منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 5 نکته که هنگام خرید دوربین های دیجیتال برای شما باید به خاطر بسپارید

5 نکته که هنگام خرید دوربین های دیجیتال برای شما باید به خاطر بسپارید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
5 نکته که هنگام خرید دوربین های دیجیتال برای شما باید به خاطر بسپارید

اشتراک گذاری مراقبت است!

بسیاری از افراد ترجیح می دهند با گوشی های هوشمند خود عکس بگیرند، اما این عکس ها اغلب کافی نیستند و در مقایسه با دوربین های حرفه ای کیفیت پایینی دارند. هنر عکاسی در دهه های اخیر به طور قابل توجهی تکامل یافته است و دستگاه ها نوآورانه تر و پیشرفته تر شده اند. مجموعه عظیمی از دوربین های دیجیتال در انتظار مصرف کنندگان است، اما چگونه بهترین گزینه را انتخاب کنیم؟ نکاتی را که باید هنگام انتخاب بهترین دستگاه در نظر داشته باشید و آماده گرفتن عکس های شگفت انگیز باشید!

1. اندازه و نوع ماتریس دوربین

کیفیت عکس برای هر عکاسی از اهمیت بالایی برخوردار است. و ماتریس عنصری است که اکنون جایگزین دوربین قدیمی شده است. پارامترهای اصلی آن شامل اندازه و تعداد پیکسل است: هر چه آنها بالاتر باشند، کیفیت بهتری ممکن است. رایج ترین گزینه ها عبارتند از:

اگر فقط یک سرگرمی هستید که به یک سفر جاده ای می روید یا دوست دارید در طول روز چند عکس بگیرید، دنبال گران ترین دوربین های با وضوح بالا نروید. در این مورد، بهتر است یک گزینه ارزان تر را انتخاب کنید – افراد غیر حرفه ای به سختی متوجه تفاوت کیفیت می شوند، اما آنها این شانس را دارند که به میزان قابل توجهی در بودجه خود صرفه جویی کنند.

2. اپتیک دوربین

این پارامتر یک سیستم حاوی مجموعه ای از لنزها است. آنها کیفیت تصویر را ارائه می دهند و تضمین می کنند که تمام خطاها و انحرافات به طور مساوی جبران می شوند. مشخصه اصلی اپتیک فاصله کانونی است که در میلی متر اندازه گیری می شود. کلاس متوسط ​​لنزها 50 میلی متر و زاویه دید آنها متوسط ​​است. از طرف دیگر، کسانی که به تصاویر با کیفیت بهتر نیاز دارند، باید به شاخصی از 70 تا 200 توجه کنند که به راحتی می توانند عکاسی پرتره را انجام دهند.

3. عملکرد زوم

عکاسان اغلب مجبورند از فواصل نسبتاً دور عکس بگیرند، زیرا گرفتن موقعیت راحت برای یک تصویر با کیفیت همیشه ممکن نیست. این ویژگی بهترین راه برای زوم بر روی اجسام دور است. این ویژگی شگفت‌انگیز یا نوآورانه نیست، زیرا تقریباً در هر دوربین یا تلفن هوشمندی وجود دارد. اما تمام نکته در کیفیت عکس است، زیرا وظیفه اصلی عکاس ثبت یک تصویر با کیفیت است. دو نوع عملکرد بزرگنمایی وجود دارد:

این بدان معنا نیست که برای تهیه دوربین زوم اپتیکال نیاز به سرمایه گذاری زیادی دارید. عکاسان حرفه‌ای به عکس‌های باکیفیت نیاز دارند، بنابراین باید بهترین گجت‌ها را بخرند، در حالی که نسخه ساده‌تر و ارزان‌تر با زوم دیجیتال ممکن است برای دیگران کافی باشد.

4. عملکرد تثبیت کننده تصویر

تقریباً هر دوربین مدرن دارای چنین ویژگی است که برای کاربران واقعاً راحت است. توسعه دهندگان عامل انسانی را در نظر می گیرند، زیرا ممکن است دست عکاس بلرزد و تصویر تار شود. این گزینه هنگام عکاسی با زوم بالا مفید است، جایی که هر حرکت غیر ضروری می تواند تصویر را خراب کند. حتی دوربین های کامپکت ارزان هم این قابلیت را دارند و بهتر است تثبیت کننده نوری را انتخاب کنید.

5. دوربین را روشن کنید و باتری را شارژ کنید

این نکته نیز از آن جهت حائز اهمیت است که اکثر افراد در خارج از منزل و در حین سفر بدون اینکه قادر به شارژ مداوم دستگاه باشند عکس می گیرند. در چنین مواردی بسیار مهم است که دستگاه برای مدت طولانی کار کند. اکثر دوربین ها از یک پریز یا کامپیوتر شارژ می شوند، اما این فرآیند حداقل چند ساعت طول می کشد.

برخی از دستگاه ها با باتری هایی کار می کنند که می توانند توسط یک شارژر قابل حمل تغذیه شوند. در چنین مواقعی بهترین گزینه این است که چند باتری اضافی بخرید و با خود حمل کنید تا در صورت لزوم آنها را تعویض کنید. این گزینه راحت تر است زیرا عکاس مجبور نیست به دنبال نزدیکترین منبع برق باشد. مهم است که این جنبه را از قبل در نظر بگیرید و در مورد گزینه های موجود بپرسید، زیرا هیچ کس نمی خواهد دوربینی بخرد که بدون شارژ بسیار کم کار می کند.