منو سایت

WhatsApp Web در مقابل WhatsApp Desktop

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
WhatsApp Web در مقابل WhatsApp Desktop

اشتراک گذاری مراقبت است!

در ایالات متحده، با انتخاب محدود تلفن ها و تسلط اپل، به نظر می رسد همه از iMessage/Message استفاده می کنند. تسلط آن به عنوان یک برنامه پیام رسان در ایالات متحده یکی از دلایلی است که بسیاری از مردم به اپل پایبند هستند.

در بریتانیا و من فکر می کنم در اکثر کشورهای اتحادیه اروپا همه چیز بسیار متفاوت است. من حتی یک نفر را نمی شناسم که از برنامه پیام های اپل استفاده کند، و همه ما مدت ها پیش (کم و بیش) از ارسال پیامک صرف نظر کردیم. با توجه به محبوبیت تلفن های اندرویدی در کشورهای خارج از ایالات متحده، مزایای iMessage/Messages نفی شده است.

واتس‌اپ محبوب‌ترین برنامه پیام‌رسانی فوری در جهان است و واتس‌اپ به برنامه پیام‌رسانی واقعی در بریتانیا تبدیل شده است (من فکر می‌کنم)، اما پیام‌رسان فیس‌بوک نیز یک انتخاب محبوب است.

در این مرحله، فکر می‌کنم همه ما از مزایای پیام‌رسانی فوری نسبت به پیامک مطلع هستیم. اگرچه این روزها اکثر برنامه های تلفن دارای پیامک نامحدود هستند، واتس اپ و برنامه های مشابه هنوز بهتر هستند زیرا به شما امکان ارسال تصاویر، پیوست ها، ارسال موقعیت مکانی و چت گروهی را می دهند.

من همچنین این واقعیت را دوست دارم که می توانم از این برنامه ها روی دسکتاپ یا لپ تاپ خود استفاده کنم. در مقایسه با تلفن من، ارسال پیامک با استفاده از یک صفحه کلید با اندازه کامل بسیار آسان تر است. با این حال، چون تایپ کردن راحت‌تر است، همه پیام‌های من بسیار طولانی‌تر هستند، که به نظر می‌رسد خانواده‌ام را آزار می‌دهد.

با وجود اینکه همه دوستان من از واتس اپ استفاده می کنند، من همیشه از روشی که دسکتاپ و برنامه وب شما را ملزم به اتصال فعال به تلفن خود می کند متنفر بودم. این یک روش بسیار نابسامان برای انجام کارها بود، اما خواندم که امن تر بود.

به خاطر این مسائل، شریکم را مجبور کردم از تلگرام استفاده کند تا بتوانم به هر تعداد دستگاهی که می‌خواهم وارد شوم و با او در ارتباط باشم. ویژگی مفید زمانی که من گاهی اوقات چندین تلفن برای بررسی دارم.

تفاوت بین WhatsApp Web و WhatsApp Desktop

با این حال، در طول سال گذشته، واتس اپ روش کار خود را تغییر داده است. در گذشته، WhatsApp Desktop یک اپلیکیشن ساده بود که به عنوان پوسته ای از رابط وب عمل می کرد.

واتس اپ وب اساساً با همگام سازی داده ها بین تلفن شما و رابط وب کار می کند. بنابراین، همیشه نیاز به اتصال به تلفن شما دارد. اگر اتصال تلفن شما قطع شود، دیگر نمی توانید از طریق برنامه وب پیام ارسال کنید.

در حالی که کار را انجام می دهد، همیشه متوجه می شدم که این راه حل ایده آل نیست، و غیرعادی نبود که از سیستم خارج شوم و مجبور شوم دوباره وارد سیستم شوم.

در پایان سال 2022، واتس‌اپ اپلیکیشن خود را برای ویندوز راه‌اندازی کرد که تجربه کلی را تا حد زیادی بهبود بخشید. واتس اپ مزایا را به شرح زیر خلاصه می کند:

 • افزایش قابلیت اطمینان و سرعت
 • برای سیستم عامل دسکتاپ شما طراحی و بهینه شده است
 • به دریافت اعلان ها و پیام ها ادامه دهید، حتی زمانی که تلفن شما آفلاین است

با اپلیکیشن ویندوز می توانید همزمان 4 دستگاه متصل و 1 گوشی داشته باشید. این برای من عالی است زیرا می توانم بین دسکتاپ و لپ تاپ حرکت کنم و همیشه به پیام هایم دسترسی داشته باشم بدون اینکه نگران اتصال به تلفنم باشم.

دسکتاپ واتساپ برای کاربران سیستم عامل مک

WhatsApp Web در مقابل WhatsApp Desktop

متاسفانه اپلیکیشن دسکتاپ واتس اپ که بومی سیستم عامل های مک است، در حال حاضر در مراحل اولیه خود قرار دارد.

واتس اپ به کاربران مک توصیه می کند که از رابط وب واتس اپ یا برنامه قدیمی واتساپ دسکتاپ مبتنی بر وب استفاده کنند. با نگاهی به صفحات دانلود، دیگر گزینه ای برای کاربران مک نمی بینم.

می‌توانید برنامه بتا را برای دسترسی زودهنگام دانلود کنید و فقط با macOS Big Sur یا نسخه جدیدتر سازگار است. می توانید آن را از اینجا دانلود کنید.

در اینجا یک راهنمای گام به گام در مورد نحوه استفاده از دسکتاپ واتساپ در رایانه شما آورده شده است:

WhatsApp Web در مقابل WhatsApp Desktop
 1. برنامه WhatsApp Desktop را از استور ویندوز دانلود و نصب کنید یا لینک موجود در وب سایت WhatsApp را دنبال کنید
 2. برنامه WhatsApp Desktop را روی رایانه خود راه اندازی کنید.
 3. اپلیکیشن موبایل واتس اپ را در گوشی خود باز کنید و به بخش تنظیمات بروید.
 4. از لیست گزینه ها “WhatsApp Web/Desktop” را انتخاب کنید.
 5. کد QR نمایش داده شده در برنامه دسکتاپ WhatsApp را با استفاده از دوربین گوشی خود اسکن کنید.
 6. هنگامی که کد QR با موفقیت اسکن شد، برنامه های تلفن و دسکتاپ شما متصل می شوند و می توانید از طریق رایانه به تمام چت ها و مخاطبین WhatsApp خود دسترسی داشته باشید.
 7. اکنون می‌توانید برای ارسال و دریافت پیام، برقراری تماس‌های صوتی و تصویری، اشتراک‌گذاری فایل‌ها و موارد دیگر از WhatsApp Desktop استفاده کنید.
 8. برای پایان دادن به جلسه، به سادگی از برنامه دسکتاپ WhatsApp خارج شوید یا گوشی را از اینترنت جدا کنید.

چگونه از واتس اپ در مرورگر اینترنت خود استفاده کنم؟

شما می توانید بدون توجه به سیستم عاملی که استفاده می کنید از WhatsApp Web استفاده کنید، بنابراین برای Windows/macOS/Linux مفید است. همچنین ممکن است برای هر دستگاهی که اجازه نصب نرم‌افزار در آن را ندارید مفید باشد (اگرچه من مراقب ورود به هر حساب شخصی در آن نوع دستگاه هستم).

 1. یک مرورگر وب در رایانه خود باز کنید و به وب سایت WhatsApp (https://web.whatsapp.com/) بروید.
 2. اپلیکیشن موبایل واتس اپ را در گوشی خود باز کنید و به بخش تنظیمات بروید.
 3. از لیست گزینه ها “WhatsApp Web/Desktop” را انتخاب کنید.
 4. کد QR نمایش داده شده در صفحه وب WhatsApp را با استفاده از دوربین گوشی خود اسکن کنید.
 5. هنگامی که کد QR با موفقیت اسکن شد، تلفن و مرورگر شما متصل می شوند و می توانید از طریق رایانه به تمام چت ها و مخاطبین WhatsApp خود دسترسی داشته باشید.
 6. اکنون می توانید از WhatsApp در مرورگر خود برای ارسال و دریافت پیام، برقراری تماس های صوتی و تصویری، اشتراک گذاری فایل ها و موارد دیگر استفاده کنید.
 7. برای پایان دادن به جلسه، به سادگی از صفحه وب واتس اپ خارج شوید یا گوشی را از اینترنت جدا کنید.

توجه: برای استفاده از واتس اپ در مرورگر خود، گوشی شما باید به اینترنت متصل باشد و آخرین نسخه واتس اپ را روی گوشی خود نصب کرده باشید. همچنین، واتس اپ وب برای عملکرد صحیح به یک اتصال اینترنتی فعال در رایانه شما نیاز دارد.