال: بهبود قدرت و کیفیت سیگنال

میکروفن های با الکترونیک فعال دارای تقویت کننده در مرحله خروجی هستند که می تواند قدرت و کیفیت سیگنال را بهبود بخشد. با این حال، آنها همچنین سطح نویز را افزایش می دهند و به منبع تغذیه نیاز دارند.

6. میکروفن های نواری: ارائه صدای قدیمی

میکروفون های ریبون دارای یک عنصر نواری هستند که بین دو قطب مغناطیسی می لرزد و صدایی قدیمی گرم و روان ایجاد می کند. با این حال، آنها سطح خروجی پایینی دارند و ممکن است به یک پیش تقویت کننده با امپدانس ورودی بالا نیاز داشته باشند.

7. میکروفون های پویا: ایده آل برای اجراهای زنده

میکروفون های دینامیک قوی و بادوام هستند و برای اجراهای زنده ایده آل هستند. آنها سطح خروجی پایینی دارند اما می توانند سطوح فشار صدای بالا را بدون اعوجاج تحمل کنند.

جدول مقایسه:

تخمین امپدانس میکروفونایده آل برایخط مبناالزامات پیش تقویت کننده
امپدانس کماکثر تنظیماتبالاخروجی متعادل، کابل XLR
امپدانس بالاآمپر گیتار، سازکملینک مستقیم آمپر
امپدانس متوسطیک رکورد متنوعبالاخروجی متعادل
به ترانسفورماتور متصل استگرما و رنگکمپیش تقویت کننده امپدانس ورودی بالا
الکترونیک فعالکیفیت سیگنالبالامنبع انرژی
میکروفون های روبانیصدای قدیمیکمپیش تقویت کننده امپدانس ورودی بالا
میکروفون های دینامیکاجراهای زندهکمN/A

نتیجه: کیفیت صدای خود را با رتبه بندی امپدانس میکروفون به حداکثر برسانید

مقادیر امپدانس میکروفون نقش مهمی در تعیین کیفیت صدای ضبط شده شما دارد. با درک انواع مختلف درجه بندی امپدانس میکروفون و مزایا و معایب مربوط به آنها، می توانید میکروفون مناسب را برای تنظیم خود انتخاب کنید و کیفیت ضبط های خود را بهبود بخشید. چه در حال ضبط آواز، چه ساز و چه اجراهای زنده باشید، یک درجه امپدانس میکروفون وجود دارد که می تواند به شما در رسیدن به صدای عالی کمک کند.