منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • FRITZ!Box 5690 Pro همه چیز را دارد. روتر فیبر/DSL با سه باند Mesh WiFi 7، 2.5GbE، Zigbee/Matter Hub و تلفن

FRITZ!Box 5690 Pro همه چیز را دارد. روتر فیبر/DSL با سه باند Mesh WiFi 7، 2.5GbE، Zigbee/Matter Hub و تلفن

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
FRITZ!Box 5690 Pro همه چیز را دارد. روتر فیبر/DSL با سه باند Mesh WiFi 7، 2.5GbE، Zigbee/Matter Hub و تلفن

اشتراک گذاری مراقبت است!

روترهای FRITZ!Box همیشه جک همه تجارت ها بوده اند. آنها یکی از معدود مارک های موجود در بازار هستند که روترهایی با مودم VDSL داخلی تولید می کنند. مدل های اخیر با مودم نوری (ONT) و استاندارد نوری XGS-PON به فیبر گسترش یافته اند.

وقتی صحبت از چیزهایی مانند WiFi به میان می‌آید، خوب هستند، اما نتوانسته‌اند با برندهایی مانند Netgear و ASUS که سیستم‌های شبکه و روترها را با جدیدترین فناوری WiFi تولید می‌کنند، به محض در دسترس قرار گرفتن، همگام باشند.

در MWC 2023، AVM طیف وسیعی از روترها را معرفی کرد که تقریباً هر کادری را که می‌خواهید علامت بزنید.

FRITZ!Box 5690 Pro و 5690 XGS جدید WiFi 6E سه باند و همچنین WiFi 7 جدیدتر را ارائه می دهند.

هر دو دارای پورت های چند گیگا هستند، اما من می خواهم حداقل یک پورت چند گیگا اضافی را در هر دو روتر ببینم.

مانند همیشه، آنها یک سیستم تلفن داخلی دارند که از DECT، IP/SIP یا 1 اتصال آنالوگ پشتیبانی می کند.

در نهایت، آنها عملکرد خانه هوشمند را با DECT ULE و Zigbee، Matter در خط لوله گسترش داده اند.

FRITZ!Box 5690 Pro برای فیبر نوری و DSL با Wi-Fi 7

FRITZ!Box 5690 Pro همه چیز را دارد. روتر فیبر/DSL با سه باند Mesh WiFi 7، 2.5GbE، Zigbee/Matter Hub و تلفن

استقرار فیبر نوری به سرعت در حال پیشرفت است و بسیاری از خانواده ها در آستانه گذار از DSL به کابل های فیبر نوری هستند. برای این تغییر تکنولوژیک در شبکه های باند پهن، AVM یک روتر مقاوم در برابر آینده به نام FRITZ!Box 5690 Pro ارائه می دهد. این FRITZ!Box گران‌قیمت با طراحی زیبا و عمودی جدید برای تمام اتصالات فیبر نوری و DSL رایج در آلمان مناسب است. FRITZ!Box 5690 Pro همچنین یک روتر مش سه بانده است و از Wi-Fi 7، نسل بعدی Wi-Fi، پشتیبانی می کند. FRITZ!Box 5690 Pro می تواند داده ها را با سرعت چند گیگابیت بر ثانیه در سه باند فرکانسی 2.4 گیگاهرتز، 5 گیگاهرتز و برای اولین بار 6 گیگاهرتز انتقال دهد. پورت LAN 2.5 گیگابیتی و چهار پورت LAN گیگابیتی گزینه های شبکه فوق سریع اضافی را ارائه می دهند. برای تلفن راحت، مدل رده بالا از تلفن IP پشتیبانی می کند و یک سیستم تلفن کامل شامل پورت های تلفن بی سیم و آنالوگ (FXS) را ارائه می دهد. 5690 Pro همچنین دارای فوکوس خانه هوشمند است: علاوه بر DECT ULE، از استاندارد بی سیم Zigbee برای ادغام چندین دستگاه خانه هوشمند پشتیبانی می کند و برای استاندارد بعدی Matter آماده است. دانگل ها یا چاپگرهای پهن باند سیار و رسانه های ذخیره سازی را می توان به سرعت از طریق USB متصل کرد. طبق معمول FRITZ!، مدل آینده نگر راحتی کاملی را برای تلفن، VPN، دسترسی به Wi-Fi مهمان و فایروال ارائه می دهد. FRITZ!Box 5690 Pro با ادغام فیبر نوری و DSL، Wi-Fi فوق سریع 7، خانه هوشمند چند منظوره با Zigbee و DECT جعبه قدرتمندی برای کسانی است که به آینده دیجیتالی اتصالات باند پهن متعهد هستند.

FRITZ!Box 5690 XGS برای فیبر نوری با سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه

استاندارد فیبر نوری XGS-PON سرعت داده های باورنکردنی را تا 10 گیگابیت بر ثانیه روی لینک فعال می کند. ارائه دهندگان شبکه و خانواده ها به زودی می توانند برای این سرعت به FRITZ!Box 5690 XGS اعتماد کنند. محصول را می توان مستقیماً به پیوند و همچنین از طریق WAN به ONT متصل کرد. این مدل 10 گیگابیت بر ثانیه از اتصال با یک پردازنده قوی و به عنوان روتر وای فای در طراحی 4×4 با مش وای فای قوی (وای فای 7 و 6) و همچنین از طریق 10 گیگابیت و چهار عبور می کند. پورت های LAN گیگابیتی به دستگاه های موجود در شبکه خانگی. برای تلفن، این FRITZ!Box سریع یک سیستم تلفن کامل از جمله پورت‌های تلفن‌های بی‌سیم و آنالوگ (FXS) ارائه می‌کند. علاوه بر DECT ULE، FRITZ!Box 5690 XGS همچنین از استاندارد بی سیم Zigbee برای ادغام چندین دستگاه خانه هوشمند پشتیبانی می کند و برای استاندارد آتی Matter آماده است. عملکرد اتصال بالا در مش Wi-Fi و همچنین راحتی کامل از جمله سیستم تلفن، FRITZ!OS با VPN، فایروال و Wi-Fi مهمان، FRITZ!Box 5690 XGS را به یک بسته فیبر نوری قدرتمند تبدیل کرده است.

FRITZ!Box 6860 5G

اینترنت سریع 5G در خانه برای برنامه های بلادرنگ مانند واقعیت مجازی و بازی.

FRITZ!Box 6860 5G جدید به سرعت 1.3 گیگابیت بر ثانیه در تمام شبکه های تلفن همراه 5G دست می یابد و از 5G NSA و SA و همچنین LTE در همه باندهای 5G و LTE رایج در اروپا پشتیبانی می کند. به کاربران 5G/LTE تجهیزات با کارایی بالا با مش وای فای سریع مطابق با استاندارد Wi-Fi 6، شبکه از طریق LAN گیگابیتی و یک سیستم تلفن، از جمله تلفن از طریق تلفن همراه (VoLTE، VoNR) ارائه می دهد. به لطف FRITZ!Box 6860 5G، راحتی شبکه خانگی شناخته شده FRITZ!Box مانند Mesh Master برای Wi-Fi، تلفن و خانه هوشمند نیز برای کاربران شبکه های 5G در دسترس است. محفظه جدید جمع و جور FRITZ!Box با اتصال برق از طریق Power over Ethernet به کاربران امکان می دهد FRITZ!Box 5G را تقریباً در هر مکانی قرار دهند. علاوه بر این، نرم افزار FRITZ!Box 6860 5G به کاربران کمک می کند موقعیت بهینه را برای بهترین سیگنال پیدا کنند.

FRITZ!Smart Gateway با DECT و Zigbee

با FRITZ!Smart Gateway، AVM اولین محصول خود را ارائه می دهد که دو فناوری بی سیم، Zigbee و DECT ULE را با هم ترکیب می کند و FRITZ را گسترش می دهد! خانه هوشمند با تعدادی برنامه جدید. این امکان‌های زیادی را برای یکپارچه‌سازی، به‌ویژه برای کنترل روشنایی باز می‌کند، زیرا چراغ‌های LED Zigbee از تولیدکنندگان دیگر که قبلاً کاربران دارند، می‌توانند به راحتی در FRITZ ادغام شوند! خانه هوشمند. دروازه هوشمند به طور خودکار از طریق Wi-Fi یا LAN گیگابیتی برای تبادل با FRITZ!Box به عنوان یک هاب مش متصل می شود و می تواند به هر پریز در هر اتاق از خانه وصل شود. علاوه بر این، دروازه هوشمند جدید می تواند برای ادغام دستگاه های DECT بیشتر، مانند کنترل رادیاتور، سوئیچ های هوشمند و چراغ های LED در FRITZ استفاده شود! خانه هوشمند. از طریق دروازه هوشمند، مدل‌های FRITZ!Box موجود نیز با Zigbee سازگار خواهند شد. تمام تنظیمات دستگاه های DECT و Zigbee را می توان از طریق رابط هوشمند Gateway یا به صورت مرکزی از طریق FRITZ!Box انجام داد. همه دستگاه‌ها را می‌توان با استفاده از FRITZ!App Smart Home، FRITZ!Fon یا مرورگر به راحتی در خانه و زمانی که دور هستید کنترل کرد. پورت USB داخلی به عنوان شارژر برای دستگاه های تلفن همراه عمل می کند.

Wi-Fi 7 – نسل بعدی Wi-Fi

هر کسی که امروز یک دستگاه تلفن همراه جدید خریداری می کند باید مطمئن شود که از استاندارد Wi-Fi 6 پشتیبانی می کند. در MWC 23، AVM در حال حاضر اولین مدل های FRITZ!Box را برای نسل بعدی Wi-Fi، Wi-Fi 7 نشان می دهد. استاندارد آینده IEEE 802.11be که با نام Wi-Fi 7 نیز شناخته می شود، مزایایی را در باندهای فرکانسی 2.4 و 5 گیگاهرتز در حال حاضر در حال استفاده ارائه می دهد و همچنین طیف جدید 6 گیگاهرتز را پوشش می دهد. Wi-Fi 7 بهبودهایی در تأخیر، سرعت و توان ارائه می دهد. این ترکیب ارتباطات بی‌سیم قدرتمندی را برای برنامه‌های بلادرنگ آینده مانند واقعیت مجازی، رایانش ابری، بازی، متاورس و غیره ممکن می‌سازد.

باند جدید 6 گیگاهرتز برای Wi-Fi

مهمترین مزیت ها در یک نگاه:

 • فضای انحصاری و بیشتر: باند 6 گیگاهرتز در درجه اول برای وای فای خانگی در دسترس است
 • وای فای سریعتر: با 480 مگاهرتز، طیف زیادی در دسترس است، به این معنی که توان عملیاتی بالای چندین گیگابیت در ثانیه در Wi-Fi قابل دستیابی است.
 • تاخیر بسیار کم به لطف مدولاسیون 4K-QAM و چند لینک، ایده آل برای برنامه های بلادرنگ مانند VoIP، بازی، IPTV و غیره.
 • سالم: کانال های غیر همپوشانی همزیستی بسیار خوبی از شبکه های Wi-Fi همسایه در یک محیط شهری فراهم می کنند
 • به طور خودکار تداخل را دور می زند: هیچ تشخیص راداری (DFS) مانند 5 گیگاهرتز مورد نیاز نیست، به این معنی که پهنای باند به طور مداوم در دسترس است. علاوه بر این، “Punctured Mode” امکان استخراج فرکانس را در صورت تداخل فراهم می کند.
 • بهره وری بیشتر: با تجمیع یا تعویض بسیار سریع دو باند Wi-Fi

فریتز! خانه هوشمند با Zigbee و DECT

با Zigbee، AVM یکی دیگر از فناوری‌های خانه هوشمند بی‌سیم را در FRITZ ادغام می‌کند! خانه هوشمند امسال علاوه بر استاندارد DECT ULE، نسخه 3.0 Zigbee توسط اولین مدل‌های جدید FRITZ!Box مانند FRITZ!Box 5690 Pro، 5690 XGS و FRITZ!Smart Gateway پشتیبانی می‌شود. دروازه Zigbee از باند فرکانسی 2.4 گیگاهرتز استفاده می کند و مانند DECT ULE دارای برد بسیار طولانی است و هنگام انتقال داده از انرژی بسیار کمی استفاده می کند. با تشکر از ادغام Zigbee، خانه هوشمند توسط FRITZ! حتی با تولید کنندگان بیشتری سازگار است. همه دستگاه‌ها را می‌توان به‌طور مرکزی در رابط FRITZ!Box راه‌اندازی کرد و از هر کجا با استفاده از مرورگر یا برنامه کنترل کرد. هنگام راه‌اندازی، کاربران می‌توانند فهرستی را بررسی کنند تا بفهمند کدام دستگاه‌های سازگار با Zigbee با هم در خانه هوشمند FRITZ!Box از طریق دروازه هوشمند FRITZ!

نکات مهم فنی FRITZ جدید! محصولات

ویژگی های برنامه ریزی شده FRITZ جدید! محصولات در طول رویداد صنعت MWC. عرضه به بازار برای اواخر سال جاری برنامه ریزی شده است. قیمت ها در زمان عرضه اعلام خواهد شد.

FRITZ!Box 5690 Pro

 • فیبر نوری و روتر DSL یکپارچه قدرتمند
 • پشتیبانی از استانداردهای فیبر: GPON تا 2.5 گیگابیت بر ثانیه، AON تا 1 گیگابیت بر ثانیه
 • قابل استفاده در مودم نوری 2.5 گیگابیت بر ثانیه (ONT) (WAN)
 • پشتیبانی از DSL شامل 35b supervectoring تا 250 مگابیت بر ثانیه
 • شبکه سه باند، 4×4 در 2.4 گیگاهرتز، 5 گیگاهرتز و 6 گیگاهرتز / Wi-Fi 7، 6E، 6
 • سرعت وای فای: 2.4 گیگاهرتز: تا 1440 مگابیت بر ثانیه، 5 گیگاهرتز: تا 5760 مگابیت بر ثانیه، 6 گیگاهرتز: تا 11.53 گیگابیت بر ثانیه
 • 1 درگاه LAN/WAN 2.5 گیگابیتی و 4 پورت LAN با سرعت 1 گیگابیت بر ثانیه
 • تلفن از طریق DECT، IP/SIP و 1 اتصال تلفن آنالوگ (FXS)
 • خانه هوشمند از طریق DECT ULE و Zigbee، سوال در حال آماده سازی
 • 1 x USB 3.1 (Gen 2) برای دانگل های پهن باند موبایل (5G/4G) و همچنین رسانه های ذخیره سازی و چاپگرها

فریتز! جعبه 5690 XGS

 • روتر نوری پرسرعت تا 10 گیگابیت بر ثانیه
 • از استاندارد نوری XGS-PON پشتیبانی می کند
 • قابل استفاده بر روی یک مودم نوری 10 گیگابیت بر ثانیه (WAN) (ONT).
 • مش Wi-Fi، 4×4 در 2.4 گیگاهرتز، 5 گیگاهرتز و 6 گیگاهرتز / Wi-Fi 7، 6E، 6
 • سرعت وای فای: 2.4 گیگاهرتز: حداکثر 1440 مگابیت بر ثانیه، 5 گیگاهرتز: تا 5760 مگابیت بر ثانیه
 • 1 درگاه LAN/WAN 10 گیگابیتی و 4 پورت LAN با سرعت 1 گیگابیت بر ثانیه
 • تلفن از طریق DECT، IP/SIP و 1 اتصال تلفن آنالوگ (FXS)
 • خانه هوشمند از طریق DECT ULE و Zigbee، سوال در حال آماده سازی
 • 1 x USB 3.1 (Gen 2) برای دانگل های پهن باند موبایل (5G/4G) و همچنین رسانه های ذخیره سازی و چاپگرها

FRITZ!Box 6860 5G

 • روتر برای در حال حرکت و در خانه از طریق 5G و LTE تا 1.3 گیگابیت بر ثانیه (4×4 MIMO)
 • پشتیبانی از 5G SA/NSA (3GPP نسخه 16) و LTE Advanced Pro (CAT19)
 • تجمیع حامل 5G (5G CA)، اشتراک‌گذاری طیف پویا (DSS)، سیم‌کارت نانو، 5G روی باند 1، 3، 5، 7، 8، 20، 28، 38، 40، 41، 75، 78
 • 4G (LTE) از طریق فرکانس های 1، 3، 5، 7، 8، 20، 28، 32، 38، 40، 41، 42، 43
 • همچنین از 3G (UMTS) پشتیبانی می کند
 • مش وای فای: Wi-Fi 6 2×2 برای 2.4 و 5 گیگاهرتز
 • 1 عدد پورت LAN گیگابیتی با برق از طریق اترنت (PoE)
 • VoLTE، VoNR (5G) و تلفن VoIP
 • سیستم تلفن برای تلفن های DECT و IP
 • پایه قابل جابجایی برای نصب دیوار/پنجره

دروازه هوشمند FRITZ

 • مکمل FRITZ!Box به عنوان مرکز کنترل در خانه هوشمند
 • پشتیبانی از DECT ULE/HAN FUN، Zigbee 3.0
 • امکان ثبت همه دستگاه‌های FRITZ!DECT و DECT-ULE/HAN-FUN، و همچنین وسایل روشنایی LED Philips Hue (Gen 3-5)، IKEA Tradfri و موارد دیگر. (لیست در زمان راه اندازی در دسترس خواهد بود)
 • به طور خودکار به FRITZ!Box متصل می شود، بدون عملکرد تکرار کننده Wi-Fi
 • 1 عدد پورت LAN با 1 گیگابیت بر ثانیه
 • 1x پورت USB؛ می توان از آن برای شارژ دستگاه های تلفن همراه استفاده کرد